PDA

Zobacz pełną wersję : Farba lateksowa + farba akrylowa



shinobi
16-10-2006, 13:38
Witam

Mam takie pytanie: czy mogę zmieszać ok. 1,5 litra farby lateksowej Levis z bazą akrylową Harmoni 3 Levisa 1 litr? Chodzi o to, że chcę mieć tak ok 2,5 litra farby, ale nie wiem co wyjdzie po zmieszaniu dwóch innych "gatunkowo" farb. Chciałem też żeby ta farba lateksowa nie byla tak bardzo latkesowa ze względu na oddychanie scian. Farba bedzie w łazience. Poprzednie malowanie tym Levisem skończyło się zle (farba odłaziła, ale to była moja wina - źle przygotwałem podłoże), wiec nie chce ponownie tego powtórzyć. Ew. zastanawiam się na farbą PARA, albo zwykłą akrylówką Levisa. Poradźcie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

maciej

malgoss
16-10-2006, 14:03
(...) 1,5 litra farby lateksowej Levis z bazą akrylową Harmoni 3 Levisa 1 litr? (...)

(...) Chciałem też żeby ta farba lateksowa nie byla tak bardzo latkesowa ze względu na oddychanie scian. Farba bedzie w łazience. (...)

Te dwie sprawy nie mają nic wspólnego z "oddychaniem" ścian. Nie wiem co powstanie po takiej mieszance ale na pewno nie będzie to paroprzepuszczalne (na pewno nie akryl).

shinobi
17-10-2006, 08:52
Witaj

Czyli wg Ciebie sam lateks bedzie bardziej oddychalny anizeli akryl?
I uwazasz ze mieszanie tych dwoch farb jest zlym pomyslem?

pzdr,
maciej[/i]

sebo8877
17-10-2006, 09:43
Tak jak pisza poprzednicy - zmieszanie latexu z akrylem - może doprowadzić do "zwarzenia" ale nie musi - jeżlei wymieszasz te farby otrzymasz twr który w nijaki sposób nadaje się do łazienki.

Zalecam do łazienki latex (w suchym pomieszczeniu) na dobre chłonne i suche podłoże.

sebo8877

shinobi
17-10-2006, 14:41
No ja wlasnie wymieszalem obie farby, tzn. w praktikerze mi wymieszano i nic sie nie zwarzylo. Sprzedawcy z dzialu farb twierdzili, ze ludzie czesto tak kombinuja, m. in. z Duluxem. Pytalem tez innego fachowca od farb lateksowych i twierdzil, ze farby lateksowe i akrylowe jednej firmy mozna mieszac w ten sposob i nic sie nie stanie. Obawiam sie troche co sie stanie za jakis czas z ta farba, tzn czy nie bedzie odlazic lub straci jakikolwiek wlasciwosci?

Z gory dziekuje za pomoc.

pozdrawiam,
maciej