PDA

Zobacz pełną wersję : Grill



25-07-2001, 23:27
Szukam jakis wskazowek dotyczacych budowania grilla ogrodowego. Chce by był on dość duży o wymiarach ok 90x70. Z czego to zbudować??? Jak wysoki powinien być komin???
Może znacie strony www gdzie bede mogl sobie poogladac takie grille.

budowlaniec
01-08-2001, 12:38
Na szybko mogę podać, że pismo "Murator" nr 7/2001 na str. 136 prezentuje dość obszernie budowę grilla ogrodowego - zapraszm do lektury. Myślę, że jest tam dużo cennych wskazówek, które można wykorzystać.

Endy
04-07-2002, 17:11
Mogę ci jedynie podpowiedzieć , że też miałem podobny problem. Wyjście znalazłem bradzo proste choć czasochłonne - po prostu biegałem po wyszukiwarkach wpisując temat kub pokrewieństwo. Znalazłem , z tym , że po wydruku całość usunąłem a temat jest tam gdzie mam zamiar go realizować - na działce. Jest tam wszystko jest potrzebne do budowy : teoria ( nazwy , opisy , wymagania , wymiary i co najważniejsze jak to zrobić ). Jeśli będę na działce i nie zapomnę - prześlę namiary ( czekam na urlop )

engi
04-07-2002, 19:36
Jeśli chcesz mieć go szybko, to polecam (dopóki nie zbudujesz)
zrobićgo z bębna pralki automatycznej.(oczywiście z odzysku)
Do litej podstawy doczepia się nóżki, wycina prostokąt z przodu,
dokłada ruszt - i to wszystko.
Mój służy już 5 lat, na chromonikielinie nie widać oznak starzenia się, a dzięki dziurkom na całej powierzchni pali się w nim świetnie.
Część materiałów na murowany już zgromadziłam, ale nie możemy się za to zabrać.
Jeśli macie DOBRZY LUDZIE jakieś materiały jak go wybudować - proszę o przysłanie na priv

HARY
05-07-2002, 15:28
Ja też chciałam mieć w ogrodzie gril murowany. Przejrzałam więc parę egzemplarzy "Działkowca" i zabraliśmy się do roboty. Dostaliśmy od znajomego cegły z rozbiórki z których wybrukowałam sobie placyk dla stolika i krzeseł i zreszty wybudowaliśmy gril. Na podstawie z czterech płytek chodnikowych, mąż wybudował grila przedzielonego na odpowiedniej dla nas wysokości prętami dla podkładek do węgla i dla rusztu do smarzenia. Po paru tygodniach jak miał czas na górnych prętach oparł wygiętą w łuk płytę pilśniową i wymurował komin. Całośc została ładnie otynkowana, wszystko wygląda super i dodatkowo działa. Dodam, że mąż nigdy nic w swoim życiu nie wymurował. Wniosek z tego wypływa jeden, do urządzania ogrodu nie podchodżmy jak do budowy domu tam z powodu paru milimetrów różnicy nie będzie tragedii a przynajmniej będziesz mieć pewność, że nikt nie ma takiego grila jak ty.

Maco
05-07-2002, 21:25
Ja bym raczej robił jakiś ruchomy (konstrukcja metalowa na kółkach..), bo jak mi się odmieni i będę chciał mieć grill w innym rogu działki to co wtedy ?

TomekM
15-07-2002, 10:17
Ja właśnie kończę budowę glill-a na tarasie przy powstającym domu. Grill będzie z klinkieru a spaliny będą leciały przez komin. Projekt wykonaliśmy z żoną na podstawie wszelkiej maści gazet dotyczących ogrodów.

16-12-2002, 22:01
JA mam zamiar wybudowac grill'a na dzialce przed domkiem letniskowym z kamienia. W tym roku uformowalem teren pod to 'cudo' i nazwozilem kamienie otoczaki z pobliskiej rzeki(Raby). Bedzie okrągly. z popielnikiem, opuszczanym rusztem, ktory bedzie zamontowany na trzech lancuszkach. Nie moge sie juz doczekac wiosny, zeby zaczac budowe. hehe