PDA

Zobacz pełną wersję : Szlaka jako ocieplenie



Andrzej79
18-10-2006, 07:56
Witam szanownych Panstwa. jestem tu poraz pierwszy i widze, ze duzo konkretnych doswiadczen i wiadomosci mozna tu znalezc.

KUpilem ostatnimi czasy domek do remontu. W calkie mdobrym stanie.

Ma swietnie utrzymane drewniane podlogi, ktore mozna wycykinowac. jedynym problemem jest szlaka, ktora zostala uzyta jako material izolujacy.

Czy musze to wszystko wywalac czy mozna to zostawic, macie moze jakies linki do stron o tym sposobie izolacji, czy jest ona niebezpieczna dla zdrowia?

Slyszalem rozne opinie, ale zadnych konkretych analiz.

Co w ogole robiliscie w podonych przypadkach?

Prosze o podpowiedz i z gory dziekuje.

rafałek
18-10-2006, 08:01
Kupiłeś stary dom więc jesli coś szkodliwego tam było to już pewnie się w wiekszości ulotniło. Może się nawet okazać, że nowa farba lub lakier będzie bardziej szkodliwa niz to co masz pod podłogą.
Inna sprawa to izolacyjność tej warstwy. W tym przypadku zastanowiłbym się nad sensownością zmiany izolacji.

Andrzej79
18-10-2006, 08:09
Dom ma jakies 45 lat.
No tak, izolacyjnosc moze dawac wiele do zyczenia. Na strych napewno ja wymienie (szlake), bo tam to jest naprawde zima:) i pierwsze pietro bedzie lepiej ocieplone.

Czyli po tylu latach moglo wszystko co szkodliwe wyparowac ?

A co z jakims tam promieniowaniem ( zupelnie sie na tym nie znam , przytaczam tylko slowa z otoczeni), czy nie ma jakiegos z tym probemu?

rafałek
18-10-2006, 08:13
Promieniowanie...
Szlakę dodawano do pustaków, dodaje się ją ciągle zamiast keramzytu, popioły dodaje sie do BK. Ludzioe mieszkają i mają sie dobrze. Jesli by było aż tak źle to by mieszkańcy tych domów byli np. zieloni i mieli 3 ręce...
Bardziej szkodliwe jest na pewno mieszkanie w wielkich miastach lub przy wielkich zakłądach przemysłowych, a jakoś nikt sie o to nie pyta...

Andrzej79
18-10-2006, 09:10
OK , dzieki.
Rozwiales moje pewne obawy, nie ma to jak sluchac wszystkich do okola :P
A szczegolnie w rodzince.
A teraz to moge spokojnie zajac sie remontem.
Dzeiki