PDA

Zobacz pełną wersję : Deweloper zmienia cenę - HELP?



robekw
14-10-2006, 14:36
Witajcie.
Właśnie za 2 tygodnie mam odebrać klucze od mieszkania a deweloper przesyła pismo nie powołujące się na żadne zapisy i z żadną sygnaturą, że zaprasza aby podpisać aneks do umowy bo wzrosły koszty materiałów, robocizny itp. i muszą podnieść o 200 zł/m2 +7% Vat. Z mojej umowy z deweloperem wynika, że ostateczny koszt mieszkania może być maksymalnie większy od wstępnego, wyliczonego w umowie o roczną stopę inflacji w roku zakończenia budowy czyli teraz około 1.8% a tymczasem deweloper pisze o ponad 9% (te 200zł). Pomijam już fakt, że przecież moja część bloku stoi już dawno a także, że wpłaciłem już dawno ponad 55% wartości. Jakie mam pole manewru bo zależy mi bardzo na tym mieszkaniu a nie mogę z drugiej strony zgodzić się na taką podwyżkę. Czy mogą zerwać ze mną umowę? Deweloper ma dobrą renomę... Help... robekw

Mikazuu
14-10-2006, 18:29
Trudna i stresujaca sytuacja. Nie zazdroszcze.
Jakis czas temu oglądałam program p. Jaworowicz w TVP, gdzie mieszkańcy bloków mileli taki sam kłopot. W rozwiązanie sprawy zaangażowanych było wiele służb, były kontrole, policja, prokuratura. Ale tam developer był nieuczciwy.

Poszukaj porady może na www.forumprawne.org.pl

krzysboron
14-10-2006, 23:21
wg mnie najlepiej idzi do prasy, mediów. Przecież nie jesteś sam. gazety, zwłaszcza miejscowe są chętne na takie nowinki. Jak artykul ukarze sie w prasie to developer moze troche zmieknie.
Poza tym aneksu podpisywac nie musisz - ale wtedy mozesz otrzymac wypowiedzenie umowy; a znajac zycie w umowie nie masz zawartej kary dla dewelopera za rozwiazanie umowy. Na dzis dzien odpisalbym do developera ze nie masz srodkow ani mozliwosci ich pozyskania na podpisanie tegoz aneksu.
Bywały juz takie sytuacje ze klienci nie zgodzili sie na aneksy i umowa doszla do skutku na starych warunkach - ale to bylo w innych czasach -jak klient dyktowal warunki.

robekw
16-10-2006, 15:47
... nikt nie wie jak postąpić? Czy mogą zerwać ze mną umowę jak zgodzę się jedynie na zwyżikę zapisaną w umowie czyli stopę inflacji a nie 9.5%? Ich pismo jest zupełnie nieformalne, zapraszają poprostu aby podpisać aneks 2 tygodnie przed odbiorem... robekw

madoox
13-12-2006, 14:59
najlepiej poczytac na www.forumprawne.org ale obawiam sie ze niewiele wskórasz:-|. dział...prawo budowlane, nieruchomości itd