PDA

Zobacz pełną wersję : ARISTON - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Modele, opinie, zdjęcia



maza1
21-10-2003, 13:27
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem zmywarki firmy Ariston (konkretnie model LS 248 TX). czy ktoś z Was używa moze zmywarki tej firmy?

Nigdy nie miałam doczynienia ze sprzetem tej marki.
Czy produkują oni solidny sprzęt czy jakies barachło?

bede wdzieczna za info

maza

Bard13
22-10-2003, 08:13
Ariston nie jest barachłem, jest podobnej klasy jak większość łącznie z Boschem.

Zmywarka, jak i pralka działają na tej samej zasadzie i nie da się czegokolwiek nowego w samej idei wymyśleć.

Różnice pojawiają się dopiero w zużyciu wody i prądu, sposobie informowania o zużyciu nabłyszczacza i takich tam wodotryskach.

Lepiej patrz na walory eksploatacji (klasa oszczędności prądu, oszczędnosć wody) a nie na markę.

ja osobiście żadnego Aristona nie mam, ale nie słyszałem niczego złego o tym

maza1
22-10-2003, 09:45
dzięki za odpowiedz;

jeśli chodzi o oszczędność to ma bardzo dobre parametry (3xA; zużycie wody 12 litrów, zużycie energii 0,74 kW);
nie wiem tylko czy poziom głośności 49 dB to dużo czy mało

mam kuchnie połączoną z salonem i nie bedzie mozliwości zamknięcia drzwi w czasie parcy zmywarki

pozdr
maza

Bard13
22-10-2003, 09:58
49 to mało, żrednio mają 54, a że słyszalność dźwięku łączy się z przebiegiem logarytmicznym, to 5 dB to relatywnie sporo

krzyss
24-10-2003, 13:02
Właśnie od 8 miesięcy prowadzę wojnę z Aristonem. Pralka za 2500zl ma wadę konstrukcyjną (za małe koło i silnik się przegrzewa na długim programie) a Ariston (który podobno nie jest barachłem) wymienia mi co miesiąc silnik, mówiąc, że w gwarancji nie jest napisane, że wymienią pralkę, tylko będą ją reperować. Powiecie: o co mi chodzi, skoro wymieniają. Odpowiadam: 1) chciałem mieć święty spokój, a tu serwis powoli mi się do domu przeprowadza na stałe, 2) gwarancja kiedyś się skończy, 3) trochę drażni mój nos unoszący się w powietrzu zapach spalenizny. No, jeszcze mogę używać tylko krótkich programów... Jeżeli Bosch jest tak samo dobry jak Ariston, to i od bosza będę się trzymał z daleka :wink:

godul1
24-10-2003, 15:06
Jo tyż mam pralkę aristona model diaogic ale od trzech lat działa bez zarzutu.

skorpionka
24-10-2003, 16:08
Zakup lodowki,zmywarki ,czy pralki to gra na loterii.
Nasz rynek zawalony jest badziewiem do granic przyzwoitosci.
Mam lodowke i zmywarke Boscha i sa do ..........
Lodowka zepsula sie jeszcze na gwarancji,a zmywarka tuz po okresie gwarancji.Kiedy w zmywarce po naprawie znow "poszla" naprawiana czesc ,zrezygnowalam z nastepnej naprawy.
Serwisy nie maja czesci,tylko sprowadzaja ,przynajmniej tak mi powiedzial serwisant.Czekalam trzy tygodnie.
Niezawodny jest sprzet oryginalny, produkowany od poczatku do konca w fabryce firmowej,a nie tak jak pozostale skladane w Polsce .Oczywiscie tez moze sie zepsuc,ale mysle ze nie jest to norma .
Nie bede reklamowala tych firm,poniewaz wszyscy wiedza ktore mam na mysli.
Nie wiem czy polski sprzet tego typu jest dobry,ale mam nadzieje,ze chociaz czesci maja dostepne.

Młodzi
14-10-2006, 18:56
Wykonawca naszej kuchni poleca nam sprzęt Aristona. Co on jest wart? Może macie jakieś uwagi? Prosimy o pomoc.[/b]

fabryka wnętrz
14-10-2006, 19:58
firma, która samą siebie pozycjonuje wsród "średniaków" na rynku. przepiękne "włoskie" wzornictwo (nowoczesne i minimalistyczne) i jakość lepsza od chociażby Amiki, ale ustępująca niemieckim firmom Bosch i Siemens. sam w domu mam zestaw AGD Aristona i narazie nie narzekam :)

piastrans
14-10-2006, 21:02
mam sprzęt AGD do zabudowy tej firmy i jak dotąd jestem zadowolona ,jeśli miałabym polecić to zdecydowanie jestem na tak.

Jagna
14-10-2006, 21:15
Ja mam tylko zmywarkę tej firmy i też nie mam zastrzeżeń. Używam jej od dwóch lat codziennie.

magpie101
14-10-2006, 22:33
Mam od 3 lat plyte lodowa, piekarnik, lodowke, okap i pralke i jestem bardzo zadowolona. Z tym ze do nowego domku nie bede tak szalec. Tzn. chodzi mi o to, ze gdy bede kupowac na wiosne nowy sprzet to juz nie kupie aristona, bo nie warto wydawac na piec+plyte 2800zl, jak mozna miec tez porzadny i ladny komplet piec+plyta za 1500zl np. gorenje. Ariston jest bardzo drogi. Na pewno sie zdziwisz dlaczego po 3 latach chce kupowac nowy sprzet, otoz obecnie mam bardzo nowoczesna kuchnie, a w nowym domku chce miec tradycyjna i sprzet, ktory mam jest w idealnym stanie ale nie bedzie mi pasowac do nowej kuchni. Zabieram tylko pralke.
Co do sprzetu to popatrz na gorenje, jest w dobrych cenach, w dobrych klasach i u mnie w pracy mase sie tego sprzedaje (mam stycznosc ze sprzedaza sprzetu agd w pracy)
Pozdrawiam.

pontypendy
14-10-2006, 22:39
Ja też mam zmywarkę Aristona, tylko nieco starszą- 5 letnią. Zaczęła przeciekać i tu pojawił się pierwszy zgrzyt, skończyła się gwarancja. Na infolinii panienka była miła do momentu jak powiedziałam, że sprzęt nie jest już na gwarancji. Dostałam numer tel. do jakiegoś serwisu w Warszawie z tekstem w stylu :"może sobie Pani sama zadzwonić !".
Pan serwisant za sam dojazd skasował 80 zł, przyjeżdżał 2 razy, wymienił uszczelkę i twierdził, że to niemożliwe, że przecieka, że jeśli nie uszczelka to może całe drzwi ?.
Na moje uwagi co do świetności serwisu, panienka z Aristonowskiej infolinii powiedziała, że to nie jej problem i ona tylko przyjmuje zlecenia w ramach gwarancji. Jestem zdegustowana obsługą przez firmę Ariston i zaparłam się, przede mną zakupy sprzętu do mojego domu i podoba mi się bardzo design Aristona, ale za cholerę nie kupię sprzętu tej firmy.
Aha, zmywarka nadal cieknie, chociaż próbowało naprawiać ją jeszcze dwóch serwisantów.

magpie101
14-10-2006, 22:49
Co do serwisu aristona to przemilczmy ten temat :roll: .
Wszystko jest dobrze ale tylko do chwili, gdy sprzet dziala. Jak cos sie zepsuje to nawet jezeli sprzet jest na gwarancji to i tak jest ciezko cos wywalczyc :evil: .

Młodzi
16-10-2006, 09:59
Dzięki wszyskim... styl Gorenje zawsze nam się podobała, ale wydawało nam się dość drogie, bedziemy sprawdzać. Z funkcjonalnoscią to pewnie wszystkie firmy dorównują sobie, a za bajery trzeba dopłacać...

malena
16-10-2006, 11:13
Witam

Czasem czytając wątki o Aristonach a zwłaszcza ich jakości i rzekomej wadliwości to zastanawiam się czy te moje są z innej lini produkcyjnej czy po prostu mamy takiego fuksa. Od 4 lat w naszym domku niemal codziennie działa pralka Ariston ALD 80, odpukac bardzo mocno - wszytsko w jak najwięlkszym porządeczku.
Mamy też płyte gazową, piekarnik i okap - ale od niedawna wiec trudno mi cokolwiek powiedzieć więcej.

Pozdrawiam :)

blablaluga
19-10-2006, 08:59
Ja mam zupełnie odrotne spotkania z serwisem, szybko i skutecznie, okazało się że nic nie jest zepsute, tylko babcia czegośnie umiała.... a sprzęt raczej mi się z tańszym kojarzy....

Annes77
13-01-2007, 11:55
Witam!

Zamówiliśmy z męzem zmywarkę Aristona LF 6070x. Czy ktoś ma podobną zmywarkę....jeśli tak proszę o opinie....słyszałam,że jest to jedna z lepszych firm ....mam nadzieję,że to dobry zakup.... :-? :)

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Annes77

MagdalenaK
13-01-2007, 12:11
Też mam zmywarkę Aristona ale Li 670 DUO , jestem z niej bardzo zadowolona (używam jej od trzech miesięcy). Pozdrawiam Magda

stuk
13-01-2007, 15:27
Z Aristona miałem piec gazowy i nie był najlepszy, o ich zmywarkach nie wiem nic, ale jakoś nie jestem przekonany do włoszczyzy w sprzęcie agd. A na pewno nie jest to "jedna z lepszych".
MagdalenaK - 3 miesiące to za krótko, żeby coś powiedzieć o bezawaryjności, więc jak rozumię jesteś po prostu zadowolona z funkcjonalności/wyglądu.

Annes77
13-01-2007, 22:01
MagdalenaK to się cieszę,że jesteś zadowolona....niewiele ludzi ma Aristona, nie wiem dlaczego,ale Bosch jest na każdym kroku.....ciekawe dlaczego?

magpie101
13-01-2007, 23:07
Z aristona mam lodowke, piec, plyte, okap (wszystko do zabudowy) i automat. Zmywarki niestety nie posiadam, bo mi sie nie zmiescila. Caly sprzet uzywam 3 lata i jesli chodzi o uzytkowanie to tylko z plyty jestem zadowolona. Piec reklamowalam 2 razy, a automat 3 razy. Serwis maja kiepski. Co do lodowki to powinnam ja rozmrazac raz na pol roku, a musze co 3 miesiace, bo po tym czasie jest strasznie zasniezona. zmywarki nie mam, wiec sie nie wypowiem. Wiosna na nowy domek biore ze soba tylko piec (reszte sprzetu zostawiam osobie, ktora zamieszka u nas). Zmywarke zamierzam kupic boscha, lodowke i zamrazalke whirpoola, a okap fagor, teka lub piramus. Moze zle napisalam nazwy, jesli tak to przepraszam.

Martik
14-01-2007, 12:57
Ja od miesiąca użytkuję zmywarkę aristona i niestety nie jestem zadowolona. Jest baaaardzo głośna, nie dosusza i ogólnie jakas taka.... beee

poprzednio miałam zanussiego i była super w porównaniu z tą, dużo więcej programów, cichsza i lepsza o niebo....
ja nie polecam, no chyba, że może są lepsze modele... ale ja juz bym drugi raz nie chciała tego sprawzać ;)

igor1980
14-01-2007, 21:12
niestety Annes77, mam dla CIebie przykra wiadomosc. ariston jesli chodzi o zmywarki, czy pralki jest ledwo średnia firma. mozliwosc przedluzenia gwarancji o kolejne 3 lata za 150zł daje zludne poczucie bezpieczenstwa. Ariston zbadal swoje serwisy gwarancyjne i stwierdzili ze 90% sprzetu umiera smiercia naturalna wlasnie zaraz po 5 latach. oby Twoja zaliczala sie do tych 10%. najbardziej zaawansowana firma jesli chodzi o zmywarki jest bosch-siemens, ale tylko te skladane w niemczech, czyli dosc drogie.

michu808
16-01-2007, 06:32
U rodziców zmywarka Aristona nawaliła po ok 3 latach wcale nie intensywnej eksploatacji. U siebie asekuracyjnie właśnie zainstalowałem zmywarkę elektroluxa, skusiłem sie natomiast na piekarnik i płyte gazową Aristona.

Annes77
16-01-2007, 10:52
Kurczę zaczynam się obawiać ,że źle wybraliśmy :-? Mam nadzieję,że się mylę :-?

Amor
16-01-2007, 12:18
U teściów jest zmywarka Aristona od ok. 3 lat i regularnie raz do roku przyjeżdża fachowiec go naprawiać. Za każdym razem pada programator. Dla mnie o 3 usterki za dużo jak na tak młody sprzęt.

Pzdr
Amor

bogusia
20-01-2007, 14:00
TYLKO SIEMENS!!!!! :D
10 LAT bez awarii, używana nieomal codziennie, prosta w obsłudze, programów ma 5, ale równie dobrze mogła by mieć tylko 1.

rrmi
20-01-2007, 14:05
Kupilam wczoraj Siemensa , ale jest wciaz w sklepie , wiec nie wiem jak bede zadowolona.
Poprzednio mialam Bosha i byla ok

martkaw1
23-01-2007, 15:35
Czy to mozliwe ze zmywarka SE65E330 Siemens nie ma sygnalu konca pracy? przy innych modelach jest taka informacja a przy tym nie ma. Ten model chcemy kupic. Jezeli chodzi o Aristona to nie wiem mam tylko pralke(5lat) i oprocz tego ze wiruje jakby startowal odrzutowiec to jest ok.
rrmi jaki model kupilas?

Krzysztofik
23-01-2007, 17:35
Witam.
Od trzech lat mam zmywarke ZANUSSI.
Jest nas trzech i jedna "dziewczynka" :wink:
Bywa że zanussi zmywa gary dwa razy dziennie i nic mu nie dolega.
To chyba dlatego że żre tyle tych tabletek. :D
Przed zakupem porozmawiałem sobie z przedstawicielem handlowym z tej branży, i słusznie stwierdził że i tak bede uzywał jednego programu, nie będe sie gapił w wyświetlacz ani migające lampki, nie bede nasłuchiwał czy mycie sie skończył czy jeszcze trwa. Ma jedną podstawową wade: nie pobiera naczyń ze zlemozmywaka.
Apropo tabletek, popatrzcie jaka szalona jest różnica w cenie i jakości.
U mnie ostatnio dajemy zanussiemu "Ludwika" są super i relatywnie tanie.

slawwoj
23-01-2007, 20:24
Pralkę Aristona naprawiali mi równo rok. Całe szczęście że nie pracował jeden program a zreszty mogłem korzystać. Serwis z Białegostoku był fatalny - niesłowny. Po roku "napraw" wymienili pralkę na nową od tej pory wszystko działa bez zarzutu.

rrmi
23-01-2007, 21:46
rrmi jaki model kupilas?
Zabij nie powiem , bo nie pamietam.
Mialam na zakup calego AGD do domu jakies 20 minut .
I sie ciesze ,bo jakby tak sie dobrze pozaglebiac w te sprzety to siwizna murowana. :D
Z doswiadczenia powiem Ci tak, jaka kupisz do takiej sie przyzwyczaisz , aby sie nie psula

ps Zepsuc sie moze wszystko :roll:

MagdalenaK
24-01-2007, 12:46
Przeczytałam dziś po długiej przerwie odpowiedzi i nasuwają mi się takie wnioski, nie można z góry zaznaczać że Ariston jest be a inne firmy cacy. Każdy z nas ma inne oczekiwania co do sprzętu, przyzwyczajamy sie do firm. A tak na marginesie to sprzęty innych firm się nie psują? , nie chce mi się wierzyć .Proszę się po prostu cieszyć ze swojej zmywarki!!! Ja swoją kocham bo ...zmywa za mnie. Ot cała filozofia. :wink:

stuk
24-01-2007, 13:28
Przeczytałam dziś po długiej przerwie odpowiedzi i nasuwają mi się takie wnioski, nie można z góry zaznaczać że Ariston jest be a inne firmy cacy. Każdy z nas ma inne oczekiwania co do sprzętu, przyzwyczajamy sie do firm. A tak na marginesie to sprzęty innych firm się nie psują? , nie chce mi się wierzyć .Proszę się po prostu cieszyć ze swojej zmywarki!!! Ja swoją kocham bo ...zmywa za mnie. Ot cała filozofia. :wink:
Wszystko się może zepsuć. Tyle że produkty jednych firm psują się bardzo rzadko, innych podejrzanie często. I dlatego wielu woli wybrać boscha czy siemensa niz aristona czy amicę.
Podobnie jest z jakością i parametrami. Np. zmywarki firmy X i Y zmywaja dobrze, ale zmywarka X pracuje ciszej i jest solidnie zbudowana, a firmy Y bardzo hałasuje, a po jakimś czasie ścierają się jej nadruki z przycisków...
Dziwnym zbiegiem okoliczności na ogół produkty (sprzęt) włoskie są mniej trwałe i bardziej awaryjne...

Annes77
24-01-2007, 20:10
No i zakupiłam nie Aristona lecz Electroluxa 6162...może ktoś ma ten model? Ma 60 cm itd.Chętnie wymienię się spostrzeżeniami na temat tej właśnie zmywarki.

Monika B
09-01-2008, 09:05
Zbiłam sobie wczoraj płytę ceramiczną :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Wychodzi na to, że bardziej opłaca mi sie kupić nową niż wymieniać szybę. :o Najtańsze co znalazłam, a wydaje sie sensowne (nieplanowany wydatek) to ARISTON KBT 61 14. Może ktoś ma i skomentuje czy warto. Proszę Was bardzo o pomoc, bo jestem naprawdę zdruzgotana takim choler... pechem.

INWESTORKA71
09-01-2008, 11:26
Mam Aristona(nie wiem czy ten sam model) od 6 lat i jak na razie jestem zadowolona,ma ją też szwagierka od lat trzech i też nie narzeka,choc mówią ,że to zalezy od egzemplarzu na jaki się trafi(jak we wszystkim :wink: _Pozdrawiam

Monika B
09-01-2008, 12:47
A może mastercook:
http://www.megamedia.pl/plyta-ceramiczna-mastercook-c2d60z2-x.php?off=39
ma fajne funkcje i tania! Co Wy na to?

Lucia
09-01-2008, 18:49
Ja też użytkuję płytę Aristona. Nie pamiętam, jaki model, ale podobna do tego, który prezentujesz. Póki co mam za sobą 2 lata bezproblemowego gotowania. Wcześniej kilka lat gotowałam na płycie ceramicznej Amica, tyle, że z pokretłami, zamiast sensorami. W kwestii gotowania, utrzymania w czystości, awaryjności - dla mnie zero różnicy.

Monika B
15-01-2008, 11:39
Dzięki za porady. Zakupiłam w końcu AEG Elektrolux. Za prawie połowę ceny w necie. Mam nadzieję że ok. teraz będę z nią jak z jajkiem :wink:

Basiaw
15-01-2008, 12:41
Dzięki za porady. Zakupiłam w końcu AEG Elektrolux. Za prawie połowę ceny w necie. Mam nadzieję że ok. teraz będę z nią jak z jajkiem :wink:


Monika, powiedz proszę jaki model kupiłaś?


pozdrawiam
Basia

sylwia13
12-02-2008, 15:33
Witam!
Poszukuje kogoś kto ma ten piekarnik - pilne.

sylwia13
13-02-2008, 10:32
:( nikt nie ma?

mona-32
15-05-2008, 20:46
Witam!!
Co sądzicie o firmie Ariston zmywarka,lodówka.
Może ktoś użytkuje taki sprzęt proszę o opinie.

Damro
15-05-2008, 22:55
chodzą słuchy aby nie kupować sprzętu zaczynające się na literę A :D

stuk
16-05-2008, 08:37
AEG, rzekomo jedna z lepszych firm zaczyna się na A...

sharoon
16-05-2008, 08:51
Użytkuję pralko-suszarkę Ariston i jestem bardzo zadowolona. Jedyne, do czego można się przyczepić, to wykończenie - trochę gorsze, niż w droższym sprzęcie (brzydsze, bardziej tandetne pokrętła, itp.). Znajoma prowadzi studio kuchenne i twierdzi, że to bardzo dobry sprzęt - dużo tego sprzedaje i klienci sobie chwalą.
Pozdrawiam :)

ZABRA
16-05-2008, 08:52
Ja mam automat Ariston Margherita AL 948 TX , od jakiś 6 -7 lat. Działa bez problemu. Ale to już staroć i wszystko w tej firmie mogło się zmienić, więc chyba niewiele pomogłam.

INWESTORKA71
16-05-2008, 09:02
Mogę coś powiedzieć na ten temat :lol:
Od 7 lat użytkuję Aristona ,mam zmywarkę ,kuchenkę,płytę, lodówkę i miałam jeszce pralkę :-?
Pralki nie polecam bo po dwóch latach poprostu ją wyrzuciłam (nie opłacało się naprawiać) piekarnik i płyta ok(jak dotąd bez zarzutu) lodówka dość głośno chodzi ale technicznie ok!
Zmywarka: po 5-ciu latach, był do wymiany zakamieniony krzyżak (ale to chyba wina wody) i dość głośno chodzi.
Większych zastrzeżeń nie mam ,ale w nowym domu będzie raczej inny sprzęt. :D
Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny ,to chyba zależy co się komu podoba ,mnie pasuje.
http://foto3.m.onet.pl/_m/050b595368a038346c6eb05569ebd6d7,5,19,0.jpg

asiulka
16-05-2008, 15:39
lepiej omijać
ariston nie ma najlepszych opinii mówiac delikatnie, z prawie osobistych doswiadczeń moja mama przeklina lodówkę, praktycznie zepsuła się już po niespełna roku, wciąż coś było z nią nie tak, ostatecznie po 3 latach musiała wymienić na nową

Damro
16-05-2008, 23:28
Mogę coś powiedzieć na ten temat :lol:
Od 7 lat użytkuję Aristona ,mam zmywarkę ,kuchenkę,płytę, lodówkę i miałam jeszce pralkę :-?
Pralki nie polecam bo po dwóch latach poprostu ją wyrzuciłam (nie opłacało się naprawiać) piekarnik i płyta ok(jak dotąd bez zarzutu) lodówka dość głośno chodzi ale technicznie ok!
Zmywarka: po 5-ciu latach, był do wymiany zakamieniony krzyżak (ale to chyba wina wody) i dość głośno chodzi.
Większych zastrzeżeń nie mam ,ale w nowym domu będzie raczej inny sprzęt. :D
Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny ,to chyba zależy co się komu podoba ,mnie pasuje.
http://foto3.m.onet.pl/_m/050b595368a038346c6eb05569ebd6d7,5,19,0.jpg
Czyli tak jak mówiłam,nic na A :D

Damro
16-05-2008, 23:29
AEG, rzekomo jedna z lepszych firm zaczyna się na A...
Proszę cię,u kogo? :D

agaboBIK
17-05-2008, 17:35
...hmm a wiecie że te na M to też już wątpliwej jakości sprzęt a te na E też potrafią być kiepskie...no ale za polecanie tej marki można czasem coś skorzystać...więc polecamy ...kupujcie ...a za punktciki lecimy do Egiptu
hihi kto handluje AGD ten wie :wink:

magpie101
17-05-2008, 22:38
W poprzedniej kuchni mialam aristona, uzytkowalam 4 lata do przeprowadzki do domku.
Pralka- wytrzymala 4 lata, zabralismy ja do nowego domu i po miesiacu padla,
lodowka - od poczatku musialam rozmrazac ja co 2 msc, bo strasznie byla zawalona lodem (powinno ja sie odmrazac co 6 msc),
plyta - ok,
piekarnik - reklamowalam, przyjechali i zrobili ale z jednej strony przypiekal i treba bylo uwazac.
Wydalam na ten sprzet majatek, a zadowolona nie bylam.

Teraz kupilam pralke beko, kosztowala 1070 zl (ariston 1500 zl kilka lat temy), beko ma 5 lat gwarancj na wszystkie czesci i powiem Wam, ze pierze rewelacyjnie tzn. widze teraz roznice w czystosci prania, po aristonie reczniki byly niedoprana.
Nie ma co wydawac duzej kasy na sprzety "super marek" czytaj drogich marek, bo czy to bedzie lodowka beko za 1200 zl czy miele za 5000 zl to jak ma sie zepsuc to i tak sie zepsuje. I obojetnie jaki sprzet kupimy to po 7-8 latach jest on do wymiany. Juz teraz nie robia takich piecy, lodowek, pralek itp. jak robili ponad 20 lat temu, teraz te sprzety sa bardzo delkatne i dluga nie pochodza.

anamurek
18-05-2008, 07:37
my mamy zmywarke Ariston
i poza tym, że jest głośna to nic złego o niej powiedzieć nie mogę :)

Lucia
18-05-2008, 18:33
Od 4 lat mam lodówkę Aristona - jestem b.zadowolona. 2 termostaty, cichutka, nie ma potrzeby częstego rozmrażania. Od 2,5 lat mam też płytę ceramiczną, piekarnik i zmywarkę. Wszystko hula aż miło. Faktycznie zmywarka mogłaby być trochę cichsza, ale że włączam ją na noc (II taryfa :lol: ) więc de facto nie ma to dla mnie większego znaczenia.
Na pralkę Aristona się nie zdecydowałam - w czasie, gdy dokonywałam wyboru naczytałam się właśnie o ich pralkach kiepskich opinii.

Hatelov
18-05-2008, 21:06
w kujawsko-pomorskiem dość trudno o fachowych serwisantów. Może to kwestia, że panowie zarzuceni pracą - umawiali się i nie przyjeżdżali. Miałem duże problemy z wyegzekwowaniem naprawy pieca dwu-funkcyjnego.

Nie kupuje już tej marki z obawy o naprawy serwisowe

Nikoru
19-05-2008, 15:58
Od sześciu lat mam pralkę i lodówkę Aristona. Póki co, odpukać, wszystko działa. Ale 15-letni Whirpool u moich rodziców lepiej dopiera, niż moja pralka.
Przy kolejnych zakupach AGD zdecyduję się na coś bardziej polecanego.

michalp
26-05-2009, 18:34
Witam,

Polecono mi w sklepie zmywarkę 60 cm: hotpoing-ariston LF-T320HX-HA. Czy to dobry wybór czy generalnie są złe/wadliwe/nie warte?

Michał

marecki6
26-05-2009, 19:07
z tego co zauwazylem marka ariston nie cieszy sie jakos dobra opinia ... wszystko zalezy ile chcesz wydac na zmywarke ale osobiscie kierowalbym sie w strone firm bosch/siemens

michalp
26-05-2009, 19:37
No właśnie, też coś trochę słyszałem. A jeśli Bosh czy Siemens, to jakiś konkretny modem w wersji 60 cm? Albo - na co zwrócić uwagę przy wyborze.

marecki6
26-05-2009, 19:38
napewno 60cm ...co do modelu to opinie mozesz sprawdzic na skapiec.pl albo na ceneo.pl ja kupilem siemensa z racji niezlej promocji cenowej i 5 letniej gwarancji

michalp
26-05-2009, 19:40
Napisz więc, jakiego siemensa i jak się sprawuje.

marecki6
26-05-2009, 19:41
jeszcze nie uzytkuje wiec nic nie moge napisac ... tak jak pisalem wczesniej zajzyj na ktoras ze stron www ktore podalem

magnolia
27-05-2009, 07:17
Ja mam Hotpoint Aristona. RZeczywiscie jedni mówią że kiepska, ale inni że świetna. Ja lubie tę firmę bo jest designerska w tym przedziale cenowym. Używam jej dopiero drugi tydzień, ale narazie jestem zachwycona. Chodzi cicho, ma bardzo fajne programy- podstawowy na 60 minut ( w poprzedniej podstawowy trawł 1.5 godziny) jeszcze nie miałam ani jednej niedomytej rzeczy. Nie wiem czy to zmywarka, czy inna woda, ale wszystko jest baardzo czyste. To są doswiiadczenia z 1.5 tygodnia.

Judka
27-05-2009, 07:41
Ja dzięki opiniom na ceneo.pl zdecydowałam się na Electroluxa ESL66010.
http://www.ceneo.pl/;015515420-10.htm

Bordoś
27-05-2009, 08:07
Miałam zmywarkę Aristona 8 lat i nie mogę złego słowa powiedzieć, myła dobrze, jedna awaria jeszcze na gwarancji. Teraz mam od 3 m-cy Bosha SMI65T25EU i jest bardzo cichutki i wszechstronny SUPER polecam :D

Nina81
01-09-2010, 14:28
kupiłam ją po poleceniu jej tu na forum, użytkuję od kilku dni, niestety mam wrażenie, że nie suszy naczyń, a przynajmniej słabo...

czy ktoś jeszcze ma podobny problem? nie wiem bowiem czy dzwonić do serwisu czy to jest normalne w tym modelu ... Nie jest to moja pierwsza zmywarka, niedawno przez parę miesięcy wynajmowałam mieszkanie ze zmywarką Boscha [jakiś dobry model, tyle wiem] i tam nie było tego problemu...

jeśli ten mój model tak ma, to już żałuję, że ją kupiłam, trzeba było dołożyć kilkaset złotych, może tysiąc, i mieć coś lepszego :(

19 pozytywnych opinii na ceneo dotyczących tej zmywarki byłoby chyba od osób, które nigdy nie widziały lepszego modelu :

tu jest link do modelu, linki nieraz są pomocne: http://www.ceneo.pl/;0152309370-10;0020-20-0-0-1.htm [to teraz bardzo popularny model]

lolipoplady
01-09-2010, 20:04
Niestety ja mialam zmywarke i pralke hotpoint i obie byly straszne !!!!!! Zmywarka nie suszyla i nie plukala dokladnie. Wiem jedno juz nic z tej firmy nie kupie.

Nina81
01-09-2010, 22:16
jeszcze łudzę się, że ktoś mi odpowie, że mam felerny egzemplarz, bo NORMALNIE to jest lepszy model
i tak zadzwonię do serwisu, dopytam...nie uśmiecha mi się jednak rozkręcanie zmywarki i zawożenie jej do serwisu, za dużo zachodu, a zmywarka jest już w zabudowie przecież :(

Nina81
02-09-2010, 23:57
ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia?

aha26
04-09-2010, 19:34
ja mam hotpointa i moja zmywa i suszy bardzo dobrze,naprawde jestem z niej zadowolona.

Nina81
05-09-2010, 00:30
kolezanka kupila sobie identyczny model, porownam z jej, zobaczymy jak u niej dziala...

cebu
13-09-2010, 06:59
Witam, czy ktos z wlascicieli moze powiedziec jakiego koloru sa kosze na naczynia w tej zmywarce? Biale czy szare/srebrne? Z gory dziekuje za pomoc.

popey111
13-09-2010, 08:13
Nina a jakich środków do zmywania używasz? Może wystarczy zmienić dozowanie nabłyszczacza lub tabletki na inne.

Nina81
13-09-2010, 08:56
używam niemieckich tabletek 7 w 1 Calgonit/Finish, tylko tego

cebu kosze są szare/srebrne

Nina81
14-09-2010, 18:16
przyznam, się.... nie włączyłam opcji "tabletki wielofunkcyjne", wiecie jak to jest, człowiek nie doczyta instrukcji obsługi...
przeczytałam część - czy jest coś na temat pierwszego użycia, rodzajów programów i sposobu układania naczyń

dam znać za jakiś czas czy zmiana funkcji wpłynęła na suszenie naczyń

mirek118
04-12-2014, 13:36
Odgrzebuję stary wątek ponieważ ostatnio spodobały mi się lodówki wolnostojące marki Hotpoint-Ariston, model o o szerokości 70 cm.
Ktoś ma lodówkę tej firmy i może się wypowiedzieć?

Ja myślę o modelach:
- E4DY AA X C
- E4D AA X C
- E4D AA SB C
- E4D AA B C

PLN
09-04-2015, 10:51
Też grzebnę,interesuje mnie taka kuchnia,ma,miał ktoś i może coś napisać.

CP98SEA /HA S