PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowa izolacja - co o tym sądzicie ?



Traper2000
13-10-2006, 10:03
Szanowni Forumowicze proszę o poradę w poniższej sprawie...
Rozbudowuję a raczej dobudowuję dom w dosyć specyficznym usytuowaniu i nie miałem możliwości nałożenia izolacji typu np. dysperbit na pionowych, podziemnych płaszczyznach fundamentu murowanego z bloczków betonowych (po prostu nie było miejsca na włożenie ręki). Zamiast tego została wsunięta papa podkładowa termozgrzewalna wywinięta i przygrzana na część poziomą. Druga sprawa to taka, że fundament zamiast wystawać na wys. 30cm ponad poziom "0" wystaje tylko 15cm (jest to spowodowane tym, że przy 30cm musiał bym mieć 15cm ścian betonowych ponad posadzką - wynika to z projektu, wysokości pomieszczeń, kątu nachylenia dachu i wysokości całkowitej określonej w pozwoleniu na budowę).
Teraz mam zagwózdkę, czy beton komórkowy na wys. 15cm ponad zerem nie będzie mi podciągał wilgoci/wody np w zimie gdy napada śniegu?
Tak sobie dumam czy można zamalować od zewnątrz czymś izolacyjnym najniższą warstwę bloczków z bet.komórkowego a na to i tak pójdzie styropian i wykończenie.
Od razu zaznaczam, że nie pytałem kier.budowy gdyż jest to osoba od podpisów.
Pozdrawiam

ghostt
13-10-2006, 17:27
Teraz mam zagwózdkę, czy beton komórkowy na wys. 15cm ponad zerem nie będzie mi podciągał wilgoci/wody np w zimie gdy napada śniegu?


oj bedzie i nie tylko od sniegu ale od rozbijajacych sie kropli deszczu no chyba ze masz wystajacy dach
a zalalowac napewno sie da

am00
13-10-2006, 22:20
Wbrew powszechnemu mniemaniu podciąganie kapilarne betonu komórkowego jest mniejsze niż tradycyjnej cegły, więc tych 15cm bym się nie bał zwłaszcza pod płaszczykiem styropianu.
Jesli zaś chodzi o izolację przeciwilgociową, to chyba nie jest za dobrze zrobiona. Może zabezpieczy Cię przed wodami opadowymi z góry, ale raczej nie będzie stanowiła przeszkody dla wód gruntowych podchodzących z dołu. Inna sprawa, to czy Twój fundament wymaga pionowej izolacji przeciwwilgociowej.

Traper2000
15-10-2006, 10:48
Jeśli chodzi o wody gruntowe to nawet podczas mokrych sezonów są poniżej 2 metrów, mam studnię na działce i tam poziom wody w najmokrzejszych latach dochodził do 2m poniżej poziomu "0". Sam wiele razy kopałem różne dziury na działce więc teren sprawdzony łopatologicznie. Izolacje poziome są wykonane dobrze (2 x papa termo na ławie i fundamencie.
Zna ktoś może jakąś izolację/mazidło do położenia na beton komórkowy?
Pozdrawiam

majster ryszard
15-10-2006, 12:41
trzeba zacząć jaka jest ziemia gliniasta może piaski czy drynaż przy fudametach został wykonany ważne żeby woda nie stała przy fundametach teraz jak została wykonana izlolacja dokładnie czy zamało miejsca było na dokładność można było położyć jeszcze płyty faliste co pozwala odchać fudamentom no i 15cm to nie problem nic już wyżej nie izolować steropian wystarczy wykonać opaske z kraweżników wkoło ścian szerk 30cm luke między kraweżnikiem a ścianom wypełnić drobnym kamieniem okrgłym np z kopalni piasku woda się tak nie odbija pozdrawiam zawsze powtarzam że kirownik budowy jest tak potrzebny jak dziura w moście pozdrawiam