PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztorys - duzo czy mało?



SIWUS
18-10-2006, 11:37
Firma budowalana przedstawiła nam wstepny kosztorys. Nie mamy jeszcze konkretnego projektu bo czekamy na warunki zabudowy, ale z pewnością wzorować bedziemy się tym projektem:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=57194&page=1 [/color]

Cena robocizny została oszacowana 38-45 tysięcy i obejmuje: fundamenty, mury, dach [wieźba + blachodachówka], tynki wewnętrzne, ocieplenie i tynki zewnętrzne. Kupno materialów bedzie lezało po naszej stronie.

Czy ta kwota to duzo czy mało? :-?
Z góry dzieki za info

miwol
18-10-2006, 13:02
To bliźniak. Koszt na bliźniaka czy na jeden segment?

SIWUS
18-10-2006, 13:48
Witam,

To jest cena jest za bliźniak

pozdrawiam
Agnieszka

miwol
18-10-2006, 14:32
Jeszcze nie bez znaczenia z jakiego regionu jesteście - wiadomo, że budowa w Wawie to inne realia niż budowa "na wschód od Lublina" (nikogo nie obrażając) :wink:

Jednak jak na średnie ogólnopolsie warunki to cena nie wydaje mi się wygórowana. Ja budowałem rękami kilku ekip, negocjowałem, poszukiwałem, targowałem się a robocizna wyszła mi podobnego rzędu. Jeśli dodać, że jestem sprzed obecnej epoki emigrującego fachowca (bo budowałem rok temu), to tym bardziej oferta zgrubnie oceniając jest nie najgorsza.

K74
18-10-2006, 15:35
Powiedziałabym, że cena bardzo przyzwoita

SIWUS
18-10-2006, 18:19
Jestem z Łodzi.... :wink:

vanderbobo
18-10-2006, 21:33
bardzo tanio - bierz! tylko sprawdź ich najpierw

SIWUS
19-10-2006, 07:37
Ufff... wychodzi na to, ze sprawe z ekipa budowalną będziemy mieli z głowy. :D

Nasze pierwsze [z zasadzie pierwsze i ostatnie :lol: ] spotkanie z tą ekipą odbyło się właśnie na placu budowy. Powiem szczerze, ze zanim tam dojechaliśmy to zrobiło się ciemno więc niewiele udało nam się zobaczyć. Dom, ktory własnie buduja jest bardzo podobny do tego od Lipińskich, tyle tylko, ze bez poddasza i nie jest to bliźniak.

Jak tylko dostaniemy warunki zabudowy to ponownie się z nimi skontakujemy i poprosimy o jakies inne adresy domów, które juz zbudowali.

Powiedzcie mi proszę na co na placu budowy warto zwrócić uwagę?
A i jeszcze jedno.... czy 100 000 [mam tu na mysli bliźniak] na materiały budowlane do wystarczająca kwota?

pozdrowionka

K74
19-10-2006, 08:15
A i jeszcze jedno.... czy 100 000 [mam tu na mysli bliźniak] na materiały budowlane do wystarczająca kwota?

Na to pytanie muszę niestety odpowiedzieć, że nie :( . U nas materiały na stan "zero" kosztowały ok. 20 tys., na strop drugie tyle, ściany 14 tys., dach 40 tys. Razem 96 tys. za materiały na stan surowy otwarty. A gdzie tu jeszcze cała stolarka i wykończeniówka :o . Nie mam co prawda bliźniaka, ale dom jest spory (14x14m).

SIWUS
19-10-2006, 17:33
czyli na ile Waszym zdaniem orientacyjnie powinniśmy się przygotować [nadal mam tu na myśli bliźniaka] jeśli chodzi o materiały budowlane?

zakładając średniej klasy materiały ....

K74
20-10-2006, 08:40
Policz sobie jakieś 1000 zł za m2 - same materiały.