PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyty Banku Ochrony Środowiska



Majka
15-02-2002, 18:21
Podobno można wziąć kredyt z BOŚ na ekologiczne inwestycje oprocentowany na 1% rocznie. Tak, tak nie pomyliłam się. Czy coś o tym wiecie? Rozeznaję sytuację w związku z planwaną przydomową oczyszczalnią ścieków i kotłownią gazową. Majka

15-02-2002, 21:55
Wiemy, wiemy. Nie na 1% ale od 1%, wszystko zależy od tego ile pozostałych % zechce pokryć sprzedawca danego urządzenia, w twoim przypadku oczyszczalni. Czyli jeśli procent banku to 15%, sprzedawca z tego pokryje np. 5% (wszystko zależy od czasu trwania kredytu, generalnie im dłużej tym sprzedawca daje mniejszy wkład) to bank da kredyt na 10%. Jeśli sprzedawca da 10% to bank już tylko dokłada 5%. Z tym, że sprzedawcy zwykle "odrobią " swój wkład z góry ustalając wyższą cenę urządzenia.

15-02-2002, 22:02
Aha, jeszcze jedno. BOŚ musi mieć z danym dostawcą urządzenia podpisany kontrakt na tego typu usługi. Krótko mówiąc najpierw w banku musisz się zorientować gdzie i u kogo możesz kupić dane urządzenie czy produkt, a u kogo nie bo nici z kredytu.

Majka
16-02-2002, 14:23
Mario, dziękuję za informację. Firma w której ewentualnie kupię oczyszczalnię sama mi o tym kredycie powiedziała, ma lub ma mieć podpisana umowę z BOŚ. Czy przy kotłowniach gazowych jest taka sama sytuacja? Proponuja także kredyty z Lukasa - na 10 miesięcy bez odsetek / to znaczy ile się "dokłada"? Pozdr. Majka

18-02-2002, 11:19
Też super tylko spytaj o prowizję za udzielenie tego kredytu. Ja tak chciałem kupić okna dachowe (na raty bez odsetek). Ale jak się dowiedziałem że ten bezodsetkowy kredyt udzielają po zapłaceniu 9% prowizji (od ręki) to mi przeszło. Ale to nie był Lukas tylko GE Bank który też prowadzi taką sprzedaż. Jak się zapłaci taką prowizję to wszystko jedno (prawie) czy bieżesz z odsetkami czy bez. Pozdrawiam. I pytaj ich o wszystko.