PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty dociągniecia mediów , a wybór działki budowlanej



pado
14-10-2006, 21:46
Witam, Rozwarzam zakup działki budowlanej i mam z tym 2 dylematy :
Pierwsza działka ma wszystkie media przy działce , oprócz prądu , który biegnie po drugiej stronie ulicy (asfalt ) Dojazd do działki asfalt. Działka ma jeden feler : położona jest poniżej poziomu drogi asfaltowej og. 70 -80 cm. Powierzcniia działki ma niewielki spadek ku północy ( poziom drogi - koniec działki na długości 50 m - wynosi ok. 1,8m ). Jak czytam w muratorze spadek ku północy nie jest zbyt korzystny )działka połpżenie południe - północ i nest działką narożnikową - bok przy ulicy prywatnej wydzielony do dojazdu do przyszłych działek). Stare domy w tym terenie są podpiwniczone , choć 3 nowe są tylko podwyższone. Rozmawiałem z gościem od spraw wodnych i mówił mi , że woda po spadku i tak popłynie w dół więc z tym nie powinno wg niego być problemu , zastanawiam się czy nie będzie potrzebny drenaż Cena działki to 60zł /m
Druga działka jest równa jak stół - ale dojazd jest polny ale utwardzny . Media trzeba cięgnąć ok. 80 m czyli P,W,G Mam do wyboru środkową lub narożnikową Cena ardziej atrakcyjna , ale zastanawiam się nad kosztami dociągnięcia mediów do działki czy nie wyjdzie sumarycznie drożej . Cena 1 m - to tylko 35zł/m ale ile będą kosztowały media =? Położenie południowy - wschód , północny zachód.
Zastanawiam się czy lepiej kupić działę prostą (30zł /m) + płacić za dociągnięcie mediów , czy zainwestować w koszr podwyższenia fundamentów domu w działce pochyłej (fachowcy mówili ,że trzeba podnieśc fundament ok. 60 cm
Dylemat mam ogromny - może mi pomożecie

mdzalewscy
14-10-2006, 22:04
miałem media przy działce (Prąd, Woda, Gaz) i podłączenie tego wszystkiego kosztowało mnie ponad 10tyś. zł (projekt -> mapy -> Zudy -> wykonastwo -> itd..). Podobno to jak za darmo, weług sąsiadów którzy wcześniej się podłączali. Z 80m metry dalej z drogi bocznej jest sąsiad który chciał podłączyć wodę do tego wodociągu na mojej ulicy, zrezygnował (studnia), bo koszt samej wody na dłuszym odcinku przekroczył 10tyś. W ciemno można zakładać iż dociągniecie wszystkich mediów nie będzie tanie, ale to nie jest najgorsze czas !!!, czas w jakim Ci mogą to podłączyć, bo możę będziesz czekał i czekał i czekał. Inna sprawa to dojazd polny, jak wygląda odśnieżanie (a raczej czas odśnieżania), no chyba że śmiagasz 4x4...