PDA

Zobacz pełną wersję : Kto w Łodzi przeżył juz odbiór domu



johny27
19-10-2006, 14:29
Czy przychodziłą szanowna komisja, czy nie. Czego się ewentualnei czepiali itd. Mile widziane również wskazówki inwestoró z całej Polski :)

pool
19-10-2006, 18:03
witam ja u siebje zrobjlem odbior czesciowy czyli sam parter jedynej rzeczy ktorej sie czepil to brak barierki pszy schodach wejsciowych do domu.ale to bylo pare lat temu. :lol:

VIP Jacek
19-10-2006, 18:22
pool napisał:
witam ja u siebje zrobjlem odbior czesciowy czyli sam parter jedynej rzeczy ktorej sie czepil to brak barierki pszy schodach wejsciowych do domu.ale to bylo pare lat temu. a miałeś jakieś odstępstwa albo zmiany w projekcie?

pool
19-10-2006, 19:01
mialem male zmiany .dotyczace wielkosci pomieszczen czyli powiekszenie lazienki brak pszedsianka .

Wojtek33
19-10-2006, 20:37
przy obecnie obowiazujacych przepisach jesli zrobisz odbior czesciowy bedziesz , miala bankowo na odbiorze ostatecznym kontrole, lepiej zglosic wszystko i czekac . Pozatym jesli dobrze kojarze domy jednorodzinne zglasza sie tylko o zakonczeniu robot, a niepodlegaja odbiorom komisyjnym.

johny27
20-10-2006, 07:42
wlasnie wlasnie

Ja tez w pozwoleniu na budowe nie mam obowiazku uzyskania pozwolenia na uzytkowanie. Skladam tylko zawiadomienie o zakonczeniu robot budowlanych. Czy z urzędu dostane jakies oficjalne pismo o odbiorze domu - chyba jest ono niezbedne do zameldowania lub tez do zmiany taryfy w zakladzie energetycznym

Gosias
20-10-2006, 12:17
wlasnie wlasnie

Ja tez w pozwoleniu na budowe nie mam obowiazku uzyskania pozwolenia na uzytkowanie. Skladam tylko zawiadomienie o zakonczeniu robot budowlanych. Czy z urzędu dostane jakies oficjalne pismo o odbiorze domu - chyba jest ono niezbedne do zameldowania lub tez do zmiany taryfy w zakladzie energetycznym

Składasz zawiadomienie, zostawiasz do siebie tel - i... czekasz. Ja jestem już po wszystkim, po paru dniach od złożenia papierów na Wareckiej zadzwoniła Pani, żeby umówić się na kontrolę- sekretarka powiedziała, że teraz raczej odwiedzają wszystkie zakończone budowy. Wszystko przebiegło szybko i bezstresowo - może dlatego, że nie miałam żadnych zmian w projekcie. Pani obejrzała projekt, pochodziła po domu, sprawdziła barierkę na schodach na poddasze ( najczulszy punkt!), popatrzyła na kocioł, kanały wentylacyjne, naprędce "skleciła" protokół i już. Aha - upewniała sie, czy obrazek za oknem będzie jeszcze ładniejszy - hehe, bo byliśmy w trakcie porządkowania terenu 9 stos desek, trochę gruzu), ale przełknęła to gładko i napisała - "teren uporządkowany". Potem trzeba sie umówić na Wareckiej po odbiór papierów i zaświadczenie niezbędne do meldunku.

johny27
20-10-2006, 12:28
to sklada sie na Wareckiej a nie w delegaturze urzedu miasta? Przeciez zawiadomienie o zakonczeniu budowy sklada sie wlasnie w Delegaturze Urzedu Miasta. moze miales obowiazek uzyskania pozwolenia na uzytkowanie?????