PDA

Zobacz pełną wersję : uruchomienie kondensatu na zimę - czynności



lagerfeld
17-10-2006, 12:06
rok temu założyli mi kocioł kondensacyjny marki wolf z pogodówką. przez zimę podczas wykończeniówki pracowały kaloryfery i podłogówka. latem - po wprowadzeniu do domu - pracuje tylko grzanie wody.
chcę teraz podłączyć ogrzewanie więc czy mogę pstryknąć przyciskiem na sterowniku i już :wink: czy też coś powinienem zrobić wcześniej, nie wiem np. odpowietrzyć kaloryfery, przegrzać zbiornik z wodą itp.
nie mam doświadczenia z kondensatami więc będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
pzdr

17-10-2006, 14:16
Dobra rada - spójrz w instrukcję. Ona Ci powie jak się przełącza tryb letni na tryb grzania. Sprawdź ciśnienie wody w instalacji - powinno być ok 1.4 -1,5. Czy miałeś wymagany przegląd pieca. Często jest tak, że pewne elementy wymienia się w trakcie pierwszego przeglądu na bardziej trwałe np. podkładki uszczelniające. W kondensatach jest też tak, że co jakiś czas zależny od intesywności użytkowania wymienia sie wkład, bez którego nie ma prawidłowej kondensacji. Pamiętaj to nie piec atmosferyczny i cholernie ważny jest przegląd!!!! :evil: Nie mówią tego przy zakupie i wychodzi dopiero jak już go kupisz. Nie zmienia to faktu, że polecam to rozwiąznie wszystkim. Warto tylko pamiętać o paru rzeczach jak chodźby tym by nie odprowadzać kondensatu do POŚ.

lagerfeld
17-10-2006, 14:35
dzięki Hans, już myślałem że ten wątek zostanie uznany za prowokację :lol: w instrukcji jest tylko o kliknięciu przyciskiem i się robi ciepło :wink: ale tak sobie pomyślałem że może też być coś na rzeczy....czego nie napisali.
a gościa od przeglądów miałem wziąść dopiero w listopadzie (po roku eksploatacji pieca - zgodnie z instrukcją) ale teraz już zrobiło się trochę zimno więc pomyślałem, że włączę.

17-10-2006, 14:46
Spoko, u mnie też jest to jeden przycisk, który należy dłużej przytrzymać. Te przeglądy wbrew pozorom są ważne. U mnie np. wyszło, że klapka uniemozliwiająca powrót gazu troche się przesunęła i ledwo zasłaniała cały otwór. Musiałem też wymienić te wkłady i uszczelki. Czyszczenie to już standard. Ja miałem też takiego gościa, który dobrze był wypasażony w nowinki techniczne. np. sprawdził mi czujnikiem całe przyłącze i w dwu miejscach poprawił uszczelnienie przewodu gazowego. Podobno instalacje na pakuły nie są tak szczelne jak na odpowiednią taśmę i po jakimś czasie wysychają i puszczają małe ilości gazu. Jest pewna norma, która u mnie nie była przekroczona, ale dla spokoju kazałem mu wykonać połączenie kolanek tą taśmą.

JANK
17-10-2006, 18:43
Hans dlaczego nie mozna do POŚ odprowadzać kondensatu ? :o

nurni
17-10-2006, 20:32
Jeżli przegląd był latem to przed uruchomieniem trzeba jescze sprawdzić czy serwisant odkręcił zawory przed i za filtrem. Ja wczoraj odpaliłem kocioł i nic... dopiero po jakimś czasie doszedłem co jest grane.
Problem całkiem ciekawy bo na sterowniku wszystko pokazuje, że jest OK. Temperatura zasilania, na zewnątrz, pompka w kotle chodzi, ale grzanie odbywa się tylko w środku kotła i nie "idzie" na grzejniki.

Pozdrawiam

1950
17-10-2006, 21:00
Dobra rada - spójrz w instrukcję. Ona Ci powie jak się przełącza tryb letni na tryb grzania. Sprawdź ciśnienie wody w instalacji - powinno być ok 1.4 -1,5. Czy miałeś wymagany przegląd pieca. Często jest tak, że pewne elementy wymienia się w trakcie pierwszego przeglądu na bardziej trwałe np. podkładki uszczelniające. W kondensatach jest też tak, że co jakiś czas zależny od intesywności użytkowania wymienia sie wkład, bez którego nie ma prawidłowej kondensacji. :o :o :o Pamiętaj to nie piec atmosferyczny i cholernie ważny jest przegląd!!!! :evil: Nie mówią tego przy zakupie i wychodzi dopiero jak już go kupisz. Nie zmienia to faktu, że polecam to rozwiąznie wszystkim. Warto tylko pamiętać o paru rzeczach jak chodźby tym by nie odprowadzać kondensatu do POŚ.
czy Ty, wiesz co piszesz???????????????????

1950
17-10-2006, 21:01
Spoko, u mnie też jest to jeden przycisk, który należy dłużej przytrzymać. Te przeglądy wbrew pozorom są ważne. U mnie np. wyszło, że klapka uniemozliwiająca powrót gazu troche się przesunęła i ledwo zasłaniała cały otwór. Musiałem też wymienić te wkłady i uszczelki. Czyszczenie to już standard. Ja miałem też takiego gościa, który dobrze był wypasażony w nowinki techniczne. np. sprawdził mi czujnikiem całe przyłącze i w dwu miejscach poprawił uszczelnienie przewodu gazowego. Podobno instalacje na pakuły nie są tak szczelne jak na odpowiednią taśmę i po jakimś czasie wysychają i puszczają małe ilości gazu. Jest pewna norma, która u mnie nie była przekroczona, ale dla spokoju kazałem mu wykonać połączenie kolanek tą taśmą.
ładny kit Ci wcisnął

mdzalewscy
17-10-2006, 21:33
z tym wkładem to jestem w szoku, co to za spec ?