PDA

Zobacz pełną wersję : Lodówkozamrażarka - jeden czy dwa agregaty?



jurg
14-10-2006, 14:04
Od kilku tygodni pada mi lodówka/zamrażarka Polar CZ 3402 Electronic - trzy szuflady na dole, chłodziarka na górze. Panel sterowniczy w listwie na górze , z wyświetlaczami temperatur zamrazarki i chłodziarki, przyciski sterowania. Ma osiem lat i trochę za szybko żeby ją wyrzucać. Jednak powoli mnie denerwuje to , że co kilka dni muszę ją "resetować" i włączać po kolei zamrażarkę i chłodziarke w odstępach kilkunastominutowych. Muszę włączać "ręcznie", ponieważ sama nie może wystartować - załącza się automatycznie i ...... po kilku sekundach także "automatycznie" wyłącza się. Jeżeli się zepsuje to oczywiście wezwę fachmana i spróbuję ją naprawić, chyba że fachowiec stwierdzi że nie bądzie się opłacać naprawiać , więc ..... - no właśnie, trzeba będzie kupić nową. I teraz mam dylemat. Jeżeli dojdzie do zakupu nowej lodówkozamrażarki to jaką wybrać - z jedną czy dwoma sprężarkami. Kompletnie nie nmam pojącia, która jest lepsza? Kto się zna ? Proszę o poradę.

GACUŚ
14-10-2006, 15:47
Ja bym kupował z jedną spręzarką.
Powód jest prosty , mniejsze zużycie prądu i mniejsze ryzyko popsucia się.

brigid
15-10-2006, 12:13
2 agregaty mogą się przydać, jeśli planujesz odłączać jeden np. na czas wyjazdu. Poza tym zamrażarka z oddzielnym agregatem przeważnie ma większą zdolność zamrażania (producent podaje to w kg na 24 h). Jeśli bywa, że musisz zamrozić na raz pół prosiaka, albo owoce z ogródka, albo gotujesz raz na tydzień i zamrażasz, to może być przydatne.

Ja nie mam i nie potrzebuję 2 agregatów.

jurg
16-10-2006, 07:41
2 agregaty mogą się przydać, jeśli planujesz odłączać jeden np. na czas wyjazdu. Poza tym zamrażarka z oddzielnym agregatem przeważnie ma większą zdolność zamrażania (producent podaje to w kg na 24 h). Jeśli bywa, że musisz zamrozić na raz pół prosiaka, albo owoce z ogródka, albo gotujesz raz na tydzień i zamrażasz, to może być przydatne.

Ja nie mam i nie potrzebuję 2 agregatów.

Dzieki , cenna uwaga.
Jeżeli chcę zamrozić moze nie pół ale na pewno ćwierć prosiaka to mam na stanie jeszcze niezależną zamrażarkę dwuszufladkową, która stoi sobie w spiżarni i czeka na extra prowiant.
Czekam dalej na porady.

Lucia
16-10-2006, 08:21
Trochę do poczytania http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=67782