PDA

Zobacz pełną wersję : elektryczne ogrzewanie podłogowe - nie działa



taje
18-10-2006, 23:30
Czy ktoś może mi podpowiedziec czym może być spowodowane automatyczne wyłączanie sie regulatora w sekundę po włączeniu? Po włączeniu pojawia się na moment czerwone światełko (czyli ogrzewanie się włącza), po czym następuje trzask i światełko gaśnie. Oczywiście ogrzewanie się nie włącza, podłoga zimna.

W domu trwa remont i zastanawiam się - czy to kwestia wadliwości sterownika, czy też w jakiś tajemniczy sposób instalacja została uszkodzona. Ekipa przysięga, że nie ma takiej możliwości. Czy ktoś z was miał taki problem? Dodam, że do osoby zakłądającej instalację nie dotrę bo miało to miejsce 10 lat temu (dom kupiony, stan zastany...)

Cpt_Q
18-10-2006, 23:54
Ekipa przysięga, że nie ma takiej możliwości.

noo - to akurat możesz sprawdzić - gdzie były wiercone otwory, może piętro niżej (jeżeli?), takie tam...
Przed remontem było okej?

retrofood
19-10-2006, 00:02
Wystarczy elektryk z kawałkiem miernika.

taje
19-10-2006, 00:16
Wczoraj jeszcze działało a dzisiaj nic nie było wiercone, jedynie szlifowanie wylewek.

Wybacz pytanie laika ale elektryk z miernikiem to rozumiem, że do wykrycia, czy obwód nie został uszkodzony, tak?

retrofood
19-10-2006, 00:21
Czy obwód został uszkodzony, gdzie i jak. Wtedy również dowiesz się przez kogo.

Cpt_Q
19-10-2006, 00:23
no - coś pewnie zostało uszkodzone, elektryka w tym głowa :o

przyłączył miernik - 1PLN
wiedział gdzie... - 99PLN
:lol:

taje
19-10-2006, 00:31
Ok, ale gdyby obwód został uszkodzony, to czy regulator w ogóle by się włączał? On się włącza na sekundę, po czym wyłącza się automatycznie. Trochę to przypomina przeciążenie sieci ale dzieje się to tylko w kuchni. W innych pomieszczeniach (z wyjątkiem łazienki - to odrębny problem na inny post) wszystko działa.

Moje podejrzenie dotyczyło sterownika, zwłaszcza że nie było dziś robione nic, co mogłoby obwód uszkodzić. Żadnego kucia, tylko wyrównywanie wylewek frezarką.

anpi
19-10-2006, 06:35
Może sterownik po włączeniu wykrywa, że obwód jest przerwany i dlatego się wyłącza? Wezwij jednak elektryka, najlepiej tego, który zakładał ogrzewanie lub się specjalizuje w takich rzeczach.

Juras XR4Ti
19-10-2006, 09:52
Jaki to sterownik? Mechaniczny,czy elektroniczny. Gdzie jest umieszczony czujnik? Czy sterowanie tą płytą jest indywidualne, czy masz jeszcze np. pogodówkę?

taje
19-10-2006, 10:30
Jaki to sterownik? Mechaniczny,czy elektroniczny. Gdzie jest umieszczony czujnik? Czy sterowanie tą płytą jest indywidualne, czy masz jeszcze np. pogodówkę?

Sterowanie jest indywidualne, nie ma pogodówki. Nic więcej ponad to niestety nie wiem i poruszam się po omacku - nie mam już kontaktu z poprzednim właścicielem ani namiarów na osobę, która zakładała ogrzewanie. Ogrzewanie zakładane było 10 lat temu, do tej pory cały czas działało (nawet podczas skuwania płytek z podłogi). Na sterowniku z dołu i góry są podłużne otwory - czy to może oznaczać, że czujnik znajduje się w sterowniku (i bada temperaturę powietrza) a nie w podłodze?

retrofood
19-10-2006, 10:36
Przestań filozofować i zawołaj normalnego elektryka.

taje
19-10-2006, 10:44
Przestań filozofować i zawołaj normalnego elektryka.

Wybacz - forum jest po to żeby zadawać pytania i jeśli nie masz ochoty, nie czytaj.

Zbigniew Rudnicki
19-10-2006, 11:00
Aby uzyskać odpowiedź, powinieneś Taje bardziej szczegółowo opisać układ i objawy.
Co to znaczy włącza się na sekundę ? Rozwiń ten temat. Jaka jest temperatura w kuchni ?

taje
19-10-2006, 11:17
Aby uzyskać odpowiedź, powinieneś Taje bardziej szczegółowo opisać układ i objawy.
Co to znaczy włącza się na sekundę ? Rozwiń ten temat. Jaka jest temperatura w kuchni ?

Temperatura w kuchni - obecnie 16 stopni, ogrzewanie w domu gazowe, podłogówka jest tylko wspomagająca.

Regulator wyglada mniej więcej tak (z tym że na dole i na górze są małe podłużne otwory), tej samej firmy:

http://www.oj.dk/Default.asp?ID=87

Po włączeniu przycisku "on" na sekundę zapala się czerwone światło, po czym następuje trzask i światło gaśnie.

Poprosiłam ekipę o zamontowanie sterownika z innego pomieszczenia - zobaczymy czy problem leży w sterowniku czy rzeczywiście obwód został uszkodzony.

Juras XR4Ti
19-10-2006, 11:34
Jeśli po włączeniu pokrętło regulacyjne dasz na max i dalej nic się nie dzieje, to stawiam na sterownik. Z opisu na tamtej stronie wynika, że może mieć czujnik powietrzny lub 3m kabel z czujnikiem w podłodze. Nie sądzę, żeby ewentualna przerwa w obwodzie grzejnym mogła być przyczyną takiego zjawiska. Z drugiej strony to jak kompletnie się na tym nie znasz i nie masz nawet miernika, to rzeczywiście tylko elektrk. Gdybanie i pomoc na odległość niewiele tu pomoże...

pozdrawiam - Juras

Zbigniew Rudnicki
19-10-2006, 12:05
Po włączeniu przycisku "on" na sekundę zapala się czerwone światło, po czym następuje trzask i światło gaśnie.

Pytania :
- Gdzie ten trzask (w sterowniku, czy też w rozdzielni elektrycznej ?)
- Jakie gasną światła ? Czy następuje wyłączenie w rozdzielnicy ?
Co działa? Wyłącznik samoczynny nadprądowy, czy różnicowoprądowy ?

lackyluk
19-10-2006, 12:10
Jak nie chcesz elektryka a sam nie potrafisz korzystać z miernika to kup sterownik w razie czego będziesz juz miał części na następna podłogówkę. No chyba że kupisz z "opcją na próbę" ale i tak pozostanie Ci kwestia podłaczenia.

taje
19-10-2006, 12:26
Jeśli po włączeniu pokrętło regulacyjne dasz na max i dalej nic się nie dzieje, to stawiam na sterownik. Z opisu na tamtej stronie wynika, że może mieć czujnik powietrzny lub 3m kabel z czujnikiem w podłodze. Nie sądzę, żeby ewentualna przerwa w obwodzie grzejnym mogła być przyczyną takiego zjawiska. Z drugiej strony to jak kompletnie się na tym nie znasz i nie masz nawet miernika, to rzeczywiście tylko elektrk. Gdybanie i pomoc na odległość niewiele tu pomoże...

pozdrawiam - Juras

Bingo. To był sterownik! Ekipa rozkręciła sterownik i okazało się, że przewód do czujnika był obluzowany. Po dokręceniu, działa. Kamień z serca spadł mi z wielkim hukiem bo na jutro miałam zamówioną ekipę do podłóg a elektryka z mojej ekipy chwilowo nie ma.

taje
19-10-2006, 12:29
Po włączeniu przycisku "on" na sekundę zapala się czerwone światło, po czym następuje trzask i światło gaśnie.

Pytania :
- Gdzie ten trzask (w sterowniku, czy też w rozdzielni elektrycznej ?)
- Jakie gasną światła ? Czy następuje wyłączenie w rozdzielnicy ?
Co działa? Wyłącznik samoczynny nadprądowy, czy różnicowoprądowy ?

Zbigniew, trzask w sterowniku i światełko w sterowniku również (światła w domu bez zmian). Problem już się jednak rozwiązał - obluzowany kabel od czujnika. Ale bardzo wszystkim dziękuję za próbę rozwiązania tego problemu!

Heizer
19-10-2006, 20:50
Witam !

Może czujnik temperatury w sterowniku jest po remoncie zapchany??
Do niedawna stosowałem ogrzewanie pdłogowe na prąd, po jakimś remoncie (chyba był to nowy sufit gipsowy) było mnóstwo sprzątania, ale zapomniałem o sterownikach które właśnie byłe totalnie zanieczyszczone.

Pozdrówki..........

Juras XR4Ti
20-10-2006, 08:11
Heizer, czujnikiem temperatury naogół jest termistor. Czasem dioda lub tranzystor. I ni cholery nie wiem jak on zapchać gipsem się może..
To odnosi się do tego przypadku. Możliwe to jest tylko podczas mechanicznego programatora z bimetalem, co z kolei do tego przypadku się nie odnosi.

pozdrawiam - Juras