PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki umowy - prośba o zerknięcie



MGR
19-10-2006, 23:31
Witam!

Przymierzam się do kupna mieszkania (47,8 m2) i obawiam się, że mogę coś przegapić. Proszę zatem doświadczonych Forumowiczów o zerknięcie na umowę przedwstępną (http://www.mojewakacje.net/umowa.doc).
To co samemu zauważyłem to zapis "Akt notarialny zgodnie z treścią §3 sprzedaży zostanie sporządzony we wskazanej przez Inwestora kancelarii notarialnej". Planuję wynegocjować wykreślenie sformułowania "we wskazanej przez Inwestora".
O temacie mieszkań wiem tyle co wyczytam w internecie, także proszę o pomoc w analizie zapisków umowy. Może i Wy natraficie na jakieś "wątpliwe" zapiski ;)
Deweloper jest znany, buduje n-ty budynek w Lublinie, ale pewności nigdy za wiele...

Pozdrawiam,
Mariusz

Dopuser
20-10-2006, 06:55
To co samemu zauważyłem to zapis "Akt notarialny zgodnie z treścią §3 sprzedaży zostanie sporządzony we wskazanej przez Inwestora kancelarii notarialnej". Planuję wynegocjować wykreślenie sformułowania "we wskazanej przez Inwestora".

Tak na szybkiego: nie jestem prawnikiem ale moje 3 grosze:

Zwyczajowo, o ile dobrze pamiętam, to kupujący wybiera notariusza... ale z drugiej strony zdarza się że sprzedający ma umowę z notariuszem n/t mniejszej opłaty notarialnej w porównaniu do usług innej kancelarii...






3. Budowa budynku zostanie ukończona do dnia 31 grudnia 2007 roku. Dopuszcza się wydłużenie tego terminu o 3 miesiące z przyczyn niezależnych od Inwestora a w szczególności:
działań organów administracji takich jak : wstrzymanie budowy , zwłoka w odbiorze budynku – pod warunkiem że przyczyny te nie nastąpiły z winy Inwestora,
gdy warunki atmosferyczne poważnie utrudniają , bądź uniemożliwiają wykonywanie prac budowlanych.



A co w sytuacji gdy opóźnienia wystąpią z winy firmy np. zbuduje pół mieszkania i np. ekipa budowlana wyjedzie do Anglii a nowej nie znajdzie ? Przydałyby się odsetki karne za zwłokę czy niewywiązanie się z terminu... i to duże, biorąc pod uwagę poniższe:





Odstąpienie od umowy.
1.Jeśli opóźnienia, o których mowa w §4 pkt. 2 przekroczą 30 dni INWESTOR
ma prawo rozwiązać umowę.

2. INWESTOROWI przysługuje prawo rozwiązania umowy bez podania przyczyn,
w takim przypadku NABYWCY przysługuje prawo naliczenia kary umownej
w wysokości 7 % kwoty ustalonej w §3.
3. Nabywcy przysługuje prawo wypowiedzenia umowy bez podania przyczyn.
Rozwiązanie umowy z przyczyn podanych w § 5 pkt. 1 i 3 daje INWESTOROWI prawo do naliczania kary umownej w wysokości 7 % kwoty
ustalonej w § 3.


A propos 1.: spóźniasz się z wpłatami, INWESTOR rozwiązuje umowę i jeszcze masz do zapłaty 7% wartości mieszkania z paragrafu 3...

INWESTOR ma prawo rozwiązać umowę w dwóch przypadkach, Ty zaś w jednym.
Co np. w sytuacji gdy opóźnienia z winy inwestora będą większe niż 30 dni a Ty nie chcesz rozwiązać umowy ?



Zwrot dotychczas wpłaconej przez NABYWCĘ kwoty pomniejszonej
o kwotę naliczonej kary umownej wymienionej w §5 pkt. 4 nastąpi w ciągu
7 dni od daty podpisania nowej umowy i dokonania wpłaty przez
NABYWCĘ przejmujących prawa NABYWCÓW z tym że nie później
niż 4 miesiące od dnia złożenia przez Nabywcę oświadczenia o
odstąpieniu od umowy .

A co w sytuacji gdy nie znajdziesz chętnego na to mieszkania ? INWESTOR po prostu nie odda Ci wpłaconej kasy dopóki tego nie zrobisz...