PDA

Zobacz pełną wersję : Używa ktoś wideodomofonu i jest zadowolony???



19-10-2006, 21:49
Podłączyłem ostatnio wideodomofon (na razie prowizorycznie) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany. Bo kąt widzenia jest bardzo mały. Jak umieściełem kamerę na takiej wysokości żeby dobrze widzieć siebie, to nie było widać np. osoby która jest niższa np. o 15cm (ja mam 180cm). Jak umieściłem kamerę tak by osoby wzrostu mojej żony były dobrze widoczne to nie widać twarzy kogoś mojego wzrostu. Jak ktoś stoi za blisko kamery lub za bardzo w bok, to też lipa.
Jednym słowem, aby dobrze było widać twarz to osoba musi stać idealnie tylko w jednym miescu.
Mam kamerę typu pin hole, ale nie wiem czy to w tym problem, bo porównywałem w sklepie obraz z kamery z soczewką (nie pin hole) i kąt widzenia był praktycznie taki sam.

Czy używa ktoś wideodomofonu widzi dobrze kto dzwoni?
Bo zastanawiam się, czy nie wywalić tego cholerstwa i wstawić zwykły domofon i ewentualnie zamontować normalną kamerę z podglądem.

marcin_u
20-10-2006, 06:02
Podłączyłem ostatnio wideodomofon (na razie prowizorycznie) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo rozczarowany. Bo kąt widzenia jest bardzo mały. Jak umieściełem kamerę na takiej wysokości żeby dobrze widzieć siebie, to nie było widać np. osoby która jest niższa np. o 15cm (ja mam 180cm). Jak umieściłem kamerę tak by osoby wzrostu mojej żony były dobrze widoczne to nie widać twarzy kogoś mojego wzrostu. Jak ktoś stoi za blisko kamery lub za bardzo w bok, to też lipa.
Jednym słowem, aby dobrze było widać twarz to osoba musi stać idealnie tylko w jednym miescu.
Mam kamerę typu pin hole, ale nie wiem czy to w tym problem, bo porównywałem w sklepie obraz z kamery z soczewką (nie pin hole) i kąt widzenia był praktycznie taki sam.

Czy używa ktoś wideodomofonu widzi dobrze kto dzwoni?
Bo zastanawiam się, czy nie wywalić tego cholerstwa i wstawić zwykły domofon i ewentualnie zamontować normalną kamerę z podglądem.

mozesz jeszcze wymienic obiektyw w kamerze...sa nawet obiektywy o kacie patrzenia 170st. troche znieksztalcaja obraz ale widac wszystkich..nawet dzieci

krzysztofh
20-10-2006, 06:48
Te kamery nie pin hole maja regulację położenia obiektywu, więc troche można skorygowac ustawienie. Wiadomo, że kamerkę montuje się z boku na słupku i to jest niestety porażka dla tych kamer pin hole (sam mam taką).
W nocy też nic nie widać, chociaż mam koncentryk i kamerkę czarnobiałą. Te kolorowe to już w ogóle.
najlepiej by było zapalać jaką lampę w automacie jak ktoś dzwoni, ale to z nowu jak przesłuchanie.

Mirosław Kotuszewski
20-10-2006, 07:45
Czyli cały ten sprzęt za 800 lub więcej złotych nadaje się na wystawę w sklepie a nie do użytku??? :(

marcin_u
20-10-2006, 08:00
Czyli cały ten sprzęt za 800 lub więcej złotych nadaje się na wystawę w sklepie a nie do użytku??? :(

niestety ale nie da sie ustawic w wiekszosci przypadkow tak zeby bylo dobrze widac twarz osoby ktora ma 1,5m i 1,9m...a tym bardziej dzieci i koszykarzy. dobrze jest wymienic obiektyw na szerokokatny np 170st (koszt ponad 100zł...i nie wszedzie sie zmiesci) lub chociaz obiektywu 2-2,5mm (okolo 80-90st) ktore kosztuja okolo 40zł. Ale obiektywy mozemy wymieniac tylko mini a nie pin-hole(bo tych nie spotkałem samych w sprzedazy)

20-10-2006, 08:35
Wiadomo, że kamerkę montuje się z boku na słupku i to jest niestety porażka dla tych kamer pin hole (sam mam taką).

Ja mam taką podkładkę pod kamerę, która zmienia kąt ustawinia kamery o 30 stopni w kierunku dzwoniącego. Dzięki temu jest dużo lepiej w poziomie. Ale nadal kiepsko w pionie.

20-10-2006, 08:48
dobrze jest wymienic obiektyw na szerokokatny np 170st (koszt ponad 100zł...i nie wszedzie sie zmiesci) lub chociaz obiektywu 2-2,5mm (okolo 80-90st) ktore kosztuja okolo 40zł. Ale obiektywy mozemy wymieniac tylko mini a nie pin-hole(bo tych nie spotkałem samych w sprzedazy)

Niestety ja mam metalowy słupek do bramki o szerokości 10cm. Większość kamer typu nie pin-hole jest szersza.
Chyba jednak pomyślę o zainstalowaniu zwykłej kamery na elewacji domu.

Czy spokał się ktoś z monitorem obserwacyjnym LCD, bo te kineskopowe są dosyć duże

ESKIMOS
20-10-2006, 09:42
Czy spokał się ktoś z monitorem obserwacyjnym LCD, bo te kineskopowe są dosyć duże
Wszystkie te videodomofony to lipa, dobra do instalacji w bloku.
Juz kiedyś o tym pisałem, że mam instalację amatorską - (nie jestem elektronikiem), ale tanią i niezawodna:
- przed furtką jest latarnia, wiec widoczność przed brama i furtką oraz na front działki doskonała czy w dzień czy w nocy.
- przy furtce od zewnatrz duzy, czerwony przycisk dzwonka,- i zwykła tania (89 zł.) kaseta rozmówna domofonu podłączona do bramotela oraz czujnik ruchu reagujacy gdy we wnęce bramofurtki znajdzie sie człowiek lub pojazd..
- w oknie lukarny, od frontu umieszczona analogowa kamera kolorowa Panasonic o doskonałej rozdzielczości i z 20-krotnum zoomem optycznym.

Kamerę zakupiłem za 100 zł na warszawskim Wolumenie bo ma zepsuty magnetowid (nie nagrywa i nie odtwarza). Kamera jest umieszczona pod sufitem lukarny w sypialni dzieki czemu pracuje w stałej temperaturza inie jest narażona na żadne wpływy atmosferyczne.
- kamera jest podłączona wyjsciem video z odpowiednimi stykami eurozłacza w telewizorach domowych (3 szt.) Schemat podłączenia znalazłem w internecie chyba pod hasłem eurozłacze.
- z chwila kiedy w obrebie wneki bramy/furtki znajdzie sie człowiek lub pojazd, kamera załacza sie samoczynnie i uruchamia podgląd na którymkolwiek z televizorów z jakością VHS pozwalajaca określić kolor oczu gościa, lub nr rej, marke i kolor pojazdu.
- furtka (i brama) otwierane i blokowane z domu pilotem lub przyciskiem na tablicach kontrolnych budynku które znajdują sie w gabinecie, salonie, sypialni i wiatrołapie gdzie również znajduja sie diody sygnalizacyjne stanu furtki czy bramy (czerwona dioda - nie swieci -zamkniete, mruga powoli - otwiera sie, mruga szybko - zamyka sie, swieci stale - jest otwarta.).
- w salonie i gabinecie umieszczony mały manipilatorek (wyjety ze starego joystika) służący do zdalnej obsługi zoomuu kamery i pozwalajacy tak obejrzeć cały front pocesji od ulicy, jak i zblizenie ew. gościa.
A ew. rozmowa z widocznym w telewizorze gościem, przez zwykłą słuchawke bezprzewodowego telefonu.
CAŁKOWITY KOSZT TEJ INSTALACJI VIDEOBRAMOFONOWEJ TO OK. 350,- ZŁ. + trochę zabawy (czytaj roboty).
:D