PDA

Zobacz pełną wersję : Położenie gładzi gipsowych w bloku z "wielkiej płyty&am



szasza2
17-10-2006, 20:45
Witam. W swoim mieszkaniu z tzw wielkiej płyty zerwałem cały tynk ze ścian i sufitów, tak że pozostały tylko płyty. Proszę Państwa o poradę co nałożyć na ściany i sufity, aby uzyskać gładką powierzchnię.
1.grubość warstwy będzie wynosić około 5-7 mm. Jaki produkt Państwo polecicie?
2. grubość warstwy przy uzupełnieniu ubytków(miejscowo) może osiągać 25-30 mm i co powinienem zastosować.
Kiedyś wykonywałem podobną pracę w małym pokoju i na całość położyłem Gips franuski Megaron z którego byłem zadowolony(niska cena i łatwość w szlifowaniu).
Liczę na Państwa konkretne odpowiedzi i z góry dziękuję.

szasza2
18-10-2006, 09:10
Jeszcze mam pytanie, czy na połączenie płyt powinienem zastosować jakąś siatkę? poprzednio była położona, a pęknięcia powstały.

18-10-2006, 10:30
zadna siatka nie utrzyma klawiszujacych elementów wielkiej płyty
p.s.
sorry za pytanie ... w jakim celu skuwany był tynk ?

szasza2
18-10-2006, 19:39
w 50% odchodził od płyty, pozostałą część skułem lub usunąłem szpachlą.

gibzwein
18-10-2006, 19:57
Gładź się nie nadaje. Najlepiej położyć tynk. Od Ciebie zależy jaki. Jak znajdziesz dobrego wykonawcę to lepiej gipsowy bo nie trzeba będzie szpachlować i jakoś będzie wyglądało. Cem-wap trzeba będzie pociągnąć gładzią. Można wpierw "starterem" później gładzią.

szasza2
18-10-2006, 20:00
będę kładł sam nie musi być idealnie równo tylko gładko, jaki tynk polecisz, a może gładź szpachlową

Rezi
18-10-2006, 20:39
tynk gipsowy Rotoband na to gładź akrylową akryl puyz

jezeli nie masz wprawy to musisz bardzo wierzyc w swoje umiejętności ... nie jest to proste

19-10-2006, 06:29
mam to samo zdanie co gibzwein - gładź odpuściłbym sobie
należy z powrotem wrócic do tynku
tynk obojetne, cem - wapienny czy gipsowy
byle powierznia była odtłuszczona i nie lusterkowała

pzdr