PDA

Zobacz pełną wersję : Wniosek do US o zaniechanie poboru podatku



Wowka
16-04-2003, 08:39
Przedstawiam wzór wniosku do Urzędu Skarbowego w sprawie zaniechania ustalania i poboru zaliczek na poczet podatku dochodowego. Od 3 lat składam w US taki wniosek wraz z rocznym zeznaniem osiągniętego dochodu ...... czyli roczną deklaracją PIT i nie mam żadnych problemów z otrzymaniem decyzji pozytywnej.
Oczywiście, jeśli rozliczenie roczne już nastąpiło wcześniej to należy zmodyfikować wykaz załączników. W zestawieniu faktur zrobionym w excelu podaję tabelarycznie: datę wystawienia faktury, nr faktury, kwotę brutto, wystawcę faktury, jego nr NIP .
Acha, należy dołączyć (nakleić) znaczek opłaty skarbowej za 5 zł. Warto podać także nr telefonu (w tym komórkowego) jeśli coś będzie budziło wątpliwości to urzędniczka przeważnie dzwoni a nie wzywa pisemnie do osobistego stawienia się.
------------------------------------------

Miasto, dnia .................
Nazwisko i imię (mąż)
NIP ........................
Nazwisko i imię (żona)
NIP ........................
adres...................
..............................
tel. . ..............................

Urząd Skarbowy
w .........................
ul. ...............................

Proszę o wydanie decyzji w sprawie zaniechania ustalania i poboru zaliczek na poczet podatku dochodowego w roku podatkowym 2003
W roku 2002 ponieśliśmy udokumentowane wydatki związane z tzw. „dużą ulgą budowlaną” w wysokości ................. zł. (tu wpisać kwotę brutto zgodnie z posiadanymi fakturami)
Dotychczas Urząd Skarbowy wydały następujące decyzje w sprawie zaniechania i ustalania poboru zaliczek na podatek dochodowy:
z dnia ............ 2000 r. zwolnienie do kwoty ........... zł od kwoty wydatków ............ zł
z dnia ............ 2001 r. zwolnienie do kwoty ........... zł od kwoty wydatków ............ zł


Proszę o wydanie decyzji o zaniechaniu poboru zaliczki w stosunku do moich dochodów osiąganych u płatnika:

(nazwa i adres zakładu pracy wnioskodawcy oraz koniecznie nr NIP pracodawcy)
Dotyczy .... % kwoty zwolnienia.

oraz ...... % kwoty zwolnienia w stosunku do dochodów małżonki osiąganych u płatnika:
(nazwa i adres zakładu pracy wnioskodawcy oraz koniecznie nr NIP pracodawcy )



Proszę o pozytywne ustosunkowanie się do niniejszego wniosku




Załączniki:
1. Zeznanie roczne PIT .....
2. Kserokopie formularzy PIT 11 dla .......... (żona)
PIT 11 PIT 8B dla ............ (żona)
3. Kserokopie faktur na kwotę .............. zł brutto
wraz z zestawieniem (dot. tzw. dużej ulgi budowlanej)
4. Kserokopie faktur i innych dowodów z których
kwoty poniesionych wydatków wyszczególniono w deklaracji PITO

Alanta
16-04-2003, 11:35
Ja też pisałam podanie w podobny sposób, dodam tylko, że za wniosek płaci się 5zł + 0,50 zł za każdy załącznik opłaty skarbowej (przynajmniej tyle płaciłam rok temu :smile: )

Wowka
16-04-2003, 11:47
UFF..... Alanta, ja płaciłem tylko 5 zł za dokument główny. Mam nadzieję, że w żadnym US nikomu nie przyjdzie do głowy traktować jako osobny załącznik każdej faktury z osobna ... :grin:

Alanta
16-04-2003, 12:35
A mnie tak właśnie podliczyli :sad: , na szczęście miałam tylko dwie duze faktury...