PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki tarasowe a ocieplenie elewacji



sonlar
15-10-2006, 21:49
Witam.
Mam taki dylemat..
Otóż mam stary taras, który będę modernizował.. tj.. zerwanie obecnych płytek, hydroizolacja plus nowe płyki (gres)...ale to dopiero w następnym roku.
Teraz ocieplam budynek i zastanawiam się czy położyć styropian (grubość 12cm) na scianie przy tarasie bezpośrednio na tych płytkach.. czy 'zbić pas' płytek przy scianie i wtedy położyć styropian ?

rafallogi
16-10-2006, 07:27
Zbij płytki. Nie wiem co to za konstrukcja, ale stara płyta tarasowa pewnie nie jest odizolowana od budynku i tworzy mostek termiczny wychładzając ścianę a tym samym pomieszczenie. Trzeba rozważyć, czy nie lepiej będzie odciąć nie tylko płytki, ale także płytę tarasu i styropian 12cm dać sporo niżej. To samo z podmurówką tarasu, jeśli takowa istnieje.

sonlar
16-10-2006, 09:25
Jest odizlowowana (papa).. a taras ma pod spodem pomieszczenie gospodarcze, więc nie mogę go wyburzać i naruszać...

rafallogi
16-10-2006, 13:30
Jest odizlowowana (papa).. a taras ma pod spodem pomieszczenie gospodarcze, więc nie mogę go wyburzać i naruszać...

Kapuję teraz :wink:
Przy likwidacji pasa płytek może pojawić się jakaś nieszczelność w obecnej hydroizolacji wykonanej z papy, co wiadomo czym może skutkować.
Decyzję musisz podjąć sam, albo ryzykować, albo zostawić sobie pas bez styropianu (jakieś 10cm), jeśli to możliwe (nie wiem czy tynk też będziesz kładł w tym roku), który uzupełnisz podczas remontu tarasu. Pozwoli Ci to na usunięcie starych płytek i wykonanie odpowiednio hydroizolacji z zakładem na ścianę. Styro możesz dołożyć docinając odpowiednie kawałki i połączenia zapiankować.

sonlar
16-10-2006, 15:23
O.. to jest myśl.. aby zostawić pasek nad tarasem bez ocieplenia...
Chyba tak zrobię..dzięki.

Rezi
16-10-2006, 19:15
pozostaw płytki
ociepleniem do płytek , styk płytek i styropianu zabezpiecz tasma rozpreżna 10/2 ( soudal lub illbruck)
zrób wcięcie cokołowe zakończone listwa kapinosową
tynk połóż do listwy kapinosowej poniżej posostaw wyprawę klejową

pózniej zetniesz płytki na równo z ociepleniem, skujesz płytki na tarasie i uszczelnisz tasma styk elewacja-płyta tarasu

wcięcie cokołowe
http://rezulak.pl/inne/cokol1.jpg

sonlar
16-10-2006, 22:17
Dzięki za kolejne szczegółowe wyjaśnienie.
Tak zrobię... ale z tego postu wnioskuję, że ten cokolik ma zostać na stałe ?