PDA

Zobacz pełną wersję : czy warto kupić proszę o opinie



piter28
20-10-2006, 11:18
witam forumowiczów
mam zamiar kupić dom w stanie surowym z wykończonym dachem dachówką ceramiczną bez okien. dom ma łącznie z poddaszem ((ścianki kolankowe na wysokości ok1,2m) użytkowym 140m + piwnica ok 50m. piwnica wysoka murowama z bloczków betonowych o grubości 40cz (murowane na długość), ściany trójwarstwowe 24suporek 5 styropian 12 cagła biała. bryła domu fajna. mi się podoba
dom ma działkę 7arów i doprowadzoną wodę i en elektryzną
za to wszystko włąściciel żąda 120tys budowa stoi od ok 5lat ale dom nie ma żadnych uszkodzeń żadnych rys czy pęknięć brak zawilgoceenia ścian itp
doradżcie czy warto

kabietka
20-10-2006, 12:33
Za takie pieniądze domu tego metrażu nie wybudujesz :D
Jeśli odpowiada Tobie lokalizacja domu,sam dom no i uregulowane są wszystkie sprawy prawne to kupuj.
Popytaj tak z ciekawości ile kosztują działki tam gdzie stoi ten dom.
Przyłącza są to ważne.
Porada moja ale kasa Twoja!! :D :D
Sam rozwąz!!
Pozdrawiam :D

wilma
20-10-2006, 13:25
witam forumowiczów
mam zamiar kupić dom w stanie surowym z wykończonym dachem dachówką ceramiczną bez okien. dom ma łącznie z poddaszem ((ścianki kolankowe na wysokości ok1,2m) użytkowym 140m + piwnica ok 50m. piwnica wysoka murowama z bloczków betonowych o grubości 40cz (murowane na długość), ściany trójwarstwowe 24suporek 5 styropian 12 cagła biała. bryła domu fajna. mi się podoba
dom ma działkę 7arów i doprowadzoną wodę i en elektryzną
za to wszystko włąściciel żąda 120tys budowa stoi od ok 5lat ale dom nie ma żadnych uszkodzeń żadnych rys czy pęknięć brak zawilgoceenia ścian itp
doradżcie czy warto

zdecydowanie nie wybudujesz domu za takie pieniadze. w jakim rejonie jest ten dom?

bochyn
20-10-2006, 13:33
podaj adres, sprawdzimy :D

piter28
20-10-2006, 13:49
w okolicy piły

piotru7
20-10-2006, 13:54
Można jeszcze spróbować się potargować,
chociażby na koszty notarialne i kupować :)

kabietka
20-10-2006, 14:06
witam forumowiczów
mam zamiar kupić dom w stanie surowym z wykończonym dachem dachówką ceramiczną bez okien. dom ma łącznie z poddaszem ((ścianki kolankowe na wysokości ok1,2m) użytkowym 140m + piwnica ok 50m. piwnica wysoka murowama z bloczków betonowych o grubości 40cz (murowane na długość), ściany trójwarstwowe 24suporek 5 styropian 12 cagła biała. bryła domu fajna. mi się podoba
dom ma działkę 7arów i doprowadzoną wodę i en elektryzną
za to wszystko włąściciel żąda 120tys budowa stoi od ok 5lat ale dom nie ma żadnych uszkodzeń żadnych rys czy pęknięć brak zawilgoceenia ścian itp
doradżcie czy warto


Za bardzo nie ujawniaj gdzie ta działka bo bez dwóch zdań moze Ci ją po prostu ktoś wykupić !!!!]

Pozdrawiam!!

rusek007
20-10-2006, 14:11
Tu nie ma co się pytać 800 parę złotych za metr ?. Tylko się cieszyć. Choć taka cena jest wręcz podejrzana :o

piter28
20-10-2006, 14:59
dzięki za odpowiedzi będę jeszcze się trochę targował może coś zejdą z ceny pozdrowionka

piter28
20-10-2006, 16:57
hm byłem przed chwilą jeszcze raz obejrzeć dom i z jednej strony jest 3m od granicy działki sąsiada czy to nie za blisko

sSiwy12
20-10-2006, 17:02
Jesli na tej ścianie nie ma otworów okiennych ani drzwiowych, to może być.

kabietka
20-10-2006, 17:45
Koniecznie sprawdż księgi wieczyste-akta własności !!
Żeby nie było że kupisz chałupę z obciażoną hipoteką albo że właścicieli jest kilku -wtedy to za żadne pieniądze tej budowy nie kupuj!!
Pozdrawiam

anpi
20-10-2006, 17:50
No i sprawdź z projektem, czy zgadzają się wymiary i odległości od granic. A jak już się zdecydujesz, to weź geodetę, niech sprawdzi, czy granice działki się zgadzają z mapą. Ja bym też odżałował kilkaset złotych na rzeczoznawcę.

piter28
20-10-2006, 18:53
dzwoniłem jeszcze raz do właścicielki i dowiedziałem kto był kierownikiem budowy. Był bo bo co się okazało że zginął dziennik budowy
-dom w projekcie nie ma piwnicy a fizycznie ma pełne podpiwniczenie
-otwory okienne są inne niż w projekcie i są w ścianie która jest 3m od granicy działki
- dach jest tochę inny niż w projekcie
-są trochę inne poziomy podług niż w projekcie
-na poddaszu są ścianki kolankowe a nie ma ich w projekcie
reasumująć zmiany korzystne ale dom jaby cały nie zdadza się z projektem co z tym fantem zrobić czy mogą być problemy. znajomy mówi że wystarczy inwentaryzacja i wystąpienie nowe o pozwolenie na budowę . ciekawe co jeszcze wyjdzie :-?

sSiwy12
20-10-2006, 18:57
Mogą być kłopoty, a właściwie będą kłopoty. To wszystko może "pachnieć" samowolą budowlaną.

kabietka
20-10-2006, 19:15
dzwoniłem jeszcze raz do właścicielki i dowiedziałem kto był kierownikiem budowy. Był bo bo co się okazało że zginął dziennik budowy
-dom w projekcie nie ma piwnicy a fizycznie ma pełne podpiwniczenie
-otwory okienne są inne niż w projekcie i są w ścianie która jest 3m od granicy działki
- dach jest tochę inny niż w projekcie
-są trochę inne poziomy podług niż w projekcie
-na poddaszu są ścianki kolankowe a nie ma ich w projekcie
reasumująć zmiany korzystne ale dom jaby cały nie zdadza się z projektem co z tym fantem zrobić czy mogą być problemy. znajomy mówi że wystarczy inwentaryzacja i wystąpienie nowe o pozwolenie na budowę . ciekawe co jeszcze wyjdzie :-?


Wiesz po tym co napisałeś to ja bym sie nie zdecydowała na kupno :evil:

Widać że właścicielka szuka jelenia -wabikiem niska cena !!!!!!!!!!!!

rusek007
20-10-2006, 19:30
Jednak mocno podejrzana. :o Możesz utopić wiele kasy. Najlepiej powiedz właścicielce, niech ona wyprostuje papiery, wtedy możesz kupować. Ewentualnie możesz zaoferować jej pomoc w załatwianiu, ale typu ja z panią podejdę ja panią podwiozę. Bo na dzień dzisiejszy to typowa samowolka. A w skrajnym przypadku podlega rozbiórce. :(

zielonooka
20-10-2006, 19:38
nie podlega rozbiorce
bo zmienily sie przepisy i teraz samnowoli budowlanych sie nie rozbiera (o ile nie stanowia zagrozenia itp)
natomiast lupie sie kare :)
jaka nie wiem i nie wiem czy rowna dla wszystkich czy zalezy od stopnia "samowolnosci":)


aha - pomysl "ja pani pomagam a potem pani mi sprzedaje " jest fajny ale ryzykowny
w koncu to najpierw ty pomagasz a potem pani moze powiedziec "a cmoknij mnie gdzies":P

ps. podpiwniczenie inne okna scianka kolankowa czy roznice poziomow sa do przeskoczenia
bj martwilabym sie tymi 3 m :-?

rusek007
20-10-2006, 19:45
nie podlega rozbiorce
bo zmienily sie przepisy i teraz samnowoli budowlanych sie nie rozbiera (o ile nie stanowia zagrozenia itp)
:-?
Jeśli tak jest, powiedz to dla Biura Turystycznego Star Tourist w Olsztynie, które dwa miesiące temu rozebrano. A na prawników było ich stać. Budynek nie zagrażał nikomu, miał ok 5 lat . Stwierdzono- samowola budowlana.

zielonooka
20-10-2006, 19:53
no dobrze nie jestem prawnikiem
ale nie znam sprawy hotelu jakiegos tam gdzies tam i nie wiem co bylo powodem
w przypadku domow jednorodzinnych (ale nie tylko) praktycznie nie ma obawy "rozbiorki" kary - owszem
np. w warszawie - zbudowano osiedle domow jednorodzinnych - nie dosc ze bez pozwolenia, nie dosc ze w strefie ochronnej skarpy wislanej (gdzie jest chyba wogole zakaz budowy) to jeszcze niezgodnie z projektem
rozebrac nie rozbiora :wink:


ale ok niech sie specjalista w prawie budowlanym wypowie - moze sie myle

rusek007
20-10-2006, 20:02
No dobra, ale tylko przez te zielone oczęta :wink:

anpi
20-10-2006, 21:57
Mogą być kłopoty, a właściwie będą kłopoty. To wszystko może "pachnieć" samowolą budowlaną.

To ewidentna samowola. Już samo podniesienie ścian kolankowych i piwnica to istotne odstępstwo od projektu, które wymaga zmiany pozwolenia na budowę. Do ceny domu dolicz opłatę legalizacyjną w wysokości 50 tys. zł.

piter28
21-10-2006, 10:18
Mogą być kłopoty, a właściwie będą kłopoty. To wszystko może "pachnieć" samowolą budowlaną.

To ewidentna samowola. Już samo podniesienie ścian kolankowych i piwnica to istotne odstępstwo od projektu, które wymaga zmiany pozwolenia na budowę. Do ceny domu dolicz opłatę legalizacyjną w wysokości 50 tys. zł.

50 tysięcy za legalizację :o :o :o
w takim razie od czego to zależy