PDA

Zobacz pełną wersję : wełna df-40 URSA



vanderbobo
16-10-2006, 18:59
gość w hurtowni zaproponował mi taką wełnę do ocieplenia dachu krytego dachówką i deskowanego, wełna 20cm, DF-40 firma URSA. cena m2 20zł. Pytanie czy to dobra cena i czy ta wełna nadaje się na dach, moze macie inne propozycje. Krokwie mają 18cm.

vanderbobo
16-10-2006, 20:04
podciągam

gosciu01
16-10-2006, 20:11
w krokwie 18" to raczej wata grubości 15 cm + xx na zakładkę.

Ta df-40 jak każda inna wygląda dobrze.
Ja widziałem Rockwoola o tych samych parametrach za 23 zł, ale to wełna kamienna.
Ursa to solidny materiał.
lepsza byłaby df-35 - ma większy opór, a ty msamym mniejsze straty,
ale należałoby przyjrzeć się cenie, czy aby nie zbyt wygórowana.

vanderbobo
16-10-2006, 20:46
co to jest XX ?

gosciu01
16-10-2006, 21:53
wełne układasz ( najczęściej ) w krokwie i xx centymetrów pod płytami KG ( najczęściej ), tak aby przykryć kropkwie, które stanowią tu mostek termiczny. Minimum te xx to 5 cm, ale lepiej 10-15.
U siebie planuję łącznie 40 cm czyli ; 15 w krokwie + 15 na konstrukcji drewnianej + 10 na wieszakach pod płytami KG.

malgoss
16-10-2006, 22:57
(...) U siebie planuję łącznie 40 cm czyli ; 15 w krokwie + 15 na konstrukcji drewnianej + 10 na wieszakach pod płytami KG.

:o :o :o :o To strasznie słabe parametry musi mieć ta Twoja wełna skoro ocieplasz tak grubo...

gosciu01
16-10-2006, 23:02
:o :o :o :o To strasznie słabe parametry musi mieć ta Twoja wełna skoro ocieplasz tak grubo...

to prawda !
są materiały o dużo lepszych parametrach, ale cena niewspółmiernie wyższa.

Zastosuje prawdopodonie Isover super-mata lambda=0,033,
albo rockwool'a 0,035, czy też wspomnianą urse, parametry tak jak rockwool.

malgoss
16-10-2006, 23:28
Nie znam rockwoola czy ursy ale zaskakujesz mnie z tą przesadą z 40cm super maty... :wink:

mobby
17-10-2006, 06:07
ozważcie zakup URSY DF35.
Ja nie żaluję, ta wełna szybko zwróci się w kosztach ogrzewania.
A cóż jej cena w stosunku do całości kosztów ocieplenia i wykończenia poddasza.

Pozdrawiam

Mobby

gosciu01
17-10-2006, 22:11
Nie znam rockwoola czy ursy ale zaskakujesz mnie z tą przesadą z 40cm super maty... :wink:


to nie przesada.
jeśli rozważysz koszty swojego domu w czasoprzestrzeni, gdzie czas to okres przyjętej ekeploatacji ( np. 15-25 lat ), a przestrzeń to powierzchnia, kubatura - również kotłowni, weżmiesz pod uwagę infrastrukturę instalacji, to opłacalnosć wśród różnych inwestycji, najlepiej wychodzi w docieplanie budynku. A raczej zmniejszanie zapotrzebowania energetycznego.

I tak,

1. chcąc hipotetycznie budować przykładowo budynek tani, kompletnie niedocieplony, taką kostka z lat 70-tych XX w. Musisz zainwestować w większą kotłownię, duży kocioł i sporo kaski w każdym sezonie grzewczym na paliwo.

2. dokłądasz do tego kolejne cm ocieplenia, zmniejszając powierzchnię gospodarczą, dajesz mniejsze urządzenie grzewcze i mniej paliwa.

3. dochodzisz do sytuacji , w której właściwie dodatkowe ogrzewanie jest ci nie potrzebne, no powiedzmy kominek na duuuże mrozy + jakieś małe grzałki. Inwestujesz w dom niskoenergetyczny.

Bilans w czasoprzestrzeni wychodzi podobnie ze wskazaniem na dom niskoenergetyczny.

Biorąc pod uwagę wartości dodane takie jak np. :
1. brak płatnych przeglądów, lub zdecydowanie mniejsza ich ilość,
2. brak potencjalnych awarii,
3. brak martwienia się o paliwo, lub kilku faktur do zapłacenia,
4. brak dodatkowych projektów, uzgodnień, opłat itp. na etapie budowy,
i wiele innych ...
warto zastanowić się nad tym i poczytać wątek o domu pasywnym/niskoenergetycznym.

Aczkolwiek sytuacja każdego z budujących jest inna,
Każdy ma swoje poglądy, plany i podejście do budowania.
Każdy ma inną ilość czasu, chęci do dbania o kocioł i poczucie komfortu,
Każdy podejmuje decyzje na własny rachunek, ryzyko i ku swojemu przyszłemu zadowoleniu.

anpi
18-10-2006, 05:49
wełne układasz ( najczęściej ) w krokwie i xx centymetrów pod płytami KG ( najczęściej ), tak aby przykryć kropkwie, które stanowią tu mostek termiczny. Minimum te xx to 5 cm, ale lepiej 10-15.
U siebie planuję łącznie 40 cm czyli ; 15 w krokwie + 15 na konstrukcji drewnianej + 10 na wieszakach pod płytami KG.

Ooooo fak :o
A na ścianach pewnie będziesz miał pół metra styropianu? Tylko z okien mało co będzie widać :lol:

gosciu01
18-10-2006, 18:12
Ooooo fak :o
A na ścianach pewnie będziesz miał pół metra styropianu? Tylko z okien mało co będzie widać :lol:

ściany 18 cm z siliki +25 cm styropianu, razem coś tyle...
Okna proporcjonalnie większe ( minimalną wielkość w stosunku do powierzchni pomieszczenia określa norma ).
np. salon 32 m2 podłóg :
1. okno 3,5x2,3 m2,
2. 4,5x2,3 m2,
U-szyby=0,5, g=0,5
U-okna tylko nieco więcej, gdyż mało będzie ram,
Przeszklenia od południa.

Okna stanowić będą 19% powierzchni ścian części mieszkalnej ( tzn. licząc bez garażu ). Buduję ( planuję i liczę ) dom niskoenergetyczny, ale nie bunkier.

Ciekawi mnie też, co cię tak rozbawiło ?

Pewnie takich i podobnych dyskusji nie pamiętasz ?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=876

Zastanawiano się wówczas między ociepleniem 5-12 cm.
Wiele osób, jak będziesz uprzejmy zajrzeć, twierdziło wówczas, że 12 cm styropianu to fanaberia.
A mineło tylko nieco ponad 4,5 roku :lol:
Powinniśmy wrócić do dyskusji za ok. 4,5 roku !


A swoje wnioski piszesz na podstawie kalkulacji i wyliczeń, czy też wyobrażeń ?
Chętnie podejmę merytoryczną dyskusję, aczkolwiek najlepiej w temacie wątku autora
w końcu nie zjadłem wszystkich rozumów i ciągle próbuję znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie.

Reasumujac i odpowiadając na twoje spostrzeżenie,
rozważyłem tą okoliczność.
Jest porotherm o grubości chyba 44 cm. Nieprawdaż ?