PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Pistacjowego zawrótu głowy Dabell



Strony : [1] 2

dabell
13-10-2006, 15:38
Witam serdecznie

postanowiłam się podzielić z Wami naszymi małymi radościami i problemami - tych oby było jak najmniej :lol: .
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i opinie :P .

Dabell

secam
13-10-2006, 17:36
HA HA to będę pierwszy
GRATULACJE z okazji rozpoczęcia !!!
Trzymam kciuki i będę podglądał !!!
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif

marzka
13-10-2006, 17:59
no Dabell super, że piszesz dziennik :-)
będę zaglądać i podziwiać postępy sąsiadko :-)

pozdrowienia

dabell
13-10-2006, 18:05
secam, dziękuję za pierwszy wpis :-) :P
marzka - będziesz miała okazję skonfrontować byt wirtualny z rzeczywistością, mam nadzieję :-)

tabaluga1
13-10-2006, 19:21
A ja nie mogę odżałować, że nie zdążyłam z pierwszym wpisem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bardzo się cieszę Dabell, że rozpoczęliście budowę Waszych pistacji. Muszę przyznać, że te wykopy jakoś znajomo mi wyglądają :wink: :wink: :wink: :P , zwłaszcza wykusz. :P :P :P :P :P Czekam z nieceierpliwością na dalsze zdjęcia i relacje. Widzę też, że przyspawaliście bednarkę- super. Już nie mogę się doczekać wyglądu Waszej wersji domku.
Trzymam kciuki za pogodę, choć najgorsze (wykopy) już za Wami. Teraz pójdzie szybciutko, zwłaszcza, że macie taką ekipę.
pozdrowionka dla Was obojga
ps. mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Za tydzień będziemy kryć dachówką więc trzymam za słowo :wink: :P

tabaluga1
13-10-2006, 19:25
I jeszcze umieram z ciekawości, jakie to decyzje podjęliście po wizycie u nas :roll: :roll: :roll: :roll:
uchylisz rąbka tajemnicy :wink:
pozdrawiam

dabell
13-10-2006, 20:18
Tabalugo
będę wyliczać :-) - schody i łazienka, wg. Tabalugi :lol: , schowek - wg. Tabalugi :lol:, wieniec pod murłaty - wg. Tabalugi :lol: (skonsultowane z kierownikiem :-)), podniesienie ścianki kolankowej - zobaczymy jak wyjdzie, ale biorę pod uwagę :-) - Marcin jeszcze tego nie wie 8), spiżarka - a raczej jej brak - wg. Tabalugi 8) - jeszcze? :D
:lol:

kze
16-10-2006, 09:27
Gratuluję rozpoczęcia robót! 8)
Teraz dołaczysz do grona osób, co to oglądają prognozę pogody w obawie czy nie będzie za zimno, za mokto itp...
Do osób, co liczą złotówki i patrzą jak "kupka" pieniędzy zamienia się w coś bardziej namacalnego.. :wink:

Fajne bloczki i ławy! Powodzenia! 8)

dabell
16-10-2006, 11:18
kze
hopla pogodowego to ja już mam od jakiegoś czasu :-), oglądałam nawet statystyki pogodowe dla Wrocławia od 1959 roku :lol: .
Mam jedynie nadzieję, że aura tego roku będzie sprzyjająca, a zima taka jak poprzednia to trafia się raz na 25 lat :-? .
W tym roku jeszcze dochodzi ruletka - na kiedy uda się zamówić materiał do budowy :roll: . We Wrocławiu jest jakieś szaleństwo - np. wełna już na marzec :o .
pozdrawiam serdecznie
dabell

Ivonesca
16-10-2006, 13:37
witaj dabell :-)
fajnie że zdecydowałaś się pisać dziennik :-) potem jest to fajna pamiątka :-)
pozdrawiam i życzę by do końca budowy były tylko ekipy takie jak od fundamentów :-)

kze
16-10-2006, 14:53
Jak planujesz skalniak, oczko wodne z wodospadem itp to góra gliny przyda się. A tak to rzeczywiście chyba trzeba wywieźć. Ale humusu nie wywoź, bo przyda się. 8)

iga9
16-10-2006, 15:23
Witam :D Faktycznie tempo macie zawrotne - wszystko wzorowo i pod kontrola :D
CO do gliny - nic nie wywoz. Nigdy nie wiesz na co sie przyda. Dosc wysoko bedziesz miec sciany fundamentowe, wiec i ogrod mozesz roznie ksztaltowac. Humus to skarb - nie wywoz go tylko zostaw sobie pod ogrodek. A gliny zawsze bedziesz sie mogla pozbyc na koncu budowy - jak juz bedziesz wiedziec na pewno, ze sie nie przyda :wink:

dabell
16-10-2006, 15:50
Dzięki za rady :-).
Chyba faktycznie wstrzymam się z wywozem, tylko uporządkuję w górkę w jednym miejscu. Humusu mam bardzo dużo i świetnej jakości, nasz wykonawca się pytał, czy przypadkiem nie chcemy się pozbyć :D . Klasa bonitacyjna IIIa iIIIB, uprawiana od wielu lat - więc mam skarb :P .
Mam również usypaną w odrębnej górce ziemię, która była na styku humusu i gliny - czyli wymieszana. Też się przyda.
pozdrawiam
dabell

kze
17-10-2006, 14:29
Widzę, że bardzo dokładny opis robisz... 8) Ja na poczatku zapisywałem niemal każdą wydaną złotówkę i liczyłem ile zaoszczędziłem.. A teraz to licze o ile.. przekraczam budżet... :cry:

dabell
17-10-2006, 15:13
KZE
łatwo się wydaje, to fakt... aż strach pomyśleć co będzie dalej, szczególnie biorąc pod uwagę nasze tendencje, by było zrobione porządnie i z dobrych materiałów...czyli niestety nie tanio. Muszę się nauczyć trudnej sztuki kompromisów budowlanych :-? , że będzie więcej niż liczyliśmy w kosztorysie, to nawet się nie łudzę... :roll: .
pozdrawiam ciepło
dabell

Plento
17-10-2006, 16:55
Dabell,bardzo dziękuje za zainteresowanie. Na pewno będę zagladać do Twojego dziennika. Powodzenia w budowie!!
Plento

Misia i Krzysiek
17-10-2006, 18:19
Hej, czytam twój dziennik na bieżąco i mam nadzieję ze twoja budowa pójdzie gładko i szybko zamieszkasz w swoim domku :D
Wysłałm maila na priv. Pozdrawiam

iga9
17-10-2006, 19:27
Fiu fiu- ty to specjalistka jestes. Ja do teraz do konca nie wiem czym ta lambda jest :wink: :o I faktycznie masz fola :wink: A ja osobie myslalam, ze walnieta jestem :wink:

dabell
18-10-2006, 07:30
Iga
ja mam nawet plik w excelu, który liczy współczynnik U - czyli przenikalności cieplnej dla ściany, w zależności od użytego materiału i ocieplenia (uwzględniający współczynnik lambda i grubość danych materiałów), który oblicza również oszczędności z tytułu użycia grubszego ocieplenia niż zakładane, uwzględniając parametry kotła gazowego :lol: 8) . To się nazywa mieć fizia :lol: . Ale to zboczenie :roll: zawodowe - lubię podejmować decyzje na racjonalnych podstawach :P .

Plento
18-10-2006, 14:05
Mam pytanko jak wkleja sie zdjęcia ,zarówno to małe przy opisie jak i te duże z postepów budowy???
Plento

patomex
18-10-2006, 15:46
Ja też gratuluje rozpoczętej budowy :wink:
Kierownik budowy musi tylko być ostrożny w formułowaniu myśli i zaleceń bo widać nic nie uchodzi uwadze.
Pozdrawiam :wink:

dabell
18-10-2006, 17:09
Ja też gratuluje rozpoczętej budowy :wink:
Kierownik budowy musi tylko być ostrożny w formułowaniu myśli i zaleceń bo widać nic nie uchodzi uwadze.
Pozdrawiam :wink:

Tak jest :lol: panie kierowniku :P - ale o to chyba chodzi, prawda 8) :wink: .
pozdrawiam serdecznie
dabell

kze
23-10-2006, 12:26
Rzeczywiście! Fundament pierwsza klasa! I o przepustach nie zapomnieli.. :wink: 8)
Ze szmatką powiadasz? No to rzeczywiście nietypowe... :P

secam
23-10-2006, 13:18
Gratuluję tempa budowy - zaraz mnie przegonisz :D :wink:

Ivonesca
24-10-2006, 06:52
dabell - idziesz jak burza! ;-)
gratuluję i pozdrawiam

kze
24-10-2006, 12:23
Widze, że zabezpieczenie przeciwilgociowe będzie fest! 8) :wink:
To dobrze woda nie jest korzystna dla ścian i w ogóle dla domu (z wyjątkiem kranu... :lol:)

Ivonesca
25-10-2006, 07:29
dabell - w sobotę rano wybieram sie do Rogoża po pyszne wędlinki - może Cie odwiedzę??

dabell
25-10-2006, 16:18
dabell - w sobotę rano wybieram sie do Rogoża po pyszne wędlinki - może Cie odwiedzę??
Ivonesco
byłoby super się spotkać, tyle że w sobote mamy umówioną wizytę w naszej firmie od dachu . Szkoda bardzo, chętnie bym przyjechała. Może wreszcie uda nam się kiedyś spotkać :-? .
Ale pooglądać możesz sobie do woli :-).
buziaki
Dabell

sylvia1
25-10-2006, 19:13
Dabell ale eksperowo wam idzie...
a gliny nie zazdroszcze dobrze ze choc macie melioryzacje...

Ivonesca
26-10-2006, 07:37
dabell - w sobotę rano wybieram sie do Rogoża po pyszne wędlinki - może Cie odwiedzę??
Ivonesco
byłoby super się spotkać, tyle że w sobote mamy umówioną wizytę w naszej firmie od dachu . Szkoda bardzo, chętnie bym przyjechała. Może wreszcie uda nam się kiedyś spotkać :-? .
Ale pooglądać możesz sobie do woli :-).
buziaki
Dabell
w takim razie będę czekać na inną okazję :-)
też mam nadzieje że kiedyś się uda :-)
pozdrawiam serdecznie

tabaluga1
30-10-2006, 15:17
Gratulacje stanu zero. Super, że zdążyliście przed załamaniem pogody. Zakopaliście doły i kupę kasy :wink: :wink: :wink: :wink:(niestety, jest to mało widoczny etap, choć niezbędny) , ale teraz tylko patrzeć, jak Wasze pistacje zaczną kiełkować.
Bardzo jestem ciekawa, jak będą się prezentować pistacje z podcieniem, no i w białym kolorze.
pozdrówka

Plento
30-10-2006, 15:37
Ja też gratuluję postepów prac i odrobinke zazdroszcze ,że nasza działka jeszcze jest pokryta trawskiem :D !!! oby zima była łagodna i pozwoliła na planowane inwestycje.
pozdrawiam
Plento

secam
31-10-2006, 13:47
GRATULUJĘ - NIE MA TO JAK "ZERO" W ŻYCIU OSIĄGNĄĆ http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c033.gif
kurcze cytuję sam siebie - źle już ze mną

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a056.GIF http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a122.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif

A no właśnie nie rozpisuję się bo przecież odpisałem Ci w moich komentarzach :wink:

Ivonesca
06-11-2006, 13:00
bardzo ładne "zero" ;-)
pozdrawiam

AgaB3
08-11-2006, 13:44
Super fundamenty, marzy mi się takie osiągnięcie 8)
A co z Twoja silką, masz już, murują ściany?? mam nadzieję, że mimo pogody w poprzednim tygodniu udało CI się w tym tygodniu nadrobić...
Pozdrawiam i życzę dalszych osiągnięć
AgaB

marzka
09-11-2006, 18:25
Dabell co tam u Was sie dzieje? nic nie piszesz. Mam nadzieję, że mury idą w górę?

pozdrowionka

secam
23-11-2006, 06:20
Cześć Dabell. Co słychać u Ciebie na budowie nic nie piszesz, mam nadzieję że wszystko ok. U nas coś drgnęło ale idzie jak przysłowiowa "krew z nosa"

Ivonesca
24-11-2006, 07:59
no pięknie sciany rosną !! najfajniejszy etap ;-) tak szybko widac postępy prac :lol:

pozdrawiam

tabaluga1
24-11-2006, 16:41
Dzięki za szybciutki odzew i obiecane zdjęcia. Bardzo się cieszę, że doszliście już do stropu. Domek ślicznie się prezentuje i muszę przyznać, że to dość dziwne uczucie patrzeć na taki sam domek ale z innego materiału, w innym miejscu. Na szczęście pogoda dopisuje i możecie bez problemów wznosić Wasze pistacje. Obiecuję bacznie się przyglądać :wink: :P i czytać o pomysłach na aranżacje wnętrz. Wszak chcecie nas wyprzedzić.
Pozdrowionka i buziaczki dla całej czwórki
:P :P :P :P :P :P :P :P :P

tabaluga1
30-11-2006, 12:35
Puk, puk :wink: :wink:
Jak tam stop? Podlewacie już?
pozdrawiam

Mohag
02-12-2006, 22:35
dla mnie sliczny, jakby jeszcze byl ciut wyzszy jakies 30 cm i na to bach plaski dach, to bylby naprawde miodzio :wink: :lol:

sylvia1
03-12-2006, 12:20
gratuluje stropu

Ivonesca
04-12-2006, 06:44
nie tylko sliczny...bardzo śliczny ! ;-)
pozdrawiam
PS.
U nas w tygodniu przed wyborami co prawda nie wylali asfaltu, ale załatali wszystkie dziury :lol:

dabell
04-12-2006, 10:01
Dziękuję wszystkim za gratulacje :-) z okazji ukończenia stropu.
Jestem baaardzo szczęśliwa z tego powodu - kamień z serca spadł :P . Pogoda nam dopisała - jak do tej pory to aż nie chce mi się wierzyć, że to już grudzień. Plany planami, a obawiałam się że rzeczywistość nas może przytłoczyć. A tu nic - późną jesienią mamy super wiosnę :-).


nie tylko sliczny...bardzo śliczny ! ;-)
pozdrawiam
PS.
U nas w tygodniu przed wyborami co prawda nie wylali asfaltu, ale załatali wszystkie dziury :lol:

Ivo - no ładnie :-) - stary wójt ostro zabrał się za zbieranie poparcia :lol: . Jak widać się opłaciło 8) , bo wygrał.

Marzka Oglądałaś może domek w realu? podczas zakupów wędlinkowych? :wink: Ja pamiętasza wizytowałam wasz domek właśnie na podobnym etapie :P .

Mohag - płaskiego domu nigdy nawet pod uwage nie brałam :D . Koncepcja ciekawa, ale nie do wykonania na naszej działce - WZ nakazuje dachy spadziste.

A jak Wam się podobają kształtki stropowe ? Naprawdę jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Jak odbiorę fakturę - to napiszę w dzienniku jak wyszły ich koszty.

pozdrawiam serdecznie
Dabell

bamil
04-12-2006, 22:28
Gratulacje :-) Strop to brzmi dumnie. Jeszcze troche wiosny zimą i bedziemy gratulować wiechy. TAK TRZYMAĆ :D

Jesteśmy tu nowi ale w ukryciu kibicujemy Ci od samego poczatku. Mamy na oku jedna działke w Rogożu i marzenie domku ale o tym na razie sza...

pozdrawiamy wszystkich

AgaB3
05-12-2006, 09:05
Dopisuję swoje gratulacje, wszystko idzie piękn ie, oby tak dalej
Pozdrawiam AgaB :lol:

dabell
05-12-2006, 14:06
Witam

Bamil - dzięki za kibicowanie :-). Koło mnie - prawie naprzeciw jest działka do kupienia, gość się zdecydował sprzedać. No chyba jeszcze jest :lol: - wiadomość mam z poprzedniego tygodnia. Marzenia dobrze mieć ale trzeba też zacząć je realizować - do dzieła :wink: .

AgaB - daj znać co u Ciebie :-) w sprawach budowlanych.
Jakoś nie możemy się spotkać. A mój syn coś ostatnio mi o Twojej córze dużo mówi 8) :roll: , wiem coś jeszcze... :lol: 8) Dzieci nam szybko rosną - już ten wiek :roll: ?

pozdrawiam
Dabell

tabaluga1
05-12-2006, 15:29
Trochę spóźniłam się z gratulacjami z okazji zalania stropu. :-? :-? :-?
To teraz nadrabiam zaległości. Gratulacje z całego serducha :P :P :P :P :P :P :P (Wiesz, że macie śliczny domek? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: )
Cieszę się, że macie tak dobre zdanie o Waszej ekipie. Najważniejsze, że chcą się uczyć i nie protestują, kiedy chcecie przemycić swoje lub kierownika pomysły. Dobra ekipa teraz na wagę złota.
A na taką pogodę to chyba sobie musieliście solidnie zapracować.
Dachóweczka super.
Jeśli chodzi o nadbitkę, my też już podjęliśmy decyzję. U nas będzie podbitka taka jak u igi. Czyli żadna boazeria, tylko wszystko (z wyjątkiem elementów ozdobnych, które będą wyszlifowane i zabejcowane) obudowane i otynkowane tynkiem takim, jak cała elewacja.
pozdrawiam i czekam na dalsze relacje i zdjęcia oczywiście :P

Ivonesca
07-12-2006, 11:23
plany ambitne ....ale przy dobrze zorganizowanych i niespóźniających się ekipach to realne..... trzymam kciuki :D

my mieliśmy w styczniu stan surowy zadaszony i wprowadziliśmy sie na Boże narodzenie tego samego roku - a wiec możliwe jest :wink:

nie wiem tylko jak z poszczególnymi elementami wykonania - czemu najpierw instalacja kominka a dopiero potem wylewki?
i tynki w lutym? a ja będzie mróz?

pozdrawiam

dabell
07-12-2006, 20:49
nie wiem tylko jak z poszczególnymi elementami wykonania - czemu najpierw instalacja kominka a dopiero potem wylewki?
i tynki w lutym? a ja będzie mróz?

pozdrawiam
Ivo
Instalacja kominka - żeby grzał i utrzymywał temperaturę ok. 3 st. w domu - przy takiej wykonawca daje nam gwarancję, że tynki będą ok. Mówi, że nie raz już je robił w takich temperaturach. Wylewki po tynkach - w marcu, oczywiście najpierw ułożenie podłogówki. Na czas wylewek - kominek out ;-). Zima ma być dużo łagodniejsza niż normalnie - zresztą to już widać. :-).
Ty czekałas z rozpoczęciem wykończenówki do marca - kwietnia?

pozdrawiam
dabell

Ivonesca
08-12-2006, 06:33
dabell - wróciłam sie specjalnie do dziennika bo nie pamietałam dokładnie jak było ;-) w nowy rok weszłam chyba mniej zaawansowana niż Ty...
styczeń - prawie nic ze względu na mróz
luty - dachówka
marzec - hydraulik, sciany dzialowe
kwiecień -okna i elektryk
maj - tynki
czerwiec - wylewki
itd

patomex
09-12-2006, 11:00
plany są jaknajbardziej realne, ponieważ Kierownik Budowy ustalił na budowie, że w tym roku zima zostaje odwołana. :wink:
W związku z powyższym w kwietniu można już układać parkiet i glazurę.
:D
Pozdrawiam

iga9
11-12-2006, 12:08
To trzymam kciuki za plany (wg mnie bardzo rozsadne :wink: ) i brak przebojow z oknami MS :wink:
P.S. Bardzo ladna dachowka :)

tabaluga1
17-12-2006, 14:43
plany są jaknajbardziej realne, ponieważ Kierownik Budowy ustalił na budowie, że w tym roku zima zostaje odwołana. :wink:
W związku z powyższym w kwietniu można już układać parkiet i glazurę.
:D
Pozdrawiam
proszę proszę
Kierownik budowy optymista i do tego wróżka w jednej osobie- prawdziwy skarb.
A tak swoją drogą dabell, to ma pod kontrolą nie tylko Twoją budowę, ale i dziennik :wink: :wink: :wink: :wink:
gratulki postępów na budowie.
A gdzie te zdjęcia?
P.S.
Chyba jednak nie damy się tak łatwo wyprzedzic :wink: :roll: :wink: :roll:
Wczoraj na forum okiennym znalazłam informację, że jednak nie ma co liczyc na obniżkę cen okien, raczej odwrotnie. Po Nowym Roku idzie w górę szkło i stal więc wzrost cen okien raczej murowany. Zresztą pisał o tym chyba sam jareko
pozdrawiam i czekam na zdjęcia daszku

dabell
17-12-2006, 16:33
Zdjęcia już są - proszę bardzo :-).
Dabell

tabaluga1
17-12-2006, 16:48
domek super- chyba wiesz o tym najlepiej. Mam jedno pytanko: Pamiętam, że planowaliście zlikwidować drugie okno tarasowe. Widzę jednak, że zostało tak jak w projekcie i u nas?

A propos kształtek. Teraz przypomniałam sobie, że u nas przecież też nie był szalowany wieniec- murowano go z pustaka porotherm 8cm- w środek zbrojenie i beton. Pustak na p[ióro wpust więc chyba to coś w podobie do kształtek?

Jeszvcze jedna sprawa mnie trochę martwi. Bardzo chciałam okna tarasowe bez żadnych poprzeczek poziomych, ale z tego co czytałam na forum (zwłaszcza opinie jareko) jest to niemal niedopuszczalne. Szczególnie jeśli chodzi o okna ciemne. Zresztą na ten temat jest również artykuł w ostatnim muratorze :-? :roll: :( :( :(

tabaluga1
17-12-2006, 16:52
I jeszcz coś mi się przypomniało. Prosiłaś mnie kiedyś o zdjęcia boczne jaskółek. Pamiętam i postaram się przy najbliższej okazji wykonać i wkleic.

dabell
17-12-2006, 19:07
Niestety Tabalugo - rozmawiałam już w oknach MS z dyrektorem regionalnym - przewiązka musi być :-? przy oknach balkonowych . No chyba, że nie chcesz gwarancji :-? . Szczególnie jest to ważne, jeśli okna sa okleinowane jedno i dwustronnie, a sa na wystawie południowej i zachodniej - rozszerzalność cieplna jest zdecydowanie większa.
W dodatku - o czym często nie mówią w salonach okiennych, już okno 150*150 powinno być podzielone na 2 skrzydła - chodzi o ciężar okna. Ma to wpływ na użytkowanie - pod wpływem ciężaru moga się rozregulowywać.

Jeśli chodzi o okno balkonowe od strony wschodniej - dopóki nie zdecydujemy o wykonaniu i przebiegu tarasu - zawsze możemy podmurować 8) .

Jeżeli chodzi o wykonanie wieńca - to u was też nie było standardowo -ale tylko dlatego, że mury były z 30 PH. Gdybyś zrobiła tak jak w projekcie z 25 - trzebaby szalować standardowo, bo ta cegiełka węższa z PH ma chyba o ile pamiętam ok. 8cm i nie starczyłoby miejsca na zbrojenie o odpowiednim rozstawie.
Nasze kształtki wyglądają tak:
KWE - wewnętrzna (rynienka) i KZE - zewnętrzna L-ka (część na zdjęciu :wink: )
http://foto.m.onet.pl/_m/ca125a8f239a9b255d28738a114ab756,5,19,0.jpghttp://foto.m.onet.pl/_m/8d0e304f43896a64a7b5161c201b7566,5,19,0.jpg

Pozdrawiam serdecznie
Dabell

iga9
17-12-2006, 20:07
Nie beirz okien MS!!! Ja wlasnie dzis mialam okazje obejrzec skrzydla, ktore wyminili mi w ramach reklamacji i sa jeszcze duzo gorzej wykonane od poprzednikch. Kompletna fuszera i calkowity brak estetyki. Widze, ze po prostu bardzo obnizyli jakosc wykonania :-?

dabell
17-12-2006, 20:47
Iga - to mnie załamałaś :cry: :evil:
A ja już byłam zdecydowana :-? na 90%, W takim razie szukam innych okien :-?
Dzięki za info.

AgaB3
18-12-2006, 12:51
AgaB - daj znać co u Ciebie :-) w sprawach budowlanych.
Jakoś nie możemy się spotkać. A mój syn coś ostatnio mi o Twojej córze dużo mówi 8) :roll: , wiem coś jeszcze... :lol: 8) Dzieci nam szybko rosną - już ten wiek :roll: ?

pozdrawiam
Dabell[/quote]

Hejo Izo,
Dzięki, że o mnie troche pytasz... papierologia zbliżona do końca, jeszcze z jedno dwa spotkania z architektem i pozwolenie na budowę bedziemy składać ... mam nadzieję że do marca sie uda, chociaż ostatnio nasz pan budowlaniec wspominał że może się zdarzyć iz wejdą dopiero ok. maja. No zobaczymy najwyżej bedize troche czasu na papiery do banku i takie tam rózne niespodzianki... postawilismy szkielet baraczku na działce, na wiosnę się go obije, tato juz zbił szkielet WiCka i tez akurat wiosna stanie... obliczylismy materiał na ogrodzenie i pewnie zaraz bedziemy kupować a u ojca moge przechowac siatke itp.. zawsze to troche taniej niż za pół roku..
:roll:
A dzieci jak zauważyłaś rosną jak na drożdżach i ciągle coś kombinują z racji swego wieku... :lol: No cóż tęsknią do towarzystwa... moja mała po wyjściu z przedszkola pyta do kogo dziś idziemy i czy Zuzia, Damian albo inne towarzystwo może ją odwiedzić hihihih :wink:

No i oczywiście jestem pełna podziwu i składam najszczersze gratulacje z powodu Twojej budowy,,, Pędzisz jak odrzutowiec i naprawdę jest czego pozazdrościć... Cieszę się że idzie Wam tak dobrze, i naprawdę gratuluję.
Pozdrawiam AgaB

iga9
21-12-2006, 19:02
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. Zdrowia i uśmiechu dla całej rodzinki i spełnienia marzeń! No i dalszych wpaniałych postępów budowlanych!!! :D

życzy Iga
[/b]

http://i51.photobucket.com/albums/f377/iga9/loski_ok_d.jpg

patomex
22-12-2006, 06:44
WESOŁYCH ŚWIĄT I MNÓSTWA PREZENTÓW
http://s147.photobucket.com/albums/r300/patomex/mikzielony1_d.jpg
Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek,
Niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci,
Biały puch niech z góry spada, niechaj piesek w nocy gada,
Niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie.
Tomek :wink:

AgaB3
22-12-2006, 09:17
Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, cierpliwości, radości i słońca na śniegu w te święta i Nowy Rok 2007... Realizacji wszystkich planów i szczęśliwego zakończenia domku, w którym będzie ciepło i miłość.
AgaB

tabaluga1
22-12-2006, 19:28
Spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo rodzinnego ciepła i miłości oraz samych najlepszych chwil w Nowym Roku dla całej Rodziny


oraz bezproblemowego wykańczania domku i rychłej przeprowadzki. Abyście następne święta spędzali już przy świetle i cieple kominka
http://kartki.p3.pl/kartki/15/735.gif

secam
23-12-2006, 10:44
Serdeczne życzenia
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz wiele wytrwalości w dalszym budowaniu :wink:
życzy (secam) Grzegorz
http://preview.gpal1.photosite.com/~photos/tn/7175670_348.ts1166869933363.jpg

dabell
23-12-2006, 13:49
Kochani !!!

Cudownych Świąt Bożego Narodzenia
Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,
Pod żywą choinką zaś dużo prezentów
A w Waszych pięknych duszach wiele sentymentów.
Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

Całym Waszym Rodzinom życzę z całego serca
Iza
http://ekartki.sarbak.pl/kartki/21/389.jpg

tabaluga1
09-01-2007, 21:19
Gratuluję własnych czterech kółek. To może do nas też będziesz częściej zaglądac? :P :P
Schody bardzo ładne i wygodne, o czym sama się przekonałam :wink: :wink: :wink:
No i nie ma to jak sąsiedzki nadzór. To teraz z niecierpliwością czekamy na zdjęcia domku w nowej szacie- z czapeczką.

P.s Iza, jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne uwagi i wskazówki dotyczące okien. Melduję posłusznie, że już zamówione, zapłacone- 70% bez problemu. Teraz tylko czekamy na montaż- dopiero 28 lutego :o :o :o :o . Wynika więc z tego, że jednak nas wyprzedzicie :-? :-?
pozdrawiam i buziaczki :P :P

iga9
11-01-2007, 18:19
Ja juz tez sie nie moge doczekac wydoku z dachowka :D

Plento
12-01-2007, 17:36
Witaj Dabell,
mam gorącą prośbę odnośnie schodów. Prosze napisz mi ich wymiary tj.szer. i wys schodka oraz ile ich jest z parteru do spocznika i ile ze spocznika na poddasze??? Jak daleko schody siegają na poddaszu, a dokładniej w jakiej odległości konczą sie od drzwi do pokoiku. Mam wrażenie, ze sa dość blisko tych drzwi??
Powoli ruszamy z budowa naszych Pistacji (G) z garażem i teraz musimy zdecydować sie na zmiany w projekcie.
dzieki
Plento

marzka
16-01-2007, 22:43
Dabell
przy tak zaplanowanej budowie jest duża szansa, że zamieszkacie w domu we wrześniu. Oby tak dalej sąsiadko :-) rozgryzłaś już temat oczyszczalni?? my najprawdopodobniej zdecydujemy się na Bioeko.

pozdrawiam
marzka

dabell
17-01-2007, 08:17
Plento - schody robiliśmy na końcu - po gotowym stropie, ponieważ w związku ze zmianą wysokości (w projekcie jest monolit gr. 15 cm a my mamy ok. 30 cm - teriva, a ponadto budowaliśmy z silikatów o wysokości bloczka 22 cm a porotherm ma 25 - mamy inną wysokość parteru) zmienił się rozkład i ilość schodków - musieliśmy dodać jeden. Tabaluga miała strop Acermana, który jest niższy od terivy, więc też miała inaczej. Zamieszczę zdjęcia i spróbuję wymierzyć. Wysokość stopni schodów wyszła chyba 17,5 cm. Schody wyszły na hol, ostatni schodek ścięłam, właśnie by poprawić dostęp do gabinetu na parterze i jest ok - na zdjęciach będzie widać. Natomiast spocznik wyszedł na wysokości ok. 165-170 - bez wylewek - czyli na gotowo będzie ok. 1,5m wysoki - super wygodne pomieszczenie się zrobiło, będzie bardzo dużo miejsca. Nie zrobimy ściany murowanej, bo nie chcemy zabierać miejsca na cegłę schodach. Zrobimy lekką konstrukcję z płyt OSB, zawsze to zysk miejsca. Schody są super.

Marzka - temat oczyszczalni jeszcze nie ruszony - polecono nam firmę Eco Motyl - do projektu i ewentualnie kupna (mają też niemiecką trzykomorową oczyszczalnię biologiczną). Będziemy się orientować. Mamy zamiar pojechać do Oleśnicy do Poliplastu. O bioeko też myślałam. Może udałoby się razem coś podziałać - zawsze można urwać większy rabat :-).

Zdjęcia dachu będę robić chyba w czwartek, dzisiaj nie uda mi się - wyjazd służbowy :-(. Też nie moge się doczekać zobaczyć moje czekoladki :-) -dachówki na gotowo :lol: .
Pozdrawiam
Dabell

vanka99
17-01-2007, 13:32
Witaj Dabell !

Śledze Twoj dziennik i gratuluje sprawności budowy oraz jestem pod wrazenie WIELKIEJ wiedzy na teman budowy.Domek prezentuje sie wspaniale, oby tak dalej.
My jestesmy na etapie rozglądania sie za fachowcami,hurtowniami itd...Jestesmy juz umówieni z firmą, ktora bedzie nam stawiac dom w stanie surowym otwarty,( Pan jest z polecenia znajomych u ktorych wybudowal dom ).Termin rozpoczęcia - na koniec kwietnia, poczatek maja. Mam nadzieje ze jak teraz zaczniemy zamawiac, to na maj zdązymy ( terminy dostaw powariawały). Mam nadzieje, ze bede mogla skorzystac z podpowiedzi w zakresie z jakich hurtowni korzystalisci przy zakupie materiałów. Jesli to nie problem to oczywscie bede wdzieczna na namiary fachowcow, piasek itp ( część oczywiscie spisalam z dziennika :lol: ).
Pozdrawiam....i niecierpliwie czekam na kolejne wpisy w dzienniku. :D

dabell
18-01-2007, 07:52
Vanka99 - witaj sąsiadko :-), coraz więcej osób z okolicy uczestniczy w forum - super :P . Widzę, że domek też z Archonu i nawet podobny w wielu elementach do naszych Pistacji, tylko chyba dużo większy - co to za projekt?
Jeżeli chodzi o podpowiedzi służę pomocą w miae możliwości i czasu (tego ostatniego zaczyna coś brakować :-().
Tak na szybko -
1. hurtownia MSM Gaja ul. Opolska p. Artur Malinowski. Obsługiwała nas przy grubych zakupach - bloczki silikatowe, bloczki z betonu komrkowego na działówki, cement, zaprawy, papa, strop- pustaki i belki terivy i kształtki stropowe KZE - za ich pośrednictwem z Betardu. Kupowaliśmy i składowaliśmy na ich placu aż do wykorzystania, dowóz w ramach ceny materiału, logistycznie bardzo sprawnie wszystko szło.
2. Dach - dachówki - Lechbud ul. Irysowa - b. dobre ceny, możliwość przechowania dachówki, reszta dachu (całość) - konstrukcja i ułożenie dachówki z rynnami, oknami dachowymi - firma Dach - System z Miłoszyc ul. Wrocławska 2, szef - p. Andrzej Karwacki. U niego też można kupić dachówkę, ale Creaton zwariował pod koniec roku i w październiku trzeba było zapłacić za materiał który miał przyjść najprawdopodobniej do końca grudnia :roll: .Dlatego kupiliśmy Bogena w Lechbudzie, ale p. Andrzej się z Lechbudem rozlicza i w ogólnie od niego będziemy mieli faktury za całość.

To na razie tyle z grubszych spraw. Postaram się ściągnąć namiary na piasek od naszego wykonawcy, a te co mam muszę spisać z segregatora - to wieczorem. Większość potrzebnych tego typu spraw załatwiał właśnie p. Piotr, więc nam odpadało szukanie :P - tylko płaciliśmy :-). On też sam zajmował się sprowadzaniem mniejszych ilości materiału, typu potrzebne 3 worki cementu, śruby, drewno - układ idealny :P - tak jak zresztą współpraca z p. Piotrem(pisałam w dzienniku :-)) - nie chcemy go wypuścić - będzie robił ocieplenie poddasza ;-) bez regipsów, jak tylko wstawią okna.
Pozdrawiam serdecznie
Dabell

iga9
18-01-2007, 13:37
Ale masz wsztko swietnie poukladane i zaplanowane. No i wylewki u Janzarara- no no- tylko pozazdoscic. :wink: Twoja budowa jest naprawde wzorcowa :D

tabaluga1
18-01-2007, 16:12
Melduję posłusznie, że prawdopodobnie w poniedziałek wchodzi hydraulik :P :P :P :P Oczywiście, jeśli pogoda nie spłata nam figla. Rozłoży instalację wod.- kan., żeby zaraz po montażu okien mógł zadziałać tynkarz. Na pewno wstrzyma się z rozłożeniem rur i instalacji co do czasu montażu okien, bo to trochę za drogi gips, by mógł tak leżeć bez zabezpieczenia. Przeczytałam w Twoim dzienniku, że ścianę w dolnej łazience robicie z płyty osb. My też zastanawiamy się nad rozebraniem tej z cegły i zastąpieniem jej gipskartonem. Ostatnio rozrysowuję na papierze milimetrowym ustawienia w łazienkach i już mnie głowa od tego boli. Zdradź mi, gdzie ustawisz wannę i sanitariaty w górnej łazience? Ja już co prawda ustaliłam wszystko z instalatorem, ale do poniedziałku mam jeszcze trochę czasu. Mam jszcze pytanie o zsyp brudnej bielizny. Kiedyś wspominałaś, że planujecie taki zrobić. Ja mogę jeszcze wyjąć dwa pustaki i cały czas szukam miejsca. Najbardziej mi pasuje w kącie szczytowym łazienki. Jak to będzie u Was?
No i czekam na obiecane zdjęcia dachu
pozdrawiam

Plento
19-01-2007, 17:24
Dabell,
bardzo bardzo dziekuję za te zdjęcia w szczególności ,że sa dedykowane dla mnie :D :wink: Rozjaśniły mi wiele spraw.
Niesamowite jak te domy szybko pną sie w górę i cieszą oko nie tylko właścicieli.
My tez bedziemy miec ogrzewanie podłogowe, więc te rady odnosnie wysokosci posadzki bardzo przydatne. Ogólnie ogrzewac bedziemy dom za pomoca pompy ciepła-ogrzewanie scienne i podłogowe.
Dzisiaj wydzwaniałam po hurtowniach za betonem komórkowym (SOLBET lub YTONG), który drożeje od 1 lutego min.15% ufff.
Na szczescie juz mam wstepnie zamówiony w pobliskiej hurtowni jeszcze po starej cenie. Teraz trzeba zadecydować jaka firma.

pozdrawiam
Plento

Plento
19-01-2007, 21:01
Czy podnosiłas ścianke kolankową?

dabell
19-01-2007, 21:41
Mamy wyższą ściankę o ok. 10-15cm. Dokładnie nie mierzyłam, ale na 4 bloczkach o wyskości 22 -czyli ok. 90cm jest wieniec - tak 25cm - którego nie było w projekcie, czyli łącznie 115cm (projekt 105 chyba). Potem murłata. Muszę zmierzyć. Nie chciałam za mocno podwyższać, żeby nie zniszczyć proporcji.
Ponieważ już pisałam, że wyszedł wyższy strop i ściany parteru - w sumie dom o ok. 40cm - wydłużyliśmy trochę krokwie dla zachowania wyglądu domu.
Wyszło super - prawie jak w projekcie.

Dabell

vanka99
19-01-2007, 23:06
Dabell
Dziekuje serdecznie za namiary. Namęczylam sie zeby zorientowac sie jak wstawić link od mojego domu ( rododendrony5 ) ale udało sie. Mamy podobny metraz ( nie licząc garazu ), moj jest wiekszy jakieś 7m. W środku rozmieszczenie pomieszczeń tez podobne. Oglądałam najnowsze fotki i tak sobie myslałam jak bedzie wyglądac moj dom.
Dom prezentuje sie naprawde super. Tez zdecydowalismy sie na schody lane i strop teriva. Natomiast jeśli chodzi o kominek to na 90% jestesmy zdecydowani na kominek z płaszczem wodnym.
Na początek zastanawiamy sie nad materiałami na fundament. Głowa pełna informacji a zarazem nie mozna sie zdecydować co jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Niby wszystko jest w projekcie- materiały, parametry . Jestem wyczulona na temat fundamentów , zwłaszcza , ze działka ma wysokie wody gruntowe i chciałabym zeby miały dobrą izolację oraz ocieplenie. Widziałam Twoje fundamenty na fotkach.....i mimo, ze nie mam wiedzy , to robią wrazenie. Ciezko było znalezdź ekipę, a szukalismy kogoś z polecenia.Szkoda troche, ze nie natrafilam na Twoje zapiski wcześniej, moze skorzystalabym z Twojego wykonawcy, ale moze skorzystam do wykonczen domu, dopiero na jesien ale jest szansa , ze bedzie wolny.Jak juz sie ktos znalazł to terminy takie, ze szok.... Wreszcie znalazłam i zaczynamy na przelomie kwietnia/ maja.Mamy ze dwa tygodnie ( pracuje , wiec nie moge jezdzic codziennie) zeby pobiegac po hurtowniach i zamówić materiały ( mam nadzieje, ze zdązymy).Grunt to nie poddawac sie :wink: Chetnie skorzystam z kazdej podpowiedzi i z gory dziekuje za poświecony czas. Przykro mi z powodu garazu, ale ważne , ze dach cały, co oznacza miedzy innymi, ze dobrze połozony a to wazne.
Pozdrawiam i oczywiście czekam na dalsze fotki :D

Amaranta
21-01-2007, 13:14
Ponieważ już pisałam, że wyszedł wyższy strop i ściany parteru - w sumie dom o ok. 40cm - wydłużyliśmy trochę krokwie dla zachowania wyglądu domu

Witaj, mamy pytanie odnośnie wydłużenia krokwi. O ile je przedłużyliście, mogłabyś mi podać? Bo my całość domu też będziemy mieli wyższą o ok. 40cm (parter 1 pustak max+ścianka kolankowa 1 pustak max) i kierownik naszej budowy stwierdził, że jak chcemy wydłużać krokwie, to automatycznie będą musiały być one także grubsze, żeby wytrzymać większe obciążenie dachówek. Ponadto stwierdził, że w naszym pierwotnym projekcie okap wystaje i tak dalej niż w innych domach, bo 80cm, gdzie normalnie jest to 70cm, więc wg niego nie ma potrzeby przedłużać krokwi.

Mógłby się ktoś ustosunkować do tych informacji??

dabell
22-01-2007, 09:20
Witaj, mamy pytanie odnośnie wydłużenia krokwi. O ile je przedłużyliście, mogłabyś mi podać? Bo my całość domu też będziemy mieli wyższą o ok. 40cm (parter 1 pustak max+ścianka kolankowa 1 pustak max) i kierownik naszej budowy stwierdził, że jak chcemy wydłużać krokwie, to automatycznie będą musiały być one także grubsze, żeby wytrzymać większe obciążenie dachówek. Ponadto stwierdził, że w naszym pierwotnym projekcie okap wystaje i tak dalej niż w innych domach, bo 80cm, gdzie normalnie jest to 70cm, więc wg niego nie ma potrzeby przedłużać krokwi.
Amaranta
W projekcie krokwie sa 16cm my mamy 18cm, wydłużenia w cm nie podam, bo były dopasowywane na budowie, oczywiście w pewnych zakresach. Nie sądzę, by było to więcej niż 10-15 cm. Efekt jest super - można porównać - przy poście z ostatnimi zdjęciami w dzienniku prezentującymi dach - pierwsze zdjęcie z brzegu i emblemat przy nicku (tyle że my mamy wersję lewą projektu). Po ociepleniu balkonu będzie idealnie.
Wydłużenie musi być zrobione z głową - szef naszej firmy dachowej ma w tym ogromne doświadczenie. Za długie krokwie na dachu powodują że dom staje się ciężki i przysadzisty wizualnie.
Pozdrawiam\
Dabell

Plento
24-01-2007, 17:42
Dabell,
ładniutki ten Wasz daszek. Juz nie moge sie doczekać zdjec z wykończeniówki, a szczególnie dolnej łazienki. A my na razie kupiliśmy Ytonga i jestesmy lżejsi o 26tyś.zł :D :evil:
Dziekuje za kosztorysik.
Plento

vanka99
24-01-2007, 21:08
Witam
Dabell
ładnie sie prezentuje Wasz dach i udalo sie go skonczyć przed sniegiem. Gatulacje i oby tak dalej
pozdrawiam.

iga9
24-01-2007, 21:27
Na prawdę piękny kolor dachówki! :D I gratuluję wyboru wykonawcy :D

AgaB3
25-01-2007, 08:41
Rzeczywiście dachówka superkowa,,, Gratuluję zakończenia stanu surowego zadaszonego :lol:
Też taką chcę dachówkę, bo mój małżonek wymyślil elewację w odcieniach zielonych...a ja w szarych oliwkach. Zobaczymy jeszcze trzeba dobrać do kolorystyki całości...
AgaB

dabell
25-01-2007, 18:25
Aga - my tez myślimy o oliwce :-), tyle, ze skłaniam się do dość jasnego odcienia, bo nie chciałabym, by wszystko wyglądało zbyt ciemno. Mam wrażenie, że lepiej będzie wyglądać z jasną elewacją.
Zapraszam kiedyś na działkę, jak będziecie jechać na swoją, zobaczysz w rzeczywistości, aaaaa - mam jedną dachówkę w bagażniku, jak uda nam się w końcu spotkać :lol: to Ci pokażę .
Pozdrawiam
Dabell

AgaB3
25-01-2007, 20:54
Jak najbardziej jasny kolor elewacji, bo takie zielonawe to i tak sš troche maskujšce, a jak wokół sama zieleń to domek ukryty doskonale :lol:
Chetnie sobie obejrzę w reczywistoœci wasz domek, i oczywiœcie dachóweczkę (może być z bagażnika ;D). PóŸnš nocš zapraszam :wink:
AgaB

bamil
26-01-2007, 21:07
Przepraszam Cie Dabell - dziennik jest oczywiscie dla Ciebie, to przez roztargnienie. Nasza działka jest dalej od twojej, już na końcu Rogoża - własciwie to już za znakiem końca miejscowości. Po lewej stronie jadąc do Szewc.
Jesteśmy zdecydowani na budowe Konkursowego M02a z Muratora. Plan jest mniej wiecej taki jak Twój - w tym roku stan surowy otwarty. Chociaż na razie to wszystko jeszcze w powijakach.

dabell
27-01-2007, 06:56
Bamil - super, że będziemy sąsiadami :P .
Służę pomocą jeżeli trzeba. Mam sporo materiałów dotyczących wstępnej papierologii. Na stronce wrocławskiej (link pod postem) oprócz listy misiów są też opisy różnych formalności, przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. W dużej części to moje wypociny - więc dotyczą Trzebnicy i Gminy Wisznia Mała. Masz architekta do adaptacji? Jest bardzo fajna i konkretna i konkurencyjna cenowo pani architekt w Trzebnicy. Daj znać na priv gdybyś potrzebował.
Pozdrawiam serdecznie
Dabell

ar_com
30-01-2007, 11:27
hej Dabell

no no no, to chyba jeden z najlepiej prowadzonych dzienników jakie tu widziałem :) , kuźnia informacji , na dodatek takich ktore mnie intersują najbardziej gdyż zamierzam budować z silikatów :P , dobra robota! bede obserwował postępy i podpatrywał cię (was) :wink: Z żonką zamierzamy budować LIBRĘ na wiosne, mam nadzieje ze pójdzie nam tak dobrze jak tobie :D zazdroszcze ci KB - oby nasz okazał sie równie pomocny co twój :wink:

pozdrawiamy

vanka99
30-01-2007, 19:29
Witam
dabell czym kierowaliscie sie w wyborze materialu do budowy scian - silikaty?. My jeszcze sie zastanawiamy czy silikaty czy porotherm- burza mózgów.
A w nawiązaniu do tego co pisze ar_com, to faktycznie , Twoj dziennik, to jeden z lepszych dziennikow- szczegółowy i bardzo pomocny, zwłaszcza dla kogoś tak jak ja,kto buduje sie w tej samej okolicy.
Pozdrawiam

Ivonesca
02-02-2007, 10:41
witaj w Nowym Roku :-)

super że udało się z dachem przed śniegiem :D :D :D :D

pozdrawiam serdecznie

ika_71
04-02-2007, 17:24
Witaj Dabell :D
Dawno mnie nie było na forum, więc sie przypomne :D . My mamy działkę niedaleko od was, bo w Szymanowie. Z zainteresowaniem i zazdrością przeczytalam twój dziennik. Domek wyglada wspaniale, czekoladowa dachówka przepiękna w słońcu. Zazdroszcze przede wszystkim, że juz tyle macie za soba i to w jakim stylu. Nie wiem, czy te ekipy u ciebie to z forum grupy wrocławskiej, ale faktycznie spisali sie wszyscy super :D
Ja jestem daleko w tyle. W tym miesiacu kupujemy projekt i w związku z tym poszukuje informacji o geodecie i architekcie - dobrzy i niedrodzy. Musze zrobić mape do celów projektowych, projekt przyłączy i adaptacje projektu. Nie mam pojęcia ile to teraz kosztuje.
O namiary na ekipy bede pytac pozniej :D :D - tak kole jesieni :wink:
pozdrawiam po sasiedzku :wink:

tabaluga1
04-02-2007, 17:44
To kiedy okienka?
Dabell masz jakieś nowe pomysły albo projekty na wykończenie? Mnie już głowa boli od tego wszystkiego, choc przyznam, że wykończeniówka jest niezmiernie wciągająca. Dobrze, że niedługo mam ferie. :P :P :P :P :P
pozdrawiam i czekam na wieści

dabell
04-02-2007, 20:26
Smoczku - okienka we wtorek :-).
Jak ja Ci zazdroszczę tych ferii - ja nie mam czasu na nic :-? . W piątek wiedzorem wróciłam z Krakowa po 4-dniowym pobycie (w czwartek spędziłam miłe popołudnie u Plento :-) ), i dzisiaj od rana jeździliśmy z małżem :-) po salonach kafelkowych. Głowa boli, oj boli :wink: . Całe szczęscie, że mamy podobne gusty i wybieramy na 95% te same kolekcje :-). Nie wiem jeszcze co będzie ostatecznie, ale lubimy ciepłe tonacje we wnętrzach - w tej chwili w mieszkaniu przeważają u nas brązy, beże i ciepłe pomarańcze z nutką zieleni.W domku też tak raczej będzie. Ponieważ duło podobało nam się w Opocznie i Paradyżu, zastanawiam się mad telefonrm do fabryki, czy nie przywieźliby czegoś przy okazji trzansporu do Wrocławia. Dwa lata temu robiliśmy łazienkę i kupiliśmy w Opocznie w sklepie firmowymi cerkoloru kafelki ok 20-25% taniej niż w sklepie. Tyle, że wtedy jechaliśmy z weselka w Radomiu :-) więc zakupy były przy okazji przejazdu. Ty masz bliżej :-) - zastanawiam się nad kosztami transportu.

Ika_71 - sensowna pani architekt jest w Trzebnicy - Alicja Backer, ma biuro na II piętrze Urzędu Miejskiego, nie mam teraz pod ręką telefonu, proponuję zadzwonić do Urzędu :-) . Polecam - kontaktowa i rozsądna cenowo.
Jeżeli chodzi o geodetę - to w Wiszni Małej mieszka p. Robert Cichoński, nie mam do niego aktualnego telefonu, ale jest w książce TP. Jak z terminami to nie wiem, ale cena za wytyczenie budynku nas nie zabiła -300 zł, a wiem, że mapy też robi w dobrej cenie. My płaciliśmy (nie u niego) pod koniec 2004r. ok. 600zł.
O ekipy to proponuję zatroszczyć się już teraz - nasz wykonawca - pan Piotr Turek (jest na liście wrocławskich misiów), ma już zapchany kalendarz na cały rok z tego co wiem.
Vanka 99 - silikaty wybraliśmy z racji ich właściwości. Z pewnością czytałaś już na stronka producentów. Ja zmieniłam własnie porotherm na silkaty, ale przy zmianie materiału musisz wziąść pod uwagę właśnie zmianę wysokości - jeżeli wysokości bloczków są inne niż materiału założonego w projekcie. Rodzi to wiele konsekwencji - trzeba sztukować niekiedy cegłami do wysokości (np. okien, ścian działowych itp. ), może zmienić się wysokośc całego budynku. Trzeba być tego świadomym - ja sie oświeciłam dopiero na etapie budowy, nie wyboru materiałów :wink: .
Ale sie rozpisałam :-) długo mnie nie było, porobiły sie zaległości :-).
dabell

tabaluga1
05-02-2007, 09:33
okna we wtorek??? :o :o :o :o :o
To już jutro :P :P :P :P :P :P :P
Zdjęcia będą, mam nadzieję :P Czekam z niecierpliwością

ar_com
05-02-2007, 14:46
hej

mam pytanko Dabell, chodzi mi o fundamenty, w jakiej kolejności szły kolejne etapy izolowania termicznego i przeciwwilgociowego fundamentów? , jestem laikiem dlatego pytam :wink: , widze ze na fotkach na ktorych są juz sciany z silikatów przy łaczeniu z fundamentem widać jakąs folie czy papę który idzie na calej szerokosci fundamentu - to ta papa jumbo ? czy co to jest? a jezeli tak to nie powinna ona byc kladziona pod styropianem ? przeprszam jezeli zadaje glupie pytania ale kto pyta nie bładzi :wink:

pzdr
ar_com

ika_71
05-02-2007, 15:03
Hej Dabell :D
Dzieki za namiary, masz racje z tą ekipą -lepiej juz teraz zaklepać termin :lol: jak bedziesz miala chwilke to napisz jak długo wam zeszło na papierowych formalnościach, czy były jakieś problemy, jak długo czekaliście na prąd itp.
Wielkie dzieki :D
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: [/img][/list][/code]

vanka99
05-02-2007, 21:23
Witam
dabell milo Cie znów widzeć na forum.
Mam w projekcie porotherm ale bardzo mocno zastanawiamy sie nad sylikatami. Niepokoi mnie kilka szczegółów. Wyczytałam, ze silikaty są cieższe w obrubce od porothermu.Gorzej sie je tnie i trzeba mieć do tego odpowiednią piłe taka jak do granitu. To samo dotyczy wykonania otworów na puszki do elektryki. Nie mozna wykuwać bo bloczki pękają tylko trzeba ciąć. Jak sobie poradziła wasza ekipa podczas budowy. Boje sie , ze jak zaskocze swojego wykonawce zmianą materiału to bedzie marudzić i zażyczy sobie dopłate.
Nr tel do Piotra Turka ktory spisalam sobie z listy jest chyba nie aktualny, nalezy juz do kogoś innego. Człowiek w tel. powiedział mi , ze takich tel odbiera sporo. Jesli to nie problem to zerknij do notatek, moze jakieś przekłamanie podczas pisania.
Z forum dowiedzialam sie , ze jesteś jedną ze " sprawczyń " listy , gratuluje pomysłu, lista jest bardzo pomocna.

Pozdrawiam

dabell
05-02-2007, 22:54
Vanka
jeśli chodzi o silikaty i obróbkę - to faktycznie są twarde. Nasi budowlańcy zużyli chyba 9 albo 10 tarcz diamentowych w czasie stawiana murów. To jest kwestia sprzętu wykonawcy. Pan Piotr pierwszy raz budował z silikatów więc nie miał specjalnej piły. Wiem natomiast, że narzekał bo poprzednio budował z porothermu i ten znowu pękał. Nie wiem co lepsze. Naprawdę dobry fachowiec sobie poradzi bez problemu z każdym materiałem, a gorszemu to z BK będzie szło opornie :-). Wiem że w silikatach jest problem z puszkami elektrycznymi, ale my dlatego na działówki daliśmy 12 cm BK :-).
Ar_com - pytaj, pytaj :-). Dużo jest o tym na początku dziennika.
Izolacja szła tak:
- pozioma na ławach - papa Quandt modyfikowana SBS o gr. 4,5mm
- pozioma na scianach fundamentowych - papa Dunbit Modyfikowana SBS termozgrzewalna 4mm - grube diabelstwo straszecznie (będzie na całej podłodze na wylewce w domu )
- pionowa - hydroizolacja ścian fundamentowych na zewnątrz Izohan WM - 3x2mm po wyschnięciu ok.3mm gumy, od środka Izohan WL dwukrotnie
- termoizolacja - styropian ekstrudowany 6cm przyklejany na Izohan WM - powyżej gruntu będzie kołkowany do ścian przy ociepleniu.
- czarna folia budowlana - to tak dla osłonięcia styropianu - nie trzeba ale daliśmy, bo będzie jeszcze najprawdopodobniej drenaż, czyli odkopywanie ponowne wokół domu.
Ika_71 - papierologia trwała od stycznia do końca sierpnia, ale może z dwa miesiące biorę poprawke na naszą panią architekt od adaptacji (niestety p. Alicji z Trzebnicy rozchorował sie mąż jak juz byłysmy po wstępnych rozmowach) - musiałam mieć kogoś innego i żałuję.
Generalnie uwaga - architekta w Gminie (WZ-ka) trzeba popędzać i nachodzić :-), sympatyczny ale o zwolonionych obrotach, Trzebnica (wydział architektury - pozwolenie na budowę, odrolnienie gruntu pod domem) to mały koszmarek, który najlepiej przejść z architektem z wewnątrz układu :evil: :evil: .
pozdrawiam Dabell

marzka
06-02-2007, 10:22
Ika_71 - papierologia trwała od stycznia do końca sierpnia, ale może z dwa miesiące biorę poprawke na naszą panią architekt od adaptacji (niestety p. Alicji z Trzebnicy rozchorował sie mąż jak juz byłysmy po wstępnych rozmowach) - musiałam mieć kogoś innego i żałuję.
Generalnie uwaga - architekta w Gminie (WZ-ka) trzeba popędzać i nachodzić :-), sympatyczny ale o zwolonionych obrotach, Trzebnica (wydział architektury - pozwolenie na budowę, odrolnienie gruntu pod domem) to mały koszmarek, który najlepiej przejść z architektem z wewnątrz układu :evil: :evil: .
pozdrawiam Dabell

hej
wszystko potwierdzam :-)) p. Ala robiła nam adaptację i nadzorowała wydawanie pozwolenia. Jest u nas również kierownikiem budowy. Najlepiej jak architekt jest z okolic bo wie jak przygotowywać dokumentację i cała papierologia idzie sprawniej. Nie wiem jak teraz u p. Ali z pracą, czy bierze się za nowe zlecenia. Jakby co to mam namiar na jeszcze jedną Panią architekt z Trzebnicy, która też jest ok. P. Renata robiła nam projekt instalacji gazowej wewnętrznej.
W Arisie przy Grabiszyńskiej zrobiłam zakupy na ocieplenie zewnętrzne włącznie z tynkiem, wewnętrzne czyli wełna, stelaże, płyty k-g. Byli bezkonkurencyjni :-) Kupię u nich jeszcze tynk mozaikowy na cokół.
Dabell chyba dzisiaj widziałam jak Twoje okna jechały na montaż tak ok. 9.00..możliwe?
pozdrawiam
marzka

mk1
06-02-2007, 12:22
Witam!
Mam kilka pytań do osób budujacych dom pod pistacją. Cały czas jestesmy w fazie wyboru projektu będe bardzo wdzięczna za odpowiedzi i rady.
1. Jak jest z wielkością pokoi na poddaszu? Czy nie sa za małe biorąc pod uwagę skosy?
2. CZy kawałek zadaszonego tarsu(wg projektu) jest dobrym rozwiazaniem? Jak to w rzeczywistości wyglda? Wiem że domy juz stoja w surowym stanie więc może podpwoecie :D

3. Mamy zamiar doprojektowac drugi garaz z pomieszczeniem gospodarczym może ktos miał taki pomyśl?

Będe bardzo wdzieczna za pomoc bo już sama niewiem jaki projket mam wybrać jeszcze chwile a oszaleje :cry: Dziekuej z góry
Magda

dabell
06-02-2007, 16:47
mk1 -
1. pokoje są wystarczające, ścianka kolankowa u mnie będzie na wysokości ok. 110 (po zrobieniu stelażu z wełną 10cm) u Tabalugi będzie wyżej. Jest zupełnie ok.
2. Taras jest taki, że spokojnie wystawię stół i kilka krzeseł na kawkę :-). Na więcej to nie za bardzo można liczyć. Uważam, że koniecznie musi byc kawałek zadaszenia. U Tabalugi jest bardziej wysunięty balkon w części nad salonem do tego można dołożyć markizę. Tak można też zrobic z boku, likwidując wtedy podcień, ale wg. mnie to nie to samo. Jutro zrobię zdjęcia tego tarasiku, postaram sie złapać wielkość.
3. Dodatkowy garaż - pulpitowy czy z boku? W tej drugiej wersji będzie bardzo duże pomieszczenie nad garażem. Moi znajomi w takim pokoju nad podwójnym garażem mają pokój bawialny - dzienny dla rodziny, salon na dole jest gościnny :-). Doprojektowali tylko dodatkowy komin, żeby mieć dodatkowy drugi kominek. To może być rozwiązanie.

Dom generalnie jest super, idealny pod względem komunikacji, powierzchni, taki ciepły :-), będzie miał swój dobry klimat - to już czuć. Ja jestem szczęścliwa, że udało nam się trafić w dziesiątkę na ślepo:-). Wy macie szansę zobaczyć w realu - zapraszam. Niezależnie od odległości wizyta w domu wybudowanym wg. upatrzonego projektu daje jedyną w rodzaju szansę na sprawdzenie dopasowania projektu do własnych potrzeb.
Dabell

mk1
06-02-2007, 17:44
mk1 -
1. pokoje są wystarczające, ścianka kolankowa u mnie będzie na wysokości ok. 110 (po zrobieniu stelażu z wełną 10cm) u Tabalugi będzie wyżej. Jest zupełnie ok.
2. Taras jest taki, że spokojnie wystawię stół i kilka krzeseł na kawkę :-). Na więcej to nie za bardzo można liczyć. Uważam, że koniecznie musi byc kawałek zadaszenia. U Tabalugi jest bardziej wysunięty balkon w części nad salonem do tego można dołożyć markizę. Tak można też zrobic z boku, likwidując wtedy podcień, ale wg. mnie to nie to samo. Jutro zrobię zdjęcia tego tarasiku, postaram sie złapać wielkość.
3. Dodatkowy garaż - pulpitowy czy z boku? W tej drugiej wersji będzie bardzo duże pomieszczenie nad garażem. Moi znajomi w takim pokoju nad podwójnym garażem mają pokój bawialny - dzienny dla rodziny, salon na dole jest gościnny :-). Doprojektowali tylko dodatkowy komin, żeby mieć dodatkowy drugi kominek. To może być rozwiązanie.

Dom generalnie jest super, idealny pod względem komunikacji, powierzchni, taki ciepły :-), będzie miał swój dobry klimat - to już czuć. Ja jestem szczęścliwa, że udało nam się trafić w dziesiątkę na ślepo:-). Wy macie szansę zobaczyć w realu - zapraszam. Niezależnie od odległości wizyta w domu wybudowanym wg. upatrzonego projektu daje jedyną w rodzaju szansę na sprawdzenie dopasowania projektu do własnych potrzeb.
Dabell

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedz :D Garaż chcemy mieć z boku właśnie z takim duzym pokojem nad garażem(tez myślałam o bawialni :-)) Dla mnie tez bardzo ważne jest zadaszenie z doświadczenia mojego brata, który takiego niema, wiem że się to bardzo przydaje :-) SZkoda że nie budujesz gdzieś bliżej wtedy napewno bysmy się wybrali ale kto wie do Wrocławia z Krakowa jest podobna bardzo dobra droga więc dzięki za zaproszenie :-)
pozdrawiam
Magda

dabell
06-02-2007, 18:24
Mk1- ja byłam w zeszłym tygodniu w Krakowie :-) i spotkałam się z Plento, która będzie budować Pistację :-) w okolicach wczesnego lata. Jezeli chodzi o odległość to ja byłam u Tabalugi dwa razy - mieszka niedaleko Częstochowy - to niespełna 1,40 min drogi. Zapraszam serdecznie.Może do niej :-) hihi... jakoś tak jest, że Pistacje powstają we wschodniej części kraju :-).

patomex
06-02-2007, 20:18
Witam
Nie mogłem się oprzeć żeby nie podzielić się dzisiejszymi wrażeniami z budowy.

Z pana Turka byłem już zadowolony wcześniej - przy wznoszeniu budynku.
Pomyślałem że to Magik jak jakiś czas temu zrobił tymczasowe drewniane drzwi do domu - zaproponowałem P.Izie żeby je tylko lekko oszlifować i pobejcować i zostawić na stałe :D
Dzisiaj rano oniemiałem jak zobaczyłem - przepust-przejście przez drogę.
Wyprofilowany - dopieszczony- szeroki - jednym słowem cudo.
Co się dziwić jak to robi Magik :lol:
Pomyślałem że on powinien założyć szkołę i uczyć pozostałych.
Jak kiedys będę pisał "przewodnik po wykonawcach" P.Turek na pewno dostanie 5 gwiazdek *****
Pozdrawiam
Wróżka

dabell
06-02-2007, 20:30
Dokładnie tak jak mówi nasz wróżkowy :-) KB - w projekcie zjazdu z drogi gminnej stworzonym przez naszego konstruktora adaptatora :-) projektu do pozwolenia na budowę ten przejazd jest lekko wypukły na środku i takiż jest w rzeczywistości. W obliczu sasiedzkich przejazdów, to to jest maybach :lol:. Ale to cały p. Piotr :P :P :P - perfekcjonista i pedant w każdym calu :lol: . Jutro zrobię zdjęcie posprzątanych pozostałości po drewnie - poukładanych i posortowanych na kupki zgodnie z wielkością :roll: i typem drewna 8) .

patomex
07-02-2007, 06:17
Drzwi po zabejcowaniu wyglądały by tak.... :lol: :lol: :roll: :roll:
http://i147.photobucket.com/albums/r300/patomex/domek.jpg

Czyż nie pięknie... :roll:

Plento
07-02-2007, 18:20
mk1
tak jak pisała Dabell bedziemy budowac Pistacje (G) w Krakowie.
Dla naszej 5 osobowej rodzinki to idealny domek, tak myśle, Patrząc na domki Tabalugi (osobiscie zobaczony) i Dabell (mam nadzieje zobaczyc go jak sie ociepli na min.20stopni :P ) wiem,ze to jest własnie ten wymarzony.
Wydłuzymy tylko garaż, żeby miec schowek na ogrodowe drobiazgi, wysuniemy o ok.30-40cm kuchenny wykusz, żeby swobodnie poruszać sie w kuchennej jadalni oraz podwyższymy ścianke kolankową tak o 30 cm. Zmniejszymy też podcień w częsci salonu, bedzie tylko lekko zaznaczony tak na 30cm. Zyskamy na tym powierzchnie salonu przy kuchni (podpatrzone od Tabalugi). Zmienimy schody na dwubiegowe, tak jak Dabell i Tabaluga.
Pokój nad garażem podzielimy na 3 pomieszczenia. Z jednej strony bedzie garderoba, z drugiej pralnia z suszarnią, a w srodku mały gabinecik dla mężą.
Jestem zdania,że w domu musi byc troche takich zakamarków gdzie można składowac rózne rzeczy.Doświadczyłam to mieszkajac w Holandii. Mielismy domek własnie z osobną garderobą (fantastyczna sprawa) oraz pralnię z suszarnią gdzie bezstresowo leżały sobie brudy i suszyły się na sznurkach ciuszki.
Teraz w krakowskim mieszkaniu pranie oblega kaloryfery i wszystkie miejsca gdzie da sie powiesić mokre ubrania, a prania mam sporo przy 3 dzieci. A niespodziewani goście oglądaja moje pranie :oops:

reasumując- po tych zmianach myślę,że to będzie właśnie to na co czekam :D

ika_71
07-02-2007, 21:37
Dabell i Marzka
Bardzo dziekuje za info :)
Czytam i czytam w różnych postach o tym panu Piotrze i chyba zaczne sie z nim na przyszły rok umawiac juz teraz :D bo obawiam sie ze moze nie miec czasu jak sie zgłoszę dopiero jesienia :wink:
Pozdrawiam :D

Rapit
08-02-2007, 13:41
Witam
Gratuluję tempa budowy dabell.
Przeczytałem z zachwytem Twój dziennik od deski do deski.
My (Żona, Syn i ja) rozpoczęliśmy budowę w poniedziałek, więc na dniach będę tworzył nasz dziennik budowy. Budowę pllanujemy zakończyć w tym roku, no ale zobaczymy jak będzie (w końcu to tylko plany).
Pozdrawiam, oczekując kolejnych wpisów w dzienniku.
Radek

dabell
08-02-2007, 16:31
Rapit
ciesze się że tu trafiłes :-) Jaki domek budujecie?
Przy dobrej organizacji pracy do końca roku się wprowadzicie. Dobrze zaplanujcie zakupy, lepiej niech materiał poczeka tydzień czy dwa dodatkowo w hurtowni, by potem nie było zbędnych przestojów.
pozdrawiam
Dabell

Rapit
08-02-2007, 19:08
Witam

Budujemy LMP 42a od Lipińskich - http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55724&keys=2&int_1gteq=120&int_1lt=140&offset=4&w=yes&backcmd=Collection, ale z kilkoma zmianami - lustrzane odbicie, powiększony garaż i inne, ale o tym będzie w dzienniku.

Jola z Melisy
08-02-2007, 19:09
Witaj Dabell. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Przeczytałam Twój dziennik i wyobraź sobie, że zaczęliśmy budowę dokładnie w tym samym czasie a do tej pory mamy...stan zero. Ale budujemy systemem rodzinno-gospodarczym i trochę się wlecze. Również budujemy domek z archonu i nawet powierzchnia taka sama. Jeśli możesz zdradzić ile do tej pory kosztował Twój domek. Wydaje mi się, że kosztorysy archonu są nieco zaniżone. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej przeprowadzki. :P

dabell
09-02-2007, 07:51
Jolu - jak na budowę systemem gospodarczym to i tak jesteście do przodu. Od wiosny spokojnie będziecie mury stawiać. To najlepszy układ przy budowie. My mamy szczęście, że trafiliśmy na zimę 200-lecia :lol: . Inaczej też trzeba by było przerwać budowanie.

Co do kosztów to muszę podliczyć. Ale tak na oko - ok. 140 -150 tys. z bardzo dobrymi materiałami. Z pewnością można było taniej - widzę to na przykładzie Tabalugi. U niej fundamenty wyszły chyba z 40- 50% taniej niż u mnie. Duże znaczenie ma wzrost materiałów w ostatnim czasie no i robocizna. Jak patrzyłam ile Tabaluga płaciła za poszczególne elementy i robociznę to nie mogłam uwierzyć :-). Dom ten sam, tylko rejon Polski inny - i ogromna różnica.
W kosztorysie Archonu na stan surowy otwarty było przeznaczone ok. 114 tys. netto - kosztorys na I kwartał 2006r.
Jak podliczę to wrzucę cyferki do dziennika.
pozdrawiam
Dabell

mk1
09-02-2007, 09:51
mk1
tak jak pisała Dabell bedziemy budowac Pistacje (G) w Krakowie.
Dla naszej 5 osobowej rodzinki to idealny domek, tak myśle, Patrząc na domki Tabalugi (osobiscie zobaczony) i Dabell (mam nadzieje zobaczyc go jak sie ociepli na min.20stopni :P ) wiem,ze to jest własnie ten wymarzony.
Wydłuzymy tylko garaż, żeby miec schowek na ogrodowe drobiazgi, wysuniemy o ok.30-40cm kuchenny wykusz, żeby swobodnie poruszać sie w kuchennej jadalni oraz podwyższymy ścianke kolankową tak o 30 cm. Zmniejszymy też podcień w częsci salonu, bedzie tylko lekko zaznaczony tak na 30cm. Zyskamy na tym powierzchnie salonu przy kuchni (podpatrzone od Tabalugi). Zmienimy schody na dwubiegowe, tak jak Dabell i Tabaluga.
Pokój nad garażem podzielimy na 3 pomieszczenia. Z jednej strony bedzie garderoba, z drugiej pralnia z suszarnią, a w srodku mały gabinecik dla mężą.
Jestem zdania,że w domu musi byc troche takich zakamarków gdzie można składowac rózne rzeczy.Doświadczyłam to mieszkajac w Holandii. Mielismy domek własnie z osobną garderobą (fantastyczna sprawa) oraz pralnię z suszarnią gdzie bezstresowo leżały sobie brudy i suszyły się na sznurkach ciuszki.
Teraz w krakowskim mieszkaniu pranie oblega kaloryfery i wszystkie miejsca gdzie da sie powiesić mokre ubrania, a prania mam sporo przy 3 dzieci. A niespodziewani goście oglądaja moje pranie :oops:

reasumując- po tych zmianach myślę,że to będzie właśnie to na co czekam :D

My na razie jesteśmy we trójkę ale w przyszłości pewno bedzie nas więcej :D Jeśli zdecydujemy sie na ten projekt tez wydłużymy garaż o drugie stanowisko i pomieszczenie gospodarcze. Zadaszenie to ja wolałabym miec wieksze ponieważ (z doświadczenia mojego brata u którego na tarasie siedziec w lecie się nieda) marzy mi się zadaszony taras. Jak odbierasz salon pod wzgledem wielkości ? Ja chciałabym miec tam duzy stół z krzesłami i wypoczynek oczywiście. My myslimy jeszcze nad Domem w lewkoniach i pewno na któryś się zdecydujemy. Fajne że budujesz w Krakowie bo zawsze będzie mozna wymieniać sie informacjami :D

dabell
09-02-2007, 11:24
Salon - część kominkowa jest wystarczający na pomieszczenie dużego wygodnego wypoczynku z fotelem lub dwoma i stoliczkiem + minimum mebli typu witrynka w rogu między oknami i komódka między kominkiem i ścianą.
Jeżeli chodzi o duży stół - zależy jak często będziesz użytkować jadalnię i jak duży ten stół planujesz. Ja myślę o takim 120*80 (dla 4 lub 6) i po rozłożeniu dla 8 osób. Będzie stał dłuższym bokiem wdłuż okna tarasowego - w części podwójnej, tak by można było swobodnie używać drzwi tarasowych bliżej kuchni.

mk1
09-02-2007, 13:35
Salon - część kominkowa jest wystarczający na pomieszczenie dużego wygodnego wypoczynku z fotelem lub dwoma i stoliczkiem + minimum mebli typu witrynka w rogu między oknami i komódka między kominkiem i ścianą.
Jeżeli chodzi o duży stół - zależy jak często będziesz użytkować jadalnię i jak duży ten stół planujesz. Ja myślę o takim 120*80 (dla 4 lub 6) i po rozłożeniu dla 8 osób. Będzie stał dłuższym bokiem wdłuż okna tarasowego - w części podwójnej, tak by można było swobodnie używać drzwi tarasowych bliżej kuchni.

Myślałam o takim stole na 6 krzeseł a po rozłozeniu na 12. Mamy czesto gosci. A kanapa i 2 fotele plus mała ława nie wchodzą? Stół chciałam postawic tak jak jest na RYSUNKU prostopadle do okna. A jak wyszła łazienka po zmniejszeniu na dole? Zmiesci się prysznic umywalka i klozet? Dzięki z aodpowiedz :D

Jola z Melisy
09-02-2007, 16:01
Dabell, wielkie dzięki za odpowiedź. Ja też niestety nie buduję z najtańszych materiałów (ytong, karpiówka). To znaczy zamierzam budować (materiał już kupiony). Jedyne na czym mogę oszczędzić to na robociźnie. U mnie buduje mój tato, który jest fachowcem z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście jacyś pomocnicy, ale będą dopilnowani. I to nie przeze mnie, hura!!!! Jedyne czego się obawiamy to strop. Chcemy monolityczny i szukamy kogoś do tej robótki. A kwota o jakiej pisałaś to z oknami czy bez? Pozdrawiam serdecznie. :P

patomex
09-02-2007, 20:25
Jedyne czego się obawiamy to strop. Chcemy monolityczny i szukamy kogoś do tej robótki.
Strop monolityczny napewno ma swoje zalety - ale czy warto na niego tracić czas. Najlepszym rozwiązaniem było by ułożenie stropu filigran - ale niestety trzeba liczyć się z trochę większymi kosztami chociażby za dźwig. Dla domków jednorodzinnych optymalnie wydaje się zrobić strop terriva - łatwo , mało zbrojenia i mało betonu i przede wszystkim Szybko. Kolejny plus że nawet troszkę bardziej sprawni murarze wraz z odpowiednim nadzorem sobie z nim poradzą :wink:

vanka99
10-02-2007, 18:30
Dabell kiedy sie pochwalisz oknami ? ( fotki ) :wink: , wyczytałam na Grupie Wrocławskiej, że jesteście zadowoleni z okien i wykonastwa. Ja mam jeszcze daleko do okien, ale dam do wyceny moze uda sie teraz wynegocjować dobre ceny. Ciesze sie , ze wszystko jest OK .
Pozdrawiam

mario_pa
11-02-2007, 18:57
Możesz zdradzić tajniki negocjacji cen na wełnę - 33.5 upustu.

dabell
11-02-2007, 21:02
Tajniki są żadne - polityka firmy, która dała takie rabaty jest taka - im wiecej bierzesz tym niższe są ceny. Powyżej 10.000 zł są nie do przebicia. Jeżeli Aris ma z założenia 3% marży na styropianie a inni dają 16,5 procenta to o czym mówimy? Hurtownie zciągają z klientów co się da i trzeba szukać na rynku firmy z która można rozmawiać po ludzku.
pozdrawiam
Dabell

Plento
13-02-2007, 14:25
mk1
Mysle ,że część kominkowa salonu jest na tyle duza ze to co pisała Dabell pomiesci się. Rzeczywiscie za duzo mebli typu szafki, witrynki sie nie zmieści, no i telewizor gdzies trzeba postawić. Co do salonu - jadalni ;po to zmniejszamy wnękę, aby uzyskac wiecej miejsca dla stołu, pianina i swobodnego poruszania sie między kuchnią i salonem (tak też podpowiedziała mi bratowa architekt).
Lazienka na dole jest rzeczywiście maleńka, ale mozna tam cos wymysleć, a i tak najczęsciej w dolnej lazience korzysta sie z WC.
Myslałam o postawieniu na szerokośc w niej małej wanny na 120cm długiej, ewentualnie przesunieciu scianki pod schody i wtedy weszłaby pewnie 150cm.A na wanne dac parawan prysznicowy.Albo po prostu postawic tam prysznic, tak jak Tabaluga.

mk1
18-02-2007, 19:10
mk1
Mysle ,że część kominkowa salonu jest na tyle duza ze to co pisała Dabell pomiesci się. Rzeczywiscie za duzo mebli typu szafki, witrynki sie nie zmieści, no i telewizor gdzies trzeba postawić. Co do salonu - jadalni ;po to zmniejszamy wnękę, aby uzyskac wiecej miejsca dla stołu, pianina i swobodnego poruszania sie między kuchnią i salonem (tak też podpowiedziała mi bratowa architekt).
Lazienka na dole jest rzeczywiście maleńka, ale mozna tam cos wymysleć, a i tak najczęsciej w dolnej lazience korzysta sie z WC.
Myslałam o postawieniu na szerokośc w niej małej wanny na 120cm długiej, ewentualnie przesunieciu scianki pod schody i wtedy weszłaby pewnie 150cm.A na wanne dac parawan prysznicowy.Albo po prostu postawic tam prysznic, tak jak Tabaluga.

A mnie właśnie ta wnęka bardzo sie podoba :-) Na dole (jesli schody zostana zabiegowe) w łazience bedzie prysznic. Dabell czy pod schodami jest pomieszczenie które mozna zaadoptowac na gospodarcze? Własciwie zdecydowalismy sie już na Pistację teraz myślę nad zmianami. Także w Krakowie(to do Plento raczej w jego okolicach) będą dwie pistacje (mam nadzieje) :-) Bedziemy mogły sie wymieniąc doświadczeniem :-) Na górze myślałam o zlikwidowaniu jednego pokoju zrobieniu garderoby i dwóch lukarnach zamiast jednej (nie lubie okien połaciowych.

dziki z miasta
19-02-2007, 22:09
pilnie poszukuję dobrej firmy budowlanej, prosze o kontakt do Waszej ekipy pozdrawiam
[/b]

patomex
20-02-2007, 07:41
pilnie poszukuję dobrej firmy budowlanej...
hehe aż takiej magicznej mocy to nawet ja nie mam. Najbliższy wolny termin to AD 2008
mimo to życzę powodzenia :lol:

dabell
20-02-2007, 14:03
U nas praca wre - co tez opisałam w dzienniku 8) . Nie miałam kompletnie czasu, by uzupełniać wpisy, a poza tym czekałam na uruchomienie monitoringu :lol: . Bardzo wszystkich komentujących przepraszam 8) .

Dziki z miasta -
niestety tak jak napisał KB - p. Turek ma w 2007 zaklepane już na bank 3 domy. A telefony odbiera ciągle :-). Buduje ponadto tylko po północnej stronie Wrocławia i okolicach.
Będzie teraz budował naszemu sąsiadowi, ten początkowo był sceptyczny wobec niego, bo to nie firma, ale jak zobaczył naszą budowę to już nie był :-). Ma porównanie - budowa po sasiedzku, która zaczęla się chwilę przed nami, dom wcześniej przed naszą znajomą inspektor sasiedzkiego nadzoru :-), w tej chwili jest na etapie stropu.

MK1 - pomieszczenie gospodarcze pojawia się dopiero, gdy przerobisz schody na dwubiegowe, bo wtedy zmienia się ich kierunek biegu. W projekcie pod częścią schodów (tą wyższą - wznoszącą się do góry na piętro) była w łazience część na wc.

Pozdrawiam serdecznie
Dabell

20-02-2007, 18:37
Wow, Dabell, Wasz domek już stoi i wykańcza się w środku :o :D :D . Niezłe tempo budowy.
Co do tych okien MS - dwa lata temu, jak wstawialiśmy okna MS były tymi najbardziej zachwalanymi. A tu proszę, odstawiają taką fuszerkę. My mamy okna Rehau i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

dabell
20-02-2007, 18:49
Aniu
pamietasz jak pisałam w komentarzach u Tabalugi, że ją przegonimy jak tak dalej pójdzie :-). To nie wyścig co prawda :wink: , ale teraz nie mamy wyboru - fachowiec od wykończeń wchodzi z końcem marca :-), musimy zdażyć. Znając Tabalugę, jak wróci z nart to ze zdwojoną energią zabierze się za domek :-).
pozdrawiam
Dabell

Jola z Melisy
20-02-2007, 19:08
Dabell, tempo masz rzeczywiście zawrotne. I domek super. Pewnie jeszcze lepiej wygląda z oknami. Może jakieś zdjęcia? Pozdrawiam i oby tak dalej.

mk1
20-02-2007, 20:54
:D :D :D
Dabell będe dalej nudzić po zmniejszeniu łazienki jest tam miejsce na prysznic? Przepraszam ze nudze i zaśmiecam Ci watek ale to bardzo ważne dla mnie :D

dabell
21-02-2007, 08:52
:D :D :D
Dabell będe dalej nudzić po zmniejszeniu łazienki jest tam miejsce na prysznic? Przepraszam ze nudze i zaśmiecam Ci watek ale to bardzo ważne dla mnie :D
Od tego są komentarze :P . Pytaj ile dusza zapragnie, ja nie miałam takiej możliwości przed wyborem projektu. Dobrze, że Tabaluga wcześniej budowała, to od niej dużo ściągnęłam :P .

W łazience spokojnie zmieści się z tyłu prysznic - chcemy murowany, zostawimy miejsce na wejście ok. 50cm resztę zabudujemy ścianką.
Podam Ci wymiary łazienki : szerokość z tyłu 126cm (przed tynkami), długość (od tyłu)188cm+25,5 (słup żelbetowy wystający na 14cm)+56 do drzwi.
Z drugiej strony (od kotłowni) od tyłu - 188cm potem uskok 12cm do wnętrza łazienki+81,5cm do drzwi.
Zrobię potem rysunek, sfotografuję i umieszczę zdjęcie w dzienniku.

mk1
21-02-2007, 10:32
Bardzo dziękuje :D Dziś w domu sobie to narysuje :-)

Ivonesca
21-02-2007, 11:08
dabell burzowa - taka powinna być Twoja ksywka ;-)
idziesz jak burza po prostu :lol: :lol:

ślicznie wygląda ta dachówka w słońcu ...czekolada palce lizać ;-)

dom z oknami wygląda "dostojniej" - nie straszy takimi pustymi oczodołami :wink:

kurczę...kiedy to wreszcie zobaczę w realu ?? 8) 8) 8)

pozdrawiam sąsiadkę :D :D

dabell
21-02-2007, 11:39
Ivonesco
kto jak kto, ale Ty to masz blisko 8) , a po wędlinki się nie wybierasz :lol: ?

Co do terminów, to sama nie wierzę, że do tej pory wszystko idzie z planem, ale tfu, tfu... 8) coby nie zapeszyć.
Fakt faktem, że wszyscy nam zazdroszczą tempa, nasza opiekunka w Banku też jest w szoku, stawia naszą budowę za wzór :-), jak opowiada swoim budującym obecnie znajomym o naszej Pistacji, to nikt nie chce jej wierzyć :-).

Ivonesca
21-02-2007, 12:29
Ivonesco
kto jak kto, ale Ty to masz blisko 8) , a po wędlinki się nie wybierasz :lol: ?

Co do terminów, to sama nie wierzę, że do tej pory wszystko idzie z planem, ale tfu, tfu... 8) coby nie zapeszyć.
Fakt faktem, że wszyscy nam zazdroszczą tempa, nasza opiekunka w Banku też jest w szoku, stawia naszą budowę za wzór :-), jak opowiada swoim budującym obecnie znajomym o naszej Pistacji, to nikt nie chce jej wierzyć :-).

no właśnie - tak blisko :oops: :oops: :oops: obiecuję poprawe na wiosnę ;-)

mk1
21-02-2007, 12:42
Poogladałam zdjęcia super domek wyglada :D Eh ale daleko mi jeszcze do takiego stanu :wink: Dziiękuje za rysunek :-) i jego zdjęcie :D

brigid
21-02-2007, 13:43
Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale jeśli masz twardą wodę, to sądzę że warto ją zmiękczać nie tylko do pralki i zmywarki. Jeśli patrzysz na koszty: kamień lubi się osadzać na bateriach, ceramice sanitarnej i w całej instalacji ciepłej wody - to wszystko będzie szybciej do wymiany. Herbata czy kawa na twardej wodzie nie nadaje się praktycznie do picia, do tego dochodzi częstsze odkamienianie czajnika czy ekspresu. Nawet włosy myte w miękkiej wodzie są zupełnie inne w dotyku. Gdybym mogła, chciałabym mieć w całym domu miękką wodę.

dabell
21-02-2007, 21:57
Właśnie za moment trzeba będzie o tym decydować. Też skłaniam się do myśli (i wydatku :-? ) na filtr lub zmiękczacz wody na całość. Muszę porozmawiać z moim instalatorem, wiem że on takie rzeczy montuje.

Dzięki za przypomnienie :-).

tabaluga1
22-02-2007, 13:18
Domek wygląda ślicznie z okienkami. Ja będę się cieszyć moimi już w najbliższą środę. Póki co od soboty zaczną swoją "niszczycielską" działalność elektrycy. :wink:

vanka99
23-02-2007, 20:44
oooooo są okienka ! Supe sie prezentują no i dom nabrał swoistego uroku.
Mam nadzieje, ze mój dom pod koniec roku bedzie podobnie wyglądać - mam taką nadzieję.
Dabell Twoj dziennik to skarbnica wiedzy, więc korzystam z niej ile sie da. :wink:
Jaką wybraliście terive na strop , bloczki keramzytowe czy żużlobeton?
Pozdrawiam

dabell
27-02-2007, 13:14
Vanko
na strop poszły pustaki keramzytowe, były droższe na całości o ok. 500zł od żużlobetonowych. Są lżejsze zdecydowanie od tych drugich, inna rzecz, że gorzej się w nich montuje cokolwiek - np. lampy. Ale myślę, że z tym sobie można poradzić.

Ivonesca
02-03-2007, 12:36
widzę że skłaniasz się troszkę do tego płaszcza ;-) mam nadzieję że nie będziesz żałować :D

ależ piękne płyki do kuchni !!!!!!!!!! baaaaardzo mi się podobają :D
pozdrawiam

agniecha1
02-03-2007, 14:56
Witaj Dabell.

Wysłałam wiadomość na priv, ale już znalazłam odpowiedź.

Widzę, że tempo macie zawrotne.Będę sobie podglądać waszą budowę, może i w rzeczywistości bo mam po drodze.

Życzę wszystkiego dobrego.
:D :D :D

dabell
02-03-2007, 15:06
Witaj Dabell.

Wysłałam wiadomość na priv, ale już znalazłam odpowiedź.

Widzę, że tempo macie zawrotne.Będę sobie podglądać waszą budowę, może i w rzeczywistości bo mam po drodze.

Życzę wszystkiego dobrego.
:D :D :D
Witaj :-)
widzę, że będziesz się budowała w Trzebnicy ? To faktycznie po drodze :-). Nie dostałam informacji na priv - o co chodziło ? Chtnie odpowiem na pytania :P .
Dabell

marzka
02-03-2007, 20:03
hej Dabell :-)
cieszę się, że wszystko idzie gładko i oby tak dalej :-) zerkaliśmy parę dni temu na Wasz domek z daleka ale nikogo nie było na budowie i nie chcieliśmy wzbudzać podejrzeń sąsiadów chodząc po działce :-))
u nas do wylewek szło wszystko równie szybko i prawie bezproblemowo. Schody zaczęły się przy wykończeniówce. Może Twoja ekipa będzie solidniejsza.
Kurcze Ty już kuchnię zamówiłaś a ja jeszcze nie ruszyłam tego tematu. Gdzie zamówiłas? A ta łazieneczka jest super! też na nią zwróciłam uwagę :-)
pozdróweczka
Marzka

tabaluga1
03-03-2007, 17:50
Ktoś zgadnie co to za pieski? 8)

Ja zgadnę :wink:
Mastif tybetański

Mówiłaś mi kiedyś, że takiego właśnie pieska planujecie :wink:

A płyteczki bardzo ładne, zwłaszcza łazienka mi się podoba. Wiesz, że będę Cię podglądać bardzo intensywnie, bo teraz Ty jesteś górą :P :P :wink:

dabell
04-03-2007, 08:49
hej Dabell :-)
cieszę się, że wszystko idzie gładko i oby tak dalej :-) zerkaliśmy parę dni temu na Wasz domek z daleka ale nikogo nie było na budowie i nie chcieliśmy wzbudzać podejrzeń sąsiadów chodząc po działce :-))
nie widzieliście nikogo, bo w środku robią :-).


u nas do wylewek szło wszystko równie szybko i prawie bezproblemowo. Schody zaczęły się przy wykończeniówce. Może Twoja ekipa będzie solidniejsza.
Marzenko mam taką nadzieję, bo już przy sensownych ekipach ledwo wyrabiam :-? . Nie wyobrażam sobie jeszcze jeździć i paluchem pokazywać :roll: codziennie.


Kurcze Ty już kuchnię zamówiłaś a ja jeszcze nie ruszyłam tego tematu. Gdzie zamówiłas? A ta łazieneczka jest super! też na nią zwróciłam uwagę :-)
Podejdź do Astry - w nowej części na dole zaraz przy wejściu na parter od strony parkingu jest firma Expert kuchnie. Sensowni ludzie umieją doradzić, i ceny nas nie zabiły - w porównaniu z tym co oglądaliśmy na Bielanach.
A kiedy Wy planujecie przeprowadzkę?
Jeszcze jedno - jaki kominek kupiłaś?
pozdrawiam serdecznie
Iza

marzka
04-03-2007, 18:49
Podejdź do Astry - w nowej części na dole zaraz przy wejściu na parter od strony parkingu jest firma Expert kuchnie. Sensowni ludzie umieją doradzić, i ceny nas nie zabiły - w porównaniu z tym co oglądaliśmy na Bielanach.
A kiedy Wy planujecie przeprowadzkę?
Jeszcze jedno - jaki kominek kupiłaś?
pozdrawiam serdecznie
Iza

Iza w Astrze właśnie zwróciłam uwagę na ładną kuchnię, którą mają na wystawce. Chodzi mi o tą białą z blatami wenge. Wygląda świetnie i to akwarium wkomponowane w słupku :-)
Czy oni zrobili Wam projekt kuchni czy już przyszłaś z gotowym?

Kominek kupiłam z kratki.pl Zuzia z boczną szybą i bezpośrednim dolotem powietrza do paleniska. Dokupiliśmy przepustnicę i jest możliwość całkowitego zamknięcia dopływu powietrza.

Przeprowadzkę chciałabym pod koniec czerwca ale nie wiem czy uda się bo jak widzę jak ciągnie się wykończeniówka to zaczynam ostro wątpić w tą datę :-?

pozdrawiam
Marzena

Jola z Melisy
04-03-2007, 18:58
Witaj. Twój domek wygląda naprawdę ślicznie. Często zaglądam do twojego dziennika, bo to mnie podnosi na duchu. Jednak da się szybko, sprawnie i efekt super. Jeżeli chodzi o podłogę w salonie to jeśli mogę coś doradzić to najpraktyczniejsze są płytki. W poprzednim mieszkaniu nie wyobrażałam sobie innej podłogi w salonie niż deski, zwłaszcza, że była to stylowa adaptacja strychu. Teraz już wiem nigdy więcej. Co prawda podłoga była naprawdę piękna (modrzewiowa), ale ...do pierwszego sezonu grzewczego, kiedy to nasze piękne (wysezonowane) deski zaczęły sie rozsychać i pękać. Pierwszy Sylwester w nowym mieszkaniu( (panienki w szpilkach) i mnóstwo małych dziureczek. Potem piesek i jego urocze pazurki itd . Po kilku sezonach (kosztowne przecież) cyklinowanie i znowu podłoga wyglądała pięknie....do następnego sezonu grzewczego. W moim nowym domu na bank będzie podłogówka i jakieś pikne płyteczki, może gres polerowany? Pozdrawiam serdecznie.

Ivonesca
05-03-2007, 08:15
dabell - ale różnica jak są już tynki!!
a jaki fajny piesek...a raczej pies ;-)
pozdrawiam

agniecha1
05-03-2007, 08:51
:D
Hey dabell.

Pytałam o namiary na tynkarzy, ale już znalazłam odpowiedź w dzienniku budowy. My zastanawiamy się jakie tynki wybrać, ręcznie czy maszynowo?

Kurcze tempo macie super szybkie, aż miło popatrzeć.

U nas trochę nawalali murarze, a trochę pogoda i dojazd na budowę.

Niedawno przejażdżałam przez Rogoż i widziałam, że powstaje wiele nowych domków, nawet wydawało mi się, że jeden wg naszego projektu Dom za Rogiem.

Myślę, że w tym tygodniu przejadę sobie jeszcze raz przez Rogoż i może poszukam Waszego domku?

Pozdrawaim. :D

Plento
06-03-2007, 09:16
Dabell,
domek cudo , piesek bardzo "przytulny" :) Oby tak dalej!!! A my nadal czekamy:)

tabaluga1
06-03-2007, 15:29
Ściany z tynkami wyglądją suuuuper :P
Kiedy ja będę takie miec? Mój tynkarz miał przyjśc w zeszły czwartek- ale coś mu podobno wypadło. Kolejnym terminem był dzień dzisiejszy- ponoc dopadła go grypa. A ja już tracę cierpliwośc.
Widzę, że nagrzewnica świetnie się spisuje. Nam sąsiad obiecał pożyczyc grzejniki, jeśli zajdzie taka potrzeba. Póki co cieszę się, że jest coraz cieplej i mam nadzieję, że natura sama poradzi sobie z suszeniem.
pozdrawiam

dabell
06-03-2007, 15:55
Troszkę się zapuściłam w odpowiedziach - już się poprawiam :-).
Marzko - to właśnie ta firma w Astrze. Oni robili projekt, najpierw wstępnie im rozrysowałam na kartce co gdzie przewiduję (kuchenka, zlew), potem oni robili wstępną wizualizację i wycenę, po jej zaakceptowaniu - pojechali na budowę i w ciągu kilku dni zrobili projekt. Facet doradził nam co warto zrobić w poszczególnych miejscach, gdzie szuflady, gdzie szafki, co będzie funkcjonalne, co nie. Pod układ szafek już na gotowo dostałam projekty techniczne układu instalacji elektycznej, gazowej.

Agniecha1 - nasze były masznowe - wyszły super. Nie wiem czy mozna uzyskać taki efekt ręcznie, może tak. W Rogożu skręć w lewo na rozdrożu przy krzyżu - nasz domek jest prawie na końcu, w prawo jest droga na Szewce.

Jolu z Melisy - dziękuję za uwagi - na 95% jesteśmy za płytkami. Dzisiaj właśnie szukałam jescze rozwiązań.

Tabalugo - mam nadzieję, że was tynkarz nie wystawi :evil: do wiatru. Wczoraj moja koleżanka z pracy rano mi mówiła, że w czwartek ma podpisać umowę na tynki, a o 14 przyszła po namiary - bo jej tynkarz w końcu powiedział, że do Irlandii wyjeżdża :evil: ...

tabaluga1
06-03-2007, 16:04
Dabell
Mój już dwa tygodnie temu przywiózł swoje dechy i jakieś tam inne sprzęty. Poza tym to ojciec kolegi mojego męża, a on sam nam go polecał więc chyba nas nie wystawi :roll: Obiecał jednak, że będzie pracował od świtu do zmroku- mieszka bowiem ok 30 km od nas i dojazdy trochę go szarpną.

maverick_sk
07-03-2007, 00:01
Hej Dabell. :D Mam szczęscie, że trafiłem na Twój dziennik budowy. Wspaniała robota. Czuje się fascynację tematem... Ja niestety rozpoczynam dopiero ale Twoje zapiski sa dla mnie cennymi wskazówkami. Mysle, że nie tylko ja to docenię. A'propos mojego projektu , który w realu pojawi się w dalszej albo bliższej przyszłości po Waszej bardziej północnej jak zachodniej stronie www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=176 Kilka istotnych zmian dających w efekcie większą kuchnię i garaż oraz pokój nad kuchnią...i dziś zdecydowałem ze zmieniam ściany na 2W. BK i styr. Pozdrawiam

dabell
07-03-2007, 14:49
Hej Dabell. :D Mam szczęscie, że trafiłem na Twój dziennik budowy. Wspaniała robota. Czuje się fascynację tematem... Ja niestety rozpoczynam dopiero ale Twoje zapiski sa dla mnie cennymi wskazówkami. Mysle, że nie tylko ja to docenię. A'propos mojego projektu , który w realu pojawi się w dalszej albo bliższej przyszłości po Waszej bardziej północnej jak zachodniej stronie www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=176 Kilka istotnych zmian dających w efekcie większą kuchnię i garaż oraz pokój nad kuchnią...i dziś zdecydowałem ze zmieniam ściany na 2W. BK i styr. Pozdrawiam

Witaj - nie ma to jak najbliższego sąsiada na forum spotkać :P . Świat jest mały :lol: .
Cieszę się bardzo, że trafiłeś na mój dziennik i że jest on dobrze odbierany. Z jednej cennej wskazówki skorzystaj z pewnością - z p. Piotra Turka :lol: . Czy wiesz, że będzie on stawiał dom Twojemu najbliższemu sąsiadowi za płotem? 8) . Robi się zakątek Turecki 8) .
Projekt bardzo sympatyczny, o podobnym trochę rozkładzie do Pistacji - szczególnie góra. Moja sugestia - zastanów się nad zrobieniem dodatkowego okna w części jadalnej salonu - to najprzyjemniej doświetlona strona - zapraszam do nas - sprawdzisz to i się przekonasz. Jest to bardzo ważne - obawiam się, że salon mógłby być ciemnawy, mimo potrójnych okien tarasowych. Trzeba wejść do budynku, by się o tym przekonać.
Będę w nabliższym czasie często na działce, ekipy będą działać, więc zapraszam - chętnie sie spotkam z sąsiadem :-).
Mam sporo dokumentacji w komputerze - gdybyś chciał skorzystać zapraszam na priv.
pozdrawiam serdecznie
Dabell

vanka99
10-03-2007, 21:35
Dabell ciesze sie ze spotkania i możliwości zobaczenia domu. Dom prezentuje sie super a dachówka w słoncu ma piekny kolor gorzkiej czekolady.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam serdecznie.

agniecha1
20-03-2007, 09:02
:D

Witaj Dabell.

Podjechałam wczoraj na Twoja budowę, bez zapowiedzi, ale akurat miałam czas. Skoro was nie było to nie chciałam baraszkować po domu, zwłaszcza, że panowie właśnie kładli wełnę i mówili, że strasznie się kurzy.

No nic może kiedys umówimy się na konkretny czas.
Pooglądałam domek z zewnątrz, popodziwiałam okna (zwłaszczam,że mam takie same) i dach.

Ale za to znalazłam w Rogożu domek wg mojego projektu Dom za Rogiem(tak jak podejrzewałam) :D.

Pozdrawiam.

mati_sowee
26-03-2007, 07:09
jakie fajne psiaki - tez jestem milosnikiem zwierzat - uwielbiam koty i psy -i takowe bedziemy mieli u siebie w domku

Kotek jest w trakcie "produkcji" a co do psa - to zawsze miałam owczarki niemieckie - wiec i na nowy dom takiego kupimy

patomex
26-03-2007, 19:16
jakie fajne psiaki - tez jestem milosnikiem zwierzat - uwielbiam koty i psy -i takowe bedziemy mieli u siebie w domku

Oczywiście że psiaki są fajne, ja jednak polecam rasy wyjątkowo obronne takie jak mój prawie lablador :)
Czyż nie słodki? :wink:
http://i147.photobucket.com/albums/r300/patomex/zuza.jpg

mati_sowee
27-03-2007, 06:15
slodki - nawet myslalam nad Labradorem, ale chyba jednak zwyciezy milosc do owczarków niemieckich

Mohag
31-03-2007, 20:11
Bardzo ladna ta kabina 8) Huppe robi chyba najprzyjemniejsze optycznie kabiny prysznicowe, parawany nawannowe itp

Widze ze juz powoli dochodzisz do konca :lol: oj bedziesz miala cieplo w nozki :wink:

mati_sowee
01-04-2007, 07:51
kabina super, ale my jednak decydujemy sie na prysznic murowany i panel prysznicowy z hydromasarzem - zalet jest kilka nie ogranicza mnie kabina, nie martwie sie polamaniem brodzika czy dzrzi, i cena jest zdecydowanie konkurencyjna

Ale na samym poczatku tez chcialam kabine - wiec bardzo Wasza mi sie podoba

dabell
01-04-2007, 14:35
mati_sowee - brodzik murowany na górze? My tez początkowo o takim mysleliśmy, ale tam naprawdę nie ma dużo miejsca a doświetlenie jest tylko przez drzwi balkonowe. Taka kabina powoduje doświetlenie w części WC-towej :-), inaczej mogłoby być tam ciemnawo niestety.
Brodzik murowany będzie za to na dole :-).
Mohag - dochodzimy do końca i się wykańczamy, a raczej ja się wykańczam :-). Kabina jest naprawdę ładna i np. do kabiny Sanplastu (jedynie taką znalazłam w podobnym przedziale cenowym :-? ) nie ma porównania.
Co do ciepła w nóżki :-) - myślałam o podłogówce pod całym brodzikiem, ale mnie instalator (mimo, że ma własnie tak zrobione) - odwiódł od tego. Jak się wyjedzie i kilka dni nie używa prysznica i woda wyparuje, to niestety potrafi zaśmierdzieć :-? . Więc tylko w przejściu, by nóżki miały ciepło podczas rozgrzewania się podłogi od wody w dalszej części 8) .
pozdrawiam
:P

Mohag
01-04-2007, 15:45
Huppe, zawsze polecam... chociaz cena nie jest "przyjazna" jak sie czlek wykancza wykonczeniowka to jednak warto. Mam od 11 lat parawan nawannowy... szklo jest jak nowe, zadnych zaciekow, odpryskow. Ramki chociaz biale sa nadal biale, jedno co zzolklo troche to gumowa uszczelka, ale ona miala prawo po tylu latach uzytkowania :wink:
Teraz kupilam do goscinnej lazienki, scianke stala 190x100 ktora bede grodzic koncowke lazienki wlasnie na prysznic bezbrodzikowy. W tym kacie jest ciemnawo i murowana scianka nie za bardzo mi tam pasowala.

Co do podlogowki w brodziku tez slyszalam o wyparowywaniu wody z syfonu i nieprzyjemnym zapachu pozniej.

mati_sowee
01-04-2007, 15:52
mati_sowee - brodzik murowany na górze? My tez początkowo o takim mysleliśmy, ale tam naprawdę nie ma dużo miejsca a doświetlenie jest tylko przez drzwi balkonowe. Taka kabina powoduje doświetlenie w części WC-towej :-), inaczej mogłoby być tam ciemnawo niestety.
Brodzik murowany będzie za to na dole :-).
Mohag - dochodzimy do końca i się wykańczamy, a raczej ja się wykańczam :-). Kabina jest naprawdę ładna i np. do kabiny Sanplastu (jedynie taką znalazłam w podobnym przedziale cenowym :-? ) nie ma porównania.
Co do ciepła w nóżki :-) - myślałam o podłogówce pod całym brodzikiem, ale mnie instalator (mimo, że ma własnie tak zrobione) - odwiódł od tego. Jak się wyjedzie i kilka dni nie używa prysznica i woda wyparuje, to niestety potrafi zaśmierdzieć :-? . Więc tylko w przejściu, by nóżki miały ciepło podczas rozgrzewania się podłogi od wody w dalszej części 8) .
pozdrawiam
:P

my takie chcemy wlasnie na dole, na gorze bedzie duza wanna

mati_sowee
03-04-2007, 07:10
jakie macie ogrzewanie - oprocz podlogowego - gazowe, kominkowe, olejowe??

dabell
03-04-2007, 08:25
Mamy podłogówkę na całym dole oprócz kotłowni i gabinetu - tam będą grzejniki. Do tego kominek - Hajduk 9KW - ale bez rozprowadzenia DGP - mamy wentylację mechaniczną z rekuperatorem, więc i tak obieg powietrza będzie wymuszony. Kominek ma być dla rekreacji i ewentualnego podwyższenia temperatury na dole w razie potrzeby. Cała góra to grzejniki a dodatkowo podłogówka w łazience.
Będziemy mieli ogrzewanie gazowe z sieci - gaz GZ50, a piec kondensacyjny.

mati_sowee
03-04-2007, 08:50
zastanawiamy sie nad dwoma rozwiazaniami
1. to ogrzewanie gazowe + kominkowe
2. to pompa ciepla

dabell
03-04-2007, 09:48
A jaki macie gaz - z sieci?
Przy pompie ciepła najlepiej mieć podłoówkę na całości, czyli również w pokojach, bo to najlepiej współpracuje (żródło niskotemperaturowe). Jesteście do tego mentalnie przygotowani A jakie macie warunki glebowe? Woda jest wysoko czy głęboko - to też ważne przy pompie.

mati_sowee
04-04-2007, 05:54
tak to bedzie gaz z sieci

mati_sowee
04-04-2007, 12:29
jak patrze na Wasz domek (a zamierzam budowac taki sam) to juz nie moge sie doczekac pierwszych prac budwlanych, tego zeby moc patrzec jak mury rosna :)

A najbardziej nie moge sie doczekac wykonczeniowki - doboru plytek, deek na podloge i dodatkow - bede w swoim zywiole

mati_sowee
05-04-2007, 05:48
w swoim podsumowaniu nawet zdjecie w podobnym kacie zrobilas - z tym co jest na avatarze - jeszcze elewacja i bedzie domkiem pod pistacja

GRATULUJE postawienia domu w 7 miesiecy

dabell
05-04-2007, 07:29
MATI - w avatarku jest zdjęcie elewacji z klatką schodową, ja mam wersję lustrzaną :-), co prawda po obu stronach są daszki :-)

mati_sowee
05-04-2007, 13:20
faktycznie - malo dokladnie sie przyjrzalam, ale i tak Wam zazdroszcze

patomex
06-04-2007, 06:53
PANI PISTACJOWEJ INWESTOR ORAZ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM
ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT W RODZINNEJ ATMOSFERZE
I MOKREGO DYNGUSA
http://i147.photobucket.com/albums/r300/patomex/zajaczek_d.jpg

mati_sowee
06-04-2007, 07:23
Przyłączam się do życzeń i zostawiam kurczaczka :)

http://student.man.olsztyn.pl/mati/wielkanoc.jpg

tabaluga1
07-04-2007, 12:48
Zdrowych, wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,
no i oby następne były już w domciu.


Dla całej rodzinki- Tabaluga z rodzinką


http://kartki.net.pl/kartki/3/84.jpg

vanka99
07-04-2007, 18:06
Życzę Ciepłych i udanych
świąt Wielkanocnych
smacznego jajka, mokrego Dyngusa,
a także zdrowia, pomyslności i odpoczynku
w rodzinnym gronie.

tabaluga1
12-04-2007, 09:52
Dabell

Widzę, że zaczynasz ocieplenie. A masz już drzwi zewnętrzne? My planowaliśmy ocieplenie w maju, ale okazało się, że przed ociepleniem powinny byc zamontowane drzwi no i parapety.
A na drzwi trzeba czekac dwa miesiące (w Oknoplaście). Zdradzisz, jakie drzwi zewnętrzne planujecie?
pozdrawiam

dabell
12-04-2007, 10:28
Tabalugo
wszystko da się zrobić :-) - drzwi będą najszybciej za 5 tygodni - chyba zdecydujemy się na drewniane. W sobotę jedziemy wybrać drzwi.
Będzie trzeba jakoś tak zrobić, by drzwi obrobić w późniejszym terminie, wiem, że najlepiej jest tak jak będzie u Ciebie, ale u nas wylewki i tynki muszą jeszcze trochę doschnąć, by można było zacząć wnętrze, a rozpoczęcie elewacji to nam umożliwia.
Wiesz o tym, że ocieplenia nie powinno sie robić powyżej 25st C? temperatury mają być coraz wyższe, a wiem od koleżanki (ma firmę handlującą dociepleniami i wykonującą takie prace), że najlepszy termin na docieplenia to wczesna wiosna(kwiecień -maj ) i jesień (wrzesień, październik). Ale generalnie zasada - nie za ciepło, bo za szybko wysychają kleje i jest problem.

mati_sowee
12-04-2007, 13:38
tez chcialabym miec na budowe takiego Pana Piotra i Pana Roberta

a wracajac do armatury w łazience to bardzo stylowa miska WC i równie stylowa umywalka :):):):)):

sylvia1
13-04-2007, 07:47
Dabell ślicznie sie u was robi
i widzę że chcemy tą samą rasę psa... powiedz mi tylko bo ja nigdy nie miałam psa czy ta rasa nadaję się dla niedoświadczonych w kwestii posiadania psa? u kogo zamawiasz? możesz mi podesłać info o hodowcach? bo w naszej okolicy totalna posucha jeśli chodzi o tybetany...a też mi zależy na charakterze psa...

dabell
13-04-2007, 21:43
Sylvio
naszą sunię będziemy brali z hodowli CORFORTE z Piły www.corforte.pl
To jedyna hodowla w której znalazłam złotego Do Khyi. Rozmawiałam z włascicielką - najlepiej zadzwonić, bardzo miła i sympatyczna osoba.
Niestety rasa jest jeszcze mało popularna, więc hodowli jest mało, ale po dobrego pieska warto nawet na koniec Polski pojechać. Te są chowane w warunkach domowych i przydomowych, więc idealnie, mają codzienny kontakt z dziećmi i rodziną, więc od początku sa właściwie wychowywane.
Czytałam, że do 7 tygodnia najważniejszy jest odpowiedni kontakt przez zabawę głównie ze szczenięciem, bo potem ono nie potrafi wyrobić w sobie udomowienia i przyjemności z kontaktu z człowiekiem. Tym ważniejsze są warunki hodowli z których je bieżesz. Nie chciałabym takiej, z której psy sa na wybiegu i nie są brane do domu.
Jeśli chodzi o umiejętność postępowania z psem - my też nie mamy psa, ale tybetana dobrze jest przeszkolić towarzysko. Są one dość niezależne i nalezy się nauczyć z nimi postępować. Nie wiem dla kogo to szkolenie jest bardziej potrzebne - chyba dla właściciela 8) . Pójdziemy do jakiegoś dobrego trenera i tyle.
zobacz to zdjęcie - cudne prawda?:
http://www.corforte.pl/images/stories/corforte/psy/Nowy_miot_2006/41.jpg
Pozdrawiam
Dabell

mati_sowee
14-04-2007, 09:36
prawda - sa piekne

Aga - Żona Facia
14-04-2007, 20:12
Piękne są te pieski, takie słodkie :D

Mam pytanie odnośnie tej umywalki jak jest jej cena?

dabell
14-04-2007, 20:16
Aga
Umywaleczka w tym rozmiarze w zależności od sklepu - od ok. 360zł do 500 :roll: . Większe (jest chyba w sumie 3-4 rozmiary) kosztują w okolicach 600-700zł.

Aga - Żona Facia
14-04-2007, 20:23
dabell dziękuję bardzo za odpowiedź.

mati_sowee
15-04-2007, 12:49
wylewnik - rewelacyjne.

sylvia1
15-04-2007, 14:00
Dabell śliczne :lol:

mati_sowee
16-04-2007, 06:10
bardzo podobaja mi sie te drzwi do pokoi - kolor i te szklo mleczne :)

Paweł Czernecki
19-04-2007, 12:12
Hej. Widze że robicie rekuperator + kominek bez DGP. Dobry pomysł. Jeżeli kominek jest używany okazjonalnie to zupełnie wystarczy. Tak przynajmniej mi się wydaje :)

Ja kombinuje jak tu zamiast kominka zastosować zwykłą kozę pod którą doprowadzę powietrze z zewnątrz. Ale coś mi się to gryzie z rekuperatorem :(

dabell
19-04-2007, 13:47
Obawiam się, że nie ma kozy ze szczelnym doprowadzeniem powietrza :-). No chyba że nowoczesne piecyki kominkowe mają (chyba heta), ale to koszt większy niż samego kominka bez DGP. Niestety przy reku musisz o tym pomyśleć.
Jestem przekonana, że wentylacja załatwi sprawę rozprowadzania ciepłego powietrza po domu zupełnie wystarczająco.

Paweł Czernecki
19-04-2007, 18:02
Na pewno nie będzie to tak intesywne rozprowadzanie jak przy DGP ale wentylacja mechaniczna wymusi bezpośrednio ruch powietrza do innych pomieszczeń ( kuchnia, łazienka ) no i potem pośrednio przez wymiane do innych pomieszczeń.

Pewnie kominek w moim przypadku będzie niezbędny :)

A macie jakiś patent na otwieranie kominka aby nie zaciągało ?

GosiaIAdam
23-04-2007, 10:46
Cześć !

Chcieliśmy się tylko przywitać:) Jeszcze się nie budujemy (na razie etap formalności), głęboko wierzymy że uda nam się ruszyć w sierpniu:) A witamy się tutaj, gdyż:
1) też północ Wrocławia (aczkolwiek trochę dalej, bo 10km za Trzebnicą)
2) też projekt z Archonu - "Dom w oleandrach"

Na razie sobie czytamy ten dziennik, bardzo nam się podoba szczegółowość no i te zdjęcia!

Zatem pozdrawiamy i zapewne do usłyszenia niebawem!

agniecha1
25-04-2007, 11:31
:D

Witam Dabell.
Wiem, że już dawno jesteście po tynkach, ale chciałabym wiedzieć, czy wszystko było zrobione dobrze. Czy miałaś może jakieś zastrzeżenia do ekipy p. Marka. Ja obecnie szukam tynkarzy,a w moich okolicach ciężko z terminami, zatem myślałam skorzystać z tynkarzy, którzy robili u Ciebie? A widzę, że u Ciebie wszystko idzie bardzo sprawnie, więc może skorzystam z paru kontaktów.
A czy byłaby też możliwość odwiedzenia i obejrzenia? Pisałam Ci, że już kiedyś byłam bez zapowiedzi, ale nie nie chciałam się panoszyć bez gospodarzy.Gdybys kiedyś była na budowie po południu...?

Przy okazji chciałam pozdrowić nowych budujących GosiaIAdam, z moich okolic.

dabell
25-04-2007, 19:50
GosiaIAdam - witam serdecznie, miło mi, że czytacie mój dziennik :-) zapraszam do dalszej lektury :-)
Agnieszko - z tynkarzy jesteśmy zadowoleni, chłopaki znają się na robocie.w dodatku nasz Kierownik ich od początku przećwiczył, że nie przejdą żadne niedociągnięcia (chyba się przestraszyli :-) jego dokładności) -więc jest naprawdę ok. Co do spotkania - chętnie się spotkam z Tobą. Często jestem na działce - dzisiaj też byłam - przywoziłam podokienniki na parapet.
Na 100% będę w poniedziałek 30, ok. godz. 14 - umówiłam się z jedną z forumowiczek mającą w planach budowę Pistacji :-). Może tez mogłabyś przyjechać?

agniecha1
26-04-2007, 06:58
Dabell Dzięki serdeczne za informacje i zaproszenie. :D Nawet wstępnie się już umówiłam z tynkarzami, nawet mieli wolny termin.

Oczywiście będę chciała podjechać, jeśli nic mi nie wypanie (taka praca). Ale ja mogę być tak około 16.30-17.00.

Pozdrawiam. :D

agniecha1
26-04-2007, 07:20
Zapomniała, że poniedziałek mam mieć wolny. Toż to długi weekend majowy się zbliża. Postaram się być ok. 14. :D

Do zobaczenia

fasola25
27-04-2007, 11:12
http://foto0.m.onet.pl/_m/ee877416c6ff46c3d1ccf8a613f560e4,5,19,0.jpg

mam pytanie, czu orientujesz się co to za umywalka?
wiem, ze gdzieś juz na taka trafiłam, ale za nic nie moge sobie przypomnieć :-?

gratuluje zaawansowania prac, idziecie jak burza !

dabell
27-04-2007, 16:20
Fasolko - niestety zdjęcia są z netu i nie wiem niestety co to za umywalka. Jest stronka w necie , chyba umywalki.pl lub jakoś tak :-) i mają duży wybór :-).
Życzę miłego poszukiwania, jak natknę się na taką, będę o Tobie pamiętać.

tabaluga1
27-04-2007, 18:23
Bardzo podoba mi się ta miska wc z serii Hall. I w sklepie internetowym, którego adres mi podałaś, jest rzeczywiście taniej.
Szukałam tam też swoich płytek- niestety nie ma ich tam- muszę poszukac gdzie indziej. Te Twoje też bardzo mi się podobają. Na pewno nigdy sie nie znudzą, nie opatrzą i zawsze będą eleganckie.
pozdrowienia

sylvia1
27-04-2007, 21:43
Ależ wam idzie ekspresowo...
u nas też problem z platinum ale inny: nie trzyma poziomu

fasola25
27-04-2007, 21:56
Fasolko - niestety zdjęcia są z netu i nie wiem niestety co to za umywalka. Jest stronka w necie , chyba umywalki.pl lub jakoś tak :-) i mają duży wybór :-).
Życzę miłego poszukiwania, jak natknę się na taką, będę o Tobie pamiętać.

juz znalazlam
to duravit scola
pozdrawiam

Plento
29-04-2007, 18:36
Witaj,
dlugo sie nie odzywałam, bo nasz komputer totalnie odmawia współpracy i chyba czeka nas zakup nowego niestety :(
Jak na razie materiałów nie kupujemy bo nie mamy za co, kupilismy w styczniu Ytonga i reszta po otrzymaniu kredytu.
Na dniach wybieramy sie do banków i zaczynamy akcje kredyt :D
Kolor dachu?? hmm.... wahamy sie między czekoladka a bordo, dachówka czy blachodachówka.
Wczoraj za to troche przesadzalismy nasze roslinki przygotowujac plac do sciagania humusu i kopania dziur pod pompe ciepła. Juz by sie chciało cos pokopać, ale sasiad czuwa i moze donieść gdzie trzeba i wtedy kłopoty po uszy. Czekamy więc i kopiemy grządki. :roll:

secam
15-05-2007, 17:02
Witaj Iza
Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie nas i pokazanie domku :)
Potwierdziłaś naszą decyzję będzie Boger czarny brylant - zamawiamy w przyszłym tygodniu

RybciaFiga
28-05-2007, 23:35
Mk1- ja byłam w zeszłym tygodniu w Krakowie :-) i spotkałam się z Plento, która będzie budować Pistację :-) w okolicach wczesnego lata. Jezeli chodzi o odległość to ja byłam u Tabalugi dwa razy - mieszka niedaleko Częstochowy - to niespełna 1,40 min drogi. Zapraszam serdecznie.Może do niej :-) hihi... jakoś tak jest, że Pistacje powstają we wschodniej części kraju :-).

A nieprawda, nieprawda :-) nie tylko we wschodniej, ale także w centralnej. No przynajmniej mają zamiar powstać :D :D :D

Witaj Dabell, wspaniały dziennik! Tabalugi zresztą też - oba są super. Bardzo się cieszę że trafiłam na wasze dzienniki, gdyż w kwietniu kupiłam projekt Pistacji w Archonie i też będę budować!!!

Na razie niestety mogę wam tylko pozazdrościć prac, gdyż my jesteśmy na bardzo wstępnym etapie ubiegania się o warunki zabudowy.... Ale plan jest taki - w tym roku fundamenty i ława, a przyszłym reszta.

Na razie kończymy makietę naszego domku :-) Wkrótce zawieszę fotki.

Dziewczynki strasznie się cieszę, że wasze domki tak szybko powstają i są śliczne!

Plento
29-05-2007, 17:27
Witaj Dabell,
moze i dla nas wreszcie sloneczko budowy zaświeci, dzisiaj Pani architekt powiedziała nam, że na dniach powinnismy dostać pozwolenie na budowe.
A na razie zagladam do Twojego dziennika i pokazuje dzieciom jak ich pokoje beda wyglądac :D
Na tapecie KREDYT- bank milenium, mbank waża sie ich losy no i nasze, juz niedlugo powinnismy wreszcie cos ustalic i wybrać.
pozdrawiam
prosze o wiecej zdjec :wink:

Plento
30-05-2007, 16:10
Musze sie pochwalić :lol: :lol:

MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! !!!

Rekord, czekaliśmy tylko 43 dni, brawo dla krakowskiego urzędu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daro_K
21-06-2007, 16:49
Dabell - podaj proszę koszty wykonania rekuperacji. pozdrawiam

Ivonesca
22-06-2007, 08:59
dabell - dawno nie zaglądałam do Twego dziennika :oops:
a tam takie zmiany :o domek już kolorowy a nie szaro-bury ;-)

a co się dzieje w środku?

pozdrawiam serdecznie

Jola z Melisy
23-06-2007, 19:09
No proszę domek prawie gotowy! Wygląda super. Gratuluję. :wink:

Aga - Żona Facia
23-06-2007, 22:27
Panowie uwinęli się z wodociągiem w drodze gminnej o dł. 170m i trzema przyłączami na działkach (w sumie ok.75mb) w ciągu 4 dni . Sprawnie i szybko, tylko kieszeń boli . Gość, którego firma wykonywała prace (od początku do końca łącznie z dokumentacją dla ZUD) , powiedział, że gdybyśmy się umawiali z nim na prace w tej chwili (dogadywaliśmy się w kwietniu) - zapłacilibyśmy 30% więcej .
Mam pytanie czy to Wy jako inwestorzy musieliście zrobić na swoj koszt sieć wodociągową? Dlaczego nie Gmina? Napisz prosze dokładnie jak to wyszło.

Płytki piękne, na pewno będą się super prezentowały we wnętrzach :D

dabell
23-06-2007, 22:49
Aga - żeby dostać warunki przyłączenia wody niezbędne do otrzymania pozwolenia na budowę, musieliśmy podpisać z Gminą umowę partycypacyjną na budowe wodociągu. Podpisaliśmy w 3 sąsiadów. Partycypacja gminy to 1zł/mb wybudowanego wodociągu (słownie: JEDEN ZŁOTY :evil: ). W umowie mamy zawarte przyrzeczenie, że po wybudowaniu wodociąg zostanie przekazany gminie. Czyli robimy gminie bardzo kosztowny prezent :evil: , ponieważ w tej chwili wybudowanie 1mb to ok. 80zł netto. Do tego musimy pokryć koszty projektu, opłat za wydanie wielu decyzji administracyjnych, m. in. za zajęcie pasa drogowego (od gminy) - no tu jak dostaliśmy decyzję na kilka tysięcy to się zagotowaliśmy !!! :evil: :evil: - czyli gmina zamiast dopłacić jeszcze z nas ściąga kasę :roll: .
Cała papierologia trwała w naszym przypadku ok. 10miesięcy ( bo: decyzja środowiskowa i inne, projekt i uzgodnienia, pozwolenie na budowę).
Jeden wielki KOSZMAR !!!
Ale już po wszystkim - bo mamy wodę :-)

anjamen
24-06-2007, 10:27
W koncu ciąg dalszy nastąpil :)
Piękne te kafle, które wybralaś!
Kiedy przeprowadzka?

Ivonesca
25-06-2007, 07:06
dabelll - domek pięknieje z dnia na dzień :-)
płytki bardzo ładne !
pozdrawiam

Jola z Melisy
25-06-2007, 07:59
Przeczytałam, że masz okna koloru orzech. Mnie również takie się podobają. Ale wszyscy dookoła maja złoty dąb. Czy można ładnie poprosić o kilka fotek (zbliżeń) Twoich okienek. Pozdrawiam

dabell
27-06-2007, 09:25
Jolu - wkleiłam zdjęcia okien w zbliżeniu do dziennika zgodnie z życzeniem :-).

agniecha1
27-06-2007, 09:41
:-?

Może tak trochę nieładnie w czyimś wątku, ale też mam okna orzech z Oknoplastu i parę fotek w albumie.

Sorry dabell. Mam nadzieję, że się nie gniewasz. :-?

dabell
27-06-2007, 10:07
Agnieszko, gniewać :-)? Za co ? :P
A tak wracając do zapomnianego tematu -kiedy przyjedziesz do nas na odwiedziny domku :-)? Miło by się było spotkać :-).

agniecha1
27-06-2007, 10:29
:D

Właśnie ciągle mówimy z małżem, że trzeba wybrać się do Dabell, ale wiadomo brak czasu. Skopiowałam Twój dziennik i dałam mu do przeczytania, jako wzorcowa budowa.

Myśleliśmy, że w czasie tynkowania (a propos tynkuje u nas ekipa od p. Szpaka, ale zupełnnie inna niż u Ciebie. Pan Szpak jest tylko szefem i ponoć zupełnie nie zna się na tynkowaniu! Ale fachowcy- na razie nie mogę narzekać).

Trochę przeszkodziła nam kradzież, a teraz znowu ulewy narobiły nam strasznych szkód i pilnie musimy robić drenaż i drogę. Zatem od jutra kopanie rowu pod drenaż! :cry: :cry: :cry:

W lipcu mają wejś posadzkarze, to może w lipcu? Mam nadzieję. :-?

Kurcze w lipcu to Wy przy swoim tempie pewnie już zamieszkacie?

dabell
27-06-2007, 16:03
Agnieszko :-)
w lipcu to nie zamieszkamy niestety. Do końca lipca będziemy mieli wykończony dom - płytki, malowanie, itp. Czekamy jednak na gaz. Wiem, że w ciągu tygodnia powinno być złożone pozwolenie na budowę gazociągu. Potem wykonanie. Niby mamy do września mieć gazociąg, ale ja myślę, że w październiku jak zrobią to będzie cud. W sierpniu wchodzi parkieciarz, na początku października będą schody.

Zapraszam, jak będziecie mieli czas i my też - byłoby miło się spotkać :-).

Jola z Melisy
27-06-2007, 19:32
Dabell, jesteś naprawdę nieoceniona. Bardzo, bardzo dziękuję za zdjęcia okienek, są prześliczne.
j :P

dabell
27-06-2007, 21:49
Proszę bardzo :-).
Kolor jest super, podoba mi się zdecydowanie bardziej, niż złoty dąb, chociaż ten w Oknoplaście jest też bardzo ładny. Ponieważ ja lubię brązy (widać zresztą na zdjęciach moje wybory :-) kolorystyczne), to obydwa kolory brałam pod uwagę, ale jednak wybrałam orzech - tonację czysto brązową, nie wpadającą w żółty ani w czerwień. Co zresztą rodzi konsekwencje. Nie będę miała ukrytych okien pod dużą ilością firanek, kolor okien będzie wyeksponowany, więc musiałam dobrać do tego tonacyjnie kafelki i drzwi zewnątrzne i wewnętrzne :-). Jutro zamawiam drzwi Polskone Quatro w okleinie naturalne Limba kolor Capuccuno w akcji grupowej pod przywództrwem Kulki :-).

Natalia Stanko
28-06-2007, 19:00
Noooo, teraz rozumiem.
Bardzo ładne drzwi, dobrze ze wybrałaś orzech - dąb złocisty nie ma tak głębokiego koloru. A gdzie kupowałaś płytki na parapety?

Boże , jak ja bym chciała byc na twoim etapie... :roll: I wcale nie po to by mieszkać w nowym domu, a po to by przestać budować...

Natalia.

dabell
28-06-2007, 19:30
Natalio - niedaleko za Lechbudem :-) w Szymanowie jest zakład produkujący te podokienniki: http://www.podokienniki-ceramix.pl/ .
Trzeba wjechać na drogę do Szymanowa z trasy na Poznań w Psarach, dojechać do drogi asfaltowej i dokładnie przy budynku Rekuperatory.pl (po prawej stronie niebieskie ogrodzenie) skręcić w lewo, na skrzyżowaniu dalej prosto i zaraz w lewo. To jest w podwórku gospodarstwa.
Obejście wygląda tak sobie, ale podokienniki są bardzo ładne. Można kupić w 3 klasach. Ja kupiłam I klasę, bez jakichkolwiek wad. Produkuje to moja przyszła sąsiadka z ulicy :-).
Rozumiem twoje zmęczenie, ale pocieszę Cię - doładuj akumulatory, bo przed tobą instalacje i wykończeniówka. Powiem tak: bierz sprawdzone ekipy, nawet jeżeli są droższe od innych, bo to i tak się opłaca. Twój spokój też musi mieć cenę (a raczej bezcenność :-)), więc warto. Jedna ekipa, ale dobra do wszystkich instalacji, fachowcy od poszczególnych elementów: tynki, wylewki, i wykończeniówka w jednych rękach. Dzięki temu jakoś to przeżyłam... :-).
Będzie dobrze :-).
pozdrawiam
Dabell

Natalia Stanko
29-06-2007, 09:10
dzieki Dabell za słowa pocieszenia.

Cóż, ja fachowcow biore z forum, ale o żadnym jeszcze dobrego słowa powiedzieć nie mogę. Wydaje mi sie, ze wykorzystują naszą z meżęm NIEWIEDZE budowlaną i zmniejszają sobie front robot, a pani kierbud w domu wypełnia dziennik. I prawde mowiąc nawet nie mam z kim wątpliwosci wyjaśniać. Jak już moj cierpliwy mąż wzdycha - "...same problemy..." TO WIEM - trzeba na urlop, co właśnie w niedzielę robimy

:lol: :lol: :lol:
Pozdrawim cieplutko Natalia

patom
01-07-2007, 21:34
Powoli ( chociaż to słowo raczej nie na miejscu :P ) zmierzamy ku końcowi.
muszę przyznać że bardzo mało jest takich budów
chyba załapaliśmy się jeszcze na odpowiedni czas i odpowiednich ludzi
gdyby budowa miałaby zaczynać się w tym roku to pewnie potrwała by z 4 lata :-?

PS.
z powodów blizej nie określonych zamknięto mój nick patomex
admin muratora nie był uprzejmy wytłumaczyć się ze swojego postępowania
ale to dalej ja- ta sama wróżka :wink:

dabell
01-07-2007, 21:46
No chyba sama adminowi coś napiszę :-), tak potraktować mojego KB :roll: :P .

To prawda, jak mówię znajomym, że w sumie za dwa miesiące dom będzie się nadawał do zamieszkania (11 miesięcy od rozpoczęcia budowy), to wszyscy z niedowierzaniem kręcą głową.

Ale trzeba mieć chyba szczęście. My je chyba mamy 8) tfu,tfu...
Nawet załamanie pogody było jak na życzenie :-) - dzięki temu mamy taras praktycznie gotowy. W tygodniu jak zafugują będą zdjęcia :-).

Daro_K
02-07-2007, 16:11
Ścigam Cię, ale nie osiągne takiego wyniku :lol:
Obym wykończeniówkę zaczął pod koniec sierpnia 8)

Ivonesca
04-07-2007, 10:31
dabell - Twoja konsekwecje w brązie wypadają tylko na twoją korzyść :-) bardzo podobają mi się drzwi zewnętrzne (szczególnie klamka-nieklamka)- kurczę musze je zobaczyć ! kiedy montaż? w sobotę do południa bym mogła podskoczyć....
no i ciekawią mnie te wyskakujące dekory w kuchni :o :lol:

pozdrawiam

PS. Dzwoniłaś do Strzegomia?

dabell
04-07-2007, 18:12
Ivo - niestety klameczka będzie inna - ciemnobrązowa, podobnie zawiasy. Koszty... klamka miała kosztować ponad 10% wartości drzwi :roll: , które do tanich nie należą :-? .
W sobotę prawdopodobnie będzie na działce mąż, bo my mamy w domu wiatrówkę od poniedziałku :( i nie będzie można wyjechać całą ferajną na działkę. Możesz zaglądnąć :-).

Ivonesca
05-07-2007, 08:46
dabell - nie dojadę :-( własnie wczoraj wieczorem mąż mi zakomunikował,że odddaje w sobote rano samochód do przeglądu.....a potem jedziemy w odwiedziny do dzieciaczków, które są u babci....znów się nie uda :(

a poza tym to z Tobą się chciałam spotkać a nie z Twoim mężem ;-)

dabell
05-07-2007, 11:15
Ivo - umówimy się kiedy indziej :-)
Nasze fruzie jadą na początku sierpnia z babcią do rodziny pod Radom (oczywiście jak przejdzie akcja wiatrówka, bo oglądam też Olkę codziennie :-? - na razie nic, poczekamy).

pigeon
05-07-2007, 14:34
dabell - dzieki za wpis u mnie i gratuluje twojej budowy. mam nadzieje ze u mnie tez bedzie szlo tym tempem

-podziwiam - czy tempo u was to zbieg okolicznosci i szczescia czy solidna praca u podstaw - planowanie szukanie itd

tez mam 2 dzieciakow - ale to drugie dopiero 2 tyg - i jestem czynny zawodowo - co gorsza we wlasnej firmie - wiec nie moge zabniedbywac - tymczasem sama budowa wydaje mi sie praca na 1,5 etatu - zwlaszcza ze nie chce popelnic bledow - tzn budujac pierwszy dom budowac ten dla siebie a nie dla wroga

samo czytanie forum to solidne poswiecenie czasowe i jak sie okazuje o wszystkim warto pamietac na poziomie projektu - a skoro tak to kiedy ten projekt zrobic i kiedy ruszyc z budowa - skoro ciagle cos nowego czlowieowi wpadnie w oko.


a propo

prosze przeslij wiecej info odnosnie tej slawetnej plyty pod dom pasywny


pozdrawiam,

secam
19-07-2007, 11:18
Cześć Iza wysłałem obiecane zdjęcia Paneli

tabaluga1
21-07-2007, 16:12
Nooo, ogród piękny. Niezła jesteś, jeszcze dom nie wykończony a już ogród wymalowany :wink:
Mam pytanko:
Czy byli u Ciebie z serwisu Oknoplastu zmieniać zasówkę (czy coś takiego) w drzwiach z ruchomym słupkiem? Muszę przyznać, że bardzo mnie miło zaskoczyli, kiedy zadzwonili z Krakowa, by umówić się na termin wymiany wadliwej podobno części okna.

PS. My właśnie nagrzewamy domek- jest suuuuuuuuuuuer gorąco :lol: :lol: :lol: :lol: Nie odpalaliśmy jeszcze kominka, ale piecyk gazowy nagrzewa nam kaloryferki. i wodę do mycia. Czasami mam ogromną ochotę wskoczyć pod prysznic, ale nie mam jeszcze drzwi :o

agniecha1
23-07-2007, 08:16
:D

Widzę, że piękny będziesz miała ogród. Też bym tak chciała. A u mnie chwasty tak wyrosły po ostatnich deszczach, że kwiatki zginęły między nimi. A czasu na plewienie brak. :cry:

Przy okazji tabalugo1 u mnie był pan z Oknoplastu wymieniać tę wadliwą część w drzwiach tarasowych i całe szczęście, bo u mnie to się zepsuło i przez to kiepsko się drzwi domykały. Całe szczęście już mamy naprawiono i póki co działa bez zarzutu.

Pozdrawiam. :D

sylvia1
27-07-2007, 18:05
Wow Dabellku to ja już nie mam szans was dogonić.. nie miałam takiego szczęścia do ekip.. Domek wygląda cudownie.. Ogród zapowiada się przepięknie...

Konto_usunięte*
27-07-2007, 20:05
Piękny ogród. Sama projektujesz czy to z jakiejs firmy ?? Poelcam położyc agrowloknine i poprzecinac ja tylko w miejscach gdzie maja rosnac kwiatki nie trzeba wtedy nic plewic :)

Ivonesca
01-08-2007, 14:32
dabell - projekt grodu robi wrażenie :o i to jest malowane :o łał! strasznie dużo czsu musiało to zająć :roll:

tazja - no z tą agrowłókniną to nie jest tak do końca ;-) tez czasem cos tam wyrośnie, ale fakt że bardzo mało i wyrywa sie to leciutko :-)
no i niestety nie w każde miejsce można dać - ja mam dużo rabat z bylinami i one sie rozrastają różnymi sposobami - tam włókniny nie ma....za to jest plewienie - mój sposób na zrelaksowanie sie po siedzeinu w pracy przed komputerem ;-)

pozdrawiam

dabell
03-08-2007, 08:12
Tak Ivo - malowane :-). Na żywo wygląda jeszcze lepiej :-).
Robimy właśnie oczyszczalnię i gazowe przyłacze wewnętrzne (krajobraz na działce jest księżycowy :-), więc będzie można nawieźć ziemi i ruszyć z ogrodem :-).
Na razie robią się kafelki na parterze i w dolenj łazience. W weekend zrobię fotki.

Ivonesca
03-08-2007, 08:51
czekam w takim razie na nowe fotki ;-)
pozdrawiam

K74
13-08-2007, 11:39
Dawno tutaj nie zaglądałam i jak zawsze w takiej sytuacjie człowiek się dziwuje, jak wiele się zmieniło :o . Widzę u Was sporo takich samych rozwiązań jak u nas. Nawet szary styropian, który wciąż wzbudza sensację fachowców :wink: . Ale jak zobaczyłam mastifa tybetańskiego, to nie mogłam się powstrzymać przed wpisaniem do komentarzy: ja też chcę mieć takiego :D .

KasiaTS
13-09-2007, 20:28
Projekt ogrodu robi wrażenie

Iza super to wygląda

Pozdrawiam
Kasia i Julka

Konto_usunięte*
14-09-2007, 11:10
hej kto u Ciebie i za ile rozprowadzał kanalizację w piasku w stanie 0 ??