PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie i tynki



rammzes1
18-10-2006, 21:28
Mam takie pytanko, mianowicie chciałbym docieplić dom ale w wewnątrz nie mam jeszcze tynków (wyszło by tak, że jednocześnie miałbym jedno i drugie). Czy docieplenie zawnętrzne jakoś wpłynie na schnięcie tynków?? (jeśli to ważne to będzie to tynk gipsowy)

vanderbobo
18-10-2006, 21:48
wpłynie na pewno, tynki w środku będą schły dużo dłużej, nawet do 2 lat (podobno) jeśli musisz koniecznie ocieplać teraz z zewnątrz to pomyśl o dmuchawach w środku po tynkach i dobrym wietrzeniu

Fumfol
19-10-2006, 08:22
Witam!
Zakończyłem tynkowanie (cementowo-wapienne) prawie dwa tygodnie temu, a posadzki trzy dni temu. Na razie posadzki polewam wodą - zgodnie z zaleceniami wykonawcy. Tynki sa już białe, przynajmniej na powierzchni. Dom jest wietrzony cały czas, są pouchylane okna i dziuru międzi ściankami kolankowymi a dachem. Ocieplenie zewnetrzne zamierzam robić za jakieś 2-4 tygodnie. Czy to dobry pomysł, czy lepiej troche jeszcze poczekać? Nie ukrywam że troche mi się śpieszy :)
Po ociepleniu chce wygipsować ściany a na końcu ocieplić dach. Chyba taka kolejność jest najbardziej optymalna. Zastanawiam się też czy nie kupić wkładu kominkowego i nie zacząć poprostu palić podczas gipsowania. Na gaz jeszcze muszę poczekać parę tygodni.
Co fachowcy myślą o moich planach?