PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość komina



Marek Sza.
17-10-2006, 11:34
Witam

Małe pytanie do użytkujących piece na paliwa stałe - jakiej wysokości kominy macie i czy np przy niskich kominach macie problemy z paleniem w piecach.
Mój komin jest dosyć niski i zdaje się że muszę to wziąć pod uwagę przy wyborze pieca - producenci zazwyczaj podają minimalną wysokość.

Proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam

17-10-2006, 12:27
mam komin ok 8 m ... ale dom w kotlinie
w mgisty czy dżżysty dzień (przy wyziębionym kominie) trzeba uzyc albo dobrej rozpałki albo wymusic ciag wentylatorem - przy rozpalaniu, oczywiście ...

Marek Sza.
17-10-2006, 13:34
A jaki piec i na co o ile można wiedzieć?
Bo rozumiem że po rozpaleniu jest OK

krzysztofh
17-10-2006, 13:39
A ja mam zgoła odmienny problem, co nawet potwierdziła moja forma kominkowa.
Kominek mam podłączony do komina 8m wysokości Schiedel 200 i taka konstrukcja powoduje, że ciąg u mnie jest za duży i teraz zastanawiam się nad montażem ogranicznika ciągu w kominie na dachu. Kominkowcy powiedzieli, że moga się podjąć. Konsultowałem temat z moim kominiarzem i uznał, że nie powinno byc problemu.

Marek Sza.
17-10-2006, 13:56
Może dodatkowe pytanie - czy to że komin jest zrobiony z metrowych rur ceramicznych, zaizolowany na całej długości wełną mineralną ma wpływ na ciąg - bo może niepotrzebnie się stresuję.
Długości to tak na oko ma z 7 metrów, ale dzisiaj go obmierzę.

Pozdrawiam

simon1234
17-10-2006, 19:08
Może dodatkowe pytanie - czy to że komin jest zrobiony z metrowych rur ceramicznych, zaizolowany na całej długości wełną mineralną ma wpływ na ciąg - bo może niepotrzebnie się stresuję.
Długości to tak na oko ma z 7 metrów, ale dzisiaj go obmierzę.

Pozdrawiam
dobrze że jest zaizolowany,ważna jest jego średnica,ja mam 8m wysokości,podłącz 45 stopni,fi 20 cm i ciąg bardzo dobry

18-10-2006, 07:07
A jaki piec i na co o ile można wiedzieć?
Bo rozumiem że po rozpaleniu jest OK
po rozpaleniu OK - kocioł podczas pracy wydaje przyjemny pomruk ... jak kot :D
jest to zmodernizowane Ogniwo
w ubiegłym roku paliłem w nim drzewem i trocinami plus śladowe ilosci węgla

Mały
18-10-2006, 09:13
Witam

Małe pytanie do użytkujących piece na paliwa stałe - jakiej wysokości kominy macie i czy np przy niskich kominach macie problemy z paleniem w piecach.
Mój komin jest dosyć niski i zdaje się że muszę to wziąć pod uwagę przy wyborze pieca - producenci zazwyczaj podają minimalną wysokość.

Proszę o wypowiedzi.

Pozdrawiam
Szukaj postów Bio vel Janussz...
Za krótki komin zawsze powoduje kłopoty z paleniem w kotle.