PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ZACISZE pracownia DOMOWE KLIMATY



jprzedworski
15-04-2003, 09:15
Ponieważ nie znalazłem nikogo, kto by się przyznał do tego domu, rzucam hasło "Zacisze",
czyli http://www.apa-domy.com.pl/zacisze_g/projekt2z.htm
Może ktoś mieszka, buduje, ma sąsiada, przymierzał się do tego, albo zrezygnował bo ...
Pozdrawiam.

magero
16-04-2003, 09:22
On 2003-04-15 10:15, jprzedworski wrote:
Ponieważ nie znalazłem nikogo, kto by się przyznał do tego domu, rzucam hasło "Zacisze",
czyli http://www.apa-domy.com.pl/zacisze_g/projekt2z.htm
Może ktoś mieszka, buduje, ma sąsiada, przymierzał się do tego, albo zrezygnował bo ...
Pozdrawiam.



Niestety, nie buduję i nie mieszkam w takim domku, ale się zastanawiałam nad nim. Bardzo mi się podoba, ale w ogólnym rozrachunku wyszło że jest za duży. Szukamy mniejszego.
Podoba mi się w nim, że schody nie zajmują pół domu.
Jedyną wadą, do której się przyczepiłam to brak pomieszczenia gospodarczego. Ale można się zastanowic, czy potrzebne są aż trzy pokoje na dole skoro jest poddasze użytkowe, albo z małego wc zrobić małe pom. gosp. To już kwestia gustu.
magero

rafałek
27-04-2003, 10:05
Szukam osób budujących Zacisze lub Zacisze z garażem.
Projekt z http://www.apa-domy.com.pl/zacisze_g/projekt2z.htm lub
http://www.apa-domy.com.pl/Zacisze/projekt2z.htm

Rafał

jprzedworski
27-04-2003, 15:41
A już myślałem, że nikt w Polsce tego nie buduje.
Sam zadałem takie samo pytanie jakiś czas temu i cisza!
Nam się też podoba. Problem w tym, że na razie teoretycznie, bo nawet działka jeszcze nie kupiona. A że ta planowana jest długa i wąska, Zacisze nam pasuje - nie ma ganków i wystających części, które zabierają cenne miejsce. Chętnie bym to zobaczył w naturze a nie mam jak. Pozostaje dyskusja teoretyczna. Może się ktoś jeszcze dołączy????

rafałek
28-04-2003, 06:36
A co sądzisz o układzie tego domu. Mi osobiście nie podoba się WC przy wejściu.

jprzedworski
28-04-2003, 08:21
Układ mi się podoba. Jeśli chodzi o WC, to ma to swoje wytłumaczenie. Od środka domu, na parterze jest łazienka z WC. Ta w wiatrołapie jest dodatkowa - raczej dla tych, co przebywają, lub coś robią w ogrodzie. Łatwiej wtedy skorzystać z WC lub umyć ręce po pracach w ogródku. Nie trzeba chodzić po domu. Jest inny pomysł: ponieważ i na poddaszu jest łazienka, można ten WC przerobić na garderobę "wejściowo/wyjściową" - trzymać tam buty, kurtki (czasem mokre). Wygodniej, niż rozkładać się z tym w domu lub wiartołapie. A np. umywalka mogłaby tam też zostać.
Inna modyfikacja, która się w oczy rzuca, to pomieszczenie przy garażu. Albo bym zrobił drzwi od zewnątrz, a nie od garażu, albo przynajmniej przesunął te drzwi w garażu do narożnika. Tak, jak teraz, drzwi się otwierają wprost na samochód stojący przecież na środku.

rafałek
29-04-2003, 10:29
My ostatnio wpadliśmy na inny pomysł.
WC będzie tam gdzie jest, z oknem coś wymyślimy, bo szkoda zamurować, ale chcemy powiększyć garaż, dzięki temu uzyskamy dodatkowe pomieszczenie na kotłownię. Rozważam zrobienie przejścia do garażu (pomiędzy pokojami) - tak gdzieś 1 metr szerokie. Na szersze szkoda mi powierzchni pokoi które i tak są zdeka ciasnawe ale uważamy, że dla dzieci mogą być. Przy takim rozwiązaniu jeśli będzie kotłownia w garażu (a chcemy mieć kocioł na drewno) nie trzeba będzie biegać dookoła, żeby podłożyć do pieca.

rafałek
01-05-2003, 20:01
Ostatnio rozważamy czy nie zamienić Zacisza na Asię z http://www.domynahoryzoncie.pl

jprzedworski
17-05-2003, 21:23
No tak! "Ostatnia nadzieja białych" przechodzi do innej drużyny!
To zostanę sam z tym projektem? A jest szereg argumentów, które trzymają mnie przy nim właśnie.

jprzedworski
05-06-2003, 16:24
Podbijam temat wyżej. A nuż ... :roll:

myrmota
06-06-2003, 08:48
Mi brakuje w tym projekcie spiżarni i przejścia z domu do garażu

jprzedworski
06-06-2003, 10:48
Spiżarnię zamierzam zrobić pod schodami (jest tam schowek), a na przejściu do garażu właśnie mi nie zależy - o jedno miejsce potencjalnego włamania mniej. Oczywiście każdy może mieć inne potrzeby - tego przejścia do garażu zrobić się raczej nie da, chyba że kosztem pokoju.

rafałek
09-06-2003, 14:00
Ostatnio nawróciliśmy się na zacisze. Jednak ten projekt ma najmniej wad. Ciągle zastanawiamy się jak zrobić przejście do garażu. Potrzebujemy domu z 5 pokojami i z garażem na 2 samochody.
Mam do Was pytanie - jak chcecie ogrzewać swoje Zacisze? Przejście do garażu potrzebne jest właśne po to by chodzić do kotłowni która ma być w pomieszczeniu gospodarczym w garażu - kotłownia ma być na drewno więc dokładać trzeba, a wychodzić zimą na dwór ciężko.

jprzedworski
09-06-2003, 14:43
Widzę, że chcemy budować w zupełnie różnych warunkach. Ja jestem strasznym mieszczuchem. Jestem blisko Warszawy, więc będzie gaz. Może nie od pierwszego dnia, ale jednak. Piec gazowy, to żaden problem, jak wiesz - może być w kuchni lub łazience. Jeśli chcesz palić czym innym, to rzeczywiście trochę utrudnia. Jest taka wersja Zacisza częściowo podpiwniczona i tam jest kotłownia, ale to mnie nie interesowało, a to jednak podnosi koszty. Zadzwoń do autora, może mają jakieś pomysły, albo wersję, której nie ma na stronie internetowej. Mnie ogranicza szerokość działki, a ten dom jest właśnie wąski. Przy innej szerokości byłoby łatwiej zrobić przejście do garażu.

myrmota
09-06-2003, 15:06
Ja zastanawiałem się nad ogrzewniem gazem + ewentualne dogrzewanie kominkiem. Tak jak rafałek potrzebuję garażu na 2 samochody a więc ta część musiała by ulec powiększeniu a przez to wzrosłaby i powierzchnia gospodarcza w której mógłbym składować troche drewna. Jeśli chodzi o przejście z domu do garażu to zastaniam sie czy nie warto byłoby zmniejszyć tylko jednego pokoju i wejścia do niego nie zrobić np z powstałego korytarza. Umiejscowienie spiżarni pod schodami niedaleko kominka to chyba jednak nie to i rozważam inne opcje tak aby do spiżarni wchodziło się z kuchni

rafałek
11-06-2003, 11:43
Spiżarnia z wejściem z kuchni? będzie raczej ciężko. Ja mam inną koncepcję na przeróbki: z połączenia sypialni 12,5 i 10,5 robię jededną dużą sypialnię. Z części sypialni 10,5 m2 powiększam salon. Z sypialni 12,5 (połączonej z częścią 10,5) wygospodarowuję kotytarz do garażu. W efekcie tego tracę jedeną sypialnię ale - mam większy salon, mamy duża sypialnie dla nas, z nieruszanej 12,2 m2 robię gabinet. Na poddaszu robię 2 sypialnie dla dzieci. Reszta zostanie strychem - rezygnuję z 3 pokoju na górze. Czyli mamy dużą sypialnię (to chyba dobrze... :D ), mam gabinet, dzieci (mam 1 całę i 1 w grudniu :D ) będą miały swoje pokoje. Garaż na 2 samochody. Trochę mnie przeraża powierzchnia dachu, ale jakoś to będzie. Na dzień dziesiejszy mam nadzieję, że zrobię stan surowy z deskowaniem dachu i solidną papą. Tak też będzie można pomieszkać i uskładać na dachówkę (zastanawiamy się nad ceramiką).

Ot i to by było na tyle z myśleniem.

Wojtek55
09-07-2003, 08:03
Ja wybudowałem już dom z projektu Zacisze jedyne co zmieniłem to połączyłem łazienke i ubikacją na dole, przegrodziłem je ścianką do połowy wysokości. Dało mi to że nie ma wejścia od wiatrołapu do ubikacji przez co zyskałem miejsce na [email protected]

mialek
09-07-2003, 10:59
Wojtek55 ile dałeś za stan surowy otwarty ? Masz Zacisze z garażem czy bez?

Wojtek55
09-07-2003, 11:11
Za budowę całego domu z wykończeniem dałem 100 000 zł. W tym że zrobiłem tylko parter poddasza nie wykańczałem, mam dom bez garażu. Ale wszystko robiłem sam nie wynajmowałem firmy ani żadnych fachowców. Zaznacze również że jest to pierwszy dom jaki wybudowałem.

myrmota
09-07-2003, 11:47
Ja czekam na WZiZT i od tego wszystko zależy . Na tak wąską działkę jak mam (ok. 19m na 80) najbardziej pasuje mi Zacisze. Myslę czy ganku nie skopiować z Babiego Lata (to bardzo podobne projekty tego architekta) i wtedy miałbym spiżarnię

Wojtek55
09-07-2003, 11:59
Spiżarnię mógłbyś zrobić na górze w jednej z garderobie. Można ją podzielić i użyć również jako magazynku. Przerabiać zacisza nie polecam, widziałem przerobiony projekt wygląda paskudnie.

Wojtek55
09-07-2003, 12:05
Albo wybiesz projekt Zacisze2 jest z piwnicą.
http://www.apa-domy.com.pl/

Wiola
03-09-2003, 09:24
Witam. Jestem zainteresowana projektem Zacisze lub Zacisze II. Chętnie skorzystam z Waszych uwag i doświadczeń. A może podpowiecie mi gdzie można zobaczyć taki dom na własne oczy, jestem z okolic Warszawy.
Proszę o kontakt.

Wiola

Wojtek55
03-09-2003, 10:08
Dwa domy Zacisze są w okolicach Lubina woj. dolnośląskie. Jeżeli masz jakieś pytania to napisz [email protected] :D

jprzedworski
03-09-2003, 20:05
Zbudowała też Alex (zdjęcia na tym forum fod tematem "Dom Alex"), ale to też koło Opola. Chętnie zaprosiłbym do siebie, ale mam tylko projekt i dużo chwastów na działce. Jak już zbuduję, będzie pod Warszawą.[/list]

Wiola
04-09-2003, 07:14
Może mnie się uda pierwszej :wink: Dom Alex oglądałam, na zdjęciach niestety. Jest przepiękny. Szkoda tylko, że wszystkie domy są tak daleko.
Czy masz jakieś zastrzeżenia i uwagi co do projektu? Ja jestem jeszcze na etapie zastanawiania się, ale musimy już podjąć decyzję w najbliższym czasie. Co prawda bardziej skłaniamy się do Zacisza II ze względu na większy salon, bo ten w Zaciszu wydaje mi się trochę mały. Co o tym myślisz.
Czy dobrze się współpracuje z biurem projektowym, z którego pochodzi Zacisze? Nie masz zastrzeżeń?
Pozdrowienia

Wiola
05-09-2003, 07:17
Dwa domy Zacisze są w okolicach Lubina woj. dolnośląskie. Jeżeli masz jakieś pytania to napisz [email protected] :D

Wojtku wysłałam do Ciebie wiadomość na podany wyżej adres. Nie wiem czy otrzymałeś. Czekam na odpowiedź.
Pozdrowienia
Wiola

jprzedworski
05-09-2003, 08:26
Może mnie się uda pierwszej :wink: Czy masz jakieś zastrzeżenia i uwagi co do projektu? Ja jestem jeszcze na etapie zastanawiania się, ale musimy już podjąć decyzję w najbliższym czasie. Co prawda bardziej skłaniamy się do Zacisza II ze względu na większy salon, bo ten w Zaciszu wydaje mi się trochę mały. Co o tym myślisz.
Czy dobrze się współpracuje z biurem projektowym, z którego pochodzi Zacisze? Nie masz zastrzeżeń?
Pozdrowienia
Życzę powodzenia! Kilka uwag do projektu mam, ale chyba niewiele będę zmieniać. Korci mnie na przykład, aby WC przy wiatrołapie przerobić na taką "wejściową" garderobę. Tylko co wtedy z WC?
Najwięksża planowana zmiana, to fundament Legalett.
Salon nie jest rzeczywiście za duży, ale dla nas akurat wystarczy.
Z biurem projektowym nie miałem dużo do czynienia - kupiłem i już. Potem prosiłem ich o czwarty egzemplarz (nowe prawo budowlane) - przysłali natychmiast gratis. Ogólnie OK.

Wojtek55
08-09-2003, 09:05
Ja połączyłem łazienke z ubikacją i zamurowałem wejście do ubikacji od wiatrołapu. W połączonej łazience i ubikacji zrobiłem tylko ścianke na 1,5ale nie zamykałem jej do końca i nie robiłem tam żadnych dżwi. Wiola jeżeli wysłałaś wiadomośc do mnie 5 września to jej nie dostałem. [email protected]

Wojtek55
08-09-2003, 09:12
Ja wybudowałem dom Zacisze woj. dolnośląskie. [email protected]

Wiola
08-09-2003, 10:00
Ja połączyłem łazienke z ubikacją i zamurowałem wejście do ubikacji od wiatrołapu. W połączonej łazience i ubikacji zrobiłem tylko ścianke na 1,5ale nie zamykałem jej do końca i nie robiłem tam żadnych dżwi. Wiola jeżeli wysłałaś wiadomośc do mnie 5 września to jej nie dostałem. [email protected]

Przed chwilą ponownie wysłałam wiadomość na podany przez Ciebie adres. Mam nadzieję, że tym razem dojdzie. My wstępnie planowaliśmy zlikwidowanie odzielnego WC i wnęki w łazience, przesunięcie komina trochę w kierunku łazienki i połączenie całej przestrzeni w jedną. W ten sposób powstałoby pomieszczenie gospodarcze z przeznaczeniem na kotłownie. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co o tym sądzicie?

Wojtek55
08-09-2003, 10:50
Ja swój piec gazowy wstawiłem we wnęce przy drzwiach do łazienki jak się wchodzi po lewej stronie mam go zamiar zabudować i będzie tak wyglądać jakby była to ściana od komina, nie przeszkadza i ładnie wygląda. Odpowiedź wysłałem na Twój adres. :P Myśle że to co chcecie zrobić będzie złym pomysłem bo zmiejszycie sobie łazienke a robienie pomieszczenia gospodarczego specjalnie na kocioł to strata miejsca. W mojej łazience mam tyle miejsca że postawiłem wanne narożną i kabinę prysznicową i pomimo tego jest duża swoboda ruchu z kolei w ubikacji postawiłem pralke, ubikacje i zlew chcę jeszcze zrobić szafke na łazienkowe środki czystości. A tak w pomieszczeniu gospodarczym pralka i kocioł a w łazience będziecie się zastanawiać czy wybrać kabine czy wanne a u nas jest tak żona i syn wolą wannę a ja prysznic i dlatego jest to i to. Proponuje się jeszcze nad tym zastanowić.

rafałek
09-09-2003, 13:27
Znaleźliśmy z żoną Zacisze z garażem w Toruniu. Jeśli kogoś interesuję mogę dokładniej opisać gdzie. Dom jest wykończony, brak zagospodarowanego ogródka. Właściciel bardzo miły. Zmienił rozkład pokoi i zrobił przejście do garażu. Niestety my zrezygnowaliśmy z tego projektu - trochę za mały.

rafałek
09-09-2003, 13:31
Jedno zacisze z garażem jest w Toruniu. Zobacz wątek Zacisze lub zacisze z garażem, jest trochę obszerniejszy.
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9982

jprzedworski
09-09-2003, 15:29
Toruń brzmi dla mnie rewelacyjnie! Mam tam rodzinkę, mogę ich przy okazji odwiedzić. Podaj namiary - może na priva?

Wiola
16-09-2003, 07:19
Znalazłam Zacisze w okolicach Grójca. Stan surowy zamknięty. Dużo przeróbek. Po obejrzeniu zrezygnowaliśmy z projektu. Centralny punt domu to schody, mnie się to osobiście nie bardzo podoba. Poza tym za mały salon, zdecydowanie za mały.
Muszę szukać czegoś innego.
Pozdrowienia

rafałek
16-09-2003, 07:28
Zobacz Babie Lato z tej samej pracowni, może bardziej przypadnie Ci do gustu.

Wiola
18-09-2003, 07:38
Zobacz Babie Lato z tej samej pracowni, może bardziej przypadnie Ci do gustu.

Dziękuję za podpowiedź. Babie lato jest fajne, ale szukam domu bez garażu, garaż już mam wolnostojący. Obecnie zastanawiam się nad projektem "Karolina" z Archetonu.

Pozdrowienia
Wiola

rafałek
18-09-2003, 07:55
Jeśli wadą Babiego lata jest garaż to zobacz z tej samej pracowni projekt Kreska - to Babie lato bez garażu. Lekko zmodyfikowane w środku.
http://www.apa-domy.com.pl/kreska/projekt2z.htm

Wiola
18-09-2003, 08:12
Zobacz Babie Lato z tej samej pracowni, może bardziej przypadnie Ci do gustu.

Dziękuję za podpowiedź. Babie lato jest fajne, ale szukam domu bez garażu, garaż już mam wolnostojący. Obecnie zastanawiam się nad projektem "Karolina" z Archetonu.

Pozdrowienia
Wiola

Wiola
18-09-2003, 08:53
Zobacz Babie Lato z tej samej pracowni, może bardziej przypadnie Ci do gustu.

Dziękuję za podpowiedź. Babie lato jest fajne, ale szukam domu bez garażu, garaż już mam wolnostojący. Obecnie zastanawiam się nad projektem "Karolina" z Archetonu.

Pozdrowienia
Wiola

aik
17-02-2004, 14:47
Rozwazamy budowe tego domku i chcielibysmy porozmawiac z kims kto taki domek postawil lub wie gdzie taki domek stoi. Szczegulnie interesuja nas koszta budowy i ewentualne bledy w projekcie (jesli takowe sa). Interesuja nas tez opinie forumowiczow o tym projekcie.

kordo
17-02-2004, 19:19
Czy chodzi o domek Zacisze z pracowni p. Charkiewicza?
Jeżeli tak - to domek jest ok. Takze bralismy go pod uwagę. Z tego co pamietam, wadą jest brak pom.gosp. (przynajmniej w wersji bez garazu). Ostatecznie - nie pasował na nasza działkę (wjazd od południa).
Pozdrawiam.

P.S. W dziale galeria są zdjęcia tego domku - poszukaj

aik
19-02-2004, 11:05
Wlasnie o ten domek mi chodzi. Chociaz bez poprawek sie nieobejdzie, powiekszam salon kosztem polowy trzeciego pokoju 10,5, schody zabieram z holu i przenosze je do pozostalej czesci tego pokoju. Lazienke najprawdopodobnie polacze z ubikacja, wygospodaruje tam miejsce na piec, bede miec ogrzewanie gazowe wiec niepotrzeba mi za wiele miejsca na kotlownie. Na gorze beda dwie garderoby wiec z jednej mam zamiar zrobic pomieszczenie gospodarcze na rozne graty. jak ci sie podoba ja te pomysly. Poz

jprzedworski
19-02-2004, 13:27
Taki dom ma Alex - możesz znaleźć w dziale: Zdjęcia domów.
A gdzie budujesz? Ja mam ten projekt (z garażem) i, jeśli nic nie przeszkodzi, zacznę niebawem. Ale ja prawie nic nie zmieniam. I pod Warszawą. Piec gazowy planuję na poddaszu - będzie krótsze wyjście na dach (piec z zamkniętą komorą) i więcej miejsca na dole.

aik
19-02-2004, 18:57
Czesc ja kolo Lublina, niewydaje ci sie ze salon jest troche przymaly. Dom Alex widzialam na obrazkach ale zadaleko go odemnie postawila zebym mogla sie doniej wybrac i obejrzec go w naturze. Koszt adaptacji i przerobek (takiich jak opisalam wyzej ), bedzie mnie kosztowal ok. 3tys , sadze ze jest to przystepna cena.Wchodzi w to przeniesienie sciany nosnej ,komina i schodow. Poz.

Marcin Czyczerski
19-02-2004, 19:22
Hej, ja mam w domu kosztorys tego projektu, wiec, jak chcecie podziele sie z Wami informacjami...

Dajcie tylko znac...

Widzialem juz kilka realizacji k. Lubina (dolnośląskie)...

I był ten domek pokazany w Muratorze Nr. 1 (chyba) przy okazji pokazywania zalet audytu cieplnego, czy czegoś takiego...

Pozdr...

aik
19-02-2004, 20:42
Marcin dzieki za informacje ide wertowac murator nr1. A jesli chodzi o kosztorys to jestem bardzo zainteresowana jesli mozesz to przeslij mi na priw. [email protected]

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 06:49
W domku mam...
Prześlę Ci dzisiaj wieczorem...

Nie weim dlaczego jest on w pliku tekstowym (mam też jako pliku programu kosztorysującego Zuzia).

Którą wersją byłabyś zainteresowana...?

Zbyszek 1
20-02-2004, 07:45
jeżeli można to i mi prześlij kosztorys w pliku tekstowym [email protected]

Marcin Czyczerski
20-02-2004, 07:55
OK!

Wyślę wieczorem na oba podane przez Was maile...

aik
20-02-2004, 20:37
Marcin dzieki za kosztorys, ty budujesz a moze wybudowales ten domek, jesli tak to napiszesz ile cie w przyblizeniu kosztowal. Za wszelkie info z gory dziekuje. Poz

Ewunia
21-02-2004, 01:56
http://www.apa-domy.com.pl/Zacisze/menu.jpg (http://www.apa-domy.com.pl/Zacisze/projekt2z.htm)

Mimo, ze go nie buduję, to mi sie podoba, chociaż bardziej funkcjonalny wydaje się być w wersji II (http://www.apa-domy.com.pl/Zacisze2/projekt4.htm) :D

Zbyszek 1
23-02-2004, 07:34
Wielkie dzięki za kosztorys.

aik
01-03-2004, 14:55
Czy naprawde nikt wiecej niejest zainteresowany tym projektem i nikt ale to nikt go niezbudowal. Forumowicze wypowiedzcie sie na temat tego projektu, czy jest on az tak zly ze nikt niechce nic powiedziec.

rafałek
17-12-2004, 21:37
Jedno Zacisze znaleźliśmy w Toruniu. jest wykończone i zamieszkane. Lekkie przeróbki w układzie pokoi.

loolka
19-04-2005, 11:52
Witam, hehe mój pierwszy post :D

Wymyslilismy sobie domek dla naszej rodziny (dosc skomplikowanej w wymaganaich) i znalezlismy i zakochalismy sie:-)

Mowie o Zaciszu z garazem z Apa - domy pracowni Pana Charkiewicza

link http://www.apa-domy.com.pl/main.php?sh=1024 jest na 4 stronie

Dom na nasze potrzeby jeszcze nalezałoby przebudowac (bo u nas układ jest 2+1 + jedna samotna babcia + druga smotna babcia w dodatku wykonujaca zawod w domu czyli pracownia + jedno dziecko jeszcze w planach + 2 nastolatkow na weekendy + moja pracownia + meza gabinet bo wszyscy pracujemy w domu:-) ufff a zasoby finansowe niekoniecznie odpowiednio wielkie :wink:

NO WIEC MAM PYTANIE : :lol:

Czy ktos wybudował lub buduje Zacisze? z garazem lub bez , i mogłby mi przyblizyc koszty? czy budowa tego domu jest skomplikowana? kosztowna, naczym mozna troche zaoszczedzic? zastanawiamy sie nad scianami trojwarstwowymi z BK+styropian, dach z oszczednosci blachodachowka, ogrom prac wykonamy sami głownie wykonczeniowke, no i bedziemy musieli ostro zacisnac pasa...Moze ktos z budujacych zacisze mogłby podesłac jakis skrocony kosztorys???Pieknie prosze:-)

Przyznam ze szuaklismy długo i nic co by nam lepiej pasowało nie znalezlismy, tyle pokoi przy w sumie niewielkim metrazu, zwartej bryle i mozliwosci przedłuzenia budynku. Zacisze palnujemy rozbudowac dodatkowo zamiast garazu pociagnac dalej budynek i zrobic tam małe mieszkanko dla jednej z mam takie do 35m parteru z poddaszem uzytkowym i oddzielnym wejsciem, a garaz jesli zmiescimy sie w kosztach na 2 samochody pociagnac z przodu...Ech mazy nam sie jeszcze piwniczka, bo pomieszczen gospodarczych mało a nas tyle.... :roll:
Sam ukłąd domku bardzo nam sie podoba, i moze tylko kosztem garderob na gorze i kawałka sypialni powiekszylibysmy łazienke i dodali mały goscinny pokoj (to dla tych nastolatkow weekendowych :)

Za wszystkie odpowiedzi bardzo bede wdzieczna, pozdrawiam wiosennie LL

jprzedworski
28-04-2005, 17:10
Witam w nieistniejącym klubie Zacisze. Myśmy "takie cóś" postawili i, szczerze mówiąc, kosztowało nas to bardzo dużo. Ale prawda jest też taka, że nie mamy możliwości wykonywania prac samemu. Szczególowego kosztorysu nie mamy, ale nie chcemy też straszyć. Natomiast chętnie służymy naszymy spostrzeżeniami z budowy i zapraszamy na wizję lokalną. Z Nadarzyna nie jest daleko. A jest też Zacisze pod Grodziskiem:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15266
i pod Opolem:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12043&postdays=0&postorder=asc&start=0
A naszą katastrofę można zobaczyć tu:
http://przedworski.waw.pl
W tym domu najdroższe jest to, co się najbardziej rzuca w oczy, czyli dach. Duża powierzchnia, sporo drewna, okna połaciowe. Blachodachówka jest niby tańsza, ale niewiele. Drogo wychodzą kominy (są cztery). Nie wiem, czy nie warto dać wentylacji mechanicznej z rekuperacją (tak jest pod Grodziskiem).

Scarab
28-04-2005, 19:44
moim zdaniem ładny i "w miarę" ekonomiczny projekt.
zgadzam się z jprzedworski - dach moze byc tanszy.
jezeli chcesz miec taniej: dach 2spadowy + na planie kwadratu.

my tez chcielismy tanio a i tak wybralismy podobny do twojego ;)

jprzedworski
29-04-2005, 09:05
Z tym dachem to jest tak, że jak się podoba, to drogi, a jak może być tańszy, to się średnio podoba. W takim czterospadowym nie bardzo jest jak zaoszczędzić. Blachodachówka kosztuje prawie tyle, co dachówka. Oszczędność jest na gąsiorach i więźbie, jeśli się ją przeprojektuje na lżejszą, Ale przeprojektowanie też kosztuje, a blachy idzie dużo, bo przy takim kształcie są duże odpady. Blacha wychodzi najtaniej przy dachu dwuspadowym, niestety.

loolka
29-04-2005, 10:30
witam dzieki za odpowiedzi, ciesze sie ze jednak ktos mi odpisał :D

W miedzyczasnie ja doszkalam siebie i meza :) na forum i zastanawiamy sie nad nowymi rozwiazaniami dla naszego domku...miedzy innymi albo nawet przedewszystkim pod katem oszczednosci.

My bedziemy bardzo duzo robili sami , maz miał kiedys uprawneinia elektryka wiec elektryke zrobi sam (uprawnienia podbije mu chyba kolega), hydraulike, kanalizacje, sciany dzialowe tez , mamy dobrego przyjaciela rodziny złota raczke ktory wykonuje meble, ale tez kładzie glazury i wszelkie podłogi, potrafi tez kłasc tynki i robic wylewki i wiele innych prac, maz jako młody chlopak kiedys z nim troche pracowal wiec kilka dni popracuja razem dla przypomnienia a potem maz wiekszosc sam bedzie, ja pracowalam jakis czas jako dekorator mam kolezanke architekta wiec i projekt tanio przerobimy i ceny materialow byc moze nizsze da sie utargowac :) Architektem krajobrazu z wyksztalcenia jestem wiec teren zagospodaruje sobie sama ladnie i tanio.

W sumie ze wzgledow finansowych musimy jak najwiecej robic sami ale tez mozemy bo ja mam wolny zawod a maz konczy prace o 16, no i mam 2 młodych 20-letnich braci jak znalazł pomocnikow do noszenia :wink: no i ja to zawsze lubiłam majsterkowac :oops: kilka zawodow w zyciu wykonywalam , mimo mlodego jeszcze :) wieku wiec z checia wezme sie za kolejny.

Na razie rozwazamy pomysł : płyty fundamentowej zamiast ław (przy robociznie własnej ma szanse wyjsc taniej a i porzadniej, i dachu z wiorek osikowych aktualnie 55zł za m2 - robocizna z materiałem (folia, wiorki) cena niezaleznie od kształtu dachu, uklada sie je bezposrednio na łatach, sa leciutkie ok 20kg/m wiec i konstrukcja dachu oszczedniejsza, a same wiorki nam sie baaaardzo podobaja :D no i chyba wychodzi sporo taniej niz blachodachowka. Domek zamierzam porzadnie obsadzic pnaczami wiec taki na biało otynkowany z drewnianymi (lub ekonomicznie drewnopodobnymi :evil: ) szprosami bedzie wygladał bajkowo :D

jprzedworski nie powiem troche mnie przeraziłes tymi duzymi kosztami :( my wiecej niz 300tys na sam dom nie wylozymy no moze w trakcie budowy na bierzaco jeszcze z 20-30 tys uda sie wygospodarowac....lub od rodziny pozyczyc. Mamy jeszcze sporo czsu bo budowe planujemy na poczatek 2007 r dlatego chcemy wszystko dokladnie przekalkulowac , wyedukowac sie i poszukac wszelkich mozliwosci stosunkowo tanich , porzadnych i hm..nie była bym soba :wink: estetycznych rozwiazan :D

a mozna wiedziec ile was kosztowaly, poszczegolne etapy? kurcze bo jak to sie okaze za drogi domek...to ja nie wiem, chyba poczekamy z budowa, bo mam wrazenie ze jak wybudujemy inny to bede juz zawsze wzychala do tego :wink: a dachy dwuspadowe np. nam sie akurat niestety nie podobaja, a jak szukam innego projektu jako alternatywe to jak juz cos wybiore to okazuje sie ze jest to prawie klon Zacisza :lol: i to czym sie rozni wlasnie mi sie najmniej podoba...


pozdrawiam

jprzedworski
29-04-2005, 13:30
No to tak źle nie jest. W 300 tys. raczej się zmieścicie przy powyższych założeniach. Tyle osób do pracy... Same instalacje są drogie, zwłaszcza hydraulika - jest sporo kaloryferów. Jeśli tu się wam uda urwać na wykonawstwie, już jest nieźle. Jak się zsumuje robociznę (murarze, hydraulicy, elektrycy) to jest ładne kilkadziesiąt tysięcy. A wykończeniówka, to już skarbonka. My jesteśmy trzyosobową rodziną w średnim wieku i raczej bez specjalnej kondycji - to się nazywa "pracownicy umysłowi". :wink:
Dużo też zależy od działki i gruntu. My mamy trochę krzywo i bardzo mokro. Stąd konieczność dosypania piachu w fundament i na działce. Ponad 30 wywrotek (110-170 za jedną).
Nie przesadzajcie z oszczędnościami na dachu - to najważniejszy, po fundamentach element. Musi być solidny i trwały.
Szczegółowych wyliczeń nie mam. Sumowałem wydatki, ale bardzo ogólnie.

loolka
29-04-2005, 13:52
No to sie ciesze ze stwierdzenia ze w 300-330 tys. przypuszczalnie sie zmiescimy :D To jeszcze mam pytanie o sam projekt, czy ma duzo błedow? i najwazneijsze czy przy koncowce budowy jestescie nadal z wyboru projektu zadowoleni? co byscie zmienili , poprawili, zrobili inaczej...no i tak mnie zastanawia czy te pokoje na poddaszu przy takiej ilosci okien polaciowych jak w projekcie nie sa ciemne? i nie wydaja sie ciasne?

A co do dachu....wiorek nam sie podoba bo jest cichy (w przeciwienstwie do blachodachowki) stanowi dodatkowa izolacje cieplnna , ma fajne własciwosci latem chłodno, zima dobrze zatrzymuje ciepło, a jego trwałosc to minimum 30 lat, do 50 srednio 40 . Jak dla mnie to zupełnie wystarczy tym bardziej ze dom 40 lat to i tak dom do remontu, zreszta przy tak postepujacej technologi w budownictwie (i nie tylko rzecz jasna) kto wie czym bedzie sie kryło dachy za lat 40?? Za 40 lat to juz moje dzieci lub wnuki sobie ten dach wymienia :D
a spore oszczednosci ktore na dachu poczynie (bo jak nie wiorek to dachowka, blachodachowka jednak odpada) "wsadze" w wykonczenie, kuchnie, łazienke czy cos innego...
a wykanczac bede dosc oszczednie, na szczescie z racji zawodu nie robia na mnie wrazenia wszelkie drogie nowinki i mody, itp :D jak sie człowiek napatrzy u klientow, jak kazde mieszkanie wyglada identycznie to sie odechciawa...


wiosna kwitnie, ptaki za oknem spiewaja....ech juz by sie chciało budowac :D

jprzedworski
04-05-2005, 15:55
To jeszcze mam pytanie o sam projekt, czy ma duzo błedow? i najwazneijsze czy przy koncowce budowy jestescie nadal z wyboru projektu zadowoleni? co byscie zmienili , poprawili, zrobili inaczej...no i tak mnie zastanawia czy te pokoje na poddaszu przy takiej ilosci okien polaciowych jak w projekcie nie sa ciemne? i nie wydaja sie ciasne?
Największy błąd, to brak porządnego pomieszczenia gospodarczego. Nam to jeszcze nie przeszkadza - zrobiliśmy coś takiego zamiast WC przy wiatrołapie. Ale rodzinka mała. Więcej osób, większe potrzeby.
Z powody tej liczby nie potrzebujemy dzielić poddasza. Tam jest tylko jeden pokoik i łazienka, a reszta - otwarta przestrzeń. Większa niż "salon" na dole. Zmieniliśmy przy tym nieco konstrukcję więźby. Zamiast 3 słupów jest solidne stalowe przęsło - jest dużo przestronniej. W projekcie te słupy kryją się w ścianach, a tu nie było co z tym zrobić.
Jest jeszcze pokoik nad garażem. Projekt traktuje to jak poddasze nieużytkowe. Ociepliliśmy dach, dołożyliśmy mniejsze okna i wyszło niźle.
Ciemno nie jest, ale czy ciasno... Skośny dach robi swoje. Guzy na głowie się zdarzają. A nie radzę podwyższać ścianek kolankowych, bo dom straci wygląd. My mamy kilka centymetrów wyżej, bo strop teriva zamiast monolitycznego i to już widać.

Alis31
19-09-2005, 00:38
Czy ktoś buduje lub wybudował ten projekt?Proszę o opinię.

rrmi.
19-09-2005, 00:40
Podaj link do projektu , bedzie latwiej

KAS01
19-09-2005, 00:58
Od czego mamy Google? :wink:
Zacisze (http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&full=&tryb=display&skad=list&id=179)

rrmi.
19-09-2005, 01:00
Od czego mamy Google? :wink:
Zacisze (http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&full=&tryb=display&skad=list&id=179)
:oops: :oops: :oops:
Wiesz KAS01 ja tak ogolnie , nie chcialo mi sie

stastny
19-09-2005, 07:15
Witam
nie wybudowałem tego domu i nie mam zamiaru... ale opinia proszę bardzo
Zero sieni, zero pomieszczeń gospodarczych. Jeśli dom miałby byc realizowany z poddaszem to mozna by coś poprawi, jeśli w parterze to razej nic się nie da polepszyc

Pozdrawiam

Alis31
19-09-2005, 08:02
Tylko ten link projektu od Kasy jest od Zaisza 2 i ten jest do bani a mi chodzi o Zacisze które jest z użytkowym poddaszem i z dużo większym salonem niż w Zaciszu 2.

KAS01
19-09-2005, 08:15
Link jest do Zacisza I. Ale skoro Zacisze I jest Zaciszem II, to może Zacisze II bedzie Zaciszem I? :roll:
Zacisze II (http://www.a-kwadrat.pl/projekty.php?na=1&full=&tryb=display&skad=list&id=181)
PS. I nie jestem żadną kasą. :-? Jestem KASzerojeden (lub Konrad). :wink:

Alis31
19-09-2005, 15:22
Zainteresuj się bardziej tymi projektami a póżniej swoje mądrości okazuj.Link projektu którego pokazałes to zdjęcie domu to rzeczywiście Zacisze ale rzuty są z Zacisza II z garażem i jest bez poddasza a Zacisze bez garażu ma na dole 2 pokoje i salon 40 m a na górze 3 pokoje resztę bez komentarza.Nie oczekiwałam takiej porady.

KAS01
19-09-2005, 15:53
Zainteresuj się bardziej tymi projektami a póżniej swoje mądrości okazuj.Link projektu którego pokazałes to zdjęcie domu to rzeczywiście Zacisze ale rzuty są z Zacisza II z garażem i jest bez poddasza a Zacisze bez garażu ma na dole 2 pokoje i salon 40 m a na górze 3 pokoje resztę bez komentarza.Nie oczekiwałam takiej porady.
Nie zainteresuje się tymi projektami, bo pytanie sformułowane na poczatku tego wątku nie było skierowane do mnie. Ja nie buduje, ani nie wybudowałem domu wg. tego projektu. Mój pierwszy post w tym temacie był odpowiedzią na post rrmi.
PS. Rzuty w linkach odpowiadają widokom. Podałem linki do tych projektów które są w sieci i nazywają się tak jak podałem. Coś się chyba Tobie pokreciło, bo ja żadnego garażu nigdzie nie widze. Może Tobie wyświetlają sie inne strony :roll: :D

rammzes1
20-09-2005, 10:43
Na tym forum są osoby, które wybudowały Zacisze (Alex, Bogus). Przewertuj a znajdzesz :)
pozdr

Alis31
27-09-2005, 07:55
Podaję link do Zacisza

http://nowydom.onet.pl/3581,0,projekt.html

Alis31
11-10-2005, 09:50
podaję http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=2&page=9&sh=768link

kroyena
11-10-2005, 10:26
http://www.a-kwadrat.pl/pics/zdjecia/02.179.2.1.big.jpg

kroyena
11-10-2005, 10:43
Ogólnie bryła nie najgorsza, ale:

1) Po co takiemu domkowi aż 3 kominy? Zwłaszcza ten holowokuchenny jest dla mnie zagadką. Spaliny z kuchenki można odprowadzić kominkiem dachówkowym.
2) WC nieszczególne jest. Szyba w oknie biła, żeby goście nie widzieli jak się w pośpiechu spodnie podciąga. :lol: Ponadto chciałem zauważyć, że będą ci goście łazić do łazienki, zwłaszcza zimą, gdy przejście przez przedsionek będzie groziło obniżeniem temperatury. To powala całą ideę podziału strefowego public/priv. A wystarczy przenieść komin i piec i można do kibla wejść z hallu, a nie przedsionka.
3) schody zrobiłbym proste, ściankę (cypel) przy kominku skrócił od wysokości kominka zacząłbym schody pociągnął w górę na wprost. powinny się zakończyć gdzieś na wysokości końca drzwi do sypialni 10,5 m2. Scianęoddzielajacą public/priw zrobiłbym na wysokości wejscia do tej sypialni. Besdzie to wymagało zmiany aranżacji w łazience i odwrócenia drzwi, ale może warto przemyśleć.
4) Ponieważ domek jest mały to trzeba na maksa wykorzystać przestrzeń. Dlatego sypialnia 1,5 jest sypialnią rodziców. Pozostałe dwie dzielimy po równo na 12,35 m2. Zsuwamy drzwi przez co mozemy zawęzić korytarz 5,3 m2 do jakichś 4 m2. Łazienka jest przez to o 0,3 m dłuższa. Hall bym zawęził, kuchnię zrobił bardziej otwartą. I tylko jedno wyjście z salonu, na taraz, ale centralnie w wykuszu. Jak sięna tarasie w gronie będzie rozmawiać, żeby nie przeszkadzać dezieciorom, to znaczy, żeby przeszkadzać, ale w podsłuchiwaniu rozmów dorosłych. 8)

aik
28-01-2006, 13:20
Gwoli sprostowania Zacisza sa dwa;
ZaciszeI ma na dole trzy sypialnie, centralnie usytuowane schody i bardzo maly salon.
ZaciszeII natomiast ma na dole dwie sypialnie, schody zboku przy przedsionku i bardzo duzy 40m salon.
Do kazdego zZacisza mozna doprojektowac garaz.
Kroyena Alis31 chodzi o zacisze nr II wiec twoje opinie na temat zaciszaI chyba ja niezabardzo zainteresuja.
Ale ja chetnie odpowiem ci na twoje pytania;
1) piec kuchenny jest potrzebny bo projektant zaprojektowal w kuchni mozliwosc umieszczenia pieca CO
2) wc w przedsionku przeznaczone jest raczej dla tych ktorzy bardzo duzo czasu spedzaja na dworze i jak chca skorzystac z ubikacji to niemusza biegac przez caly dom.
3) niewiem o co ci chodzi z tymi schodami przeciez sa proste.
W ogole to bylam w kilku Zaciszach i sa to naprawde bardzo sympatyczne domki, ja sama na wiosne zaczynam budowe ZaciszaII z garazem.
Ale my troche zmienilismy rozklad pomieszczen tj.
na parterze z pokoju przylegajacego do klatki schodowej zrobilismy pomieszczenie gospodarcze z kotlownia i przejsciem do garazu, zrezygnowalismy z piwnicy wiec gdzies ta kotlownie trzeba bylo umiescic.
Na pietrze lazienke przenieslismy w miejsce pokoju 2.2, tak ze teraz jest centralnie nad kotlownia, a z lazienki i garderoby zrobilismy pokoj. Jeszcze miedzy lazienka a pokojem2.3 zrobilismy przejscie do strychu nad garazem, ktory w przyszlosci mozna spokojnie wykorzystac na pokoj.
W sumie uwazam ze w przyszlosci bedziemy zadwoleni ze swojego domku.Pozdrawiam

Bob Budowniczy 2
04-01-2007, 17:39
Witam.Czy ktoś jest w trakcie budowy lub myśli o budowie tego domu?

FILIP30
04-01-2007, 20:49
Także długo myslałem o tym projekcie,ale prawdopodobnie wybiorę zaciszeIII

pi0tr
04-01-2007, 21:47
poproszę link:)

aik
04-01-2007, 21:50
Witam my wlasnie wykanczamy nasze Zacisze. Wybralismy projekt z duzym salonem ale zmienilismy kilka rzeczy. W sumie nadal nam sie nasz domek bardzo podoba,Jesli ktos ma jakies pytania, chetnie odpowiem.
Pozdrawiam

Zacisze
16-12-2007, 21:06
Aik czy możesz sie z nami podzielić uwagami odnośnie projektu Zacisze, my wybraliśmy Zacisze III. W tej chwili jesteśmy na etapie fundamentów, wiosną zaczynami z murami. Jakieś sugestie odnośnie projektu?
Mam nadzieje z 2008 roku pokryć dachem oraz podłączyć wszystkie instalacje. Jestem ciekawy czy ktoś już wybudował Zacisze III, choć wiem że projekt ten dopiero w sprzedaży pojawił się na początku 2007 roku. pozdrawiam.

zające
14-03-2008, 21:43
my rozpoczynamy właśnie budowę Zacisza z garażem autorstwa CHARAKIEWICZA....OTO LINK
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=794

jeśli budujecie podobny lub ten sam napiszcie. Może możecie podesłać nam zdjecia..napiszcie co zmieniliście w układzie pomieszczeń i czy wykorzystalićie owierzchnię nad garażem...czy da się tam zrobić jakieś dodatkowe pomieszczenie typu strych. My planujemy zwiększyć lazienkę po przez rozwalenie ściany między wc, tam będzie tylko mały schowek, w pomieszczeniu gospodarczym robimy kotłownię, a w pokoju obok łazienki przejście do garażu i małe schowanko , zamieniamy też okna to z lazienki do tego schowka a to z pokoju do lazienki, zastanawiamy się też czy nie powiększyć salonu o ten mały pokój. A jak ze schodami? Robiliście murowane czy drewniane, bo my raczej to drugie. Jak z rozkładem pomieszczeń na górze i w ogóle z rozkładem pomieszczeń w calym domu....czy nie są za małe te pomieszczenia. I jak z kuchnią >?????piszcie

gabmicha
17-05-2010, 11:50
Witam my wlasnie wykanczamy nasze Zacisze. Wybralismy projekt z duzym salonem ale zmienilismy kilka rzeczy. W sumie nadal nam sie nasz domek bardzo podoba,Jesli ktos ma jakies pytania, chetnie odpowiem.
Pozdrawiam

Witam wszystkich.
Jestem nowym członkiem forum. Aik, które konkretnie Zacisze wybudowaliście?

ziorkaaa
25-06-2010, 20:18
Jesteśmy w trakcie budowy zacisza, kończą mury :) W przyszłym tygodniu będą zalewać strop. Zmieniliśmy sypialnie na w 50% garderobę i o 50%powiększyliśmy salon. Na pewno wykorzystamy przestrzeń nad garażem. Dom na dzień dzisiejszy wydaje nam się zbyt wąski :(