PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki programator/regulator do kondensata, max 300zł



nie_znam_się
19-10-2006, 14:10
Witam, poczytałem co było na forum i już nie mam pomysłu jaki kupić, do kotła kondensacyjnego

no bo tak ceny podobne, parametry podobne, np. który najlepszy z Eurostara/euratona , bo róznice w cenie między nimi do 30zł, czy dodatkowy czyjnik podłogowy jest coś wart.

A może jakiś inny w cenie do 300zł

Pomożcie, kociołek jest koreański

lukol-bis
19-10-2006, 14:24
Musisz określić czy Twój kocioł może współpracować ze sterownikiem pokojowym typu "włącz - wyłącz", czy działającym na innej zasadzie.
Pozdrawiam

nie_znam_się
19-10-2006, 14:52
Instalator chciał mi zamontować Eurostara, poprosiłem żeby się powstrzymał, bo na allegro są tańsze. Chcę kupić a tu tych eurostarów kilka w podobnej cenie, np. 2005, 2020, 3000 i jeszcze kilka innych firm(może lepsze ?). Chyba wszystkie działają na zasadzie włącz/wyłącz.

Np. programator BPT 21 na allegro, histeryza w przedziale 0,1 ->1,5 stopnia, cena około 300zł za bezprzewodówkę

lukol-bis
19-10-2006, 17:07
Jestem użytkownikiem tego własnie sterownika pokojowego bezprzewodowego (BPT-21) i oceniam go jako rewelacyny i z czystym sumieniem polecam go. Z tego co wiem na temat Eurosterów (Auratonów), ma wiele zalet:

1. 6 programów dobowych
2. programowanie stopniowane co minutę
3. większa czułość pomiaru

i pewnie wiele innych.
Sprawuje się od 3 lat bez zastrzeżeń. Polecam również właśnie model bezprzewodowy. Daje to jednak duży komfort. Pozwala bezproblemowo zmieniać miejsce zainstalowania (nie zawsze właściwie wytypujemy to pomieszczenie reprezentatywne).
Pozdrawiam

mdzalewscy
19-10-2006, 20:43
a może takie cudo:

Podstawowe funkcje termostatu PT30:
- przewidujący system pozwalający uzyskać odpowiednią temperaturę w ustawionym czasie,
- system PI regulacja pozwala na optymalne dostosowanie zużycia energii do osiągnięcia nastawionej temperatury,
- możliwość ustawienia do 6 temperatur na każdy dzień,
- 7 programów na trwale zakodowanych w pamięci,
- możliwość wyboru 2 programów stworzonych przez siebie,
- nastawienie temperatury po 0,1 °C,
- pomiar temperatury w zakresie -9 do 39°C,
- możliwość wyboru skoku temperatury o 0,1 do 1,5°C,
- pamięć E-EPROM zachowuje dane nieskończenie długo przy braku zasilania,
- automatyczna informacja o konieczności konserwacji kotła,
- informacja o godzinach pracy kotła,
- test kotła/programu,
- zdalne ręczne wyłączanie kotła,
- funkcja URLOP - nieobecności (max.99 dni obniżonej temperatury),
- funkcja KOPI (kopiowanie programu na kolejne dni jednym przyciskiem),
- funkcja PARTY (możliwość szybkiej i chwilowej zmiany temperatury ogrzewania),
- wielofunkcyjny wyświetlacz LCD,
- automatyczne przejście na czas letni i zimowy,
- kalendarz do 2020 roku,
- łatwy montaż bezpośrednio na ścianę, lub puszkę podtynkową.

Parametry techniczne:
- rodzaj regulacji: włącz/wyłącz (ON/OFF),
- ilość programowanych temperatur: 6 na każdy dzień,
- minimalny program czasowy: 1 min,
- regulacja temperatury ogrzewania co 0,5°C,
- ustawiana histereza w zakresie: 0,1... 1,5°C,
- minimalny program czasowy: 10 minut,
- zakres mierzonych temperatur: -9...39°C,
- dokładność pomiaru: +/- 0,5°C,
- zasilanie: alkaliczne baterie 2x1,5V typ AA/R6 (w wyposażeniu),
- obciążalność wyjścia: 5A/250V~,
- podłączenie: 2 przewody,

cena około: 300zł

nie_znam_się
20-10-2006, 09:31
czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć na ten temat

lukol-bis
20-10-2006, 10:03
Nie szukaj niczego innego. Te czeskie programatory serii PT są naprawdę rewelacyjne.
Kup na Allegro i po problemie.
Jężeli masz sporą odległośc kotła od pomieszczenia reprezentatywnego, polecam zdecydowanie bezprzewodowy.
Pozdrawiam

damiang
20-10-2006, 10:26
Wg mnie bez sensu jest używanie zwykłego programatora włącz/wyłącz do kondensata.
Aby maksymalnie korzystać z zalety kondensata trzeba w zależności od temperatury zewnętrznej zmieniać temperaturę CO, tak aby była najniższa (kondensacja) ale wystarczająca do ogrzania domu.
Takiego czegoś nie zapewni ci programator włącz/wyłącz - potrzebny jest regulator pozwalający sterować modulacją palnika kotła (czyli zapewne od producenta kotła).
Myślę że warto dołożyć stówkę czy 2 a potem oszczędzać na gazie....

Jeśli masz dobrze ocieplony dom z masywnych materiałów (nie kanadyjczyk), to w praktyce wystarczy obniżać temperaturę tylko na noc i czas wyjścia do pracy. Tak więc nie potrzeba nie wiadomo jakich programów czasowych czy ustawiania 6 temperatur na dzień.

Czy regulator pokojowy czy pogodówka to już inna sprawa...

mdzalewscy
20-10-2006, 11:58
Wg mnie bez sensu jest używanie zwykłego programatora włącz/wyłącz do kondensata.
.

no nie wiem, czy masz rację ?,

pytałem się niedawno, naszego forumowego speca od hydrauliki (czyt.Małego) i on mi powiedział iż programator do mego kondensata Beretty, to jest bliźniacza wersja dużo tańszego programatora QiK. (a Ariston to Eurostar)

Z kotła mam pociągniętą na zewnątrz pudynku czujkę pogodową zewnętrzną (była w komplecia przy kotle) i do tego programator typu ON/OFF. np. Eurostar.

Według Ciebie w takiej konfiguracji (czujnik pogodowy z kotła na zewnątrz + programator ON/OFF) nie wykorzysta się pełnych zalet kotła kondensacyjnego

damiang
23-10-2006, 08:44
W takim wypadku wygląda że ta Beretta ma już wbudowaną pogodówkę, która steruje temperaturą wody - nic o tym przedtem nie wspominałeś.
Więc możesz spokojnie dodatkowo używać prosty programator.