PDA

Zobacz pełną wersję : SZOK



agnieszkakusi
18-10-2006, 11:54
skopiowałam z innego postu, gdzie to pisałam...
--------------------------------------------------------------------------------

No to teraz cos Wam napiszę. W osobnym poście pisałam o terminach rupp ceramiki. na ten rok nie przyjmuja zleceń. Rozmawiałam z przedstawicielem handlowym. Nie przewidują ŻADNYCH promocji na zimę, ale żeby nieposądzic o chęć "zmuszania" klientów do zakupu teraz, nie przyjmują jeszcze zleceń na przyszły rok. Rozmawiałam również z p. kierownik działu marketingu z solbetu w Solcu Kujawskim (BK). W tym roku po raz pierwszy NIE ROBIĄ promocji zimą (w co podobno niechcą uwierzyć hurtownicy). Nie przyjmują przedpłat 100% z możliwością depozytu (tak było do tej pory). I podobno od lutego przewidują wzrost cen....chyba zaczynam mieć dosyć tej budowy...

parr
18-10-2006, 11:57
skopiowałam z innego postu, gdzie to pisałam...
--------------------------------------------------------------------------------

No to teraz cos Wam napiszę. W osobnym poście pisałam o terminach rupp ceramiki. na ten rok nie przyjmuja zleceń. Rozmawiałam z przedstawicielem handlowym. Nie przewidują ŻADNYCH promocji na zimę, ale żeby nieposądzic o chęć "zmuszania" klientów do zakupu teraz, nie przyjmują jeszcze zleceń na przyszły rok. Rozmawiałam również z p. kierownik działu marketingu z solbetu w Solcu Kujawskim (BK). W tym roku po raz pierwszy NIE ROBIĄ promocji zimą (w co podobno niechcą uwierzyć hurtownicy). Nie przyjmują przedpłat 100% z możliwością depozytu (tak było do tej pory). I podobno od lutego przewidują wzrost cen....chyba zaczynam mieć dosyć tej budowy...

Żeby takie podejście nie obróciło się przeciw producentom.Widząc wzrost popytu firmy powinny rozwijać moce produkcyjne,a nie windować kosmicznie ceny.

malgoss
18-10-2006, 11:58
Niestety to jest smutna prawda...

Ytong, Isover nie przyjmują zamówień do końca roku. Produkcja idzie na pniu i nie wyrabiają się z dostawami :cry: Lada dzień to samo czeka Koramica...

agnieszkakusi
18-10-2006, 11:59
ręce opadają.

sSiwy12
18-10-2006, 12:01
Filozoficznie - kiedyś musieli odrobić te promocje. Jak rynek sie ustabilizuje, to znów zgodnie z prawami rynku, zaczną sprzedawać z małym zyskiem, lub po kosztach.

agnieszkakusi
18-10-2006, 12:03
Ale KIEDY to nastapi???????

malgoss
18-10-2006, 12:06
Obawiam się iż luty, marzec...
Rynek wysysa nie tylko budownictwo indywidualne ale w bardzo dużym stopniu materiał "wybierają" klientom duże inwestycje :(

agnieszkakusi
18-10-2006, 12:07
No ale podobno nie będzie juz zimowych promocji i np. na BKcena w lutym pójdzie w górę (przed kolejnym boomem)

malgoss
18-10-2006, 12:12
Zimowe promocje to była typowa "wyprzedaż z placu" więc siłą rzeczy nic takiego raczej nas nie czeka bo po prostu nie mają czego się pozbywać a widoki na sprzedaż zbyt dobre aby robić jeszcze coś takiego :-?

rafal9
18-10-2006, 12:45
Spokojnie, nie należy panikować.
Ten rynek podlega szybkim zmianom,
jako przykład niech będzie gorączka przedunijna gdzie ceny były wyższe mimo braku vatu niż po wprowadzeniu go.
Poprzedni rok był trochę zadyszką dla producentów, teraz jest szybszy wzrost,
a za rok zapewne znowu będzie normalnie, a może nawet dostaną zadyszki.

rafałek
18-10-2006, 13:00
Oby było tak jak pisze Rafal9 - planuje zakup wełny do ocieplenia poddasza i zmartwiliście mnie tym co piszecie.

wbrat
18-10-2006, 13:03
O dziwo tak jest nie tylko z materiałami: u mnie STOEN kazał wstrzymać wykonanie przyłącza i zalecił podwykonawcy przeniesienie tej roboty na wiosnę :evil: :evil: :evil:

Świerzak
18-10-2006, 18:08
nawet mnie nie straszcie!!
dzis byłem w jednej z krakowskich hurtowni i zapewnili mnie że jak kupie dzis to po 20 listopada będe miał siriusa antracyt w domu..... cena chyba tez przystępna.. tak że będe brał..

jabko
18-10-2006, 18:31
Nie kupować.
Powtarzam. NIE KUPOWAĆ 8)

Czekać do lutego. Wtedy zobaczymy. Wątpię czy w styczniu ktoś będzie kupował dachówkę więc muszą robic na plac i końcem lutego powinni sami się prosić o klienta.

Ja mam elektrykę i kanalizę i to będę spokojnie robił w zimie. 8)

Ultima
18-10-2006, 19:02
Jak to dobrze, że stan surowy mam już za sobą...

Dziś na Onet'cie:

Przed składami z cegła ustawiają się długi kolejki jak za późnego Gierka. Producenci wysyłają towary na Wschód i nie nadążają z dostawami do polskich sklepów - informuje dzisiejszy "Dziennik".

Kto teraz chce ocieplić dom lub dokończyć budowę, na materiały poczeka do lutego. Na tym rynku zapanowało prawdziwe szaleństwo. W supermarketach budowlanych na materiały budowlane trzeba się zapisywać, a ceny rosną z dnia na dzień - dodaje dziennik.

Materiały budowlane trzeba zamawiać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. - Już w tej chwili przyjmujemy lutowe zamówienia na wełnę mineralną i płyty ociepleniowe - mówi cytowany przez gazetę jeden z pracowników Leroy Merlin.

- Od sierpnia zauważamy gwałtowny wzrost liczby zamówień. Gdy zazwyczaj na dostawę płyt gipsowo-kartonowych czeka się 48 godzin, teraz są to nawet 4 miesiące - dodaje Edyta Majek, koordynator ds. marketingu Lafarge Gips.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest boom budowlany na Ukrainie i w Rosji.

Więcej w "Dzienniku".

jabko
18-10-2006, 19:25
Świetne.
Ale szwędałem się 2 dni temu po Wrocławskich Bielanach i w Casoramie, Obim i Leroyu leży wełna, płyty G-K i tym podobne detale.
Natomiast bloczków nigdy nie kupuje się w Markecie tylko u producenta.

Jak kupowałem to też kierowca marudził że wstał o 4tej żeby jechać do Jopka i był 6ty w kolejce.
Ale bloczki są i to po niezłej cenie.

Nie panikujcie.
My wydajemy kase a oni chcą ją zarobić.
My jesteśmy klientem (panem) a oni sprzedawcą.

-maro-
18-10-2006, 22:13
nawet mnie nie straszcie!!
dzis byłem w jednej z krakowskich hurtowni i zapewnili mnie że jak kupie dzis to po 20 listopada będe miał siriusa antracyt w domu..... cena chyba tez przystępna.. tak że będe brał..

Możesz powiedzieć co to za hurtownia i gdzie?
Jąkę cenę dostałeś?

Jeszcze jedna prośba mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie w Krakowie lub okolicach można jeszcze dostać niedrogo dachówkę Rupp-a? - będę wdzięczny!

gosciu01
18-10-2006, 22:17
ludziska !!!

czy aż tak wam się spieszy ?

czym większa gorączka, tym wieksze ceny.

W dodatku pewnie co niektóry buduje z kredytu walutowego.
A frank bije rekordy. Te dolne ...

gosciu01
18-10-2006, 22:20
ups 8)

chyba naraziłem się "większej połowie" na forum
( tych po drugiej stronie, nie-budujacych )

agnieszkakusi
19-10-2006, 06:53
Świerzak, wczoraj dowiedziałam się 9ale może to tylko plotka), że rupp w tej chwili robi tylko czerwoną dachówkę, bo mają jakieś wielkie zamówienia i nie opłaca im się przestawiać maszyn na inne kolory. NIe wiem na ile jest to prawda, ale podobno inne kolory są możliwe dopiero ok. marca. Tez mnie to zmartwiło, bo planujemy brązowego siriusa gdzies tak na marzec, kwiecień i wygląda, że juz teraz musiałabym go zamawiać.

rafał ...
19-10-2006, 08:38
Jak rynek sie ustabilizuje, to znów zgodnie z prawami rynku, zaczną sprzedawać z małym zyskiem, lub po kosztach.

A to niby dlaczego po kosztach ? Jak się rynek ustabilizuje to ceny będą na stałe wyższe, a nie sztucznie zbijane promocjami w walce o klientów, których jest niewielu.

Jak klientów jest więcej to firmy utrzymują wyższe ( normalne ) ceny aby w końcu zacząć zarabiać i się rozwijać. Takie są prawa rynku, pracownicy chcą więcej zarabiać , mamy w polsce wysokie koszty pracy i ogólne koszty prowadzenia działalności gospodarczej - efekt jest taki, że będziemy płacić więcej za materiały i usługi i nie dotyczy to bynajmniej tylko budownictwa.

agnieszkakusi
19-10-2006, 08:41
i prawda..

Świerzak
19-10-2006, 20:08
do agnieszka...
w tej hurtowni mieli od ręki (na placu) jakiegoś Koramica chyba brąz...wogóle to duża firma i chyba maja wiele dachówek na tzw placu...
do -maro-
firma "dachstyl" ul. Cystersów..
cena na 250 m2 koperty 15 tys.. do małej negocjajcii...
a skąd jesteś? bo mam też namiar na inna firmę.. taniej ale nie wiem jeszcze na kiedy przywiozą..

-maro-
19-10-2006, 21:07
-maro-
firma "dachstyl" ul. Cystersów..
cena na 250 m2 koperty 15 tys.. do małej negocjajcii...
a skąd jesteś? bo mam też namiar na inna firmę.. taniej ale nie wiem jeszcze na kiedy przywiozą..

Ja nie jestem z Krakowa tylko z Limanowej, ale nie ma różnicy gdzie by była ta hurtownia bo u mnie to są ceny z "kosmosu". Tak się dzieje gdy nie ma konkurencji.
Więc za każdy namiar będę wdzięczny.

agnieszkakusi
20-10-2006, 06:38
Świerzak, a jaki masz kat nachylenia dachu?

Świerzak
20-10-2006, 17:32
do zaintersowanych... małe sprostowanie..

zaintrygowany waszymi wypowiedziami oraz informacjami z wielu sklepów postanowiłem sprawdzić wiarygodność w/w

okazuje się że termin 20 listopad jest już nieaktualny... teraz 28-30, znaczy początek grudnia.. a jak będzie kto wie!!
paplanina o szybkim terminie dostawy ma na celu tylko przyciągnąć klienta.. a potem sie gada że "auto nawaliło", "kierowca ma sraczke" itd. i człowiek czeka jak ten cap..

tak że ja chyba zdecyduje sie na zakup w innym punkcie... znam go i wydaje sie dla mnie pewniejszy... a cena o 1000 pln lepsza!!
termin: grudzień...

co do kątu nachylenia dachu: w projekcie 37* to minimalny wymagany w moim regionie ale chyba zrobię 33-35*

-maro-
20-10-2006, 21:19
do zaintersowanych... małe sprostowanie..

zaintrygowany waszymi wypowiedziami oraz informacjami z wielu sklepów postanowiłem sprawdzić wiarygodność w/w

okazuje się że termin 20 listopad jest już nieaktualny... teraz 28-30, znaczy początek grudnia.. a jak będzie kto wie!!
paplanina o szybkim terminie dostawy ma na celu tylko przyciągnąć klienta.. a potem sie gada że "auto nawaliło", "kierowca ma sraczke" itd. i człowiek czeka jak ten cap..

tak że ja chyba zdecyduje sie na zakup w innym punkcie... znam go i wydaje sie dla mnie pewniejszy... a cena o 1000 pln lepsza!!
termin: grudzień...

co do kątu nachylenia dachu: w projekcie 37* to minimalny wymagany w moim regionie ale chyba zrobię 33-35*


A mógłbyś podać adres tej hurtowni?
Czy może to jest ta na Cystersów?
Co do terminu to na tym mi mniej zależy.

geguś
20-10-2006, 21:21
Nie panikujcie.
My wydajemy kase a oni chcą ją zarobić.
My jesteśmy klientem (panem) a oni sprzedawcą.

Zważ, że na wschodzie za 1m2 kartongipsu zapłaca tyle co my za cała płytę. Kto jest panem (klientem)? Wschód i dlatego tam producent woli popchnąć materiał. A wielkośc tych krajów też niczego sobie. Łykną wszystko i w każdych ilościach.

gosciu01
20-10-2006, 21:56
Zważ, że na wschodzie za 1m2 kartongipsu zapłaca tyle co my za cała płytę. Kto jest panem (klientem)? Wschód i dlatego tam producent woli popchnąć materiał. A wielkośc tych krajów też niczego sobie. Łykną wszystko i w każdych ilościach.


Oj, to źle wróży :cry:
budowali z pergaminu, ale za chwile i ten kartonogips im jakie tsunami zabierze, i będą chcieli ściany konstrukcyjne z jakiegoś solidniejszego materiału ( BK150 ) budować ...