PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup działki prosze o radę



golfikpr
14-10-2006, 20:28
Zamierzam kupić działkę budowlaną, poprzedni właściciel ma już projekt domu, zezwolenie na budowę, prąd do celów budowy, wodę, projekty przyłączy i inne dokumenty potrzebne aby tylko ruszyć z budową jest nawet wytyczony budynek na działce. Problem w tym że nie podoba mi się projekt i usytuowanie budynku na działce więc mam następujące pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów: Czy zmiana projektu, zmiana usytuowania budynku to bardzo uciążliwa i kosztowna do załatwienia sprawa, jakie trzeba by załatwić dokumenty nowe pozwolenia itp. Proszę o pomoc i radę, czy warto kupić taką działkę chcąc zmienić to o czym mówiłem (bo miejsce atrakcyjne) czy lepiej szukać „gołej” działki. Dziękuje za rady.

ja14
14-10-2006, 20:51
Jeżeli chcesz zmienić nie tylko projekt ale i usytuowanie domu na działce to po prostu traktuj ją jako "gołą". Wszystko trzeba załatwiać od nowa.

Annja
14-10-2006, 21:15
Jeżeli chcesz zmienić nie tylko projekt ale i usytuowanie domu na działce to po prostu traktuj ją jako "gołą". Wszystko trzeba załatwiać od nowa.

Święta prawda, a w związku z tym obawiam się, że nie byłby to interes twojego życia bo taka dzialka o jakiej piszesz jest zapewne wiele droższa niż "goła"

golfikpr
15-10-2006, 09:24
Czyli wszystkie dokumentu trzeba załatiwąc od nowa wszystkie te mapki pozwolenia itp nie wystarczy nanieśc zmian ????

kropi
15-10-2006, 09:35
Prądu i wody ci nie zabiorą ale jeśli zmieniasz projekt to wszystkie inne pozwolenia musisz załatwiać od nowa. Wszystko więc zależy od ceny ;-)

Paulka
15-10-2006, 09:44
Czyli wszystkie dokumentu trzeba załatiwąc od nowa wszystkie te mapki pozwolenia itp nie wystarczy nanieśc zmian ????

Niestety, wszytsko od nowa. Ja chciałam przesunać na papierze mój dom o dwa metry - musiałam wiele papierów robić od nowa. Być może WZ będą aktualne, ale pewna nie jestem (niech mnie ktoś poprawi).
w każdym razie dużo, dużo załatwień cię czeka.

golfikpr
15-10-2006, 20:10
dziekuje za rady, a jeśli chodzi o koszta (nie licząc ceny nowego projektu) jake moga być koszta tych wszystkich nowych "papierków"

kropi
15-10-2006, 20:33
Pieniądze to pikuś, najcenniejszy jest CZAS......
Bo jeśli chodzi o mamonę to +- tak: nowy projekt jeśli z katalogu to ca 1500, adaptacja z 1000 (jeśli bez przeróbek, w co wątpię... jeśli z to i ponoć 5k można wydać), wytyczenie geodezyjne 100 zł za punkt, bzzz, co tam jeszcze - warto by zrobić badania geologiczne, powiedzmy w 3 punktach na głęb. ze 4 m = 1200, za te różne wuzetki to nie wiem bo kupiłem już zanapoczętą budowę i te przyjemności mnie ominęły.

ścigacz
15-10-2006, 20:52
Jak miejsce atrakcyjne to ja bym się zdecydowała. Nowy projekt domu i plan zagospodarowania działki to góra 3tys zł. Chyba, że projekt niepowtarzalny. A woda i prąd już jest. Ja bym wolała dom taki, jaki mi się podoba. :D