PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebna pomoc - lakierowanie sosnowej podłogi



madzik1000
17-10-2006, 10:01
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na forum, ale skoro odbywa się tu wymiana doświadczeń to może ktoś doświadczony mi pomoże :wink: .
Właśnie jestem na etapie odnawiania podłóg - sosnowe deski - zostały wycyklinowane, pomalowane caponem, i 3 x polakierowane domaluxem super. Po pierwszych 2x było ok, ale jak zobaczyłam podłogę po 3 ostatecznym lakierowaniu to się załamałam. Była cała w "krostki". Z kurzu, brudu, czy Bóg jeden wie czego. Fachowiec obejrzał i przyszedł poprawić. Zeszlifował i pomalował jeszcze raz. Teraz jest jeszcze gorzej. Jak to naprawić? On twierdzi, że to wina starej podłogi i że lepiej nie będzie, że już nie może więcej lakierować bo podłoga popęka. Czy da się coś z tym zrobić? teraz wygląda fatalnie, a nie po to odnawiałam podłogę żeby ją wykładziną przykrywać. Pomóżcie proszę

boorg
17-10-2006, 23:21
Uszy do góry nie jest tak źle! :D

Pomijam wiedzę i kompetencję wykonawcy: po co psuć sobie nerwy. 8)

Poprawka w/g boorga, czyli amatora cudzych podłóg drewnianych (lakierowanych, olejowanych a nawet - o bezwstydnik jeden! :evil: - gołego surowego drewna :oops: ). :wink:

1. Należy zmatowić podłogę siatką/papierem o ziarnie 80. Musimy dokładnie przeszlifować całą powierzchnie lakieru.
2. Zamiatamy podłogę. Powtarzamy operację stosując tym razem siatkę/papier o ziarnie 100 lub 120.
3. Dokładnie zamiatamy podłogę. Potem odkurzamy. W razie potrzeby odkurzanie powtarzamy.
4. Za pomocą blachy nakładamy żel międzywarstwowy chemiczny (FkGelb Berger-Siedle), 2 razy metodą "na krzyż". Uważamy aby nie zostawić grudek i smug. Czekamy aż podłoga wyschnie (przestanie kleić się).
5. Na tak przygotowaną podłogę nakładamy lakier Domalux przy pomocy wałka do lakierów chemicznych (krótki włos).
6. I wszystko jest OK. :D

2 ważne uwagi.
Lakierowanie najlepiej wykonywać w chłodnym pomieszczeniu (ale bez przeciagów). W/g mnie najlepiej rano po nocnym wietrzeniu. :wink:
Lakier też nie powinien być zbyt ciepły - przed lakierowaniem można go na 2-3 godziny wstawić do chłodnego pomieszczenia. Dzięki temu płynność lakieru będzie lepsza (co rzutuje na późniejszą jakość powierzchni). :roll:

madzik1000
18-10-2006, 07:07
stokrotne dzieki. wiedzialam, ze moge liczyc na dobre dusze z tego forum :wink: wielki buziak dla ciebie (tylko co maz na to :wink: )