PDA

Zobacz pełną wersję : Co na izolacje pozioma sciany fundamentowej??



ostry
15-10-2006, 19:14
Jak w temacie... Co kladliscie?
- papa na lepiku
- folia izolacyjna
- papa termozgrzewalna (raz czy dwa razy)

Prosze o rady...

zezo
15-10-2006, 19:17
2 x papa na lepiku

dominikams
15-10-2006, 19:28
Grubą folię fundamentową

jabko
15-10-2006, 19:41
No to do kompletu: papa termozgrzewalna 8)

fotograf
15-10-2006, 19:52
papa metrowa złożona na pół i pomiędzy te dwie warstwy folia fundamentowa - bez lepiku
koszt taki sam jak papa na lepiku a efekt lepszy

ostry
16-10-2006, 11:27
widze ze opinie sa jak zwykle baaardzo podzielone... :)

Ktos jeszcze podpowie?

Duży Boban
16-10-2006, 11:32
Ja dałem folię dla śwętego spokoju. I tak najważniejsza jest izolacja pozioma pod ścianę właściwą - tutaj dałem 2 razy papa podkładowa na leipku. Papa oczywiście na welonie a nie jakiejś tekturze.

jabko
16-10-2006, 11:34
Dla jeszcze wiekszego zróżnicowania napiszę że NIC

ostry
16-10-2006, 11:35
Duzy Boban,
Ja wlasnie ta izolacje mialem na mysli.... Na sciane fundamentowa, pod sciane "wlasciwa"...

brachol
24-03-2007, 12:40
podniose temat zeby nei zakladac nowego
sytuacja wyglada tak: sciana fundamentowa zasypana ale bez chudziaka i tak na razie pozostanie i teraz mam dylemat jak polozyc izolacje pozioma na scianie? czy dac 2x pape o tej samej szerokosci i potem obie warstwy polaczyc z izolacja na chudziaku?
czy moze dac jedna warstwe papy na szerokosc sciany a druga szersza i tylka ja laczyc z izolacja chudziaka? na chudziaka planuje dac warstwe papy termo i na to warstwe grubej folii

inwestor
24-03-2007, 17:07
czy chodzi o izolację pomiedzy ławami a ściana fundamentową czy też o izolację poziomą pomiędzy ściana fundamentową a murem sciany konstrukcyjnej na poziomie posadzki tzw poziom "0" ??
Pozdrawiam

gg
24-03-2007, 17:14
podniose temat zeby nei zakladac nowego
sytuacja wyglada tak: sciana fundamentowa zasypana ale bez chudziaka i tak na razie pozostanie i teraz mam dylemat jak polozyc izolacje pozioma na scianie? czy dac 2x pape o tej samej szerokosci i potem obie warstwy polaczyc z izolacja na chudziaku?
czy moze dac jedna warstwe papy na szerokosc sciany a druga szersza i tylka ja laczyc z izolacja chudziaka? na chudziaka planuje dac warstwe papy termo i na to warstwe grubej folii

Ja dałam folię dorkena. Potem połączę ją z folią na chudziaku.

brachol
24-03-2007, 18:40
chodzilo mi o izolacje sciana undamentowa sciana konstrukcyjna

Krzysztofik
24-03-2007, 20:09
chodzilo mi o izolacje sciana undamentowa sciana konstrukcyjna
Zastosuj pape *2 na lepiku , nie przeszkadza na wierzch folia, ale tylko i wyłącznie dla estetyki.
Pozdrawiam.

Soch
24-03-2007, 20:46
2 razy papa termozgrzewalna - dziś położyłem:-)

inwestor
24-03-2007, 21:13
chodzilo mi o izolacje sciana undamentowa sciana konstrukcyjna
Wg mojej wiedzy najlepsza izolacja to najpierw uszczelnić kapilarnie beton sciany fundamentowej a dopiero na tym wykonać izolacje np. z papy.
Czyli robimy to tak kupujemy dobrej jakosci srodek bitumiczny ja kupiłem EUROLAN 3K (o ile dobrze pamietam) f-my DEITERMAN. Malujemy takim rozcieńczonym srodkiem beton. Środek ładnie wnika w struktórę betonu i zakleja kapilary. Potem nanosimy warstwę ok. 3mm stęzonego srodka i pozostaje nam po wyschnieciu (w zasadzie to nigdy nie wysycha) trwale elestyczna warstwa takiej nieco lepiąco gumowej izolacji. Jest to bardzo ważne że jest to trwale elastyczne bo np. papa czy folia z czasem peka łuszczy sie itp. Jednak ze względów na mozliwośc uszkodzenia mechanicznego przez robotników takiej gumowanej warstwy podczas murowania można połozyć na tym gruba folię albo jakaś zwykła papę.
Generalnie przy wykonywaniu warstw izolacyjnych nie jest wazna grubość . Najwazniejsze jest aby warstwa była zawsze eleastyczna i dopasowywała się do odkszałceń muru. Bo tylko wtedy skutecznie uszczelni mikropekniecia które beda powstawać nawet po wielu latach po wybudowaniu budynku. papy folie itp. popękają, ale nic nie zastapi warstwy zaimpregnowanego betonu a na tym gumowego mazidła.
Pozdrawiam

Krzysztofik
24-03-2007, 21:24
Generalnie przy wykonywaniu warstw izolacyjnych nie jest wazna grubość . Najwazniejsze jest aby warstwa była zawsze eleastyczna i dopasowywała się do odkszałceń muru. Bo tylko wtedy skutecznie uszczelni mikropekniecia które beda powstawać nawet po wielu latach po wybudowaniu budynku. papy folie itp. popękają, ale nic nie zastapi warstwy zaimpregnowanego betonu a na tym gumowego mazidła.
Pozdrawiam
I, o to chodzi :D

gg
25-03-2007, 11:42
chodzilo mi o izolacje sciana undamentowa sciana konstrukcyjna

w takim razie 2x papa na lepiku

brachol
25-03-2007, 16:20
w takim razie 2x papa na lepiku
no tak ale czy obie warstwy rownej szerokosci? czy tylko jedna wychodzaca za obrys sciany?

inwestor
25-03-2007, 17:34
w takim razie 2x papa na lepiku
no tak ale czy obie warstwy rownej szerokosci? czy tylko jedna wychodzaca za obrys sciany?
Polecam wykonanie odrazu chudziaka na całej powierzchni budynku. (ostatnio tak sie to własnie robi ) Wtedy będziesz mógł wykonać izolację szerokości metra tj. całej szerokości papy.
Pozdrawiam

brachol
25-03-2007, 18:27
Polecam wykonanie odrazu chudziaka na całej powierzchni budynku. (ostatnio tak sie to własnie robi ) Wtedy będziesz mógł wykonać izolację szerokości metra tj. całej szerokości papy.
Pozdrawiam
nie mam takiej mozliwosci musze najpierw zrobic stan surowy a chudziak dopiero potem

EDZIO I ZIBI
26-03-2007, 19:33
gruba folia fundamentowa 1,1 mm. 8)