PDA

Zobacz pełną wersję : Głośny piec :-(



kuleczka
17-10-2006, 09:58
W niedzielę 2 dni temu uruchomiliśmy piec na ekogroszek. W domu jest cieplutko, ale te odgłosy z kotłowni :evil:
Podajnik załącza się chyba co 30 sekund i wydaje przy tym irytujące odgłosy. W dzień jest to praktyczie niesłyszalne, ale nocą nie mogę spać.
Kotłownia nie jest połaczona z domem drzwiami...... przylega do łazienki i drugim bokiem do garażu. Nasza sypialnia jest dość oddalona, ale te hałasy niosą się chyba rurami :roll:
Czy Wasze piece też hałasują i czy można się do tego przyzwyczaić?

kol
17-10-2006, 11:20
ja mam akurat piec na olej. kotłownię mam w piwnicy. w dzień raczej go nie słyszę, ale w nocy jak i owszem . poza tym skrzynię rozdzielczą do podłogówki mam na piętrze w pokoju dziecinnym. w tym pokoju to już słyszę nawet pompy. niestety taka akustyka. już się trochę przyzwyczaiłam. a mam inne wyjście? :(

kuleczka
17-10-2006, 12:15
Cholewcia, a myślałam, że na olej to takie cichutkie :roll:
Długo mieszkacie?

Geno
17-10-2006, 12:25
wycisz ściany /izolacja akustyczna np.wełna/

jkrzyz
17-10-2006, 12:27
Pociesz się, to tylko kwestia czasu i przyzwyczaisz się.
Jakiś czas temu miałem przystanek tramwajowy parę metrów od okien w sypialni. Nic nie stawia na nogi lepiej jak trzask zamykanych drzwi w starym tramwaju o piątej rano. Na początku myślałem, że do tego nie można się przyzwyczaić.
Na szczęście myliłem się... Jak nabrałem wprawy, to nawet uchylone okno mi nie przeszkadzało.

Pozdrawiam :-)

kuleczka
17-10-2006, 12:36
wycisz ściany /izolacja akustyczna np.wełna/
Tak chyba zrobimy, tylko mamy na ścianach w kotłowni płytki po sam sufit i szkoda ich trochę, ale moje zdrowie psych. ważniejsze :wink:

jkrzyz
A....to pocieszające jest :D

Sumik
17-10-2006, 17:17
Takie ptanie
A kupując w informacji o piecu była podana emisj hałasu?
Powinna być

Z tą wełną bym się wstrzmał. Z tego co rozumiem w nocy jest głónie problem bo spowodowany spadkiem tła akustycznego. Rośnie rozróżnianie. Zaczoł bym od wnikliwej obserwacji kiedy dokładnie jest najgłośniej. Identyfikacja pozwoli na ustalenie źródła.
Może wystaczy że na obudowe od strony zewnętrznej nakleisz płytę 5 mm z gumy ( o ile się nie grzeje ) z efekt zniknie Zobacz czy podczas emisji coś nie drga.

kuleczka
17-10-2006, 21:36
Wielkie dzięki :)
Jutro przeprowadzę małe śledztwo 8)

Sumik
18-10-2006, 06:35
Poobserwój również grzejniki. Jak masz instalecje z miedzi lub stali to może pomoże lira dla eliminacji przenoszenia na grzejniki.

MARKOG
18-10-2006, 07:37
Pytanie do instalatorów: czy są jakieś przyłącza metalowo gumowe w oplocie stalowym które można zastosować zamiast łączyć kocioł na sztywno wtedy by nie niosło tak w instalację

kuleczka
18-10-2006, 08:14
Poobserwój również grzejniki. Jak masz instalecje z miedzi lub stali to może pomoże lira dla eliminacji przenoszenia na grzejniki.

Instalacja jest miedziana.
Drogi Sumik, co to jest "lira" :oops:

Sumik
18-10-2006, 09:03
Zazwyczaj to adaptacja przewodów przemysłowych albo samoróbki z węża gumowego z zaciskami. Typowych z katalogu nie spotkałem.

Sumik
18-10-2006, 09:11
AAAA LIRA to taki instrument od którego nazwę bierze system eliminacj emisji wpływu drgań i hałasu w instalacjach.

Czyli np. pompe odcinasz po jednej i drugiej stronie robisz przerwę w instalacji i w to miejsce wkłądasz dwa wężyki bardzo elastyczne. Najprościej takie typowe ja wężyk elastyczny do podłączenia płuka. Ale długi tak abu powsało ucho u dołu na np 15 cm. Kształ i sprężystość powodują kompensacje drgań i odształceń cieplnych które również występują i objawiająsie stukaniem instalacji. Oryginalnie jest to z instlalacji przemysłowych ale w miedzi też bym zalecał. Najskoteczniejsze przy eliminacji stuków od odkształceń cieplnych.