PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianki działowe na stropie Teriva I



TomD
19-10-2006, 20:16
W projekcie mam przewidziany strop TERIVA I. Zastanawiam się, czy nie będzie mnie to ograniczało przy przesuwaniu ścianek działowych na poddaszu. W internecie znalazłem coś takiego :
"Pod ściankami działowymi wykonanymi w sposób tradycyjny np. murowanymi z cegły, usytuowanymi równolegle do belek stropowych, należy wykonać wzmocnione żebra stropowe."
Czyli rozumiem, że po zalaniu stropu, w miejscu które nie zostało wzmocnione ścianki już nie postawię ?

Tomek

stuk
20-10-2006, 11:09
Tam gdzie będą sciany działowe równoległe do belek trzeba zestawić ze sobą dwie belki, chyba że rozpiętość jest niewielka. Ja mam jedną ściankę na pojedyńczej belce o rozpiętości 3m, ale w połowie belki przechodzi żebro rozdzielcze. Ściany będę miał z kratówki.
Jak nie masz możliwości przeprojekltowania stropu pod ścianki działowe, to zawsze możesz postawić je z g-k, wtedy to już jak i gdzie chcesz....

pjj
20-10-2006, 11:11
ja sobie dowolnie przestawialem dzialowe. kierownik, konstruktor sie zgodzil. natomiast konstrukcji dachu, tzn zadnych belek nie mozna ruszac. stad tez mam jeden slup na srodku garderoby.

stuk
20-10-2006, 11:23
natomiast konstrukcji dachu, tzn zadnych belek nie mozna ruszac
Dachu? Mówiliśmy o stropie... :roll:

pjj
20-10-2006, 11:39
owszem, ale konstrukcja dachu opiera sie wlasnie na omawianym stropie.... przynajmniej u mnie.

aru
20-10-2006, 14:27
zależy jakie działówki (z czego i jak wysokie)
jaka rozpiętość stropu



a jak chcesz dowolnie to może zmień na Terrivę II