PDA

Zobacz pełną wersję : Kolki rozporowe do porothermu



DaroMan..
14-10-2006, 18:18
jak w temacie...jakie powinno sie stosowac kolki?


D.

Rezi
14-10-2006, 18:49
przy większych obciazeniach najapewnisze zasze będą kotwy chemiczne oparte na zywicach
przy mniejszych obciązeniach kołki dłuższe min 60 mm
dodatkow dobrym sposoben ( osobiście stosowałem) jest wywiercenie otworu +2mm i wypełnienie otworu półpłynnyn klejem do płytek i włożenie kołka ,następnego dnia po wyschnięciu kleju można wkręcic w kołek

kołki rozp o takim przekroju

http://rezulak.pl/kolek.jpg

gorny7
14-10-2006, 20:00
witam
tez mnie to interesuje , zamierzam zawiesić bojler 120l na ścienie i mam obawy że gdy kołek wejdzie w szczeline połączenienie to może byc nie pewne.
mam z tym doświaadczenie ponieważ mam schody drewniane mocowane do ściany jednym bokiem i 2 stopnie sie obluzowały w ścienie. mam cegłę z początku lat 90 z prostokotnymi otworami w środku

Rezi
wywiercenie otworu +2mm i wypełnienie otworu półpłynnyn klejem do płytek i włożenie kołka ,następnego dnia po wyschnięciu kleju można wkręcic w kołek

jeżel wsadziłeś kołek w klej to on teoretycznie nie powinien sie rozszerzyś prz wkręceniu śruby( normalnie kołek sie rozszerza przy wkręcaniu ) , ale jak ta śruba wchodziła u ciebie i czy taki bojler sie utrzyma na kołakach , kotwy nie wiem czy do tych pustaków nie są znowu za mocne (skręcasz a ona wyłamuje ściank w pustaku?)
jak radzisz?

Rezi
14-10-2006, 20:30
boliler tylko na kotwy stalowe mocowane chemiczne fischera lub koelner INFIX,
o ile pamiętam przy fi 14 na ściskanie i wyrywanie jedna kotwa wytrzymuje ok 1000 kg obciązenia ( mocowanie w b25)
poczytaj na stronie www.koelner.pl

kołki rozporowe sa stosowane czasami niezgodnie z przeznaczeniem, np wszystkie systemy sufitów podwieszanych powinny być mocowane na kotwach stalowych a nie plastikowych kołkach rozporowych. Kołki rozporowe największe obciązenie mają prostopadle do osi montażu

SNCF
14-10-2006, 20:33
wiercisz otowr 15cm

wkladasz kolek 25cm!

przykladasz srube 15cm

wbijasz ja mlotkiem! by z kolka porobily sie flady miedzy warstwami poro.

ostatnie 2cm wkrecasz wkretarka - fisher ma taka instrukcje na pudelkach


analogicznie do wiekszych glebokosi wymiary +5cm/+10cm itd

gorny7
15-10-2006, 08:43
dzieki za podpowiedzi
spróbuje coś z tego zastosowac

Zbigniew Rudnicki
15-10-2006, 14:34
Do tego co napisał Rezi (wklejenie kołka) moje uzupełnienie :
Zanim wkręcisz wkręt, otwór w kołku należy rozwiercić wiertłem nieco szerszym od średnicy wkrętu.