PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowanie murów



Mufinek
13-10-2006, 15:39
Czy to prawda, że najlepiej gdy mury są postawione jeszcze przed zimą, tzn. stan surowy. Następnie zimą nie dzieje się nic, żeby mury się przemroziły a dopiero na wiosnę zaczyna kolejne prace?

michal_m
13-10-2006, 16:01
Tak właśnie zrobiliśmy, tylko mury trzeba zadaszyć i zabić okna.

anpi
13-10-2006, 16:18
Nie chodzi o "przemrożenie" murów, tylko o to, żeby budynek sobie osiadł przed wykończeniówką.

JoShi
13-10-2006, 16:20
Nie tylko Chodzi również o to, żeby wysechł. Zimowe powietrze bardzo ładnie wysusza (wiedzą o tym chociażby skandynawowie suszący ryby na mrozie ;) ), Dlatego trzeba zasłonic otwory, zeby nie napadało śniegu, ale nie folią tylko deskami z pozostawionymi szparami.

vib
13-10-2006, 16:23
ale jak jest z tym siadaniem - ludzie w pazdzieniku stawiaja stan zamkniety i na wiosne - czesto juz marzec zaczynaja dalej dlubac - okres 4 miesiecy - wiec rownie dobrze mozna w kwietniu postawic tez mury a we wrzesniu wykanczac ?

Pzdr.
vib

FREDY
13-10-2006, 16:30
napewno lepiej przed tynkami troche poczekac aby wszystko sie ustabilizowało.

anpi
13-10-2006, 16:32
Nie tylko Chodzi również o to, żeby wysechł.

To fakt. Ale ja nie zasłaniałem w ogóle okien na zimę. O dziwo - -śnieg nie wpadał do środka.

anpi
13-10-2006, 16:33
ale jak jest z tym siadaniem - ludzie w pazdzieniku stawiaja stan zamkniety i na wiosne - czesto juz marzec zaczynaja dalej dlubac - okres 4 miesiecy - wiec rownie dobrze mozna w kwietniu postawic tez mury a we wrzesniu wykanczac ?

Można. Chociaż w zimie jest trochę inaczej - ziemia zamarza i zwiększa swoją objętość.

JoShi
13-10-2006, 17:08
ale jak jest z tym siadaniem - ludzie w pazdzieniku stawiaja stan zamkniety i na wiosne - czesto juz marzec zaczynaja dalej dlubac - okres 4 miesiecy - wiec rownie dobrze mozna w kwietniu postawic tez mury a we wrzesniu wykanczac ?
Nie zupełnie. Wydaje mi się, ze przemarzanie i odmarzanie gruntu wokół domu ma wpływ na osiadanie.

casandra75
13-10-2006, 19:32
wITAM
JA ZABIŁAM DECHAMI I O CHOLRA OBYM MIAŁA RACJĘ :lol: OD WIOSNY ZACZYNAM WYKAŃCZANIE... POZDRAWIAM WSZYSTKICH CO ZACZYNAJA NA WIOSNĘ :D

aru
13-10-2006, 19:44
jedna,drobna uwaga do jak najbardziej słusznego podejścia:
gdyby developer (ten K...s, SotB, etc,etc) tak postępował to nic by nie zarobił, a każdy kto kupił u niego dom/mieszkanie psioczył na niego;

można robić wszystko tylko z głową to jest podstawa

sorki za błędy wypadam na jakiś czas: pc i klawiatura i komp w rozsypce; nie gwarantuję poprawności bukiew


nie demonizujcie inwestycjiw swojego życia :D

Mufinek
16-10-2006, 08:06
Czyli wnioskuję że lepiej postawić, zostawić na zimę i z wiosny znowu ruszać dalej

anpi
16-10-2006, 12:07
Dobrze wnioskujesz :lol: Chociaż jak masz kasę, ludzi chętnych do pracy, to działaj. Nic się nie powinno stać.