PDA

Zobacz pełną wersję : podłogówka



hollly
15-10-2006, 00:57
mam problem i w związku z tym pytanie.
Właczyłem dziś ogrzewanie podłogowe i czuję, że nie grzeje na całej powierzchni. Pamiętam jak rozmieszczone były rurki i na 100% były w miejscu gdzie teraz nie grzeje. Natomiast w niektórych punktach grzeje bardzo mocno (miejscowo). Możłiwie, że się zapowietrzyło ??
Mam zamontowane Oventrop do sterowania, są dwa pokrętła-jedno temperatura a drugie jak odkęcam to leci woda :)może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi ?
Dziękuję z góry

kropi
15-10-2006, 10:48
Po mojemu to zawezwij wykonawcę i niech on ma problem 8)

radomik
15-10-2006, 13:51
Problem to będzie miał inwestor, jak się okaże że trzeba pruć posadzkę.

Może dostało się do środka rury jakieć "obce ciało"?

hollly
15-10-2006, 20:08
dokładnie aż strach pomyśleć .....

radek_sziwa
15-10-2006, 20:11
A moze petla jest zakrecona? Prosze sprawdzic na rozdzielaczu.

vanderbobo
15-10-2006, 21:02
albo zapowietrzona

MarzannaPG
30-10-2006, 23:25
Mam podobny problem, od wczoraj. Do tej pory podłogówka (kuchnia, hall, 2 łazienki) działały bez zarzutu. Wczoraj najpierw dziwnie nie do końca grzała w 1 łazience (na środku wyraźnie było zimno) a dziś wcale nie grzeje w kuchni, za to gdzie indziej bez zarzutu. Jeśli to się zapowietrzyło, to co należy zrobić?

Mały
31-10-2006, 16:55
Grunt to wywalenie powietrza z podłogówki - jeœli macie na rtl-ach to pozamykac wszystkie zawory w grzejnikach oraz podłogówkach zostawiajšc wyłšcznie jednš otwarta pętlę - cała moc pompy pójdzie w ten jeden obieg i powinno to pomóc.
Przy rozdzielaczach podobnie jednakże skręcajšc po kolei obiegi.
A co do odpowietrzników to kwestia kto co ma - czy automaty czy też ręczne.

hollly
31-10-2006, 17:20
u mnie sterowanie podłogówki wyglada tak, sa dwa pokrętła jedno z temperaturą a drugie no własnie....jak odkrecam to leci woda, czy to mam odkrecic ??? i na jak długo ??

http://img406.imageshack.us/img406/8370/kuchniazp9.jpg (http://imageshack.us)

MARKOG
31-10-2006, 18:14
to dugie to jest własnie odpowietrzanie - ma sens o ile jest w najwyższym położeniu - odkręcasz to i jak syczy to znaczy ze sie powietrze ebrało jak nie syczy tylko leci woda to znaczy że powietrza nie ma i teoretycznie jest dobrze. U mnie przy rozruchu podłogówki - spuszaczałem powietrze po kilka razy dziennie - teraz od razu leci woda - u mnie odpowietrza się także na pompach (Leszno Grunfos) kręcoąc tą dużą śrubą ale z wyczuciem tez zbierało się tam dużo powietrza