PDA

Zobacz pełną wersję : jesienna pora i przymrozki...co robic?, jak robic?,....



DaroMan..
17-10-2006, 21:31
kilka pytan:
1 przymrozilo ostatnio a ja mam w budynku w stanie surowym zamknietym w zeszly piatek wylewane wylewki a w nich ukryte instalacje wypelnione woda....spuszczac wode?....czy takie -5 stopni mrozu na gruncie moze zaszkodzic?
2 mam jeszcze nieocieplone podasze ( wiatr hula przez dziure nad murlata )...czy moge w taka pogode klasc welne?
3 czy musze to welne od razu zabezpieczyc folia czy tez moze kilka dni sobie tam byc nieoslonieta bo przeciez nie poloze wszystkiego w jeden dzien a jeszce trzeba rusztowanie przeciez zrobic a to zajmie kilka dni.
4 a moze tylko przygotowac sobie takie male pasy welny np. 70cm ulozyc nad i obok murlaty zeby wiatr nie chulal i sobie spokojnie robic wszystko dalej?


D.

beton44
18-10-2006, 06:36
1 przymrozilo ostatnio a ja mam w budynku w stanie surowym zamknietym w zeszly piatek wylewane wylewki a w nich ukryte instalacje wypelnione woda....spuszczac wode?....czy takie -5 stopni mrozu na gruncie moze zaszkodzic?


jeszcze dziś to raczej nic ci nie zamarznie bo to pierwsze przymrozki domek jeszcze ciepły, ale:

JAK NAJSZYBCIEJ SPUŚĆ WODĘ o ile się da, ew o ile instalacja jest tak zrobiona że się nie da całkowicie, wydmuchaj sprężonym powietrzem: :o


bo to tak pójdzie: eee jeszcze ciepło, nie trzeba, a potem nagle się zrobi zimno i trzeba będzie wymieniać rurki i "wylewkę" :cry:

anpi
18-10-2006, 06:38
Wełnę możesz spokojnie układać przy takiej pogodzie. Ważne, żeby nie zawilgotniała, a mróz jej nie grozi.

DaroMan..
18-10-2006, 19:36
a co z pozostalymi pytaniami..??? :cry:

anpi
18-10-2006, 20:50
1. tak
2. tak
3. może zostać nieosłonięta
4. możesz, ale nie musisz