PDA

Zobacz pełną wersję : Stan surowy-wprowadznie rury do wody, do domu?



arkadiusz
15-10-2006, 19:31
Mury szczesliwie juz stoja, teraz robi sie dachowka. I wczoraj mi sie przypomnialo........studnia jest za domem jakies 2-3m. Jezeli dobrze pamietam to z nasza ekpia ustalalismy, ze rura ma wchodzic do domu, do pomieszczenie gospodarczego. Niestety nie wchodzi. Rura caly czas wystaje te 2-3m za domem. Kierownik budowy powiedzial niedawo zonie ze wprowadzeniem rury do domu zajmie sie hydraulik. Jak bylo u Was na budowach? Na jakim etapie to zalatwiono? Acha, w scianie nie ma zadnych dziur aby te rure wprowadzic, wiec co teraz hydraulik ma kopac row, poprowadzic rude i rowalac scany?

Arek

e.kala
15-10-2006, 21:41
U mnie rura do wody wprowadzona na etapie fundamentów. Rura ta wchodzi poniżej ław, bez żadnej dziury. Woda musi wchodzić do domu nisko, poniżej strefy przemarzania. Tyle wiem na ten temat, może ktoś się jeszcze wypowie. Zajmował sie tym hydraulik z całą ekipą i koparką

robert58
15-10-2006, 21:47
u mnie wykopana została dziura i rura 5 mb poszła pod ławą w osłonie. Przed wylaniem chudziaka.

Z zewnątrz wystaje (z ziemii) i w środku (z chudziaka)

arkadiusz
15-10-2006, 22:19
u mnie wykopana została dziura i rura 5 mb poszła pod ławą w osłonie. Przed wylaniem chudziaka.

Z zewnątrz wystaje (z ziemii) i w środku (z chudziaka)

Co to jest "chudziak"?
To wyglada na to ze teraz te rure moge sobie wsadzic........:-(
Czyli co hydraulik bedzie musial kuc sciane bo przeciez inaczej sie nie da, tak?
Gdzie w Lomiankach sie budujesz? Ja przy Rolniczej.

Arek

robert58
15-10-2006, 22:24
wartwa betonu wylana na ubite podłoże w środku domu. Na tym dopiero będą izolacje, styropiany, rury, kanały i wylewka końcowa (chyba w miarę dobrze powiedziałem :oops: )

wyczytałem, że woda powinna wchodzić do budynku pod ławą fundamentową (najlepiej ze względu na głębokość i tym samym brakiem możliwości zamarzania). I tak zrobiliśmy. Bez robienia dziur w ścianie fundamentowej - wykapaliśmy dół i rurę pod łąwą do domu.

Budowa Osiedlowa

Marek30022
16-10-2006, 07:25
Rura pod ławą, wyprowadzona do środka pomieszczenia gospodarczego. Jeśli masz studnię to powinny być dwie rury. Jedna na teraz druga jak będzie wodociąg, wtedy zostawiasz hydrofor do podlewania.

Aieksandra
16-10-2006, 07:42
Ups! też o tym nie pomyślałam :(
Domek właśnie stoi i mieli nawozić piach w około.
Więc najpierw rury, i to dwie :wink: ..... może kiedyś będzie wodociąg :lol:

maszket
16-10-2006, 07:59
rurka w rurce wprowadzona do garażu na etapie fundamentu jeszcze nie zasypanego oczywiście pod ławami

Marek30022
16-10-2006, 08:27
Ups! też o tym nie pomyślałam :(
Domek właśnie stoi i mieli nawozić piach w około.
Więc najpierw rury, i to dwie :wink: ..... może kiedyś będzie wodociąg :lol:

Mądry to jestem teraz o tej drugiej też zapomniałem.