PDA

Zobacz pełną wersję : dom weselny u sasiada :((



Rafal111
13-10-2006, 11:54
własnie jestem po umowie wstepnej na zakup działki ale dowiedzialem sie ze dwie sasiednie dzialki chce kupic ktos i postawic tam dom weselny
czy to zgodne z prawem?
czy dostana zgode na taka budowę?
dzwonilem do urzedu miejskiego to nie chcieli nic powiedziec, tylko ze sprawdza czy są warunki i wydadza odpowiednia decyzje ( czyli jak dostana w łape to warunki będą ok :)))
a ja sie chyba załamie - szukałem ciszy i spokoju
ale tak sobie myślę, przeciez to będzie bez sensu bo ja np bym wzywał przy okazji kazdego wesela policje ze sąsiad zakłóca cisze nocną
moze macie jakies pomysły :((

a_kacper
13-10-2006, 12:11
Jest przeciez "plan zagospodarowania przestrzennego terenu" dla miasta i tam jest jasno napisane czy w tej okolicy moze powstac cos stakiego. Koszt 30zł i wszystko wiesz...

Rafal111
13-10-2006, 12:13
nie ma planu jest tylko studium i nikt nic nie wie
dzwonilem to powiedzieli ze nie moga udzielic informacji

RYDZU
13-10-2006, 12:29
nie ma planu jest tylko studium i nikt nic nie wie
dzwonilem to powiedzieli ze nie moga udzielic informacji

Działka jest na terenie Częstochowy? Czy okolice?
Zresztą to bez różnicy - polecam osobistą wizytę w stosownym urzędzie.
Wtedy masz szansę na informacje które cię interesują.

Pozdrawiam

Rafal111
13-10-2006, 12:35
działka na terenie Czestochowy
a Pani z urzedu powiedziala ze nie moze udzielac takich informacji
dostana ja tylko sasiedzi i własciciele sasiednich dzialek ze taki wniosek zostal złozony
ja narazie nie jestem prawnym sasiadem, własciciel pewnie mnie okłamie a ja nie chce kupic sobie dzialki z domem weselnym obok :(

sSiwy12
13-10-2006, 13:10
Art. 30. 1. Każdy ma prawo wglądu do studium lub planu miejscowego oraz otrzymania z nich wypisów i wyrysów.2. Za wydane wypisy i wyrysy pobiera się opłatę administracyjną, w wysokości odpowiadającej poniesionym kosztom ich przygotowania, zgodnie z przepisami o podatkach i opłatach lokalnych.
Tak mówi Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Aby zmienić studium lub MPZP potrzeba uchwały rady gminy, poprzedzonej publicznym wyłożeniem proponowanych zmian, a wtedy też kazdy moze owe proponowane zmiany zakwestionowac. To po pierwsze. Po drugie istnieją przepisy o porządku publicznym, a w zgodzie z nimi można doprowadzić nawet do zamkniecia domy weselnego, lub ograniczyć jego działalność do godz. 22. (radykalne posunięcie, ale możliwe). We Wroclawiu mieszkańcy Rynku doprowadzili, że mocno ograniczono działalność "ogródków piwnych" - zamykano je o godz. 22.
Możliwości jest wiele - nie załamuj się.

Rafal111
13-10-2006, 13:22
hm to dziwne ze ta Pani z urzedu mowila ze nie udzieli informacji
ale moze byc taka sytuacja ze tej decyzji jeszcze nie wydali i sie nie dowiem
zaczne budowe i pewnego dnia sie dowiem o tym
i to własnie mnie martwi ze nie mam na to wplywu a wydaje mi sie ze to powinno byc uzgadniane z ludzmi przed wydaniem decyzji
a nie potem zebym musial sie pewnie sadzic i udowadniac ze to przeszkadza
zreszta podobnie jest w blokach niestety i policja powiedziala mi ze mam sobie sprawe zalozyc

Nefer
13-10-2006, 13:25
Bo nic na gębę. Składasz pismo na dziennik i już. Muszą się ustosunkować.

anpi
13-10-2006, 13:34
Bo nic na gębę. Składasz pismo na dziennik i już. Muszą się ustosunkować.

Dokładnie. Trzeba napisać podanie i dostać potwierdzenie na kopii. Wtedy Ważnej Pani nie będzie tak łatwo powiedzieć "nie".

sSiwy12
13-10-2006, 13:34
Czekaj, czekaj. To nie do końca jest tak. Ja przytaczam przepisy dot. MPZP, a tam jest okreslone, czy na danej działce (terenie) jest przewidziana taka działalność i to MUSZĄ Ci powiedzieć. Natomiast co do WZ nie maja obowiazku informować, osób postronnych, a jak sam piszesz nie jesteś właścicielem działki, a tym bardziej sąsiedniej.
Jak otrzymasz wypis ze Studium, bedziesz wiedział "na czym stoisz", bo jak wspomniałem wczesniej, aby zmienić warunki MPZP, czy studium, trzeba uruchomić określoną procedurę - a wtedy możesz być stroną.
Posłuchaj Nefer.

zgudi
13-10-2006, 14:57
ciesz się ,że dom weselny a nie pogrzebowy
w tym drugim przypadku muzyka była by mniej miła dla ucha

żartowałem oczywiscie :D :D :D

Nefer
13-10-2006, 15:08
ciesz się ,że dom weselny a nie pogrzebowy
w tym drugim przypadku muzyka była by mniej miła dla ucha

żartowałem oczywiscie :D :D :D
Bardzo mi się podoba :):) + krematorium :)

vib
13-10-2006, 15:13
chyba jesli dzialka nie jest stricto budowlana a budowlano-uslugowa to sie nic nie poradzi - co najwyzej po 23:00 w czasie wesela wezwac policje a potem zlozyc skarge - jesli wesele huczne :)

Pzdr.
vib

araman
13-10-2006, 16:20
Jeden z moich znajomych jak było wesele to wyłaczał prąd i wtedy lecieli do niego z załącznikami no ale on pracował w ZE.

beti555
13-10-2006, 16:23
chyba jesli dzialka nie jest stricto budowlana a budowlano-uslugowa to sie nic nie poradzi - co najwyzej po 23:00 w czasie wesela wezwac policje a potem zlozyc skarge - jesli wesele huczne :)

Pzdr.
vib

Jednak moga byc tam dozwolone tylko usługi nieuciążliwe (np gabinety stomatologiczne itp). Jednak moze sie myle :-?

Sumik
16-10-2006, 14:15
Bym się tak niebał.
Czy aby ten dom wesylny nie ma problemów z uzyskaniem pozwoleni na budowę ze względu na emisję hałasu?
Coś takiego się obiło się u nas. Ale inwetor nie zdecydowłą się na specjalistów.

Gwarancje nie przenoszenia dźwięków z działki na dziąłkę mogą być trudne do spełnienia.

elutek
16-10-2006, 14:29
...

a_kacper
16-10-2006, 16:51
Dowiedziałem się jak powstał dom weselny w mojej okolicy.
A wyglądało to tak: Inwestor musiał mieć zgode na piśmie od sąsiadów z najbliżej okolicy że wyrażają zgodę i nie widzą nic przeciwko itd.
Wiem także że jeden sąsiad dość długo wstrzymywał wydanie pozwolenia na budowe dopiero po otrzymaniu zadośćuczynienia zgodził sie.
Wniosek nasuwa się jeden, raczej musisz być stroną żeby coś ewentualnie zadziałać.
Powodzenia

17-10-2006, 14:54
No to możesz zyskać stawiając za każdym razem "szlaban". Wiesz trochę kiełbaski i flaszeczka ci tydzień. :P
A i wystrojone kobitki też będą wartością dodaną :wink: