PDA

Zobacz pełną wersję : 3 warsty bez szzeliny wentyl



hester
17-10-2006, 09:48
witam
mam moj parter jest wybudowany w systemie 3 warstwowym! niestety brak szczeliny wentylacyjknej!! moj kierownik budowy powiedzial ze welna isover ta do poddaszy(mieka) moz ebyc i taka jest ale teraz z biegiem czasu zastanawia mnie czy to ok?

rafałek
17-10-2006, 10:00
Przy wełnie powinna być szczelina. Jeśli zewnętrzna warstwa to klinkier to wręcz jest ona niezbędna.

hester
17-10-2006, 16:05
witaM
jest poroterm 11.5 welna isover (taka zolta niestety do poddaszy) i poroterm ten gruby 25 hcyba!

i mam watpliwosci co sie z ta welna stanie bez tej wentylacji co zrobic by nie bylo konsekwencji z tej pomylki

rafałek
17-10-2006, 17:51
W tym przypadku jak bedziesz miał sprawną wentylację to tragedii nie powinno być co nie oznacza, że jakiś tam błąd nastąpił. Przy jednakowych materiałach ściana zewnętrzna powinna oddać wilgoć.

hester
17-10-2006, 21:05
tak mam poroterm na calej scianie bez urozmaicen!! wentylacje raczej mam pozatym bardoz lubie miec wietrzone mieszkanie!! wiec co sadzisz ze nie potrzbeuje docieplac budynku ? bo myslaem zbey ocieplic go jeszcze 5cm styropianem!! boje sie tez teog ze ta welna nie ma takich szcelnosci i ze nei dogrzeje mieszknai pozniej?

rafałek
18-10-2006, 07:57
1. Od kiedy mieszkasz?
2. Jesli przetrzymałeś ostatnią zimę to przeszedłeś dobry test i sam powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie co dalej.
3. Jesli nie mieszkasz a masz dobrą wentylację to ja na Twoim miejscy zaryzykowałbym eksperyment i poczekał do wiosny. W najgorszym wypadku podniesiesz trochę koszty ogrzewania które i tak będą wyższe w pierwszym sezonie (niekoniecznie).
4. Po tym możesz zadecydować czy docieplać czy nie, ale styropian na zewnatrz zamknie ostatnią drogę jaką ewentualna wilgoć mogła by ujść z muru.

Geno
18-10-2006, 08:01
tak mam poroterm na calej scianie bez urozmaicen!! wentylacje raczej mam pozatym bardoz lubie miec wietrzone mieszkanie!! wiec co sadzisz ze nie potrzbeuje docieplac budynku ? bo myslaem zbey ocieplic go jeszcze 5cm styropianem!! boje sie tez teog ze ta welna nie ma takich szcelnosci i ze nei dogrzeje mieszknai pozniej?
Jaki tynk na zewnątrz ściany?

hester
18-10-2006, 17:38
1. jeszcze taM NIE MIESZKAM!!
2.PO ZIMIE HM SAM NIE WIEM CZY SA JAKIES SLADY ALE DODAM ZE JESZCZE OKIEN NEI MA :p
czyli styropian z zewnatrz mzoe tlyko popsuc sprawe??
wiec co najlepiej jak sie jzu wprowadze zobacyzc jak wychodzi ogrzewanie i jesli duzo to pomyslec wtedy o styropianie na scianach zew?!


oczywiosci ena zew scianach jeszcze czerwono :)