PDA

Zobacz pełną wersję : Buda dla psa



Karolina
15-04-2003, 13:28
Nie wiem, czy był już wcześniej poruszany ten temat- wyszukiwarka nie daje spodziewanych efektów - jeśli tak to jak szukać (podpowiedzcie hasło), jeśli nie to powiedzcie:
- gdzie niedrogo kupić lub
- jak samemu zrobić
...budę dla dużego (w przyszłości)psa.

ewusia
15-04-2003, 14:00
Wrzuciłam w przeglądarkę "buda dla psa " i między innymi taki adres wpadł mi w oko: http://www.drewal.com.pl/sklep/ogrodowe.php.htm
Elegancka budka, nie powiem.
Ładna była też pod adresem: http://www.complex.gda.pl/kat6pl.html.(buda dla psa górska ocieplana).
Możesz je potraktować jako wzory i dać zrobić zaprzyjaźnionemu stolarzowi.
Powodzenia

Wowka
15-04-2003, 14:51
Widziałem takie budy w ofercie marketu bodaj, że Castorama
Drewno - styl zakopiański z dachem z gontu papowego. Możesz tam kupić lub też obejrzeć, odrysować (foto) pomierzyć "udoskonalić" i zrobić samemu

zachtomasso
15-04-2003, 15:40
Witam,

Temat ostatnio przeze mnie ostro badany :smile:

Wnioski:
Budy dzielimy na zwykłe i ocieplane.
a)Zwykłe to około 280-300 złotych. "Producenci" twierdzą, że po co ocieplenie skoro dziurą i tak idzie zimno. :sad: Twierdzą że deska na piórowpust wystarcza.
b)Ocieplane to od 450 do 1000. Ocieplenie najczęściej styropianem od 3 do 5 cm. Z zewnątrz deski, w środku płyta lub panel podłogowy, dach z gontu bitumicznego, regulowany próg itd.

Ceny podane ceny dla W-wy i okolic przy wymiarze budy ok. dł-110 cm, szer 50 cm.

Wyliczyłem że na budę 100 na 50 z "tarasem" 60 na 50 (tzn. miejscem pod dachem ale nie w budzie przed wejściem) potrzeba materiału za około 350 zł. Pewnie o czymś zapomniałem więc liczę że 400 to max. I trochę zabawy przy robieniu. :smile:
Ale to będzie full wypas !! Za podobną w sklepie trzeba dać z 900 zł.
Poszukamn jeszcze tańszego materiału. Może jakieś odpady. Może ktoś słyszał ?

Karolina
16-04-2003, 08:26
U nas po budowie zostało trochę desek, więc może z tego byśmy coś mogli sklecić, styropian też mamy i grubą folię na daszek. Może namówię męża, żeby się tego pojął. Dzieki za podpowiedzi! Jak znajdziecie, gdzieś jeszcze jakieś info, to dajcie znać!

Snowdwarf
16-04-2003, 08:51
hejka - temat jest niezły..
mam troche uwag co do wykonywanych bud które już widziałem...

przede wszystkim jeśli ma to być pies duży - to domek dla niego powinien także być zrobiony tak - żeby pies nie powiększał grzbietem otworu wejściowego (to już widziałem) - czyli najlepiej żeby 'front' budy mógł być wymieniony - albo było możliwe powiększenie otworu...

i jeśli izoluje się budę to trzeba to zrobić tak żeby piesek nie wygryzł wam izolacji (styropian, wata) - to juz także widziałem...)
chyba najlepiej dać izolację między dwie warstwy desek, a 'front' budy przygotować tak aby można go było zdemontować i dociąć kiedy piesek będzie się musiał do środka wczołgiwać...

snow

wodzusia
18-09-2003, 20:21
tez sobie wrzucilam w wyszukiwarce budy ale duzo czasu mi zajelo az znalazlam ten oto adres, bardzo fajne http://www.budbox.com.pl/strona/indexdyn.htm

Bartt
18-09-2003, 21:32
Przy wyjeździe z Wrocławia na Warszawę jest producent "bud składanych" - można podjechać i podpatrzyć rozwiązania, ew. kupić :)
Co do ocieplenia to na podłodze powinno być i już :evil:, a na ścianach też bym nie pożałował :).
Tym co mówią, że otworem i tak zimno wleci i ocieplanie jest niecelowe proponuje spędzenie godzinki w budzie do wyboru - ciekawe kto zdecyduje się na wersę ekono 8)

Becik
26-09-2003, 11:41
Ja widziałam ładne i niedrogie budy w takim składzie ogrodniczym w Stanisławowie, są też chyba w supermarketach. A jak się chce naprawdę tanio - to przeważnie z tego co zostało po budowie starczy na niejedną budę - wystarczy mieć na to trochę wolnego czasu, chęci i odrobinę umiejętności :). Nam budę zrobił mój Ojciec - ze starego regału zrobił 2 sztuki, dla pieska naszego i swojego. Na dachu jest na razie papa, ale z odpadów naszej blachodachówki obie pokryjemy i jeszcze 2 kawałkii daliśmy stolarzowi który robił nam schody :). Storopian na ocieplenie też będzie, i nawet trochę tynku akrylowego :D a jakby piesek chciał to i podłogę drewnianą możemy mu ułożyć :lol:

michcioizi
26-09-2003, 17:20
hej
ja sam zrobilem bude dla pieska no moze psa bernardyn duzy pies
wymurowalem z cegiel dach dweuspadowy drewniany na to gonty bude okleilem plytakmi elewacyjnymi i jest ok kasy malo a uciechy duzo a pieskowi tez sie podoba a na ziemie na wylewke dalem mu zbite drewno zeby mial ciut cieplej
wiem z doswiadczenia ze takie psy gorskie nie lubia miec cieplo w budzie
ponadto pamietajcie zeby najpierw przed murowaniem zrobic obrys i zmierzyc to z pieskiem czy mu to dobrze pasujei dalej mozna juz budowac
powodzenia

kasiek
26-09-2003, 17:25
A ja mam obawy, że moje psy nie zaakceptują czegoś takiego jak buda. Miały do dyspozycji przez całe swoje życie starą komórkę, a słyszałam, że zdarza się że wspaniała buda stoi sobie obok, a pies nieczuły na jej piękno, ignoruje ją zupełnie. :evil:
No i cały czas się głowimy, co zrobić, żeby psy miały gdzie mieszkać po likwidacji komórki. :wink:

empi
07-10-2003, 06:17
Musisz włożyć do budy szmatkę lub inne zabawki z obecnego miejsca.
Drugi sposób (ten zastosowałem) - zrobiłem prowizoryczny kojec (docelowy będzie w innym miejscu), w którym ustawiłem budę i wrzuciłem szmatę na której pies się ulokowywał w kojcu. Potem włożyłem tę szmatę do budy a pies za nią (mała uwaga - ten pies to szczeniak - nowy członek naszej rodziny)

mag
07-10-2003, 07:04
A ja mam obawy, że moje psy nie zaakceptują czegoś takiego jak buda. Miały do dyspozycji przez całe swoje życie starą komórkę, a słyszałam, że zdarza się że wspaniała buda stoi sobie obok, a pies nieczuły na jej piękno, ignoruje ją zupełnie. :evil:
No i cały czas się głowimy, co zrobić, żeby psy miały gdzie mieszkać po likwidacji komórki. :wink:

Budowalismy poslanie dla naszych psow, takie z desek, jak lozko i tez sie balismy, ze nie beda chcialy w tym spac. A one weszly od razu po zrobieniu i polozeniu materaca. Cala robote zagladaly i przeszkadzaly, ogladaly deski itd. Psy lubia nowe rzeczy, mysle, ze nie masz sie co martwic o ta bude.

Becik
07-10-2003, 09:49
A je się nie przejmuję wcale tym że nasz pies nie chce mieszkać w budzie... skoro lepiej mu pod niebem, zmuszać go nie będę. Ale gdy się rozpadało, to i owszem, schował się głęboko i nie wybrzydzał :D :D