PDA

Zobacz pełną wersję : STUDNIA KREGOWA - szukam wykonawcy.



speek
17-10-2006, 06:12
Jak najszybciej muszę wykopać studnię na głębokości 8 m poszukuję wykonawcy

speek
18-10-2006, 05:28
Może ktoś posiada kontakt do osób wykonujących studnie kopane w okolicach Warszawy?

retrofood
18-10-2006, 20:00
Witam.

A może "zrób to sam?". Jak to robić - już pisałem. Poszukaj na forum.

speek
20-10-2006, 19:51
Dlaczego jesteś złośliwy?
A może ''zrób to sam" w Twoim wykonaniu?

wicekK
20-10-2006, 21:51
Może ktoś posiada kontakt do osób wykonujących studnie kopane w okolicach Warszawy?
Robiłem rozeznanie - mało jest teraz kopaczy .
Jednego znalazłem - z Rembertowa .
Cena jaką mi podał to 50% wartosci kregow lub drozej .
Zadzwon 606-70-73-20 .
A tak w ogole to popytaj w firmach robiacych kregi .
Sory za brak polskich liter : ale nagle cos mi sie przestawilo .

retrofood
20-10-2006, 23:13
Dlaczego jesteś złośliwy?
A może ''zrób to sam" w Twoim wykonaniu?

Nigdy nie miałem zamiaru być złoœliwy. Podpowiadam, bom stary i parę razy widziałem w dawnych latach (szeœćdziesište i siedemdziesište ubiegłego wieku) jak kopali studnię. A teraz jestem stary, chory i nie mieszczę się w kręgu studziennym.
Tak, że kopać nie dam rady, ale jakby był jakiœ mikrus (tacy sš najlepsi) nie majšcy dwóch lewych ršk, to mogę nim dowodzić.

wicekK
20-10-2006, 23:21
A tak prawdę mówiąc retrofood ma rację - wykopanie studni to nic wielkiego . Dawno temu widziałem jak to robią i sobie wykopię chyba sam . O ike dobrze pamiętam to stawia się krąg i wnim kopie . On się sam obsuwa .
Jak jego górna krawędź zrówna się z poziomem gruntu nastawiasz na niego następny (na zaptrawę) i kopiesz dalej . Do 3m nie powinno być problemu , potem potrzebny jest ktoś do wyciągania wiaderkiem urobku - no i na końcu kopacza .
Jeżeli się mylę to popraw mnie retrofood .

retrofood
21-10-2006, 16:57
dobrze mówisz, a dokładniej pisałem o tym gdzieœ na forum. Poszukajcie.

speek
21-10-2006, 18:25
WicekK -dzięki za namiary.O sopsobach posadowiania kręgów wieziałam.Ale litości jam kobita i tego zadania się nie podejmę.
W składach twierdzą,że to wymarły zawód a kregi idą głownie do kanalizy.

retrofood- studnie kregowe i ich kopacze nie są popularne na forum a Ty zdeterminowańca odsyłasz do lektury postów? Owszem preczytałam to co wiedziałam ale odpowiedzi na zadane pytanie nie otrzymałam

Pozdrowienia

wicekK
12-11-2006, 14:13
Hej speek - jak tam Twoja studnia ?
Ja na razie nie kopię - ale chętnie zaciągnę języka w kwestji jakości wykonania i ostatecznej ceny studni .
Napisz coś wiecej .

speek
12-11-2006, 18:46
Trochę odpuściłam tą studnie ale tylko na razie.Do dwoch dzwoniłam to chcą 110 zl za krąg na pół metra i kopanie 200 zł na głębokość kręgu czyli za 50cm kopania życzą sobie tyle.I co ty na to

wicekK
12-11-2006, 19:45
Trochę odpuściłam tą studnie ale tylko na razie.Do dwoch dzwoniłam to chcą 110 zl za krąg na pół metra i kopanie 200 zł na głębokość kręgu czyli za 50cm kopania życzą sobie tyle.I co ty na to
Po której stronie W-wy chcesz kopać tę studnię ?
Do ceny tych kręgów musisz doliczyc transport , więc powinien on być niezbyt odległy .
Ja po wschodniej stronie znalazłem (w końcu września ) :
fi 100 ; h=50 - za 80 zł
h=100 - za 145 zł
fi 120 ; h=50 - za 105 zł
h=100 - za 200 zł
W tym prawdopodobnie transport ( jeżeli będę brał też belki , nadproża i pustaki stropowe - a chyba będę bo ceny ok )
pozostałe oferty droższe .
Kopał będę chyba sam bo ten kopacz co Ci dałem namiary to miał brać chyba połowę wartości kregu , ale tylko do 3m w głąb - reszta drożej )
Ja zamierzam wykopać na jakieś 4 metry i wydaje mi się że jedna sobota powinna wystarczyć ( ja + pomocnik)

wicekK
12-11-2006, 20:17
Zastanawiam się tylko czy kopać jeszcze teraz czy na wiosnę .
Budowę zamierzałem zacząć jesienią ale mam problem z jedną sąsiadką i zacznie się wiosną (mam nadzieję)
Studnia ma być na wodę do budowy a potem wykorzystam ją do innych celów .
Jak się zmobilizuję to wykopię jeszcze teraz .
Wiosną może być wysoka woda .
Fakt - najlepiej byłoby kopać w najsuchszej porze roku .

speek
14-11-2006, 22:20
Rozmawiałam o terminie kopania jak facet usłyszał,że na wiosnę to wcale nie chciał gadać.Teraz bo grunt suchy a na wiosne po sniegach to nie bedzie kopał.ja znalazłm kregi po 110 zl z transportem fi 100 a kopanie to koło Piaseczna

wicekK
15-11-2006, 20:45
Hej speek - czy te fi100 to ma wysokość 50 czy 100 cm - jak 100 to też bym wziął .

speek
17-11-2006, 00:44
Niestety mają wysokość 50 cm.

wicekK
17-11-2006, 14:36
Niestety mają wysokość 50 cm.
To czy w takim razie nie lepiej kupić kręgi metrowej wysokości ?
Na pewno bedzie taniej .

wicekK
17-11-2006, 16:21
Wiesz co speek - poszperałem na forum i chyba jednak te kręgo o h=50 cm - niezależnie od relacji finansowych .
Powód jest prosty - taki krąg to spory cięzar i mertowego rzęsznie moze się nie udać nastawić jeden na drugi .Co innego gdy kopacz zawodowy i ma jakiś podnośnik .

Eugeniusz_
17-11-2006, 20:23
Witam, też chciałbym wykopać studnię. Prosiłbym jakie macie namiary na kręgi lub ekipy. Będę kopał na Białołęce. Spróbujcie ekipe robią chyba na południu a mnie powiedzieli że daleko 022 789 33 89.
Jak byście kopali podzielcie się informacjami :wink: :wink:

wicekK
17-11-2006, 21:09
Generalnie kopanie studni to jest 1 dzień roboty - dóra 2 .
Widać kopacze mają sporo zajęć jeżeli nie chce im się pojechać kilkanaście kilimetrów ->a przecież biorą za to parę stówek .
Wydaje mi się że bloczek , trójnóg i dwóch niekoniecznie wprawnych ludzi= studnia ( przynajmniej u mnie , gdzie mam badanie geotechniczne i wiem gdzie spodziewać się wody) .
Problemem może być tylko proste zagłębianie się w dół . No i prowinno się zrobić to w miarę jednego dnia , tak aby ziemia wokół kręgów nie obsypała ich i nie zablokowała opuszczania w dół .
Ale z ciekawości do tych ludzi zadzwonię - bo może nie warto robić sobie odcisków na rękach .

speek
18-11-2006, 19:22
To zależy od rodzaju gruntu.Jęśli jest skamielina to muszą używać świdra a to przedłuża czs kopania.I wcale nie myśł,że to takie proste.
Teoria a realia to dwie różne rzeczy

Eugeniusz_
19-11-2006, 10:21
Speek skamielina w okolicach warszawy raczej mało prawdopodobne, szybciej jakiś głaz. Ja mam okoł 0,5 m humusy, potem mieszanka z gliną około 1 m gliny a potem już tylko piach. Glina na wysokości że można jeszcze kopać bez kregów. Ale zauważyyłem ze wykonawcy są raczej zaskoczeni ze chce się kopaną, no i jak słyszą że trzeba wejśc w poziom wody.

speek
19-11-2006, 15:55
Tu się z tobą nie zgodze.U mnie właśnie taki zespolony trudny grunt jest i kopacz z którym rozmawiałam zna te tereny i już kopał za utrudnienia dolicza 100zł do kręgu.

speek
19-11-2006, 16:32
Sliczny ten labradorek.

wicekK
19-11-2006, 19:43
Wiesz co speek - te 2stówki z 0,5 m w głąb to już z utrudnieniami czy bez ? Bo jeśli do tego jeszcze 100 - to chyba przegięcie .
400-600 zł kopanie , 200 kręgi - to średnio 700 zł za metr studni : jeżeli porównać z ceną wierconej 60-100 zł/m to w większości przypadków lepiej zrezygnować .

Eugeniusz_
19-11-2006, 22:24
Sliczny ten labradorek.

Dziękuję dziękuję, rodowity Wadowiczanin :lol:

Speek masz rację że glina to straszny problem ale dlatego zaznaczyłem ze można jeszcze bez kręgów właśnie ze względu na jej twardość. NIedługo dojdzie do tego że będę musiał sam wykopać.
:oops: :oops:

speek
21-11-2006, 07:30
Już wyjaśniam .U mnie ze wzglęu na trudości gruntowe 3oo z kregiem za 50 cm.A studnie mam kopac na 8 m,wiec koszt duzy.

Eugeniusz_
22-11-2006, 18:10
Już wyjaśniam .U mnie ze wzglęu na trudości gruntowe 3oo z kregiem za 50 cm.A studnie mam kopac na 8 m,wiec koszt duzy.

Czy będzie to wykonywać ta ekipa z Rembertowa? -czy masz inną. Może jakies namiary :lol:

wicekK
22-11-2006, 21:02
Wiesz co Eugeniusz- dzwoniłem wczoraj do tego gościa co mi podałeś kilka postów wyżej : oni teraz za bardzo roboty nie mają chyba -> mi powiedzieli że 100 zł za krąg 50 cm . Zadzwoń , może zamiast siedzieć w domu to wpadną , zrobią ci tę studnię i zgarną parę stówek . Gość w rozmowie wydawał się dość chętny do roboty w Rembertowie .
A w końcu z Rembertowa do Białołęki to nie na drugi koniec Polski .

wicekK
22-11-2006, 21:07
A właśnie speek
- kto Ci te 200 za kopanie zaśpiewał ?

speek
23-11-2006, 05:40
Nie wiem skąd jest ten facio ale mnie polecił go taki od wierconych studni.Miałam numer tylko mobila.Wieczorem przesle namiary to porównamy.Nie mogę zrobic studni wierconej bo u mnie nie ma wody.Ten kopacz ma w przyszłym tygodniu zacząć u kolezanki z grupy to zdam relacje.Wiadomośc na priva.
Pozdrawiam

speek
23-11-2006, 05:50
Nie wiem skąd jest mam tylko mobila, podam wieczorem-wiadomosc na priva

wicekK
23-11-2006, 20:12
Jak to nie ma wody ?
Zawsze mi się wydawało że woda jest wszędzie - kwestia głębokości .
No i dlaczego ma być w kopanej a w wierconej nie .
Nie znam się na rym ale słyszałem że wydajność wierconej może być większa niż kręgowej . Mało tego wiercona jest z reguły głębsza a co za tym idzie woda w niej powinna być lepsza .

wicekK
23-11-2006, 20:24
A powiedz speek - czy robiłaś badanie geotechniczne . To może wiele wyjaśnić w kwestii wody . Ja za 3 odwierty po 5 m i do tego dokumentacja zapłaciłem 500 zł . Nie wiem czy to duzo .

speek
24-11-2006, 18:51
W moim rejonie nie ma wody.Wystepuje jedynie oligocen na 250 m.Zapłać za wiercenie na taką głębokośc,daj profesjonalną pompę głębinową i przemysłowy hydrofor który to pociągnie-koszt ogromny.A w studni kopanej będę miała wodę napływową,która nie nadaje się do spożycia ale do budowy doskonale się nadaje i nawet gdy zamieszkam też mogę korzystać.W drodze jest wodociąg ale abym miała wode muszę zbudować sieć 230m i to jest koszt 110 tys do podziału juz na 2 inwestorów.A tu nr.608724209.

speek
24-11-2006, 18:55
Zapomniałam dopisac -robiłam badanie geofizyczne

wicekK
24-11-2006, 22:00
No to faktycznie , masz problem .

speek
25-11-2006, 07:05
Wicekk- wysłałam na priva -może mozesz pomóc

wicekK
25-11-2006, 09:56
Wicekk- wysłałam na priva -może mozesz pomóc
Nic nie doszło .

speek
25-11-2006, 15:11
Sprawdz teraz.Namiar na studnię podałam

speek
25-11-2006, 18:48
WicekK- nie moge wysłać potwierdzenia ,odkłada się w tych do wysłania.Tak to ten.

wicekK
25-11-2006, 20:19
WicekK- nie moge wysłać potwierdzenia ,odkłada się w tych do wysłania.Tak to ten.
Generalnie jest tak - jeżeli adresat nie odbierze wiadomości to ona jest u Ciebie w tych do wysłania - i tak ma być .
Ale widzę że jesteś zdolna - obrazek cacy .
A przy okazji ja zamieściłem obrazek bliższy temu co zbuduję .

speek
25-11-2006, 20:42
Ładny domek i najwazniejsze,że Wam odpowiada.Co do kompa to ciągle mam dziwne komunikaty,że albo blokada ramy( na tym sie nie znam) albo alerty o wirusach i wszystko staje.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.Z loszczę sie jak czgoś nie moge zrobić bo rzeczy oczywiste i trywialne na moim sprzęcie są często nie do zrobienia.

wicekK
25-11-2006, 20:58
Ładny domek i najwazniejsze,że Wam odpowiada.Co do kompa to ciągle mam dziwne komunikaty,że albo blokada ramy( na tym sie nie znam) albo alerty o wirusach i wszystko staje.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.Z loszczę sie jak czgoś nie moge zrobić bo rzeczy oczywiste i trywialne na moim sprzęcie są często nie do zrobienia.
A czy oprócz zainstalowania antywirusa wykonujesz od czasu do czasu ( po akrualizacji bazy wirusów) skanowanie całego kompa ?
Porządny antywirus , do tego zapora i jakiś antyspamer - to niezbędny zestaw ( może być 3w1) a i tak nie daje pewności i bezpieczeństwa w sieci .
Ci popaprani hakerzy ciągle pracują nad sposobami włamu ( i to jestem jeszcze w stanie zrozumieć: numery kont ,tajne informacje) , zastanawiam się tylko po jaki gwóźdź produkują programy rozwalające system czy wręcz cały komputer .
Ja właśnie niedawno doświadczyłem na własnej skórze - padł mi cały dysk , szlag trafił dane - dałem do odzyskania - warunek ma być tanio > jak na razia efektów brak. I wszystko to przwdopodobnie wina wirusa .

wicekK
25-11-2006, 21:03
A moje dzieci to ciągle grają w necie i twierdzą że raz w roku format c: i instalacja systemu od nowa to najlepszy sposób .
Teraz mamy oddzielne dyski , żeby się nie widziały i wzajemnie nie infekowały zamontowałem przełącznik na zasilaniu (5 i 12 V) i zależnie od jego położenia kimputer startuje z dysku dzieci lub mojego .

speek
25-11-2006, 21:44
A my tak pod tematem studni? moze zgadka przeniesiemy sie do komentarzy dziennika-to chyba dobry pomysł

wicekK
25-11-2006, 22:16
Zapraszam do komentarzy - mam włączone śledzenie więc jak ktoś napisze to mi systm daje znać . Odpowiedź jest tylko kwestią czasu - tak jak ta poczta której przez jakiś czas nie odbierałem

wicekK
25-11-2006, 22:20
A tak w ogóle - jeśli studnia jest stara i głęboka to kto wie co na jej dnie się znajdzie . Dlatego sądzę że krótkie wątki poboczne też się zmieszczą .
A tak na dobrą sprawę to Ty chyba założyłaś ten wątek -> jest Twój i mozesz a nim zrobić co chcesz .

Eugeniusz_
27-11-2006, 19:21
Czytam troszkę, no i szukam, proponuję spróbować pod 22 776 33 21, Pan chyba zna się na rzeczy no i nie przesadza z ceną, prawdopodobnie właśnie skorzystam z jego usług. :lol:
Powodzenia

Eugeniusz_
27-11-2006, 19:23
Nie wiem skąd jest ten facio ale mnie polecił go taki od wierconych studni.Miałam numer tylko mobila.Wieczorem przesle namiary to porównamy.Nie mogę zrobic studni wierconej bo u mnie nie ma wody.Ten kopacz ma w przyszłym tygodniu zacząć u kolezanki z grupy to zdam relacje.Wiadomośc na priva.
Pozdrawiam

Proszę też o informacje :):) :oops: :lol:

ecik
27-11-2006, 21:21
wykopie wam te studnie po 200 zł za metr bo widze ze macie jakies problemy.

wicekK
27-11-2006, 21:38
wykopie wam te studnie po 200 zł za metr bo widze ze macie jakies problemy.
Ty ecik to chyba taki człowiek orkiestra ( pobieżnie przejrzałem Twoje posty)
Czy budowanie domu to też Twoja domena - szukam ekipy na wiosnę -> a jak zima jeszcze poczeka to może jeszcze teraz stan zero ?

wicekK
27-11-2006, 21:40
A o studnię może Cię poproszę - chwilowo czekam .
Czy kopałeś już kiedyś ? ( studnię - nie leżącego )

ecik
27-11-2006, 21:48
wszystko robimy ale najwiecej dachow bo nam każą :roll:

jeszcze wczoraj poglebialem swoją 70 letnią studnie i powiem ze fantów róznego typu sie tam znalazło. od naczyn po tablice rozdzielcze.... ale złota mało :(

wicekK
27-11-2006, 21:57
No to jak Cię interesuje robota : od studni , przez piwnicę po dach - podaj jakieś namiary ( może być na prv ) .Oddzwonię to się możemy spotkać . W razie czego wysyłam swój tel na prv .( jutro mam prawie cały dzień w miarę dyspozycyjny )

speek
28-11-2006, 16:04
ecik - a napisz czy już studnie kopałeś ?Jak na razie to masz mało postów musisz nas przekonać do wyboru właśnie ciebie.Co ty na to?

ecik
28-11-2006, 17:29
nie to nie . chcialem pomóc bo widze ze macie problem z wykonawcą. nie musze nikogo przekonywac do siebie. moje realizacje same swiadcza za siebie. :evil:

speek
28-11-2006, 18:54
ecik - Ty się zachowujesz jak rozkapryszona panienka.Sam zaoferowałeś swoje usługi -nie mówimy nie ale mamy prawo dowiedzieć się jakie to te Twoje realizacje.Jak poczytasz forum to sam sobie odpowiesz dlaczego tak szybko nie podejmujemy decyzji.Zachęć nas i przekonaj

ramsey1981
04-02-2007, 00:55
widze, ze cisza od dluzszego czasu.... Czy studnie juz wybudowane? Mozecie polecic jakas ekipe do kopania z okolic Warszawy?
Pawel

speek
04-02-2007, 16:44
Poszło na priv