PDA

Zobacz pełną wersję : wodociąg gminny na mojej działce



kafelka
15-10-2006, 21:38
Witam, mam problem. Gmina buduje wodociąg, moja działka jest ujęta w planach do podłączenia wodociągu. Ostatnio zaczęli się kręcić geodeci i okazało się, że nitka wodociągu będzie biegła nie po granicy między działkami, a 2 metry od granicy na mojej działce :evil: . Nie przypominam sobie żebym podpisywała jakąś zgodę, chociaż jestem zainteresowana podłaczeniem do wodociągu. Prosze o radę:
- w jaki sposób mogę wpłynąć na gminę, aby przesunąć wodociąg na granicę.
- jeśli jest to niemożliwe, to napiszcie proszę czy mogę pas ziemi nad rurą zagospodarować i w jaki sposób
-jeszcze jedno, rozkopią mi drogę, którą niedawno utwardziłam tłuczniem, pytanie: czy wykonawca jest zobowiązany drogę przywrócić do stanu pierwotnego?

Trochę przydługi post, przepraszam, ale sprawa jest pilna!!!

marcin714
15-10-2006, 23:06
Coś tam chyba musiałaś podpisywać skoro budują na twojej działce. Gdyby nie mieli oświadczenia twojej woli w dokumentacji nie dostali by pozwolenia na budowę.
Czemu 2m? takich rur zazwyczaj nie układa się w granicy działki bo w granicy robisz cobie ogrodzenie a więc jak się dostać potem do takiej rury. Istnieje też inne uzbrojenie terenu i stąd może ta odległość.
Co do zagospodarowania działki to wiadomo nic na ruże nie wybudujesz ale w tej odległości od granicy i tak nic by nie dało się posadowić. Nie możesz też sadzić drzew na rurze ale nie dotyczy to krzewów
Ja bym się nie przejmował że nie jest w granicy.
Drogę troche ci naprawią ale nikt nie będzie się z nią cackał więc reszta pozostanie w twoim zakresie.

kafelka
16-10-2006, 08:39
Ale dlaczego akurat 2 metry, a nie np. 1? Innego uzbrojenia nie ma, do tej pory działka moja i sąsiednia były polem uprawnym. A jak wygląda sprawa z posadzonymi już 3 letnimi świerkami i brzozami, które znalazły się na trasie wodociągu? Czy mogę domagać się rekompensaty?

Łukasz_K
16-10-2006, 14:05
Dostałeś jakąkolwiek decyzję - pozwolenie na budowę wodociągu?? Jeżeli idzie przez Twojadziałkę, powinieneś coś o tym wiedzieć.
Jak nie - czeka Cię wizyta w Wydziale Budownictwa. Sprawdź w dokumentacji czy rzeczywiscie wodociag ma isć przez Twoją działkę?? Jak tak, czemu nikt cie o zdanie nie pytał.
Inną sprawą jest to, czy nie potrzebujesz wody z wodociągu??
Tak to już jest, że wodociąg trzeba gdzieś puścić.Na ogół każdy wodę chce, byłe nie przez jego działkę :-/

kafelka
17-10-2006, 22:13
Rozmawialismy dzisiaj z osobą odpowiedzialną w gminie za wodociąg i z przebiegu rozmowy wywnioskowaliśmy, że zgody nie było, ale ponieważ wodociąg będzie nam potrzebny zgodziliśmy się na poprowadzenie nitki po naszej działce, jednocześnie wytargowaliśmy 1 m od granicy :D .
Dziękuję za rady :P .