PDA

Zobacz pełną wersję : Czym dogrzewać stan surowy ?



Radek-10
15-10-2006, 18:13
Witam
Kończę właśnie elektrykę, pojutrzę kładę tynki gipsowe a za ok miesiąc posadzki.Nie mam jeszcze ogrzewania ( będzie za 3 tygodnie ) i nie wiem czym mam dogrzewać dom w razie przymrozków.Kozą na drzewo,ogrzewaczem gazowym? Proszę o pomoc.Dodam jeszcze że dom ma 150 m2,dach jeszcze nie ocieplony -jest membrana i dachówka.Oczywiście są drzwi i okna.
Radeq

acca5
15-10-2006, 18:22
Przez 3 tygodnie nie musisz sie martwi nie będzie zimno- tylko chłodnawo- akurat tynki przy otwartych oknach będą schły.Jaki tynk wew.?

Radek-10
15-10-2006, 18:28
sorry,tynki gipsowe

Tedii
15-10-2006, 22:14
Wstawiłem żeleźniok (koza) i paliłem resztkami po szalunku. Było ciepło i trochę porządku.
Acha, i dałem dłuuugą rurę do komina. Im dłuższa tym cieplej.

Mały
15-10-2006, 22:46
Wstawiłem żeleźniok (koza) i paliłem resztkami po szalunku. Było ciepło i trochę porządku.
Acha, i dałem dłuuugą rurę do komina. Im dłuższa tym cieplej.
Krótko , zwięźle i na temat - jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie jednocześnie "czyszczące" budowe z resztek odpadów drewnianych.
"Żeloźniok" w supermarkecie kosztuje jakieś 100-150 zł.

luk__25
16-10-2006, 06:56
A jaką rure daje sie do takiej kozy, zwykła spiro?

rafallogi
16-10-2006, 07:59
Mam nadzieję, że nie myślałeś o aluminiowej spiro? Musi byż żelazna/blaszana, kupujesz w "metalowych" sklepach. Sa też odpowiednie kolanaka. Im dalej od miasta tym łatwiej kupić :lol:

Mały
16-10-2006, 08:55
A jaką rure daje sie do takiej kozy, zwykła spiro?
Absolutnie nie - musi być stalowa czarna ( tylko czasem nie ocynk - bo wylądujesz w szpitalu).

acca5
16-10-2006, 14:36
To powiedzcie czy rure to takiego zelaziaka można wystawic przez okno czy musi być do komina od np. kominka- szkoda mi komina z wkładem na taka rurę- drewno mokre-sam syf. a tez bede dogrzewać tynki zimą.

zezo
16-10-2006, 19:51
Ja wydałem następującą kwotę:
- piec - od znajomego za buteleczkę /koszt 20 zł/
- 2 kolanka fi 110 mm /koszt 14 zł/
- rura dł 1m fi 110 /koszt 10 zł/
Razem wydałem 44 zł,

ustawiłem piec na pustakach kolano na piec, rura na kolanko, na rurę znowu kolanko i do komina, papier drewno iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Ludzie co za luksus , ciepło że HO HO :P
trzeba jakiś szyber zrobić bo mi en piec jeszcze wyfrunie :wink: /piec i rura czerwoniutka od żaru/

Takie piece w dobrym stanie można też kupić na złomowisku, nowego raczej nie warto kupować na te kilka miesięcy.

abromba
16-10-2006, 19:56
U nas ekipa miała na wyposażeniu kozę zrobioną z beczki. Rura do komina miała ze 3 metry. Gorąco było że huu. Tylko potem w salonie trzeba było dać dodatkową warstwę gładzi wapienno - piaskowej na suficie, bo był zakopcony. Ale ekipa zrobiła to w cenie.

jabko
16-10-2006, 19:58
Mam dwie kozy z roku 1850 :lol:
Poważnie

Do tego trociniak ale raczej nie będę go używał.
Niedługo położę wełnę i mam nadzieje że kozy dadzą rade. Ponoć grzeją jak szalone 8)

ścigacz
16-10-2006, 20:05
To powiedzcie czy rure to takiego zelaziaka można wystawic przez okno czy musi być do komina od np. kominka- szkoda mi komina z wkładem na taka rurę- drewno mokre-sam syf. a tez bede dogrzewać tynki zimą.
Kominek też puść przez okno, bo szkoda że Ci się komin ubrudzi. :D :D :D :D :D :D

kirkris
16-10-2006, 21:21
czy rury do komina muszą być jakoś uszczelniane?
czy wyczystkę w kominie należy zamknąć na szczelnie czy może być
otwarta?

dzieki za rady

Tedii
16-10-2006, 23:25
Wszystko musi być tak jak podłączenie pieca na gotowo.Dla bezpieczeństwa.Wyczystka i skraplacz zamknięte.Rura uszczelniona do komina.

acca5
17-10-2006, 14:27
dzieki tedi za odpowiedż :D , Sciagacz dobrze żes Ścigacz :evil:

ścigacz
17-10-2006, 21:40
dzieki tedi za odpowiedż :D , Sciagacz dobrze żes Ścigacz :evil:
żarty, żarty, :wink:
my też podgrzewaliśmy tynki i posadzki kuchnią (u nas nazywa się potocznie westfalką) podłączoną do komina, do którego w przyszłości podłączony będzie kominek.
Nic się kominowi nie stało. No bo co może się stać. Paliliśmy deskami i resztkami drewnianymi z budowy (których mamy strasznie dużo).
Folią i innymi śmieciami nie było palone, bo śmierdzą :x