PDA

Zobacz pełną wersję : tynki zewn. z agregatu - czy ktos ma?



mmmad
14-10-2006, 10:21
W zwiazku z brakami w kadrach wykonawcow tradycyjnych tynkow cem-wap zastanawiam sie nad tynkowaniem domu z zewnatrz z agregatu.
Czy ktos tak robil lub ma takie doswiadczenia?

bat21
14-10-2006, 15:46
Tynk z agregatu to przede wszystkim tynk gotowy w workach agregat tylko pomaga w narzucaniu na ścianę. Przyspiesza to bardzo pracę. Reszta jest prawie taka sama jak ręcznie.

mmmad
14-10-2006, 23:40
Czy poza cena sa jakies inne wady?

15-10-2006, 06:35
Czy poza cena sa jakies inne wady?

jesli dla Ciebie przyspieszenie pracy jest "wadą" ... :-?

to wg mnie - nie ma juz innych "wad"

kropi
15-10-2006, 10:43
Ja tynki zew. odłożyłem na wiosnę, na razie robią izolację i zabezpieczą jakimś szuwaksem coby nie zgniło. Proponowali mi też zamianę tynków wew na gipsowe z agregatu ale niewiele by to zmieniło, bo i tak w piwnicach i łazienkach muszą być zwykłe, więc potulnie czekam. Obsuwy mam już ze 3 miechy więc odpuściłem sobie przeprowadzkę w tym roku :cry:

A co do samych tynków to oprócz tego czy z agregatu czy z łapy to dowiedz się co to za tynki, tzn. jakie są ich składniki. Zewnętrznych jeszcze nie przerabialiśmy, wiem że np. wew z agregatu są gipsowe, co ma zalety (nie trzeba dawać warstwy gładzi) ale i wady (długo schną, niefachowo położone lubią odpaść). O zewnętrznych sporo było w jednym z niedawnych numerów M, jak znajdę to coś napiszę ;-)