PDA

Zobacz pełną wersję : Brak cementu



Wciornastek
19-10-2006, 10:03
W Poznaniu i okolicach brak cementu w hurtowniach. Ludziska wykupują resztki z marketów budowlanych. Jak wieść gminna niesie :o podobno padły dwa piece w cementowniach. Czy u was też są problemy z zakupem cementu? :-? :-?

Geno
19-10-2006, 10:05
W Poznaniu i okolicach brak cementu w hurtowniach. Ludziska wykupują resztki z marketów budowlanych. Jak wieść gminna niesie :o podobno padły dwa piece w cementowniach. Czy u was też są problemy z zakupem cementu? :-? :-?
Miałem ostatnio problemy z dostawcą betonu ze względu na brak cementu.

mdzalewscy
19-10-2006, 10:05
oj tak, pisałem już o tym wcześniej są problemy w hurcie z cementem i kruszywem, więc to chwila czas jak będą kłopoty z detalem. U nas zaczynają się problemy z betonem

e.kala
19-10-2006, 11:13
U nas z tym nie ma problemu, są natomiast inne :-?
Najbardziej denerwuje mnie bałagan w hurtowniach, niedotrzywywanie obietnic i potem nie wiadomo kto, niewiadomo jak. Oszukują też ludzi, czują sie obecnie bardzo dobrze, za dobrze :evil:

malgo77
19-10-2006, 21:52
O rany! u nas też w hurtowniach brak cementu, to zaczyna być mało smieszne bo my mielismy zalewać od soboty posadzki i w hurtowni powiedzieli, że wiozą im już od tygodnia i lada dzień będzie ale teraz trzeba ruszyć na poszukiwania bo hurtownicy jak zwykle kręcą :-?

bochyn
20-10-2006, 06:30
W Poznaniu i okolicach brak cementu w hurtowniach. Ludziska wykupują resztki z marketów budowlanych. Jak wieść gminna niesie :o podobno padły dwa piece w cementowniach. Czy u was też są problemy z zakupem cementu? :-? :-?
Miałem ostatnio problemy z dostawcą betonu ze względu na brak cementu.

Na Ślasku to samo, 4 dni czekałem na zalanie stropów bo Goradże
nie miało ani kruszywa ani cementu :(

bladyy78
20-10-2006, 10:50
Widze ze robi sie nam tak jak za komuny cos mi sie zdaje ze formy produkujace materialy budowlane sie poprostu zmówily i te wszystkie trudnosci to sciama zeby wywindowac ceny materialów, bo po co produkowac wiecej jak mozna mniej a i tak sie wyjdzie na swoje. Kilka lat temu budowalo sie o wiele wiecej i materialów bylo pod dostatkiem teraz nagle ich brakuje.

SławekD
20-10-2006, 10:52
U nas robią właśnie podbudowę pod kostkę i potwierdzam BRAK CEMENTU w Poznaniu :(

Geno
20-10-2006, 10:53
Widze ze robi sie nam tak jak za komuny cos mi sie zdaje ze formy produkujace materialy budowlane sie poprostu zmówily i te wszystkie trudnosci to sciama zeby wywindowac ceny materialów, bo po co produkowac wiecej jak mozna mniej a i tak sie wyjdzie na swoje. Kilka lat temu budowalo sie o wiele wiecej i materialów bylo pod dostatkiem teraz nagle ich brakuje.
Dużych inwestycji było mniej.

maciej747
20-10-2006, 11:13
Widze ze robi sie nam tak jak za komuny cos mi sie zdaje ze formy produkujace materialy budowlane sie poprostu zmówily i te wszystkie trudnosci to sciama zeby wywindowac ceny materialów, bo po co produkowac wiecej jak mozna mniej a i tak sie wyjdzie na swoje. Kilka lat temu budowalo sie o wiele wiecej i materialów bylo pod dostatkiem teraz nagle ich brakuje.


Niestety zmowa producentow to jest bardzo prawdopodobne wytlumaczenie. Nie tylko u nas tak sie dzieje. Kolo mnie deweloper kupil wielka dzialke, i buduje osiedle. Ale tylko jakies 10% planowanego osiedla. Twierdzi, ze to pierwszy etap. Wszystkie mieszkania sprzedaly sie w ciagu weekendu (no, zdaje sie prawie). Dlaczego nie buduje teraz wiecej? Przeciez im wieksza skala budowy tym taniej. Wyjasnienie jest proste. Od kredytu na kupno dzialki placi 5% rocznie odsetek, a mieszkania beda drozaly 30% rocznie (jezeli zaden duzy deweloper sie nie wylamie). A klienci? Niech sie bija, zwyciezcom banki dadza kredyty na 100 lat.
Maciej

Olasa
20-10-2006, 11:22
W Kuj-Pom też cementu brak, na dostawę czekaliśmy kilka dni, o tym, że cena na tonie poszła o 30zł. w górę w przeciągu 1 tyg. nie wspomnę :evil:

Anna K.
20-10-2006, 11:31
W Białej Podl. (woj.lubelskie) cementu pod dostatkiem. Nie pamietam,żeby kiedykolwiek brakowało , nawet zimą.

amdam
20-10-2006, 11:33
U mnie w hurtowniach cement lezy i czeka cena 6.56-6.75 zl za worek 25 kg

W Castoramie tak samo ale cena 6.23 zł
W Nomi cena 6.26 zł.

pzdr

K74
20-10-2006, 14:24
Jeżeli ktoś z Poznania bardzo potrzebuje cementu, to spróbujcie zapytać w Buku (tel. 814-90-29 lub 447-33-51). Większe ilości kupowałam właśnie u nich i nie było problemów z dostępnością.

Wciornastek
20-10-2006, 14:27
Jeżeli ktoś z Poznania bardzo potrzebuje cementu, to spróbujcie zapytać w Buku (tel. 814-90-29 lub 447-33-51). Większe ilości kupowałam właśnie u nich i nie było problemów z dostępnością.
Kasiu ten problem to kwestia ostatnich 2-3 tygodni. Były jakieœ awarie w cementowniach, a hurtownie nie kupujš na zapas bo nie majš warunków do przechowywania.

Acent
20-10-2006, 14:52
Koniec roku idzie,Pogoda może się zmienić i hurtownie nie chcą zamawiać żeby nie zostać z górą cementu na przełomie roku.Kicha w hurtowniach pod koniec roku to norma.

mdzalewscy
20-10-2006, 18:10
jest bum, wielkie inwestycje idą, pogoda się popsuje sytuacja się trochę poprawi, ale cementu mamy w Polsce mało musi zostać uruchominony import ze wschodu, to nie wina nas (drobnych inwestorów), to zasługa wielkich inwestycji, ruszają budowy dróg, itd...........