PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja pionu kanalizacyjnego - jakie rury, jaki materiał



darek63
14-10-2006, 07:22
Witam,

Chcąc wykonać wentylację kanalizacji stanąłem przed pewnym dylematem i prosiłbym o poradę.
Jest jeden pion fi 100 (3 łazienki) i na strychu redukcja do fi 50, i dalej majster wrzucuł "sztucerkiem" w kanał wentylacyjny. Ponieważ czasami (choć rzadko) brzydko pachnie planuję wyciągnąć ową wentylackę ponad dach.
Myślę żeby rozkuć trochę komin , wstawić kolano lub dwa i wewnątrz kanału wentylacyjnego (24x15) puścić rurę fi 50. Myślałem o PCV kanalizacyjnym szarym, ale zastanawiam się czy po wielu latach nie rozsypia się te rury? Wiadomo plastik narażony jest na temp. od +30 do - 30; promienie UV, słońce , wiatr .... i dochodzi do procesów utleninia i starzenia materiału (myślę, że po latach plastik może stać się kruchy).
Piszę może, bo pewności nie mam. Wiem, że są rury kanalizacyjne pomarańczowe - czy są bardziej trwałe ?
A może rury rynnowe (np. brązowe) byłyby lepsze?
Ostatnie pytania: czy wystarczy wyciągnąć 30 cm podad czapę komina oraz czy trzeba na szczycie rury wstawiać jakąś końcówkę lub daszek?

Roobertt
14-10-2006, 11:09
Ja miałem ten problem że też troszke pachniało dałem rure troszke ponad komin i jes ok

darek63
14-10-2006, 12:38
Hej Robertt. A jakš dałeœ ? Szarš? Ja myœlę o rynnowej, bo na szarej piszš, że "rura kanalizacyjna wewn." a wiadomo rynny to takie stwory podwórkowe sš.

Prezo
14-10-2006, 13:09
:lol:

arkadius
14-10-2006, 18:41
ja bym Ci proponował załozyć specjalny daszek w pokryciu dachowym i do tego podłączysz wywiewke i bedziesz miał jak w książce piszą :)) oczywiscie jak masz taką mozliwośc. a jak nie to tez proponuje wavina.