PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie szyb kominkowych poradźcie



himi
15-10-2006, 10:30
Od kilku tygodni cieszę się kominkiem, ale cieniem kładzie się sprawa mycia zabrudzonej szyby. Jak najskuteczniej oczyścić ją z osadu. Mam jakiś płyn, ale mimo jego stosowana doczyszczenie szyby jest baaardzo trudne.
Przy okazji, jak częśto czyścicie szyby swoich kominków?

aneta123
15-10-2006, 13:17
Codziennie, preparaty do czyszczenia dostępne są w sklepach typu Castorama, Leroy Merlin, itp.

MARKOG
15-10-2006, 13:36
Pianka Tytan w sprayu do czyszczenia przypaleń 9 zł w kazdym sklepie AGD- a potem zwykły płyn do szyb.

lutek34
15-10-2006, 15:20
w marketach są specjalne płyny do czyszczenia szyb kominkowych które usuwają sadze w ciągu kilku sekund. Jak nie możesz znaleść w markecie to tutaj masz allegro http://www.allegro.pl/search.php?string=szyb+kominkowych

JANK
15-10-2006, 18:43
Zajrzyjcie tu :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64526&highlight=

nurni
15-10-2006, 20:49
Ja czyszczę na wiosnę po okresie palenia.
W sezonie raz na jakiś czas ostro rozpalam i szyba z grubsza sama się oczyszcza.
Nawet żonka w zeszłym roku po połowie sezonu odpuściła systematyczne czyszczenie szyby.

Pozdrawiam

Tedii
15-10-2006, 22:04
Jak suche drewno to szyba długo jest czysta.Jak drewno mokre albo z żywicą to po jednym paleniu jest s...

Carrrlos
16-10-2006, 14:51
Jak najskuteczniej oczyścić ją z osadu. Mam jakiś płyn, ale mimo jego stosowana doczyszczenie szyby jest baaardzo trudne.
Przy okazji, jak częśto czyścicie szyby swoich kominków?

ja czyszczę średnio co 3 tygodnie (oczywiście w sezonie grzewczym :D ), żona powiedziała, że skoro jeszcze bawi mnie palenie to szyba (element kominka) nalezy do mnie.
A czyszczę czym popadnie, cifem w płynie, jakimś siuwaksem żony do mycia płyt ceramicznych-elektrycznych, przewinąl się też jakiś TYTAN, ale to straszny kwasior, nie da się oddychać :o

himi
17-10-2006, 18:14
Raz na sezon? O kurde. Widać coś przez tę szybę? U mnie jest okopcona po jednym paleniu. Oczywiście nie cała. Palę suchym - wiąz suchy jak pieprz. O żywicy ( i iglakach) nie ma mowy (nie domył bym)

Co do czyszczenia to żona jak sie okazało ma w domu jaką niemiecką piankę. REWELACJA. Pokryta szyba po 3 minutach jest do starcia papierem. Ale muszę sprawdzić ten patent z ostrym rozpaleniem, by oczyścić szybę

JoShi
17-10-2006, 18:32
Przy okazji, jak częśto czyścicie szyby swoich kominków?
Rqaz na 7-10 dni (przy codziennym paleniu), pianką do czyszczenia kominków i piekarników. Sama przyjemność.