PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie materiały kupić zimą?



parr
18-10-2006, 10:58
Zamierzam rozpocząć budowę wiosną 2007 r.Czytam Wasze posty,iż ceny materiałów budowlanych rosną latem i jesienią(do tego dochodzi problem wysokiego popytu w tym czasiet i problemy z zaopatrzeniem hurtowni w w/w materiały).Piszecie,że w grudniu-lutym można bez problemu kupić materiały i uzyskać bardzo często najlepsze upusty.Stąd pytanie -które materiały najbardziej drożeją latem i jesienią i które najbardziej opłaca się kupić zimą.I czy producenci lub hurtownie przechowują taki zakupiony towar u siebie?

mdzalewscy
18-10-2006, 11:24
warto zaopatrzyć się w kruszywa, bo cena już gwałtownie wzrosła i nadal rośnie

anpi
18-10-2006, 11:28
Praktycznie wszystko drożeje, oprócz wykończeniówki. Najbardziej - bloczki, styropian, wełna...

agnieszkakusi
18-10-2006, 11:36
No to teraz cos Wam napiszę. W osobnym poście pisałam o terminach rupp ceramiki. na ten rok nie przyjmuja zleceń. Rozmawiałam z przedstawicielem handlowym. Nie przewidują ŻADNYCH promocji na zimę, ale żeby nieposądzic o chęć "zmuszania" klientów do zakupu teraz, nie przyjmują jeszcze zleceń na przyszły rok. Rozmawiałam również z p. kierownik działu marketingu z solbetu w Solcu Kujawskim (BK). W tym roku po raz pierwszy NIE ROBIĄ promocji zimą (w co podobno niechcą uwierzyć hurtownicy). Nie przyjmują przedpłat 100% z możliwością depozytu (tak było do tej pory). I podobno od lutego przewidują wzrost cen....chyba zaczynam mieć dosyć tej budowy...

bullish
18-10-2006, 14:41
Jak wygląda w pratyce zamawianie towaru przed sezonem. Chodzi mi o przedpłatę etc. Czy dystrybutorzy birą zaliczkę/płatnośc z góry etc. Rozumiem, ze przy wczesniejszym zamowieniu jest gwarancja ceny a towar bedzie czekał na mnie na wiosnę w magazynie :-)

2006
18-10-2006, 17:10
:lol: niższe ceny zimą? trzeba sobie zaśpiewac : ale to już był i nie wróci więcej .....
Pozdrawiam

kabietka
18-10-2006, 18:44
Niestety sezon na zimowe promocje póki co odszedł . :evil: .Jak skonczy się zwrot vatu to producenci rozpoczną promocje ale to dopiero w 2008roku.Tak myśle. :D
Każdy chce wykorzystać okres hossy w budownictwie i stąd musimy płacić słono za materiały budowlane. :evil:



Należy jedynie żałować że budowy nie udało się rozpocząć w 2005r.Zaoszczędził by człowiek dużo kasy :x