PDA

Zobacz pełną wersję : adaptacja projektu-przedłuzenie dachu



marcin_u
18-10-2006, 21:06
Jestem na atepie adaptacji projektu iskierka( http://www.domfort.pl/projekt.php?opcja=opis&id=152&nazwa_projektu=ISKIERKA ) ...i powaznie zastanawiam sie nad zadaszeniem tarasu.Chce zadaszenie zrobic przedłuzajac dach,ale tylko czesc nad tarasem (czyli okolo 4-4,5m szerokosci).
Jak myslicie czy lepiej bedzie wygladało przedłuzenie dachu takim samym nachyleniem (ile bedzie mozna przedłuzyc dach zeby pod nim normalnie chodzic i nie miec wrazenia ze jest zbyt nisko dach nad glowa)? Czy moze zrobic przedłuzenie zmieniajac kat nachylenia nad tarasem?
Dach nie musi byc przedłuzony o cała dlugosc tarasu 3m ,mysle ze min musi byc 2m.
Co mi poradzicie zeby bylo praktyczne i wizualnie wygladało dobrze?

marcin_u
20-10-2006, 08:17
prosze o jakas rade..bo nie wiem jak to zrobic zeby bylo dobrze

amdam
20-10-2006, 08:23
Wg, mnie masz za duży spad dachu aby robić przedłużenie, lepiej chyba będzie zrobić nakładkę lekko podnosząc dach nad tarasem, ale i tak spad Twojego dachu jest bardzo duzy, więc za mocno nie możes zpodnosić dachu na tarasem bo wyjdzie koszmarek.

Swojaa drogą nie rozumiem projektantów, po jaką cholerę projektują tarasy, które nie mają nic wspólnego z tarasem. Brak zadaszenia jest dużą wadą, chocby taką, że słończe wali przez duże tarasowe okna, a zadaszenie eliminuje ten przykry efekt.

marcin_u
20-10-2006, 08:36
Wg, mnie masz za duży spad dachu aby robić przedłużenie, lepiej chyba będzie zrobić nakładkę lekko podnosząc dach nad tarasem, ale i tak spad Twojego dachu jest bardzo duzy, więc za mocno nie możes zpodnosić dachu na tarasem bo wyjdzie koszmarek.

Swojaa drogą nie rozumiem projektantów, po jaką cholerę projektują tarasy, które nie mają nic wspólnego z tarasem. Brak zadaszenia jest dużą wadą, chocby taką, że słończe wali przez duże tarasowe okna, a zadaszenie eliminuje ten przykry efekt.

w warunkach zabudowy mam minimalny kat zadaszenia 30st.Czy przedłuzajac dach zmieniajac nad tarasem kat do tych 30st bedzie to dobrze wygladalo?
Czy lepiej nie zawracac sobie tym glowy i zastosowac markize rozkladana (chociaz wyglad tej markizy jest nie zaciekawy)?

Pietrov
20-10-2006, 09:10
amdam:
duże okna tarasowe robi się właśnie poto, żeby "waliło przez nie słończe"

marcin_u:
Zamiast przedłużenia dachu raczej dach w kształcie L, ale wtedy do przesunięcia okno połaciowe
Może pergola na dwóch słupach? obrosnąć bluszczem, czy jakimś pnączem, będzie taki akcent zieleni łączącej się domem.

Generalnie, czy chodzi o zadaszenie od opadów (dach) czy zadaszenie przed słońcem (proponowana pergola)?

retrofood
20-10-2006, 09:25
Wiem na pewno, że zadaszenie np. połowy tarasu jest bez sensu. Albo cały, albo wcale.

anna99
20-10-2006, 11:29
U nas wygląda to tak:

http://foto.m.onet.pl/_m/91d9919790dc65a41be105d3dd623a10,10,19,0.jpg

Wyjść w czasie deszczu można i nie kapie, ale siedzieć już nie. Nie chcieliśmy przedłużać dachu (po złamaniu), bo ograniczałoby to światło. W tej chwili słońca w pokoju mamy w sam raz, bo to obniżenie dachu super się sprawdza. A na wielkie słońce w lecie lub deszcz podczas siedzenia na tarasie planujemy markizę (już mamy wycenę, tylko zbieramy fundusze :wink: ). teraz są takie piekne wzory i wygląd jest naprawdę super!

Tylko u nas markiza będzie na słupach, które w zasadzie są tylko dekoracyjne, ale to już inna bajka :lol: .