PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod gąsiory



marjucha
16-10-2006, 10:23
Potrzebuję podpowiedzi jak się zakłada uszczelkę pod gąsiory. Będę w najbliższych dniach kładł blachodachówkę na budynku gospodarczym i nie bardzo wiem jak je założyć. Może ktoś podpowie, albo podrzuci jakieś zdjęcie.
Pozdrawiam.

am00
17-10-2006, 20:58
Sa dwa typy uszczelek. Uniwersalne w kształcie klina i wyprofilowane tak jak blachodachówka. Te drugie układa się zgodnie z ich kształtem, tj. falami do blachodachówki. Jeśli nie pasują to znaczy, że są okapowe i trzeba je wymienić. Uniwersalne są samoprzylepne i przykleja się je do blachodachówki, a na to gąsior.

marjucha
18-10-2006, 06:09
Sa dwa typy uszczelek. Uniwersalne w kształcie klina i wyprofilowane tak jak blachodachówka. Te drugie układa się zgodnie z ich kształtem, tj. falami do blachodachówki. Jeśli nie pasują to znaczy, że są okapowe i trzeba je wymienić. Uniwersalne są samoprzylepne i przykleja się je do blachodachówki, a na to gąsior.
Wielkie dzięki.
Wczoraj wieczorem w końcu doszedłem jak to ma wyglądać i chyba wcześniej miałem jakieś zaćmienie,że tego nie zauważyłem.
Żebyś Ty wiedział jak ja już kombinowałem :lol:

a_kacper
18-10-2006, 16:17
Poczekajcie bo coś nie kumam.
Jakie uszczelki? Jeżeli coś w tym temacie kumam to powinna być wentylacja w gonsiorach i w podbitce? A może sie myle?

am00
19-10-2006, 14:04
Uszczelki nie są w 100% szczelne, bo mają malutkie półokragłe wycięcia wentylacyjne.
Przy okapie oszczelka jest pomiędzy łatą i blachą. Pod łatą mam kontrłatę i dopiero folię, więc grubość kontrłaty daje mi dostatecznie duży wlot powietrza, który u siebie zasłaniałem siatką na owady i nieco odsuniętą obróbką blacharską.
Kalenica oprócz tych mini-otworów w uszczelce jest u mnie dodatkowo wentylowana otworami w scianach szczytowych.