PDA

Zobacz pełną wersję : dom na targowisku



migota
19-10-2006, 16:53
Dziś dowiedziałam się, że w miejscu gdzie stawiają nasz dom, jakieś 5-7 metrów pod ziemią jest kiepskiej jakości asfalcik (czy jakieś utwardzone kamienie), ponieważ w latach 60 było tam targowisko. :o :o Nie mam pewności że jest to prawda, ponieważ słyszałam to tylko od jednej osoby, ale jeśli tak, to co z tego może wyniknąć??

Myśle że może to w jakiś sposób zabezpieczać dom przed podnoszącymi sie wodami gruntowymi, ale niebezpiecznie może być gdy bedą duże opady śniegu lub deszczu , bo wtedy woda bedzie miała utrudnione wsiąkanie w glebę.
Co na ten temat myślicie??

lukol-bis
19-10-2006, 17:13
Jeśli jest to prawda, to jest to raczej zła wiadomość.
Budynek powinien być posadowiony w rodzimym gruncie. Jeżeli jest inaczej, bezwzględnie trzeba stosować technologie przeznaczone do tego typu sytuacji.
Koniecznie trzeba zbadać tę kwestię.
Pozdrawiam

Juras XR4Ti
19-10-2006, 20:25
Asfalt??? 5m pod ziemią??? A kto Ci taką kupę ziemi nasypał? I po co?
Domek na górce chcesz mieć? Nie wiem, ale sprawdź w geodezji dokładnie, bo te 5-7m to mi się nie widzi. No, chyba, że tam jar jakowyś był i w jarze tym bazarek... A potem zasypali. Powinni mieć jakieś mapy z przeszłości, na których Twój teren jest.
Zawsze możesz trochę łopatą pokopać i zobaczysz czy to gtunt rodzimy jest czy nie.

pozdrawiam - Juras

migota
19-10-2006, 21:27
Asfalt??? 5m pod ziemią??? A kto Ci taką kupę ziemi nasypał? I po co?
Domek na górce chcesz mieć? Nie wiem, ale sprawdź w geodezji dokładnie, bo te 5-7m to mi się nie widzi. No, chyba, że tam jar jakowyś był i w jarze tym bazarek... A potem zasypali. Powinni mieć jakieś mapy z przeszłości, na których Twój teren jest.
Zawsze możesz trochę łopatą pokopać i zobaczysz czy to gtunt rodzimy jest czy nie.

pozdrawiam - Juras

Ukształtowanie terenu było tam kiedyś dość pagórkowate i ktoś miał pomysł wykupć to od państwa, wyrównać i sprzedać.
oj zagadek tu jest wiele.................ale na tym etapie budwy to chyba można o tej sprawie zapomnieć bo i tak nie da sie już nic zrobić :-?

jajmar
19-10-2006, 21:42
Ukształtowanie terenu było tam kiedyś dość pagórkowate i ktoś miał pomysł wykupć to od państwa, wyrównać i sprzedać.
oj zagadek tu jest wiele.................ale na tym etapie budwy to chyba można o tej sprawie zapomnieć bo i tak nie da sie już nic zrobić :-?
Jeżeli jest tak jak piszesz to zwłaszcza na etapie budowy nie możesz zapomiec ze budujesz na nasypowym gruncie.

Mi tez sie mało prawdopodobne te 5-7 metrów wydaje. Jakiej wiekkosci byłoby to targowisko zeby sie komus oplacilo 5 metrów nasypac i potem sprzedac......?